Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem Into the Night opartym na pomyśle Jacka Dykaja. Może nie jest to jakieś wielkie dzieło ale koncept ciekawy, akcja wartka, sporo się dzieje i ciężko się oderwać. Jest trochę tajemnic i zwrotów akcji. Szokująco dużo polskich akcentów. Czuć Lostów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2020 o 23:16, Me Myself and I napisał:

Prison Break, Lost, Dexter, Son of Anarchy... hmm mało który właściwie nie traci (z mojej topki na szybko The Wire, The Shield - tak się powinno kończyć serial!, Bosch, Homeland!)

Przecież Shield miało bardzo głupawy finał.

Puszczenie Vica wolno, bo pomógł FBI w jakiejś grubej sprawie? Serio? Żeby chociaż był on jakimś świadkiem koronnym czy coś, ale za samą pomoc? To jest tym bardziej głupie, że Ronnie został aresztowany - pewnie twórcy sobie założyli, że weźmie na siebie wszystkie winy Vica

:)

Taki How I Met Your Mother nie tylko miał słaby finał, ale ogólnie dwa-trzy ostatnie sezony. Paradoksalnie serialowi nie pomogło zrobienie z Barney'a bohatera pierwszoplanowego. On był zabawny na drugim planie (w pierwszych sezonach), ale gdy wokół niego zaczęła kręcić się ,,akcja" to wychodziło to naprawdę słabo i karykaturalnie. Szczytem wszystkiego był odcinek z ostatniego sezonu, w którym twórcy zepsuli swój własny żart związany z pracą Barney'a. 

Przez cały serial nikt nie wiedział gdzie pracuje Barney (ani widzowie, ani pozostali bohaterowie serialu). Oczywiście widzieliśmy go w miejscu pracy, ale nikt nie wiedział co on dokładnie robi. Często powtarzany dialog w serialu wyglądał tak:

- Barney, ale gdzie ty właściwie pracujesz?

- Please...

Na tym polegał dowcip - czterech przyjaciół nie wie gdzie pracuje ten piąty a charakterystyczna odpowiedź Barney'a była stałym motywem serialu (tak jak wspomnienia Ala Bundy o czterech przyłożeniach w jednym meczu wtrącane co jakiś czas). Tymczasem w ostatnim sezonie ni z gruchy ni z pietruchy dowiadujemy się, że to ,,please" oznacza... jakiś tajny projekt FBI w ramach którego Barney przez 15 lat donosił na swojego szefa. To było zbyt głupie nawet jak na sitcom (trzymanie kreta przez 15 lat żeby dorwać jednego typka? xD), a ponadto jest niespójne z innymi motywami z serialu (we wcześniejszych odcinkach widzimy, że Barney podjął pracę w tym korpo po przemianie z loosera w samcę alfa oraz pomógł Marshallowi w otrzymaniu pracy w jego firmie). Widać, że twórcy napisali to w ostatniej chwili na kolanie, bo nie mieli już pomysłów na kolejne odcinki. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gangs of London.

Po pierwszych 7 odcinkach  muszę przyznać, że bardzo dobry serial. Dwie półki wyżej niż 3,4,5 sezon Gommorry i jednak o wiele ciekawszy niż w tych samych brytyjskich klimatach osadzony Top Boy.

Na duży plus taki londyński miszmasz:  Anglicy, Albańczycy, Kurdowie, Pakistańczycy,, Travellersi, Irlandczycy i inni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2020 o 19:54, Artlan napisał:

Przecież Shield miało bardzo głupawy finał.

dawno oglądałem i nie pamiętam dokładnie całego kontekstu żeby się sensownie odnosić do detali ale wtedy wydawało mi się że było to nieoczywiste ale grube zakończenie, z tego co czytam to raczej powszechna opinia jest . aczkolwiek możesz mieć swoją opinię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Dnc napisał:

Tylko ja oglądam seriale na tym forum? :P

dajxie znać co myślicie o Bilions z HBO, warto?

BIilions super. Bardzo ciekawe postacie. Tematyka i intrygi czasem mało zrozumiałe dla normalnego człowieka ale przynajmniej można trochę liznąć tematu. 

Myślałem, że widziałem już wszystko co warto zobaczyć po czym trafiłem na australijskiego Rake z 2010 roku. Jakie to jest dobre i zabawne. I ma 5 gotowych sezonów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2020 o 08:49, jack napisał:

Myślałem, że widziałem już wszystko co warto zobaczyć po czym trafiłem na australijskiego Rake z 2010 roku. Jakie to jest dobre i zabawne. I ma 5 gotowych sezonów. 

Ta ja też... Aż spadło na mnie jak bohaterka w serialu Crash landing on you.

Koreański dramat romantyczny... Dwa odcinki nie wiedziałem co oglądam, bo nie zajrzałem co to za gatunek gdy mnie przymuszono przed ekran. 2 kolejne odcinki zapierałem się, że nie chcę. Ostatnie 12 poszło już siłą rozpędu. Waszym żonom, dziewczynom i kochankom się spodoba. Mi też się podobał w sumie... :) 

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cardi napisał:

Ta ja też... Aż spadło na mnie jak bohaterka w serialu Crash landing on you.

Koreański dramat romantyczny... Dwa odcinki nie wiedziałem co oglądam, bo nie zajrzałem co to za gatunek gdy mnie przymuszono przed ekran. 2 kolejne odcinki zapierałem się, że nie chcę. Ostatnie 12 poszło już siłą rozpędu. Waszym żonom, dziewczynom i kochankom się spodoba. Mi też się podobał w sumie... :) 

Potwierdzam, ta koreanska telenowela byla niezła, jak ktoś chce zaplusowac u swojej bardziej wrażliwej połówki to jest to idealna pozycja, bo nawet z perspektywy mało romantycznego faceta dalo się to oglądać. I miałem te same odczucia i ta sama sytuacje co ty ( zmuszony - protestujący - przekonany - wciągnięty ) 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dnc napisał:

W głębi lasu się zapowiada dobrze

Tak jak czytać Cobena bardzo lubię, tak ten serial jest tak bardzo polski... Hubert Miłkowski - pozytywne aktorskie zaskoczenie, reszta tak drętwa jak w niemal każdym polskim filmie, a już jak widzę polskie dzieci na ekranie to dostaję kurwicy - siostrzenica reżysera i synek brata koproducenta. Jak zawsze ciarki żenady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, DeltaCenter napisał:

Po pierwszym odcinku - niech dadzą polskie napisy. Słychać tylko szszsz cz cz czczcz

dzwiek jest fatalny, to jest kuriozum ze zeby dowiedziec sie co mowia, czytam angielskie napisy.

1 godzinę temu, Koelner napisał:

a co w nim jest z antysemityzmem ?

nie bede spoilerowal, ale jak zobaczysz 2 odcinek to z pewnoscia nie przegapisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DeltaCenter napisał:

Po pierwszym odcinku - niech dadzą polskie napisy. Słychać tylko szszsz cz cz czczcz

Pierwszy odcinek ślepnąć od świateł oglądałem z żoną z polskimi napisami, bo nic nie rozumieliśmy... po pierwszym odcinku odpuściliśmy sobie serial, bo oprócz dźwięku reszta też była tragiczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.