Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, darkonza napisał:

To są Twoje teorie zupełnie niezgodne z faktami. Nikt częściej nie umierał.

A dzietność spadła bo kobiety usuwały ze strachu (nieuzasadnionego) ciąże, kto i co było winne tej tragedii wkleiłem wcześniej.

Moze żeby jeszcze pokazać w jakim matrixie żyjemy:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dawka_dopuszczalna

Dawka dopuszczalna to 20 milisivertów/rok, tymczasem:

" W okolicach miasta występuje jedna z najwyższych na świecie promieniotwórczość naturalna, ze względu na gorące źródła. Szczytowa roczna dawka jaką otrzymują mieszkańcy dochodzi do 260 mSv. "

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ramsar

13 razy większa dawka od dopuszczalnej, a ludzie tam normalnie żyją a kobiety nie rodzą mutantów.

 

Po katastrofie w czarnobylu dodatkowe dawki dla ludności w Europie w zależnosci od regionu to od 0,003 do 1,36 milisiverta

Tomografia głowy 5 milisievertów

Tomografia jamy brzusznej 10 milisievertów

To dlaczego liczba nowotworów u dzieci wzrosła o 90 procent? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fluber napisał:

To dlaczego liczba nowotworów u dzieci wzrosła o 90 procent? 

Podobno rak tarczycy u kilku tysiecy osób w najbliższej okolicy, zmarło kilkanascie osób z tych kilku tysiecy.

A nowotwory powstały z tego ze tarczyca magazynuje jod, jednym z najbardziej promieniotwórczych izotopów był jod właśnie wiec u nas podano jod w postaci płynu lugola by tarczycę wysycić i by nie pobierał tego promieniotwórczego. Okazało się jednak ze steżenie jodu było na tyle niskie ze nie zagroził terenom oddalonym wiecej niz o kilkadziest kilometrów,  i ten co zalecał podanie jodu powiedział ze to było niepotrzebne:

"- Mógł on przedostać się przede wszystkim do mleka, a stamtąd do tarczyc dzieci. Mieliśmy wówczas pełnię wiosny, więc rolnicy już wypuszczali krowy na łąki skażone radioaktywnym jodem z Czarnobyla. Dlatego najważniejsza wiadomość, którą chciałem przekazać władzom, brzmiała: Trzeba jak najszybciej podać dzieciom stabilny jod, by uchronić je przed rakami tarczycy.

Dlatego dzieciom zaczęto podawać płyn Lugola, zalecono im picie tylko mleka w proszku lub skondensowanego. Zakazano też wypasu bydła.

- Błyskawicznie przeprowadzona akcja podawania jodu, która zaczęła się już 29 kwietnia po południu, jest stawiana za wzór działań w dziedzinie ochrony radiologicznej. Była to największa w historii medycyny akcja profilaktyczna dokonana w tak krótkim czasie. W ciągu zaledwie trzech dni 18,5 mln ludzi wypiło płyn Lugola, ponieważ akcją zostały objęte nie tylko dzieci - dodał prof. Jaworowski.

Prof. Jaworowski przyznał jednak w 2006 r., że dawka promieniowania, jaką otrzymali wtedy Polacy, była minimalna. Bez znaczenia dla naszego zdrowia.

- Mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć: niczyje zdrowie w naszym kraju nie było zagrożone z powodu Czarnobyla - powiedział prof. Jaworowski. - Co więcej, gdybym miał wówczas obecną wiedzę na temat skali skażeń i tego, co dokładnie wydarzyło się w czarnobylskiej elektrowni, nie rekomendowałbym nawet podawania ludności płynu Lugola."

https://www.medonet.pl/narodowy-test-zdrowia-polakow/nowotwory,czarnobyl-a-nowotwory--czy-wybuch-spowodowal-epidemie-raka-,artykul,42282630.html

a dziś (kolejny matrix) tym promieniotwórczym jodem leczy się tarczycę  :P

https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/hormony/leczenie-jodem-radioaktywnym-w-chorobach-tarczycy-na-czym-polega-aa-LPWk-VEGz-isrH.html

https://www.zielonyatom.pl/chcesz-sie-opalac-na-radioaktywnej-plazy-to-jedz-do-guarapari/

