Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

Castlevania - bardzo fajnie i przyjemnie ogląda się ten serial. Wątki w kolejnych sezonach bardziej rozbite ale w sumie oprócz jednego wszystkie ciekawe.

Arcane - świetnie zrobiona animacja która spodoba się nawet osobą które nie miały styczności z grą.

Nie jestem fanem seriali animowanych ale każdy z powyższych mogę zdecydowanie polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RappaR napisał:

Nie oglądałem Wieśka, ale z tego co czytałem, to motyw jest w nim ten sam co wszędzie grany, chore wykrzywienie moralności z hollywood

Dokonanie jednego gwałtu jest niewybaczalne i bez jakiegokolwiek usprawiedliwienia, ale jak zabiłeś 30 osób i jest Ci przykro, to spoko, idzie Ciebie zrozumieć i można o tym zapomnieć

Ja pierdolę, kiedy się moralność tak skurwiła?

O to to,

Największym problemem Netflixowego Wiedźmina jest brak ciągu logicznego. No bo serio, czy w czasach wojen, czystek etnicznych pomiędzy Ludźmi i innymi Rasami czymś tak bardzo szokującym jest gwałt? Rozumiem, że Ciri mogło to zaszokować bo jednak była trzymana w zamku całe życie ale Geralt? Chłop, który widział w życiu gorsze rzeczy, na słuch o gwałcie reaguje jak soyboy. W książce Geralt zareagował na to obojętnie a nawet z lekkim współczuciem. pamiętam, że geralt powiedział w książce coś w stylu" Nawet gościa rozumiem, z taką twarzą nie dziwne, że pierwszy raz musiał wziąć sobie siłą"  Więc tak zabicie 20 osób i sleep. W idealnym świecie netflixa najwidoczniej będzie się bardziej opłacało zabijać ofiary gwałtu.

Z książką to jedynym wspólnym mianownikiem są tutaj nazwy postaci. I tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Deltuś napisał:

Ogląda ktoś 5 sezon Gomorry? Co oni tam odwalili, Ciro został nowym Jezusem i stworzył własny kościół. Dużo było chyba pite podczas pisania scenariusza. 

Tak , tak jak 4 sezon > 3 sezon , tak 5 sezon zdecydowanie najgorszy , chociaż z tym Jezusem to jest na podstawie książki a tam był ten motyw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2021 o 03:14, RappaR napisał:

Netflix i Amazon to rak. 

W sumie nic na nich nie ma, jak dla mnie poziom seriali znacznie spadł od pojawienia się streamingu. Najgorsze jest to, że nawet nie ma starych seriali więcej i w sumie jak ktoś chce cokolwiek obejrzeć, i tak wraca się do torrentów

The Boys są zajebisci
Men in the high castle bardzo dobry. mozenie wybitny , ale przez większosć czasu jest przynajmniej dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2021 o 17:45, julekstep napisał:

bez wnikania w jakies ukryte agendy to drugi sezon jest O NIEBO lepszy od pierwszego - czyli mocne 4/10 (pierwszy sezon to bylo dno dna, 2/10 - tylko dlatego ze odcinek ze strzyga sie bronil)

a ja ma odwrotnie, bo pierwszy sezon to jakieś 7/10, a drugi 4/10 i ciężko mi było przez niego przebrnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon Westworld był baaardzo dobry, drugi też trzymał poziom, aczkolwiek IMHO już bez efektu wow, potem czym dalej w las, tym gorzej, bo to nie była fabuła pod wielosezonową produkcję, a gdy skończył się wątek buntu w parku i trzeba było to przedefiniować, to zrobiło się tasiemcowo.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BMF napisał:

Pierwszy sezon Westworld był baaardzo dobry, drugi też trzymał poziom, aczkolwiek IMHO już bez efektu wow, potem czym dalej w las, tym gorzej, bo to nie była fabuła pod wielosezonową produkcję, a gdy skończył się wątek buntu w parku i trzeba było to przedefiniować, to zrobiło się tasiemcowo.  

