Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

ostatni odcinek Chernobyla zdecydowanie nie na moje nerwy

masowy odstrzał psów, szczeniaczków itd a później wysypanie zwłok z ciężarówki do masowego grobu - ciężko się spało tej nocy

ale trzeba oddać twórcom, że bardzo sprawnie kreują postacie drugoplanowe - w trzecim odcinku przezzajebisty szef górników, teraz ten komando z afganistanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Przemek_Orliński napisał:

Dałbym sobie rękę uciąć, że ma być 6 odcinków, a nie 5. 

To kończę "Oz" i anuluję subskrypcję HBO GO :] 

5 ma być, niestety . Trzeci trochę odstawał moim zdaniem, ale czwarty rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szef górników uratowałby nawet najgorszy odcinek, a trzeci wcale taki nie był.

Przez ogólną falę zachwytów będą pojawiały się takie nie do końca zadowolone osoby jak @ptak, ale Czarnobyl to nadal najwyższa półka. Nie ma fajerwerków, ale klimat i realizacja to poziom, do którego wszystkie produkcje powinny dążyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie rację i przesadzam z tym 3 odcinkiem. W każdym bądź razie Szczerbina jest najlepszy. Rewelacyjna rola. Dzisiaj spojrzałem sobie na jego filmografie, i okazało się że oglądałem wiele wilmow z tym aktorem, ale dopiero po tej roli zapadnie mi w pamięć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałem czy moziwe byłoby takie zachowanie radzieckich górników względem komunistycznych oficjeli. Czy to nie jest czasem trochę takie angielskie postrzeganie górników, którzy w Anglii do lat 80-tych mogli mieć taką pozycję.

Scenka z babcią karmiącą krowę i jej gadka zz radzieckim soldatem mocno przewidywalna. Też mi to śmierdziało takim luzackim zachodem. Na koniec scenka z odstrzeliwaniem psów to taki typowy wyciskacz łez w stylu zachodnim. Twardy sowiecki żołnierz, który w Afganistanie zabił pewnie z setkę ludzi, może zabić kolejnego, jeśli ten pozwoli psom na śmierć w męczarniach. Przez kilkanaście minut filmu miałem wrażenie, że Brytyjczycy chcieli koniecznie oddać hołd bezimiennym psom i kotom, zapomnianym ofiarom tej "rzezi". Coś jak golryfikowanie "męczeństwa" homoseksualistów w niemieckich obozach koncentracyjnych. Możecie mnie intenetwo zlinczować, ale kompletnie mnie ta scenka nie ruszyla.

Z kolei następna, scenka i 90 sekundowa akcja sprzątania na dachu elektrowni byłą chyba najbardziej trzymającą w napięciu sceną tego serialu  Przynajmniej jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DeltaCenter napisał:

Przez kilkanaście minut filmu miałem wrażenie, że Brytyjczycy chcieli koniecznie oddać hołd bezimiennym psom i kotom, zapomnianym ofiarom tej "rzezi". Coś jak golryfikowanie "męczeństwa" homoseksualistów w niemieckich obozach koncentracyjnych. Możecie mnie intenetwo zlinczować, ale kompletnie mnie ta scenka nie ruszyla.

 

Bo te koty i psy to były pedały.

A ogólnie to się chyba czepiasz na siłę - ja w tym serialu nie widzę dużo scen na pokaz i przekoloryzowanych. Groza tej katastrofy jest właśnie pokazana ze sporą obojętnością, ruski to przecież płakał nie będzie tylko się wudy napije. Może fatycznie czasem jest przesada z waleniem niektórymi sowieckimi stereotypami, ale u mnie nie przekracza to granic dobrego smaku, dekoru czy jak to tam nazwać.

Ale scena na dachu faktycznie rewelka - więcej napięcia w 2 minutach niż w całym sezonie gry o tron.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Przez kilkanaście minut filmu miałem wrażenie, że Brytyjczycy chcieli koniecznie oddać hołd bezimiennym psom i kotom, zapomnianym ofiarom tej "rzezi"

ano, było to przesadzone. w opisach rzeczywistych wydarzeń jest wręcz mowa, że wielu ludziom sprawiało przyjemność wybijanie zwierząt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BothTeamsPlayedHurd napisał:

Bo te koty i psy to były pedały.

 

 

 

w dodatku serial jest

rasistowski - nie ma czarnoskórego aktora

seksistowski - kobiety są zmarginalizowane jak Ulana Khomyk , która dąży do prawdy i wszyscy szowinistyczni mężczyźni ją olewają , w dodatku w Komitetach mężczyźni, żołnierze z dachu mężczyźni , strażacy mężczyźni

homofobiczny - nie ma pary homoseksualnej a przewinęło się setki postaci a statystycznie 7/100 powinno być gejami

antyklerykalny- dlaczego nie ma wątku Kościoła ? mszy albo pokropienie reaktora aby sam się ugasił za pomocą modlitwy ?

antypolski - Polska jako sąsiad powinien odgrywać decydującą rolę

antysemicki - nie ma wzmianki o Holocauscie i że to większa tragedia niż wybuch reaktora w Czarnobylu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby kogos interesowala wycieczka do czarnobyla , moge cos wiecej napisac ,   koszt calodniowej wycieczki to ok 78usd -  dojazd z centrum kijowa (2godziny do prypeci , jakies jedzenie w cenie na miejscu i 4-5 godzin w centrum zony ),  promieniowanie to oczywiscie jedna wielka sciema , w cenie tez jest zwiedzanie radaru du duga - oko moskwy.  dojazd/lot do kijowa tez stosunkowo tani , za kilka stowek mozna sobie zapewnic niezla atrakcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.