Skocz do zawartości
n_i_m_h

Seriale

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, blackmagic napisał:

Wieczorem gotuję obiad i oglądam netflix z żoną - szach mat

gotujesz? nie wstyd Ci ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, ignazz napisał:

Zależy od poziomu intelektualnego. Świat parszywieje. 

Od jakichs 300 lat ta teza pojawia sie w roznych tekstach pisanych.

Czytalem kiedys taki tekst sprzed chyba 200 lat jak to pokolenie jest stracone bo jest niepowazne i tylko gra w szachy.

Tak mi sie teraz z tym netfliksem skojarzylo.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, fluber napisał:

to normalne , dziadek narzekał na pokolenie ojca , ojciec na pokolenie syna a syn na pokolenie wnuka a brzuchy mamy coraz pełniejsze i dobrobyt większy . chociaż popularność e- sportów czy lalek z Japonii jak u Wojciechowskiej z programu mnie przeraża . ale .... to normalne 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, DeltaCenter napisał:

GImbaza dorosła i stała się milenialsami. Gimnazjów już nie ma, wiesz chyba o tym.

Ciąg dalszy. Jestem z rocznika przed reforma. Nie byłem w gimnazjum. Szach mat po raz drugi

24 minuty temu, Koelner napisał:

gotujesz? nie wstyd Ci ? 

Nie lubię żarcia z dostawy :) albo w knajpie świeże albo dom. Fuck ubereats i pizza stacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Koelner napisał:

to normalne , dziadek narzekał na pokolenie ojca , ojciec na pokolenie syna a syn na pokolenie wnuka a brzuchy mamy coraz pełniejsze i dobrobyt większy . chociaż popularność e- sportów czy lalek z Japonii jak u Wojciechowskiej z programu mnie przeraża . ale .... to normalne 

Biorac pod uwage jaki postep sie dokonuje, trudno nie stwierdzic ze kazde kolejne pokolenie jest coraz lepsze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minutes ago, fluber said:

Czytalem kiedys taki tekst sprzed chyba 200 lat jak to pokolenie jest stracone bo jest niepowazne i tylko gra w szachy.

Nie o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, blackmagic napisał:

Nie lubię żarcia z dostawy :) albo w knajpie świeże albo dom. Fuck ubereats i pizza stacja

spróbuj z Wolta , mi przyjeżdża ciepłe :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Koelner napisał:

Spróbuje ale patrząc na to ze ani uber ani pyszne nie umie to jakoś mało jestem przekonany. Co nie zmienia faktu ze gotowanie jest cool i masz opcje zjeść stek z polędwicy (który robi się 10 min) z frytkami z batata za 25 zł a nie 80 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, DeltaCenter napisał:

Nie o to chodzi.

Pokolenie X[1] (ang. Generation X) – pokolenie ludzi urodzonych w drugiej połowie XX w., którzy nie wiedzą, dokąd mają zmierzać, społeczeństwo zagubione w chaosie współczesności, wykreowanych przez modę wzorców, szukające odpowiedzi na trudne pytania i sensu własnej egzystencjiSymbol X oznaczać ma niewiadomą. W Polsce określenie to dotyczy ludzi urodzonych w latach ok. 1961–1983

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś szeroko ta data. Mogą się dwa pokolenia załapać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, fluber napisał:

Pokolenie X[1] (ang. Generation X) – pokolenie ludzi urodzonych w drugiej połowie XX w., którzy nie wiedzą, dokąd mają zmierzać, społeczeństwo zagubione w chaosie współczesności, wykreowanych przez modę wzorców, szukające odpowiedzi na trudne pytania i sensu własnej egzystencjiSymbol X oznaczać ma niewiadomą. W Polsce określenie to dotyczy ludzi urodzonych w latach ok. 1961–1983

Widać jestem fenomenem bo tu tez się nie łapie. Ani pokolenie x ani post gimbaza :)

wychodzi ze coś pomiędzy. 

@DeltaCenter

razem z @ely3 czekam na te encykliki to może coś poczytam w przerwach od netflixa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ignazz napisał:

Coś szeroko ta data. Mogą się dwa pokolenia załapać. 

Zazwyczaj pokolenie to 20,30 lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Koelner napisał:

To program o serialach ale samodzielne gotowanie zawsze będzie lepsze od tego kupnego. Zwłaszcza, że zrobienie dobrego risotto czy makaronu nie wymaga wiele wysiłku. Ba nawet zrobienie yakitori nie powinno zając wiecej niż 25 minut.. Na pewno krócej niż czekasz na dowóz

Choć akurat każdy serial o prowadzeniu restauracji i gotowaniu jest jak na razie nudny..

