Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Przemek_Orliński napisał:

Przypominam:  już jest "Czarnobyl" na HBO GO. Jaram się :) 

przy tej okazji bardzo polecam ten wywiad https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1514110,1,zabojczy-mit-czarnobyla.read

bo pewnie serial będzie przesadzony, jak i zresztą jest potoczne postrzeganie tej katastrofy.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarnobyl jest na wysokim poziomie. Rewelacyjna gra aktorska. Świetny montaż. Ten film to thriller. Choć doskonale wiesz

 

W dniu 7.05.2019 o 17:46, lorak napisał:

przy tej okazji bardzo polecam ten wywiad https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1514110,1,zabojczy-mit-czarnobyla.read

bo pewnie serial będzie przesadzony, jak i zresztą jest potoczne postrzeganie tej katastrofy.

Matko jedyne i ty mnie krytykowałeś, że opowiadałem o serialu ,że jest nudny i nie rozumiem jak można tracić czas na pisanie o tym ,że coś jest nudne. Ja oceniam serial czy koszykówkę po jej obejrzeniu. Ty jak widzę wszystko wiesz bez oglądania.

Naprawdę zawsze mnie to zastanawia po co ludzie krytykują coś czego nie widzieli

A pierwszy odcinek polecam bo rewelacyjny od początku do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ely3 napisał:

Czarnobyl jest na wysokim poziomie. Rewelacyjna gra aktorska. Świetny montaż. Ten film to thriller. Choć doskonale wiesz

 

Matko jedyne i ty mnie krytykowałeś, że opowiadałem o serialu ,że jest nudny i nie rozumiem jak można tracić czas na pisanie o tym ,że coś jest nudne. Ja oceniam serial czy koszykówkę po jej obejrzeniu. Ty jak widzę wszystko wiesz bez oglądania.

Naprawdę zawsze mnie to zastanawia po co ludzie krytykują coś czego nie widzieli

A pierwszy odcinek polecam bo rewelacyjny od początku do końca

nie skrytykowałem serialu jako takiego (pod względem jego poziomu artystycznego, strony technicznej, gry aktorskiej), lecz zwróciłem uwagę na jeden element. tak, nie oglądałem, ale doświadczenie uczy, że filmy zwykle fałszywie przedstawiają historyczne wydarzenia. dodatkowo w tym przypadku również w wiedzy powszechnej postrzeganie tej katastrofy jest wypaczone (nie było bowiem tak źle, jak się mówi). tak więc moja uwaga była bardziej edukacyjna niż krytyczna.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy odcinek znakomity. Nie mogłem oderwać od niego wzroku, a seans minął w oka mgnieniu. To jak rozpieścił mnie Netflix to głowa mała. Skończyłem oglądać o 1 w nocy, myślę sobie - c*** z robotą, i włączę jeszcze jeden. Najwyżej oczy na zapałki sobie w biurze postawię - a tu psikus bo premiera drugiego odcinka 13 maja. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena na dachu to chyba jedna z mocnijeszych jaką widziałem od lat. Niie pada ani jedno słowa a inzynier każdym swoim krokiem tworzy genialną kreację

@ Lorak

To obejrzyj bo ten serial nawet nie jest o katastrofie i nie o komuniźmie ( no moża poza jedna sceną) ale przede wszystkim o tym jak ludzie nie chcą dopuścić do siebie informacji złych i dlatego tworzą całe misterium zakłamania

Chyba najlepszy odcinek jakiekolwiek serialu od 3 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Myślałem, że po meczu Nuggets nawet odcinek GoTa będzie lepszy. Myliłem się. Głupi i Głupszy powinni zostać powieszeni na jakimś streamie ku uciesze zawiedzonych widzów, straszne gówno.

O la la la, aż tak źle? 😁 W takim razie cieszę się, że dałem sobie z tym spokój po odcinku z debilną wycieczką za Mur w 7 sezonie. Zresztą Martin opuścił ten okręt po 4 sezonie i zjazd w jakości zaczął być widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te rozdmuchane tv shows nie kończą się dobrze... Jak pojawia się budżet to zamiast dopracować perfekt scenariusz to robi sięnam efekty w stylu awatara, a scenariusz w stylu "dlaczegp ja". Chyba nawet w nowych StarWarsach jest więcej logiki  niż w ostanim odcinku GOT

Dziwi mnie ,że nie rozciągnęli tego na 2 sezony, bo przecieżto maszynka do robienia pieniędzy, a wiele wątkow po prostu nie ma kiedy się rozwinąć/sensownie zakończyć. 
 

spokojnie można było zrobić ten sezon w całosci o Night Kingu, wyjaśnic troche te wątki, rozwinać , a kolejny o walce o Kings Landing. 


