Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Jutro na Netflix wchodzi 3 sezon Cobra Kai, polecałem serial na forum rok temu jak jeszcze był na Youtube Premium. To historia z Karate Kid ale 20 lat później, z dużo mniej jednowymiarowymi postaciami i naprawdę potrafi wciągnąć. Oby go na Netfliksie z kolejnymi sezonami nie zjebali, nad 3 sezonem chyba jeszcze nie mieli kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bogut napisał:

Jutro na Netflix wchodzi 3 sezon Cobra Kai, polecałem serial na forum rok temu jak jeszcze był na Youtube Premium. To historia z Karate Kid ale 20 lat później, z dużo mniej jednowymiarowymi postaciami i naprawdę potrafi wciągnąć. Oby go na Netfliksie z kolejnymi sezonami nie zjebali, nad 3 sezonem chyba jeszcze nie mieli kontroli.

Mistrzostwo świata , piękne cofniecie się w czasie. Masz więcej takich pozycji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj ciurkiem 6 odcinków Króla i jestem oczarowany tym jak dobry to jest serial. Nie czytałem książki więc oceniam tylko serial a tu fabuła w porównaniu do innych produkcji jest bardzo rozbudowana. Zawiłości społeczne, tło historyczne bardzo ubogacają przedstawioną w serialu historię. Ciekawe postaci, również drugoplanowe, choć pewnie mocno okrojone w stosunku do książki. I jeszcze ten zupełnie niespodziewany plot twist bardzo na plus. Obraz nie razi taniością co też warto podkreślić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu oglądam Star Trek - The Next Generation czyli klasykę z Patrickiem Stewardem, miałem oglądać na bieżąco Discovery, ale ekipa Picarda z Datą na czele wciągnęła mnie na dobre, polecam odświeżyć. Jestem na trzecim sezonie i mam zamiar w tym miesiącu skończyć całość ^^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2021 o 13:04, jack napisał:

Obejrzałem wczoraj ciurkiem 6 odcinków Króla i jestem oczarowany tym jak dobry to jest serial. Nie czytałem książki więc oceniam tylko serial a tu fabuła w porównaniu do innych produkcji jest bardzo rozbudowana. Zawiłości społeczne, tło historyczne bardzo ubogacają przedstawioną w serialu historię. Ciekawe postaci, również drugoplanowe, choć pewnie mocno okrojone w stosunku do książki. I jeszcze ten zupełnie niespodziewany plot twist bardzo na plus. Obraz nie razi taniością co też warto podkreślić. 

Też polecam króla - ogólnie dobre kino europejskie.

Na fali wciągnąłem też Kruk. Szepty słychać po zmroku gdzie też Szapiro gra główną postać. Już nie tak dobre ale powiedzmy 6/10.

Polecam też oryginalny duński The Killing choć amerykańska wersja też jest ok.

No i oczywiście szwedzki most na Sundem (Broen). Top10 seriali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, matek napisał:

Król dobry, ale zakończenie słabe, za szybko się to wszystko zadziało. Jakby zabrakło kasy na jeszcze jeden odcinek, żeby to rozbudować. 

Nie widziałem serialu, ale dokładnie takie same wrażenia miałem po przeczytaniu książki, postacie i wątki spłycone i zamknięte na momencie, a spokojnie starczyłby na rozbudowanie w ciekawszą historię niż jest ta lekko jednak przehypowana książka, mimo, że dobra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Wujek Wójcik napisał:

Nie widziałem serialu, ale dokładnie takie same wrażenia miałem po przeczytaniu książki, postacie i wątki spłycone i zamknięte na momencie, a spokojnie starczyłby na rozbudowanie w ciekawszą historię niż jest ta lekko jednak przehypowana książka, mimo, że dobra. 

No mi zostały 2 odcinki do obejrzenia, ale zapewne jest podobne zakończenie, które było strasznie szybkie. Sama akcja rozwijała się swoim tempem a na koniec strasznie wszystko przyspieszyło i mamy koniec. W sumie dziwiłem się jak już dochodziłem do końca książki zostaje parę stron, a tu jeszcze prawie wszystkie wątki niewyjaśnione. Nawet myślałem że to po prostu pierwsza część i że tu żadnego zakończenia nie będzie.

A co do samej książki to jak dla mnie to dość słaba. Narracja dla mnie dość dziwaczna i kompletnie mi nie podeszła i strasznie się nią rozczarowałem do czego na pewno doprowadziła słaba końcówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2021 o 18:18, The Game 85 napisał:

No mi zostały 2 odcinki do obejrzenia, ale zapewne jest podobne zakończenie, które było strasznie szybkie. Sama akcja rozwijała się swoim tempem a na koniec strasznie wszystko przyspieszyło i mamy koniec. W sumie dziwiłem się jak już dochodziłem do końca książki zostaje parę stron, a tu jeszcze prawie wszystkie wątki niewyjaśnione. Nawet myślałem że to po prostu pierwsza część i że tu żadnego zakończenia nie będzie.

A co do samej książki to jak dla mnie to dość słaba. Narracja dla mnie dość dziwaczna i kompletnie mi nie podeszła i strasznie się nią rozczarowałem do czego na pewno doprowadziła słaba końcówka.

W sumie przemyslałem jeszcze raz tę książke na tle innych, ktore uwazam za dobre, badz bardzo dobre i faktycznie masz racje, odstaje. Nie rozumiem zupelnie jak to jest, ze jedne ksiazki zyskuja taki poklask, a drugie czesto lepsze nie. Tak jak z innymi galeziami sztuki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2021 o 16:18, matek napisał:

Król dobry, ale zakończenie słabe, za szybko się to wszystko zadziało. Jakby zabrakło kasy na jeszcze jeden odcinek, żeby to rozbudować. 

W sumie to zakończenie serialu i tak wydaje się bardziej rozbudowane niż zakończenie książki, więc to raczej nie kasa ani liczba odcinków stanowiła problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chytruz napisał:

Ogladalem pierwszy odcinek Lupina, bo mi ktos polecil.

Ja jebe, ale farmazon, zgnilem k****.

Tam się nic kupy nie trzyma i jest naiwny do granic możliwości ale jak przyjmiesz konwencję to ogląda się całkiem dobrze. Równonoc to dopiero gniot nad gnioty. 

Ja wróciłem do oglądania Sopranos. Oglądam go już dobre 10 lat bo to moja deska ratunku jak nie mam co oglądać. Zacząłem sezon 5 i chyba zapomniałem jak ten serial jest dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja po trzech latach zbierania się odpaliłem House of cards i po trzech odcinkach jaram się w opór. Tak słyszałem o pozniejszej akcji z Kevinem i usunięciem go. Nie przeszkadza mi to póki co narracja jest prowadzona fenomenalnie i zburzenie czwartej ściany w stronę widza jest bardzo spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.