Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, fluber napisał:

zgadza sie, tylko zupelnie nie rozumiem, po jaka cholere znowu robia z nas pieprzonych antysemitow zupelnie niezgodnie z prawda?

Ty to wiesz jak zareklamować produkcję😜

Jestem po 3 odcinkach. Faktycznie wątek antysemicki zupełnie niepotrzebny. 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jack napisał:

Ty to wiesz jak zareklamować produkcję😜

Jestem po 3 odcinkach. Faktycznie wątek antysemicki zupełnie niepotrzebny. 

przede wszystkim zupelnie nienaturalny. mogli tam wrzucic jakichs romow to moze wtedy mialoby to jakis sens skoro fabula ma miejsce w naszym kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2020 o 14:33, P_M napisał:

Pierwszy odcinek ślepnąć od świateł oglądałem z żoną z polskimi napisami, bo nic nie rozumieliśmy... po pierwszym odcinku odpuściliśmy sobie serial, bo oprócz dźwięku reszta też była tragiczna...

 

W dniu 14.06.2020 o 12:34, DeltaCenter napisał:

Po pierwszym odcinku - niech dadzą polskie napisy. Słychać tylko szszsz cz cz czczcz

Przecież są polskie napisy.

Ja po ślepnać ogladam wszystko z napisami. Znaki i jak zostałem gansgterem również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2020 o 23:02, fluber napisał:

przede wszystkim zupelnie nienaturalny. mogli tam wrzucic jakichs romow to moze wtedy mialoby to jakis sens skoro fabula ma miejsce w naszym kraju. 

Skończyłem. Dziwne że wspomniałeś o wątku żydowskim a o drugim równie kontrowersyjnym i równie bez sensu dla fabuły nie wspomniałeś.

Mimo to serial całkiem niezły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2020 o 11:13, cvbe napisał:

Tak jak czytać Cobena bardzo lubię, tak ten serial jest tak bardzo polski... Hubert Miłkowski - pozytywne aktorskie zaskoczenie, reszta tak drętwa jak w niemal każdym polskim filmie, a już jak widzę polskie dzieci na ekranie to dostaję kurwicy - siostrzenica reżysera i synek brata koproducenta. Jak zawsze ciarki żenady.

no i ci nastolatkowie 16/17 letni grani przez 25 latków :D najmłodszy ten Miłkowski ma 20 reszta przedział 25-27 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2020 o 21:08, jack napisał:

Skończyłem. Dziwne że wspomniałeś o wątku żydowskim a o drugim równie kontrowersyjnym i równie bez sensu dla fabuły nie wspomniałeś.

Mimo to serial całkiem niezły. 

Serial niezły zwłaszcza jak na Polski ale.....

..przeczytałem ksiązkę i mam wrażenie, że z książki wzięli parę wątków i chcieli z nich zrobić serial, przenosząc prawie jeden do jeden.

Przykładowo: wizyta pewniej osoby w domu starców - nie ma sensu w serialu. W ksiązce, gdy nie wycięło się dodatkowych wątków i motywów postaci, miała jak najbardziej.

Sporo kwestii które mnie gdzieś denerwowały i nie pasowały po przeczytaniu książki są zrozumiałe ale w serialu nie miały prawa tak wyglądać bo ktoś obciął sporo wątków i motywów.

A wystarczyło dodać 2-3 odcinki i by zmieścili to wszystko.

 

Fajnie, że biorą się za robienie kryminałow z książek. To lepsza droga niż próbowanie pisania scenariusza samemu, leppiej wziać coś co się sprawdziło i to od kogoś kto na tym rynku jest już parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dnc napisał:

Serial niezły zwłaszcza jak na Polski ale.....

..przeczytałem ksiązkę i mam wrażenie, że z książki wzięli parę wątków i chcieli z nich zrobić serial, przenosząc prawie jeden do jeden.

Przykładowo: wizyta pewniej osoby w domu starców - nie ma sensu w serialu. W ksiązce, gdy nie wycięło się dodatkowych wątków i motywów postaci, miała jak najbardziej.

Sporo kwestii które mnie gdzieś denerwowały i nie pasowały po przeczytaniu książki są zrozumiałe ale w serialu nie miały prawa tak wyglądać bo ktoś obciął sporo wątków i motywów.

A wystarczyło dodać 2-3 odcinki i by zmieścili to wszystko.

 

Fajnie, że biorą się za robienie kryminałow z książek. To lepsza droga niż próbowanie pisania scenariusza samemu, leppiej wziać coś co się sprawdziło i to od kogoś kto na tym rynku jest już parę lat.

Wystarczyło tak nie rozwlekać tych odcinków, które zrobili i też by zmieścili. Ja też się po serialu zastanawiałem, bo jaką cholerę ta wizyta pewnej osoby tam była, bo nie miało to najmniejszego sensu.