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, blackmagic napisał:

Spróbuje ale patrząc na to ze ani uber ani pyszne nie umie to jakoś mało jestem przekonany. Co nie zmienia faktu ze gotowanie jest cool i masz opcje zjeść stek z polędwicy (który robi się 10 min) z frytkami z batata za 25 zł a nie 80 :)

bardziej mi chodziło że przy tej narracji wiekowo-obyczajowej nie powinieneś gotować ;)

4 minuty temu, ely3 napisał:

To program o serialach ale samodzielne gotowanie zawsze będzie lepsze od tego kupnego. Zwłaszcza, że zrobienie dobrego risotto czy makaronu nie wymaga wiele wysiłku. Ba nawet zrobienie yakitori nie powinno zając wiecej niż 25 minut.. Na pewno krócej niż czekasz na dowóz

Choć akurat każdy serial o prowadzeniu restauracji i gotowaniu jest jak na razie nudny..

w domu jest ok ale wole jak żona gotuje :) może oprócz spaghetti bo mam patent swój ze studiów :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Koelner napisał:

w domu jest ok ale wole jak żona gotuje :) może oprócz spaghetti bo mam patent swój ze studiów :D

A to mów od początku ,że jesteś leniwa męska szowinistyczna świnia :pp.

Dodam tylko ,że to sarkazm bo nie chce mi się wstawiać ikonki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ely3 napisał:

A to mów od początku ,że jesteś leniwa męska szowinistyczna świnia :pp.

no nie aż tak , bardziej brak talentu ale przy grillu rządze 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
56 minut temu, fluber napisał:

Biorac pod uwage jaki postep sie dokonuje, trudno nie stwierdzic ze kazde kolejne pokolenie jest coraz lepsze. 

Tu bym akurat polemizował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, DeltaCenter napisał:

Pytam czy zdrowe jest oglądanie 10 odcinków pod rząd. Przecież to jest prawie 10 godzin. Żadna ciocia nie wytrzyma takiego tempa.

zdefiniuj "zdrowe".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Koelner napisał:

bardziej mi chodziło że przy tej narracji wiekowo-obyczajowej nie powinieneś gotować ;)

No to wiadomo :) walcze ze stereotypami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O masowym oglądaniu seriali już trochę napisano. 

www.spidersweb.pl/rozrywka/2018/02/08/binge-watching/amp/

W drodze z i do pracy w metrze na małym ekraniku telefonu, na przerwach, w kiblu, chociaż kawałek odcinka, a może nawet cały. Pomijam fakt, że co to za przyjemność? Wysiadka z metra, przełączenie na Spotify, odpisać na messengerze, polajkować fotki znajomych, ktoś przesyła śmieszny filmik-haha, w końcu w domu i do późnej nocy kolejne sześć odcinków. Za dużo tych bodźców. 

Przyjmuje się do nowej pracy, młody gość po dwóch minutach pyta :

- "jakie seriale oglądam?"

Chwilowa konsternacja 

- "nie dawno skończyłem trzeci sezon Breaking Bad" 

-"że co?" 

-"pierwszy zacząłem w sierpniu zeszłego roku" 

- "lol" 

Ok. Teraz będzie słynne "Panie, kiedyś to było" :

Było pełno seriali, ale fabuła była tak luźna, że mogłeś obejrzeć odcinek nr. 5, a potem dopiero nr. 12 i dalej wiedziałeś o co chodzi. Przegapileś jakiś, trudno, może kumpel jakiś nagrał na VHS. 

Babcie śledziły losy Ridge'a, koniec, kropka. Dziś kibicujesz Jonowi Snow w walce o tron, za godzinę opłakujesz Ragnara, uciekasz z Pablo Escobarem, a jutro rabujesz miliard z profesorem, ścigasz potwory z dzieciakami I seksedukujesz się z nastolatkami 

A w kolejce kolejne sezony.....

Ch** panie z tym. 

Niedługo trzeba odpalić Mr. Baseball z Tomem Seleck. :)

2 hours ago, lorak said:

zdefiniuj "zdrowe".

https://siu.praesterno.pl/artykul/612

Część nad tym zapanuje, niektórzy nie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi