Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, MA23 napisał:

Dobry serial natrafiłem na HBO - Więzienie Oz. Jestem po pierwszym sezonie i mogę zdecydowanie polecić. Serial z lat 97-03 i naprawdę dawno tak dobrze mi się żadnego serialu nie oglądało ( chyba nawet Sukcesja mnie tak bardzo nie wciągnęła).

w końcu protoplasta The Wire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narcos Mexico S3 - w porównaniu do bardzo mocnego NMS2 (a nawet nie porywającego, ale ciekawego NMS1) wyszło wg. mnie kiepsko

 

no a wątek Victoria Tapii, który od początku zdawał mi się słaby i przeciągnięty..... okazał się słaby i przeciągnięty, i oglądaliśmy go co oddcinek kilka minut chyba tylko po to, by w ostatnim odcinku dowiedzieć się o problemie morderstw kobiet w Juarez & okolicach

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Netflix przy okazji swojego serialu zrobił niewiarygodną radość i wrzucił starą animacje z lat 90 . Kowboj Bepop. Jeśli ktoś nie oglądał to polecam. Ten serail to majstersztyk na tak wielu płaszczyznach ,że nie wiem od czego zacząc chwalić.

Po 1- jest świetna kreska. Sceny walki rewelacyjnie narysowane.

Po 2 - Fabuła . OD odcinków w stylu kryminału noir po pastisz Obcego. Fajne tempo odcinków.

Po 3- coś co jest tam genialnego czyli muzyka. Japończycy wymyślili kawałki od nowa. Jazz, blues . W animacji nie ma lepszej ścieżki dźwiękowej .Ba nie wiem czy jest wiele filmów fabularnych z taką ścieżką

Niestety z jakiegoś powodu Netflix postanowił skopać ten serial tworząc fabularną wersję. Zmienili fabułę odcinków przez co nie ma całkowicie klimatu noir.  Bardziej wychodzi pastisz. O ile jeszcze Jet w miarę jest dobrze dobrany  o tyle reszta aktorów jest fatalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ely3 napisał:

Netflix przy okazji swojego serialu zrobił niewiarygodną radość i wrzucił starą animacje z lat 90 . Kowboj Bepop. Jeśli ktoś nie oglądał to polecam. Ten serail to majstersztyk na tak wielu płaszczyznach ,że nie wiem od czego zacząc chwalić.

Po 1- jest świetna kreska. Sceny walki rewelacyjnie narysowane.

Po 2 - Fabuła . OD odcinków w stylu kryminału noir po pastisz Obcego. Fajne tempo odcinków.

Po 3- coś co jest tam genialnego czyli muzyka. Japończycy wymyślili kawałki od nowa. Jazz, blues . W animacji nie ma lepszej ścieżki dźwiękowej .Ba nie wiem czy jest wiele filmów fabularnych z taką ścieżką

Niestety z jakiegoś powodu Netflix postanowił skopać ten serial tworząc fabularną wersję. Zmienili fabułę odcinków przez co nie ma całkowicie klimatu noir.  Bardziej wychodzi pastisz. O ile jeszcze Jet w miarę jest dobrze dobrany  o tyle reszta aktorów jest fatalna

Mam własnie na liscie do obejrzenia, ale jestem w połowie Neon Genesis Evangelion, ostrzę sobie zęby na starego Cowboy Bebop ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, RappaR napisał:

Netflix i Amazon to rak. 

W sumie nic na nich nie ma, jak dla mnie poziom seriali znacznie spadł od pojawienia się streamingu. Najgorsze jest to, że nawet nie ma starych seriali więcej i w sumie jak ktoś chce cokolwiek obejrzeć, i tak wraca się do torrentów

Zawsze możesz postawić na HBO o oglądać 2 seriale rocznie 🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RappaR napisał:

W sumie mając Amazona i Netflixa i tak oglądam z 2 seriale rocznie

Amazona mam, bo kosztował 50zł/rok, a Netflixa nie wiem po co

Z ciekawości , jak Ty pracujesz tyle godzin w roku, to gdzie znajdujesz czas na jakiś serial, film czy mecz NBA, cokolwiek nie mówiąc o śnie? Brałeś praktyki z zarządzania czasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, RappaR napisał:

W sumie mając Amazona i Netflixa i tak oglądam z 2 seriale rocznie

Amazona mam, bo kosztował 50zł/rok, a Netflixa nie wiem po co

ja podobnie, wziąłem Amazon w tej samej promce co ty, kilka dni później usiadłem i zrobiłem sobie tam liste do obejrzenia z pozycji które mam w chcę obejrzeć na filmwebie i wyszło mi tam z 10 pozycji których nie widziałem plus kilka klasyków do ponownego obejrzenia. oprócz tego nic ciekawego tam nie znalazłem, do tego wyszukiwarka słabo działa.

Netflix mam na 4 więc płace 12-13zł za miesiąc, gdybym miał płacić całość to bym zrezygnował bo nie jest to tego warte, ale za tą dyszke plus to ujdzie.

HBO Go byłoby najlepsze bo jest tam najwięcej jakościowego kontentu, ale aplikacja jest fatalna, czasami nie można się zalogować albo te skoki w jakości podczas oglądania, może wraz z wejściem HBO Max coś się zmieni w tej kwestii.

Mimo wszystko jakbym miał wybrać jedną to HBO Go/Max z biblioteką seriali HBO i nie tylko plus cały filmowy katalog Warnera(to jak Max wejdzie do Polski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem Wieśka, ale z tego co czytałem, to motyw jest w nim ten sam co wszędzie grany, chore wykrzywienie moralności z hollywood

Dokonanie jednego gwałtu jest niewybaczalne i bez jakiegokolwiek usprawiedliwienia, ale jak zabiłeś 30 osób i jest Ci przykro, to spoko, idzie Ciebie zrozumieć i można o tym zapomnieć

Ja pierdolę, kiedy się moralność tak skurwiła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RappaR napisał:

Nie oglądałem Wieśka, ale z tego co czytałem, to motyw jest w nim ten sam co wszędzie grany, chore wykrzywienie moralności z hollywood

Dokonanie jednego gwałtu jest niewybaczalne i bez jakiegokolwiek usprawiedliwienia, ale jak zabiłeś 30 osób i jest Ci przykro, to spoko, idzie Ciebie zrozumieć i można o tym zapomnieć

Ja pierdolę, kiedy się moralność tak skurwiła?

bez wnikania w jakies ukryte agendy to drugi sezon jest O NIEBO lepszy od pierwszego - czyli mocne 4/10 (pierwszy sezon to bylo dno dna, 2/10 - tylko dlatego ze odcinek ze strzyga sie bronil)

wtedy to byl totalnie niespojny cringe z okropna charakteryzacja (20 lat po 1szej czesci LOTRa to spory wstyd) - teraz to po prostu kiepski/sredni serial fantasy :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.