Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, jack napisał:

Raczej nie ma możliwości by wcisnąć Azjatów, Latynosów, Czarnoskórych, Arabów czy Indian do Krzyżaków. Wsadzisz żydów czy Żmudzinów. 

A czemu nie. W filmie o Królowej Szkocji była czarna szlachta i azjatyckie pokojówki. W jakimś serialu BBC była czarna królowa. To już się od lat dzieje. Są czarni kowboje na dzikim zachodzie, komisarz Gordon w nowym Batmanie jest czarny. Będzie Gandalf Ramirez, Aragorn Jamal i Sam homo :)

 

 

 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, DeltaCenter napisał:

A czemu nie. W filmie o Królowej Szkocji była czarna szlachta i azjatyckie pokojówki. W jakimś serialu BBC była czarna królowa. To już się od lat dzieje. Są czarni kowboje na dzikim zachodzie, komisarz Gordon w nowym Batmanie jest czarny. Będzie Gandalf Ramirez, Aragorn Jamal i Sam homo :)

 

Tak a  co gorsza Murzyni już byli w Vabanku i Alternatywach

 

https://www.wykop.pl/link/3672533/comment/44274013/

Już wtedy polityczna poprawność rządziła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ely3 napisał:

 

Tak a  co gorsza Murzyni już byli w Vabanku i Alternatywach

 

https://www.wykop.pl/link/3672533/comment/44274013/

Już wtedy polityczna poprawność rządziła

Ty zawsze swoim zamiłowaniem to politpopu rozczarujesz. Murzyn w PRL to większe prawdopobienstwo niż murzyn szlachcic. 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, jack napisał:

Raczej nie ma możliwości by wcisnąć Azjatów, Latynosów, Czarnoskórych, Arabów czy Indian do Krzyżaków. Wsadzisz żydów czy Żmudzinów. 

Jak nie wiesz jak to zgłoś się do Netflix-a, tam Ci pokażą jak da się wcisnąć "mniejszości" do każdego filmu czy serialu, nawet historycznego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rahu napisał:

A1. Aktorzy pierwszoplanowi lub istotni aktorzy drugoplanowi

  • Przynajmniej jeden z aktorów pierwszoplanowych lub istotnych aktorów drugoplanowych reprezentuje mniejszość rasową lub etniczną (Azjaci, Latynosi, Czarnoskórzy, Rdzenni Amerykanie, Afrykańczycy, Arabowie i inne grupy mniejszościowe).

To ciekawe, przecież w skali globu Azjaci są dominującą liczebnie rasą.
Pytanie czy jeżeli jakiś film z Nigerii, Ghany, Kenii itp byłby nominowany do Oscarów, to będą musieli mieć w swojej obsadzie białych? :)

W ogóle próbowałem znaleźć demografię świata z podziałem na liczebność względem rasy/koloru skóry i nic - ktoś coś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, P_M napisał:

A1. Aktorzy pierwszoplanowi lub istotni aktorzy drugoplanowi

  • Przynajmniej jeden z aktorów pierwszoplanowych lub istotnych aktorów drugoplanowych reprezentuje mniejszość rasową lub etniczną (Azjaci, Latynosi, Czarnoskórzy, Rdzenni Amerykanie, Afrykańczycy, Arabowie i inne grupy mniejszościowe).

To ciekawe, przecież w skali globu Azjaci są dominującą liczebnie rasą.
Pytanie czy jeżeli jakiś film z Nigerii, Ghany, Kenii itp byłby nominowany do Oscarów, to będą musieli mieć w swojej obsadzie białych? :)

W ogóle próbowałem znaleźć demografię świata z podziałem na liczebność względem rasy/koloru skóry i nic - ktoś coś? :)

Około miliard białych, po półtorej miliarda hindusów i czarnych, z pół miliarda mieszanych w stylu Ameryka Południowa, z pół miliarda semitów, reszta Azjaci

Dane mocno na oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RappaR napisał:

Około miliard białych, po półtorej miliarda hindusów i czarnych, z pół miliarda mieszanych w stylu Ameryka Południowa, z pół miliarda semitów, reszta Azjaci

Dane mocno na oko

Z tymi podziałami jest niezły burdel na moje oko. Tzn. stosuje się przeróżne klasyfikacje, które najczęściej są nie pasują do opracowań antropologicznych. Nawet patrząc na zaproponowany przez Ciebie podział to w porównaniu do podziału Cuviera wyodrębniłeś grupy z rasy kaukaskiej, ale już z żółtej i czarnej nie.

