Skocz do zawartości
n_i_m_h

Seriale

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Tu bym akurat polemizował.

To jasne, jako starsze pokolenie powielasz schemat ktory powtarza sie od lat:)

Naiwne jest myslenie ze ewolucja osiagnela peak w Tobie i Twoim pokoleniu i zaczela zawracac:)

38 minut temu, DeltaCenter napisał:

Ok. Teraz będzie słynne "Panie, kiedyś to było" :

Było pełno seriali, ale fabuła była tak luźna, że mogłeś obejrzeć odcinek nr. 5, a potem dopiero nr. 12 i dalej wiedziałeś o co chodzi. Przegapileś jakiś, trudno, może kumpel jakiś nagrał na VHS. 

Babcie śledziły losy Ridge'a, koniec, kropka. Dziś kibicujesz Jonowi Snow w walce o tron, za godzinę opłakujesz Ragnara, uciekasz z Pablo Escobarem, a jutro rabujesz miliard z profesorem, ścigasz potwory z dzieciakami I seksedukujesz się z nastolatkami 

A w kolejce kolejne sezony.....

Ch** panie z tym. 

Przeciez nadal jest mnostwo seriali o luznej fabule ktore mozesz ogladac od losowego odcinka. Dlaczego ja? , trudne sprawy, pamietniki z wakacji. Telenowele tez wciaz maja sie dobrze. I nieprawda jest ze babcie sledzily/sledza losy ridga, koniec kropka. Teraz trzymaja kciuki za elifa, by zaraz przeniesc sie w czasie i kibicowac sultance kosem,  skad szybko wracaja na wigilie na sadybie, aby za godzine emocjonowac sie losami jagiellow, by juz za moment rozwiazywac kolejne zagadki kryminalne z ojcem mateuszem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, fluber napisał:

To jasne, jako starsze pokolenie powielasz schemat ktory powtarza sie od lat:)

Naiwne jest myslenie ze ewolucja osiagnela peak w Tobie i Twoim pokoleniu i zaczela zawracac:)

Wcale nie stwierdziłem, że moje pokolenie to peak ludzkości :)

Sądzę, jednak że rozwój technologiczny nie wiążę się jednocześnie z rozwojem człowieczeństwa, a wprost przeciwnie. Ludzie stają się niezdarni, bardziej ograniczeni i dużo słabsi psychicznie. Dla mnie to nie jest rozwój.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
28 minutes ago, fluber said:

To j

Przeciez nadal jest mnostwo seriali o luznej fabule ktore mozesz ogladac od losowego odcinka. Dlaczego ja? , trudne sprawy, pamietniki z wakacji. Telenowele tez wciaz maja sie dobrze. I nieprawda jest ze babcie sledzily/sledza losy ridga, koniec kropka. Teraz trzymaja kciuki za elifa, by zaraz przeniesc sie w czasie i kibicowac sultance kosem,  skad szybko wracaja na wigilie na sadybie, aby za godzine emocjonowac sie losami jagiellow, by juz za moment rozwiazywac kolejne zagadki kryminalne z ojcem mateuszem.

Tylko te babcie nie robią takich maratonów.....W tym rzecz.

Pamiętniki z wakacji nie lecą od chyba już pięciu lat i nie są serialem w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Edytowane przez DeltaCenter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Tylko te babcie nie robią takich maratonów.....W tym rzecz.

Robia takie, na jakie tv pozwala i jak wystartuja po teleekspresie to koncza po ojcu mateuszu/lesniczowce/ na wspolnej. Sa w pasmie jakies 4 godziny seriali to tyle ogladaja ale nie trzymaja sie jednego serialu, jak sugerujesz. 

Ba, znam nawet kilka takich ktore robia sobie kilkugodzinne maratony, tylko nie na netfliksie a na tvp vod:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 hours ago, fluber said:

... 

Tylko, że problem binge-watching zaczął się wraz z Netflixem. I problem jest I żadne twoje hihawki I przywalanie się dla zasady nic nie zmienią. Temat już podejmowany przez terapeutów. 

To, że kilka osób, które coś tam, podobno znasz niczego nie zmienia, choć tobie się wydaje, że tak. 

Netflixowcy bingują cały rok, babcie I ciocie od marca już wypatrują wiosny I wtedy zaczynając im się działeczki i tak rodosują do września, dlatego repertuar TV od zawsze jest ubogi w wakacje. Wiem, bo znam takich osób ponad setkę :)

A ma netflixach, hbo I DisneyPlusach "zabawa" *trwa w najlepsze - nawet I powtarza się seryjne oglądanie od nowa seriali np. sprzed roku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, DeltaCenter napisał:

Tylko, że problem binge-watching zaczął się wraz z Netflixem.

