Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatecznie zacząłem The Shield, i tak jak po obejrzeniu świetnego The Wire myślałem że widziałem najlepszy policyjny serial ever, tak teraz wiem że się chyba myliłem. Osiem odcinków dzisiaj wciągnąłem i gdyby nie to że muszę jutro wstać do pracy to pewnie skończyłbym dopiero po finale sezonu. W żadnym serialu nie widziałem tak zajebistego pilota, finał pierwszego odcinka to mógłby być równie dobrze finał sezonu, Co prawda mniej jest wyrazistych postaci niż w The Wire, ale fabularnie wydaje mi się jednak lepszy od konkurenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś docenił Vica Mackey'a i ten serial :] 

 

 

No kozacka postać, tylko nie wiem czy za bardzo nie przyćmiewa innych, ale zobaczymy dopiero zaczynam przygodę z serialem.  W The Wire takich postaci było kilka: McNulty, Omar, Stringer, itd, nie mówiąc już o postaciach drugoplanowych które były rewelacyjne. W sumie w The Wire to mnie tylko Marlo wkurwiał, reszta rewelacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Happy! Dopiero zaczalem ogladac, ale po 2 odcinkach moge stwierdzic, ze jedna z ciekawszych pozycji na Netflixie.

 

Rat Donovan, 4 mega sezony i 5 bardzo nijaki, czekam jednak na kolejny.

 

Chapo- 1 sezon sredni (pierwsze odcinki slabiutkie), 2 sezon bardzo dobry, 3 poki co (po 4 odcinkach) slaby- dawno nie ogladalem tak nierownego serialu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę Netflixowych seriali obejrzanych

 

The Alienist - 6/10 - pierwsze 3 odcinki to miałem wrażenie, że oglądam tvnowskie Belle Epoque, ale pozniej się nawet rozkręciło i serial został w miarę sprawnie poprowadzony.

Altered Carbon - zmarnowany potencjał, wątek miłosny strasznie cliche. 5/10

The OA - meh 5/10.

13 reasons why - 1 sezon zaintrygował pomysłem, za to kolejne odcinki już mi się wlekły, rozciagnięte tylko po to, żeby ilość odcinków zgadzała się z tytułem. Po zakończeniu pierwszego nie sądziłem, że drugi może coś ciekawego wnieść, a tymczasem oglądało się go jako całość lepiej niż drugi i overall 7/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zacząłem The Shield, i tak jak po obejrzeniu świetnego The Wire myślałem że widziałem najlepszy policyjny serial ever, tak teraz wiem że się chyba myliłem. Osiem odcinków dzisiaj wciągnąłem i gdyby nie to że muszę jutro wstać do pracy to pewnie skończyłbym dopiero po finale sezonu. W żadnym serialu nie widziałem tak zajebistego pilota, finał pierwszego odcinka to mógłby być równie dobrze finał sezonu, Co prawda mniej jest wyrazistych postaci niż w The Wire, ale fabularnie wydaje mi się jednak lepszy od konkurenta.

 

The Shield trzyma poziom praktycznie do końca (zdarza się gwałcenie logiki i realizmu, ale w dużo mniejszym stopniu niż w Prison Break czy ostatnich sezonach Dextera).

 

Niestety jest serialem praktycznie zapomnianym. Na Filmwebie tylko 5K głosów.

Dla porównania:

The Killing 30K

The Wire 25K

Glina 21K

Gra o tron 300K

 

Taka ciekawostka o The Shield - Michael Jace, aktor grający Juliana (czyli najbardziej uczciwego policjanta), odsiaduje obecnie dożywocie za zabicie żony. Grał też kiedyś Michaela Jordana.

Nareszcie ktoś docenił Vica Mackey'a i ten serial :]

 

Pamiętam jak mnie wkurwiło zachowanie Vica z jednego z pierwszych odcinków.

 

 

Chodzi oczywiście o uwięzienie koszykarza żeby nie mógł zagrać przeciwko Lakers.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

true true za mało jest  miłości dla The Shield

 

ktoś  tu ostatnio pisał o the animal kingdom no całkiem spoko się to zapowiada  na pewno sporo lepiej niż film który był podstawą

 

wiedzę ze jest sporo osób oglądających  dom z papieru  w sierpniu na netflixie będzie można zobaczyć inny serial od tych ludzi Kokainowe wybrzeże - o hiszpańskiej mafii

https://www.filmweb.pl/serial/Kokainowe+wybrzeże-2018-793784

Edytowane przez rahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Shield to dla mnie jeden z najlepszych seriali jakie kiedykolwiek widziałem.

 

Jeśli ktoś jeszcze nie wie - całkiem niedawno ponoć wyszedł remaster wszystkich odcinków w wersji HD. Ponoć można to obejrzeć poprzez serwis hulu.com, ale.... jest także na torrentach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bluźnij :] 

No poważnie, może to dlatego że jestem świeżo po seansie, ale fajnie się tak pozytywnie zaskoczyć oglądając coś. Poza Vikiem rewelacyjny był jeszcze David Marciano jako ciapowaty detektyw Steve Billings, rozbrajająca postać.

Teraz nie wiem co zacząć, jakiś czas temu zacząłem Sopranos (3 odcinki), ale totalnie mnie nie porwał, wiem jednak że seriale HBO dość długo się rozkręcają, więc dam mu na pewno drugą szansę, wszak tyle ludzi nie może się mylić ;-) tylko nie wiem czy kontynuować już teraz czy zacząć Sons of Anarchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.