Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że ten serial przestał mieć cokolwiek wspólnego z książką po pierwszym odcinku. Cała magia prysła. W powieści King budował zajebisty nastrój tajemnicy i strachu przez pierwszą jej połowę. To, co zostało tu spłaszczone do granic żenady i absurdu, w książce było rozbudowanym opisem, który aż do "akcji pod sądem" robił niezłe "wow" na czytelniku. Dopiero później rozhulała się typowa Kingowska "końcówka" pisana chyba na kolanie i trochę zjechało z tonu, ale nie było to aż tak naiwne jak w serialu.  

Wiem, że serial jest na podstawie książki, i nie jest pełną jej ekranizacją i nie mogą przenieść wszystkich wątków, ale tylko Howie Gold (na razie) jest dobrze/poprawnie odwzorowany, a reszta bohaterów (na czele z Detektywem Andersonem i jego żoną, która w powieści jest zajebistą babką, a tu zrobili z niej jęczącą, starą babę) jest jakaś zjebana. Przyspieszenie akcji nie posłużyło temu serialowi. Gdyby zrobili pierwszy sezon tylko do tego, co wydarzyło się pod sądem, mogliby rozbić bank jakości. Jednak woleli wszystko upchać w jednym sezonie i wyszło jak wyszło. Z każdym odcinkiem jest coraz gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Qcin_69 napisał:

Sukcesja na HBO Go- polecam obejrzec. Nie będę przekonywał, puśćcie sobie theme song i enjoy- najlepsze co widziałem w tym roku w telewizji

Czołówka jedna z najlepszych ever ale cierpię fizyczny ból patrząc na tych idiotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

HBO nakręci serial na podstawie gry Last of Us. Pierwszy sezon ma opowiadać historię z pierwszej części gry. W projekt jest zaangażowany Neil Druckmann - dyrektor kreatywny Naughty Dog i Crage Mazin - scenarzysta serialu czarnobyl.

HBO + Naughty Dog + klimat LoU i Czarobyla to może się udać. I to bardzo. 

Hugh Jackman wciąż pasuje do roli Joela ale Ellen Page już raczej nie zagra 14-latki. Podejrzewam, że czeka nas długa saga castingowych plotek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialna Przyjaciółka- 2 sezon nieco słabszy od pierwszego ale nadal 1 tier seriali- szkoda, ze zmarginalizowane zostały najciekawsze aktorsko postacie (bracia Solara) i za bardzo poszło w rozwój relacji Lila-Elena, bo straciło nieco klimatu z pierwszego sezonu, no ale jednak- czekam na 3 sezon i zamawiam książki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem pilot Hunters z Alem Pacino, nawet mi się podobał, słyszałem, że pozniej trzeba przymykać na tzw "prawde historyczna" ale klimat jest lata 70, tropienie nazistów w troche komiksowym stylu, dobre dialogi. Jeśli ktoś ma całość w dobrej jakości to niech zapoda na google drive albo wrzuci na cda bo tam jest w tragicznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ray Donovan wrócił i po 3 odcinkach można wysnuć przypuszczenia, ze to będzie dobry sezon- na pewno lepszy od 3 poprzednich

Dobra, teraz pora na autodiss- jakiś czas temu propsowalem Sukcesję- no i skończyłem sezon (wiedziałem ze są dwa) i ogólnie na sporym propsie, choć kilka wątków wydawało mi się dziwnie wprowadzonych, no ale sezon się skończył bardzo dobrze, wiec odpalam drugi- a tu się okazuje, ze niby już go oglądałem, przełączam wiec na 1 sezon na HBO i włączam 1 odcinek- a tam fabuła toczy się jakoś wcześniej- myśle sobie, w sumie spoko bo akurat taka retrospekcja pojawiła się w dobrym momencie, no ale odpalam drugi odcinek i jest WTF.

No i się okazało, ze zacząłem Sukcesję od dupy strony i mam 2 sezon zaliczony z pominięciem pierwszego- obejrzałem 3 odcinki pierwszego sezonu ale meh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Qcin_69 napisał:

 

Dobra, teraz pora na autodiss- jakiś czas temu propsowalem Sukcesję- no i skończyłem sezon (wiedziałem ze są dwa) i ogólnie na sporym propsie, choć kilka wątków wydawało mi się dziwnie wprowadzonych, no ale sezon się skończył bardzo dobrze, wiec odpalam drugi- a tu się okazuje, ze niby już go oglądałem, przełączam wiec na 1 sezon na HBO i włączam 1 odcinek- a tam fabuła toczy się jakoś wcześniej- myśle sobie, w sumie spoko bo akurat taka retrospekcja pojawiła się w dobrym momencie, no ale odpalam drugi odcinek i jest WTF.

Biorac pod uwage ile czasem potrafi byc retrospekcji w serialach to i tak sie szybko zorientowales;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.