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darkonza napisał:

A dzietność spadła bo kobiety usuwały ze strachu (nieuzasadnionego) ciąże, kto i co było winne tej tragedii wkleiłem wcześniej

DOwody poproszę? Bo liczba aborcji na Białorusi układała się tak - 1984 210 tys. 85 200 tys 87 163 tys 88 140

Krótko mówiąc to nie serial mija sie z faktami ale ty .. Więc jeszcze raz.. Podaj mi dowody ,że z powodu Czarnobylu kobiety więcej usuwały dzieci

Jak to nikt częściej nie umierał skoro na Białorusi już w 87 było więcej zgonów na tysiąc mieszkańców niż w 86 ale lawinowo jest od 89 ( jak wiadomo rak nie rozwija się w kilka miesięcy a już na pewno nie zabija )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ely3 napisał:

Krótko mówiąc to nie serial mija sie z faktami ale ty

Weź gościu się odczep, Ty jesteś moderem? Co to w ogóle ma być? Nie pamiętam zebyś od ad personam nie zaczynał dyskusji. Praktycznie każdy post taki jest. Jak dyskutujesz o faktach z serialu to wklejałem wcześniej materiał, obejrzyj kurka choć minutę zanim zaczniesz tu jakieś sądy wydawac modzie:

 

15 minut temu, fluber napisał:

Dzięki, no jest wzrost w kolejnych latach. W innych krajach też był, tak jak szacowano ilość ofiar w efekcie wybuchu, tak samo szacowano ilość dodatkowych aborcji spowodowanych strachem. U ruskich:Picture1_5.png

 

https://www.ponarseurasia.org/abortion-in-russia-how-has-the-situation-changed-since-the-soviet-era/

 

Czesi:

https://en.wikipedia.org/wiki/File:AbortionCzechRepublic.png

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkonza

/Ty chyba żartujesz...

Najpierw rzucasz teorie ,że liczba narodzin spadła na Białorusi bo wzrosła liczba aborcji. Jak ci napisałem ,że było odwrotnie to teraz rzucasz teorie ,że rosło w 1990 i jeszcze dajesz przykład Czech. Nawet się nie zająknąłeś dlaczego spadało w latach 87-88 czyli pierwszych latach po Czarnobylu

Po 1 - Co Czechy  maja wspólnego z Białorusią?

Po 2 - Skąd wiesz jakie były przyczyny większej liczby aborcji w latach 89-92? Może było o wiele więcej uszkodzeń płodu i dlatego kobiety usuwały? ...

Po 3 - W Rosji masz dokładnie to samo zjawisko co na Białorusi . Liczba urodzin idzie w dół od razu w 87 A liczba zgonów szybuje od 89

Poza tym jako argument rzucasz artykul na temat abotcji w Rosji po upadku ZSRR?  Ten artykuł rozważa głównie sytuacje o okresie po 1990 a nie w latach 80tych. Wg danych dla samej Rosji z lat 80-90 to mniej więcej układa sie tak...

https://www.researchgate.net/publication/306160208_The_history_of_abortion_statistics_in_Russia_and_the_USSR_from_1900_to_1991

Czyli w roku 87 jest mniej aborcji niż w latach 84-85. I jedynie rok 88 ma więcej aborcji niż średnia dla lat 80-85... W latach 89-90 masz już znacząco mniej ale pamiętaj Rosja to jest ogromny kraj od Kamczatki po Psków ii aborcja była największa na terenach wiejskich i Uralu

Ważniejszym aspektem,że całkowita liczba ciąż tj urodziny i aborcje razem spadła znacząco w 87 dla obszaru Rosji i Białorusi i ten trend się utrzymywał do końca ZSRR. Główną przyczyną była bezpłodność ludzi ,

Na Białorusi spadło to o jakieś 25%. W Rosji w mniejszym stopniu ale też likwidatorzy Czarnobylu głównie byli z Białorusi i Ukrainy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ely3 napisał:

@darkonza

Najpierw rzucasz teorie ,że liczba narodzin spadła na Białorusi bo wzrosła liczba aborcji. Jak ci napisałem ,że było odwrotnie to teraz rzucasz teorie ,że rosło w 1990 i jeszcze dajesz przykład Czech. Nawet się nie zająknąłeś dlaczego spadało w latach 87-88 czyli pierwszych latach po Czarnobylu