Jestem teraz świeżo po Safe ( pierwszej z serii Cobena dla Netflixa) i jednak tamten serial stoi na dużo wyższym poziomie, nawet jeżeli nie mogę się przestawić z tego, że głównej roli nie gra tam Dexter:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Ja też się po serialu zastanawiałem, bo jaką cholerę ta wizyta pewnej osoby tam była, bo nie miało to najmniejszego sensu.

Cała postać dyrektora jest jakaś niespójna i właściwie niepotrzebna. 

Nie bardzo rozumiem też dlaczego szwagierka głównego bohatera została wplątana w kłopoty. Co było motywem? Nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jack napisał:

Cała postać dyrektora jest jakaś niespójna i właściwie niepotrzebna. 

Nie bardzo rozumiem też dlaczego szwagierka głównego bohatera została wplątana w kłopoty. Co było motywem? Nie wiem. 

 

dokapanie głownemu bohaterowi, podobnie jak to dlaczego Laura sie do niego odezwała - opowiadanie

no i też akcja z Chinka

 

jak coś jeszcze to chętnie wytłumacze bo się wkreciłem :P

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, fluber napisał:

Wystarczyło tak nie rozwlekać tych odcinków, które zrobili i też by zmieścili. Ja też się po serialu zastanawiałem, bo jaką cholerę ta wizyta pewnej osoby tam była, bo nie miało to najmniejszego sensu.

Jestem teraz świeżo po Safe ( pierwszej z serii Cobena dla Netflixa) i jednak tamten serial stoi na dużo wyższym poziomie, nawet jeżeli nie mogę się przestawić z tego, że głównej roli nie gra tam Dexter:)

Safe - sprawdze, dzieki 

 

Dzisiaj nwoy serial krymianlny na HBO. Zapowiada sie tez ciekawie, troche noir

2 minuty temu, Przemek_Orliński napisał:

^ nie działa. Usuń kropki @Dnc

"Obsesja Eve". Nie rozumiem fenomenu i ogólnej podniety na ten serial...

dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dnc napisał:
  Pokaż ukrytą zawartość

dokapanie głownemu bohaterowi, podobnie jak to dlaczego Laura sie do niego odezwała - opowiadanie

no i też akcja z Chinka

 

jak coś jeszcze to chętnie wytłumacze bo się wkreciłem :P

No wlasnie nie widzę powodu dla którego miałby szkodzić głównemu bohaterowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

19 godzin temu, jack napisał:

No wlasnie nie widzę powodu dla którego miałby szkodzić głównemu bohaterowi. 

 

Po to by Paweł odpuścił sprawę jego syna. 

 

20 godzin temu, The Game 85 napisał:

W sumie ja też kilku rzeczy w W głębi lasu nie do końca rozumiem.

 

  Pokaż ukrytą zawartość

Kto w końcu napisał to opowiadanie? Dlaczego ten Malczak powiedział w więzieniu, że dwoje to nie czworo skoro sam zabił tylko Monikę, a tego chłopaka to już nie on. No i kiedy Paweł widział dyrektora i Malczaka?

 

Opowiadanie napisał dziennikarz i przez chinkę przekazał temu wykładowcy. Malczakowi chodziło o to że jakby wyszło że dwójka nie umarła to by miał na końcie 3 ciała a nie 5. Co i tak nic by nie zmieniło jeśli chodzi o karę smierći 

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dnc napisał:

.

 

 

  Ukryj zawartość

Po to by Paweł odpuścił sprawę jego syna. 

 

 

 

  Ukryj zawartość

Opowiadanie napisał dziennikarz i przez chinkę przekazał temu wykładowcy. Malczakowi chodziło o to że jakby wyszło że dwójka nie umarła to by miał na końcie 3 ciała a nie 5. Co i tak nic by nie zmieniło jeśli chodzi o karę smierći 

 

Ale przecież

w sprawę tej afery zamieszana była ta Chinka bo to ona namówiła ich do zainwestowania kasy. W serialu nie było żadnego nawiązania do współpracy dziennikarza i Chinki, która była związana z tym zamordowanym Adamem.

Co do opowiadania to skąd on to niby wiedział? Bo to mogli wiedzieć Laura, Paweł no i ewentualnie Kamila i Adam (nie wiem czy dobrze pamiętam imiona) i znowu nie widzę żadnego związku z dziennikarzem. A co do Malczaka wiem o co mu chodziło, ale przecież on zabił tylko jedną osobę i akurat w rozmowie z Pawłem nie musiał kłamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dnc napisał:

.

  Ukryj zawartość

 

 

 

Za dużo tej Chinki. Chinka była z młodym Perkowskim. I ta sama Chinka wrobiła szwagierkę. Młody Perkowski nie miał powodu by wrabiać szwagierkę bo nie miał problemu z głównym bohaterem. Nie pamiętam by była jakaś informacja by starego Perkowskiego coś z Chinką łączyło. Jego motyw do takiej akcji też nie jest oczywisty. Motyw i możliwości miał Pazura ale jego nic z Chinką nie łączyło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.