Co więcej, np. takich Mulatów w statystykach USA zalicza się do czarnych, a już w Brazylii do kategorii „Pardo”. Trudno w takich warunkach o w pełni rzetelne dane dla całego świata, chyba że ktoś gromadzi dane lepiej usystematyzowane niż te, które można łatwo wyszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam temat, który mocno się zakurzył:

z tych nowych:

"Raised by a Wolves" Ridleya Scotta - mimo słabszych odcinków od 5  do 9 serial warty obejrzenia. Warto czekać na drugi sezon.

"The Third Day" z Jude Law - nie wiem czemu na filmwebie ma notę tylko 6,8 jak dla mnie mocne 8/10. 

stare ale jare:

Zacząłęm Yellowstone i pierwsze pięć odcinków wciągnąłem na raz. Beth - kobieta diabeł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
4 godziny temu, Wujek Wójcik napisał:

Siemano,

Polecam z czystym sumieniem Gambit królowej, świetny serial i taki jak lubię czyli krótki. 

Obejrzałem też przypadkiem ostatni odcinek Wojen klonow tej edycji komputerowej z uniwersum Star Wars i jeden odcinek jest lepszy niż cała nowa trylogia SW. Period

Rozwiniesz SW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2020 o 00:22, ignazz napisał:

Rozwiniesz SW?

Od początku byłem fanem animowanej serii Tartakowskiego (gościa od Dexter lab i Samurai Jack) ale o ile początek był bardziej zbiorem sensacyjnych odcinków, tak cała seria Wojen klonów gdy z kreskówki przeszła na animację komputerową stała się świetną historią z ciekawymi wątkami pobocznymi i rozwinięciem postaci takich jak Anakin czy jego padawanka Ashoka, której postać tu jest tak nakreślona, że staje się na równi ciekawa z postaciami takimi jak Obi-wan czy wspomniany Anakin. Zachwycają też od strony wizualnej, chociaż nie jest to graficznie jakaś high endowa opcja typu filmy intra od Blizzarda ale mam tu raczej na myśli mnogość ras i światów, za które tak kochamy (przynajmniej mowie o fanach sw) świat Lucasa.
W dodatku muzyka i samo zakończenie wszystkich ep, gdzie (spoiler): w wizjerze poległegło szturmowca klona odbija się Anakin, który stał się Vaderem, kończy to świetnie ere wojen klonow i otwiera ere imperium i zmierzch jedi. Sama scena jest chyba ostatnim przebłyskiem dobra w postci Anakina zamknietego już w puszcze lorda, moment, w którym podnosi z sniegu miecz swojej uczennicy jak ostatnie wspomnienie po wszystkim co zniszczył. Zdecydowanie wolałbym by zrealizowany filmy w czasach Wojen klinow niż to co mialem nieprzyjemnosć obejrzeć w wydaniu disneya. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2020 o 19:55, Wujek Wójcik napisał:

Polecam z czystym sumieniem Gambit królowej, świetny serial i taki jak lubię czyli krótki. 

Szkoda tylko, że sam aspekt szachów został potraktowany po macoszemu, im dalej w las tym gorzej niestety. takie 6.5 może naciągane 7/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2020 o 00:18, P_M napisał:

Szkoda tylko, że sam aspekt szachów został potraktowany po macoszemu, im dalej w las tym gorzej niestety. takie 6.5 może naciągane 7/10

Myślę, że gdyby nie był tak potraktowany straciłby dynamikę, byłby pewnie dłuższy a wielu widzów mogłby znudzić. Chociaż to ostatnie to zależałby oczywiście od sposobu przedstawienia. Jednak gdybym chciał zagłębiać się mocno w temat to raczej szukałbym dokumentów w tej tematyce. Nie chce mi się też wierzyć, że gracze w szachy bujali się po takich pięknych hotelach jak jacyś gracze tenisa czy kierowcy f1. Ale może to prawda. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.