1. To nie jest moja teoria. Powtarzam cudzą. Nie dziwię się też jeśli dzietność spadła ze stresu, albo z tego powodu ze dokwaterowywano ukrainców białorusinom

2. Urodzenia i aborcje fluktują w różnych krajach w róznym stopniu z często nieznannych czynników (co widac na wykresach)

3. "Karyny" z Białorusi, z Polski i innych krajów europejskich nie mają fizyki jądrowej i hipotezy LNT w małym paluszku i nie uznały dzień po awarii ze trzeba usuwać płody. Wiedza o tym ze to jest moze skutkować zagrożeniem dla płodów musiała być rozdmuchana medialnie i pocztą pantoflową (nie było internetu), dlatego też efekt w aborcjach po czarnobylu nie pojawił się w kwietniu 1986 ale w latach kolejnych gdy wiedza o ewentualnej szkodliwości dopiero przedostawała się do "mainstremu". Wpływ tego strachu jest tylko szacowany i pół miliona dla całej Europy w ciągu kilku lat to jest chyba kilka procent aborcji, ale wartośc bezwzględna robi wrażenie.

p.s. Prosze dane jak bardzo na białorus wzrósł współczynnik umieralnosci. Uważam to za możliwe ale z powdów zwiazanych ze stresem a nie promieniowaniem, bo każdy kto widział jakie dawki promieniowania rozsiał czarnobyl, a jakie dawki można dostac od tomografu, albo jakie dawki dostaje sie naturalnie w róznych zamieszkałych przez ludzi miejscach musi wiedzieć ze czarnobyl nie mógł miec żadnego znaczenia w strefach dalszych niż ta która jest dziś "zoną" a w której swoją drogą roslinność i zwierzęta "prosperują" jak nigdzie w Europie

 

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2021 o 06:39, lorak napisał:

"czarnobyl"- na faktach i jeden z lepszych seriali w ostatnich kilku latach.

Top 3 ostatniej dekady luźno.

Zbieram się właśnie do tego, aby obejrzeć raz jeszcze. 

--------------------------

Jak ktoś nie oglądał, to gorąco polecam "The good doctor".

Głównym aktorem jest chłopaczek z tego mema:

Finding-Neverland.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.08.2021 o 00:22, Qcin_69 napisał:

Rojst był ok, ale dupy nie urywał. 

Rojst 97- jestem po 4 odcinkach z 6, ale nie wiem co by musieli spierdolic w ostatnich 2 bym nie napisał, ze to najlepszy polski serial jaki widziałem.

Świetny. 

Muszę w końcu to obejrzeć.

Czarnobyl odpuściłem sobie po 2 odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie było pierdyliard razy ale w msc. łyknąłem "The Good Doctor" 3 sezony. Mocne 9/10 jak dla mnie. Lekkie, przyjemne, ale też z przesłaniem.

Plis polecicie coś podobnego? Zacząłem New Amstertdam. Zapowiada się ciekawie.

A jak by ktoś pytał to 10/10 za ostatnią dekadę ma tylko Czarnobyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jak zajebiście

w kraju gdzie większość osób deklaruje się jako katolicy telewizja publiczna w niedzielę puszcza dużo programów katolickich (w tym transmisje mszy na które pewnie część chętnych nie mogła pójść)

nie wiem w sumie komu to może przeszkadzać - chyby tylko skrajnie nietolerancyjnym faszystom, albo jakimś działaczom RM bojącym się konkurencji

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Deltuś napisał:

Rzeczywista treść kontra Twoje urojenia. 

PiS już tak odleciał, że nawet Deltuś w to nie dowierza i zarzuca mi wklejanie fejka. xDDDD

Wyjaśniam zatem - ten obrazek to nie jest fejk czy jakaś parodia, tylko autentyczny program TVP z dnia 21 lutego 2021 roku. Co ciekawe w tym samym dniu o 17:30 był również ,,Ojciec Mateusz'', ale autor obrazka go pominął (najpewniej omyłkowo).

Tutaj masz prawilne źródło:

https://www.telemagazyn.pl/tvp_1/?dzien=2021-02-21

 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.