Inna kwestia, że Danka tak rozpierdoliła King's Landing, że nie wiem, czy w ogole Iron Throne się ostał czy jej smok przetopil go na kałużę żelaza :D No k**** kompletny  brak logiki, bo ja rozumiem jakby ona poleciała prost odo wierzy Cersei ją zjarać, albo jakby miasto długo się broniło, tymczasem ona zemściła się na niewinnyuch mieszkańcach, którzy powinni być jej poddanymi, a w sumie na Cersei miała wypierdolone. No kompletny bezsens... A scenarzysci, twórcy tłumacący to są głupsi niż te niejakie siostyry godlewskie. żal.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Dance odpierdoli to było do przewidzenia, już wcześniej dawała oznaki niezrównoważenia i trochę jarała tu i ówdzie, ale nieco hamowało ją jej najbliższe otoczenie. A teraz jak w ostatnich odcinkach "pałka się przęgła" i wycięli jej ekipę, to jej żyłka w głowie pękła i weszła w tryb burn them all, jak jej stary zwykł robić.  W dodatku od kilku odcinków chodzi niedpochnięta ;) to nie ma się co dziwić, że jest teraz obłakana. Zobaczymy co dalej z nią - czy i kto ją zlikwiduje. Dla mnie ten wątek idzie ok, choć jej dojście do szaleństwa można było pokazać lepiej, tzn. więcej odcinków , jak pisze @Julius... Zobaczymy, czy nie spierdolą jak z NK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krzemo napisał:

To, że Dance odpierdoli to było do przewidzenia, już wcześniej dawała oznaki niezrównoważenia i trochę jarała tu i ówdzie, ale nieco hamowało ją jej najbliższe otoczenie. A teraz jak w ostatnich odcinkach "pałka się przęgła" i wycięli jej ekipę, to jej żyłka w głowie pękła i weszła w tryb burn them all, jak jej stary zwykł robić.  W dodatku od kilku odcinków chodzi niedpochnięta ;) to nie ma się co dziwić, że jest teraz obłakana. Zobaczymy co dalej z nią - czy i kto ją zlikwiduje. Dla mnie ten wątek idzie ok, choć jej dojście do szaleństwa można było pokazać lepiej, tzn. więcej odcinków , jak pisze @Julius... Zobaczymy, czy nie spierdolą jak z NK.

Generalnie nie problemem jest ten... 'twist' tylko to w jakim momencie się to stało i w jaki sposob, generalnie twórcy odpuscili sobie podbudowywanie postaci, wgłebianie się w ich emocje z czego GOT w pierwszych sezonach słynął. Jest płycizna, jest gonienie... Nader wszystko niezrozumiałym jest co jej zawinili mieszkańcy Westeros.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Julius napisał:

1.Generalnie nie problemem jest ten... 'twist' tylko to w jakim momencie się to stało i w jaki sposob, generalnie twórcy odpuscili sobie podbudowywanie postaci, wgłebianie się w ich emocje z czego GOT w pierwszych sezonach słynął. Jest płycizna, jest gonienie...

2.Nader wszystko niezrozumiałym jest co jej zawinili mieszkańcy Westeros.

1. Zgadzam się.

2. Nic jej nie zawinili. Odjebało jej, tak jak tym matkom, co zabijają własne dzieci we śnie. Jest szalona (czy tam niepoczytalna elegancko mówiąc). Tacy ludzie nie kierują się logiką. Geny Targaryenow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia skąd w tym smoku tyle paliwa? No kurde każde zwierzę by się zbuntowało, ile można fruwać i palić wszystko dookoła? Z jednej  strony fabularnie przewidywalny i momentami nudny ten odcinek. Z drugiej to bawiłem sie nawet nieźle, było trochę napięcia, wali krwawe i sceny batalistyczne solidnie zmontowane. Może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie z dwoma smokami nie podbiła miasta a tu z jednym zrobiła Hiroszimę, król żelaznych w tym samym czasie spotyka Jaimiego, Arya była super killerem na koniec po jednym zdaniu odmienia się, dialog smoczycy z karłem o tym jak się kto dowiedział o tym to szlaczek jak w m jak miłość, no i wiele wiele innych pierdół, w sumie wyszło , że wszystkie sezony bez sensu bo obalono szalonego króla żeby nie palił ludzi bez powodu a na koniec przyszła dziewczynka wkurwiona i rozjebała towarzystwo , mogła przecież bez armii z samymi smokami rozjebać te westreros a nie bujać się po pustyniach. pojebane

ale sceny fajne , klimacik był ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.