Podbijam. Casus Prison Breaka

Teraz, darkonza napisał:

Dla mnie to właśnie ten serial jest rolą życia Hopkinsa

🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te jego rozkiminy na temat świadomosci robią na mnie ogromne wrażenie, choć jak ktoś się nie wczuje, nie zobaczy głebszego sensu to nic wielkiego w tym nie zobaczy i roli nie doceni.

Nawet jednak bez tego co naprawde wazne, są "prostsze" sceny gdzie potrafi zrobić wrażenie takiego samego typu jak w milczeniu owiec nie musząc być w tych scenach rzeźnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BMF napisał:

Pierwszy sezon Westworld był baaardzo dobry, drugi też trzymał poziom, aczkolwiek IMHO już bez efektu wow, potem czym dalej w las, tym gorzej, bo to nie była fabuła pod wielosezonową produkcję, a gdy skończył się wątek buntu w parku i trzeba było to przedefiniować, to zrobiło się tasiemcowo.  

Zgadzam się oprócz tego że próbowałem 2 sezon oglądać ale nie mogłem po tym jak fenomenalny był 1 i obejrzałem parę odcinków po czym odpuściłem 

Drugi sezon może i miałby sens ale z Hopkinsem jakoś wplecionym w wątek 

8 godzin temu, darkonza napisał:

Dla mnie to właśnie ten serial jest rolą życia Hopkinsa

Bardzo możliwe 

Niesamowicie zagrał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Deltuś napisał:

Zawsze mnie zastanawiało jak "bada" się wielkość danej roli aktorskiej?

Dla mnie dobry aktor to przede wszystkim taki który oprócz przekazania tekstu od scenarzysty przekazuje też informacje swoją mimiką, tonem głosu, mową ciała. Im tego pozawerbalnego przekazu więcej i im bardziej on odpowiedni do roli tym lepszy aktor. Są aktorzy uznawani za świetnych którzy jednak zawsze przekazują to samo bo pasują tylko do jednego typu ról, np. De Niro, w zasadzie zawsze gra włoskiego cwaniaczka i jest w tym dobry.

Hopkins tez ma ograniczony dobór ról w których się sprawdzi (jednak szerszy niż De Niro) mu pasuje rola wyrachowanego, inteligentnego, niebezpiecznego kontrolującego sytuację gościa. tak więc i dla De Niro i dla Hopkinsa by się wykazali swoimi umiejetnosciami jest ważny odpowiedni dobór ról, ale spośród tych które Hopkins odegrał ta w "Werstworldzie" robi największe wrażenie na mnie być moze dlatego ze najbardziej do niego pasuje, ale tez on najlepiej ze wszystkich taką rolę potrafi odegrać.

Jeśli juz mowa o aktorstwie to mocno niedoceniani są dla mnie aktorzy uniwersali jak taki np:

https://www.filmweb.pl/person/Peter+Stormare-2593

Można sobie obejrzeć "Constantine", albo lepiej "Fargo" gdzie gra role mocno czarnych charakterów do których wydaje się swietnie pasuje, a zaraz później "Tańcząc w ciemnosciach" gdzie gra bardzo dobrze mimo ze ma rolę zupełnie odmienną, przez ten ostatni film cały czas czekałem aż w końcu zacznie mordować bo miałem w pamieci poprzednie wymienione filmy, a on do końca gra prostego super dobrego człowieka. Hopkins i De Niro tak sie zmienić nie potrafią

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ogląda ktoś nowego "Dextera"? cytując klasyka - jestem pozytywnie rozczarowany i czekam na dzisiejszy finał sezonu.

poza tym polecam produkcję HBO z rumunii: umbre. mega realistyczny, ze specyficznym klimatem, takie mocne 7/10 i dla fanów kina gangsterskiego to must see (powiedzmy, że coś w rodzaju "gomorry:", tylko inne realia).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.