No nic dziwnego, skoro wcześniej nie miał technicznej możliwości zaistnieć:) 

7 minut temu, DeltaCenter napisał:

Netflixowcy bingują cały rok, babcie I ciocie od marca już wypatrują wiosny I wtedy zaczynając im się działeczki i tak rodosują do września, dlatego repertuar TV od zawsze jest ubogi w wakacje. Wiem, bo znam takich osób ponad setkę :)

To weź mi wytłumacz jakim cudem takie " Na wspólnej" w wakacje ma taką samą oglądalność, jak w pozostałych miesiącach roku?:) Albo dlaczego "Zniewolona" robiła w wakacje po 3 miliony per odcinek?:)

No bo skoro telenowele, które są emitowane również w wakacje nie notują spadku oglądalności, to albo zmyślasz, albo znasz jakąś dziwną grupę ludzi:) Tzn. oczywiście, że babcie i ciocie rodosują, ale po południu z radością wracają do domu oglądać telewizor do późnego wieczora:) Przecież w zimie też nie siedzą w tv od rana, nawet jeżeli nie rodosują:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Problem jest taki, że obecnie jest taśmowe powstawanie seriali. 

Godzinę temu, DeltaCenter napisał:

Tylko, że problem binge-watching zaczął się wraz z Netflixem.

Netflixowcy .....

Problemy zdiagnozowane. Co proponujesz? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, fluber napisał:

Ja mniej więcej od czasu powstania netflixa przestałem bingewatchingować

Najwięcej tego robiłem okolicach 2006-2010

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, RappaR napisał:

Ja mniej więcej od czasu powstania netflixa przestałem bingewatchingować

Najwięcej tego robiłem okolicach 2006-2010

No ale Netflix powstał w 1997:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, fluber napisał:

No ale Netflix powstał w 1997:)

Nie dla Polaka ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, RappaR napisał:

Nie dla Polaka ;)

Wiem, ale jako że netflix powstał nawet przed google, to prawdą jest, że na świecie bing watching zaczął się z Netfliksem ( choć akurat masz rację, że w Polsce raczej niekoniecznie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 hours ago, fluber said:

To weź mi wytłumacz jakim cudem takie " Na wspólnej" w wakacje ma taką samą oglądalność, jak w pozostałych miesiącach roku?:) Albo dlaczego "Zniewolona" robiła w wakacje po 3 miliony per odcinek?:)

No bo skoro telenowele, które są emitowane również w wakacje nie notują spadku oglądalności, to albo zmyślasz, albo znasz jakąś dziwną grupę ludzi:) Tzn. oczywiście, że babcie i ciocie rodosują, ale po południu z radością wracają do domu oglądać telewizor do późnego wieczora:) Przecież w zimie też nie siedzą w tv od rana, nawet jeżeli nie rodosują:)

Matko jedyna. Co ten uparty, wałęsowaty fluber każe mi sprawdzać - oglądalność "Na wspólnej". Nie jest taka sama. Bo róznica sięga ponad 400 tysięcy widzów. Przeszacowałeś tylko o jakieś 18%.  Rekordowy odcinek "Na wspólnej" miał oglądalność na poziomie 5 mln widzów (2007 rok)

Z serialem "Zniewolona" to nieźle wypaliłeś. Nie ma jak porównać bo całe dwa sezony były nadawane tylko w okresie wakacyjnym, ostatni odcinek 30 sierpnia bodajże. Nie było tak, że  w pierwszym tygodniu lipca serial miał 3 mln widzów, bo miał 1,2 mln. Z tygodnia na tydzień widzów przybywało. 3 mln osiągnął dopiero pod koniec sierpnia. (Kiepska pogoda w te wakacje była :D)

W Polsce pod koniec 2018 roku Netflix miał prawie 800 tys subskrypcji (choć wiadomo, że z jednej subskrypcji korzysta kilka osób - ponoć jakieś pakiety rodzinne są)

Edytowane przez DeltaCenter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Netflix? 2 odbiorniki mogą działać równocześnie ale w praktyce jest to krąg x4. A ze ogląda się raczej w parach to nie zdziwiłby mnie mnożnik x6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, DeltaCenter napisał:

W Polsce pod koniec 2019 roku Netflix miał prawie 800 tys subskrypcji (choć wiadomo, że z jednej subskrypcji korzysta kilka osób - ponoć jakieś pakiety rodzinne są)

Nie dość, że są pakiety to nawet niekoniecznie rodzinne. Obcej osobie, na drugim końcu Polski możesz swój pakiet udostępnić. I Netflix tego nie ściga a wręcz się tym szczyci. Przypadek? Nie sądzę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, fluber napisał:

Biorac pod uwage jaki postep sie dokonuje, trudno nie stwierdzic ze kazde kolejne pokolenie jest coraz lepsze. 

No.

1362258234_derolr_600.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, StaryFan napisał:

No.

Jak widać starsze pokolenie ma problem z takimi banałami jak filtrowanie treści w internecie :( 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, julekstep napisał:

Jak widać starsze pokolenie ma problem z takimi banałami jak filtrowanie treści w internecie :( 

No. Jak były stopki, było łatwiej. 🙁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, StaryFan napisał:

No. Jak były stopki, było łatwiej. 🙁

Co ma poziom matury do tego co napisalem?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Btw, s02e04 Succession to chyba jedna z najlepszych rzeczy w historii swiata.

Cala sprawa nazisty

Rozmowa nazisty z Tomem, k**** masterpiece

"Attack child"

Greg przymierzajacy sie do szantazu

"Open business relationship"

Mo i "it was a different time"

Mowa na pogrzebie

Phone sex x2

Skislem za kazdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OZARK Netflix

Całkiem spoko - trochę przypomina Braking Bad, początek jest taki se, ale z czasem się rozkręca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi