Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

1 sezon Fargo - sztosik. 2 zacząłem oglądać i dałem sobie spokój gdzieś po trzech odcinkach. Jak skończysz oglądać 2s to daj znać jak wrażenia.

Obejrzałem i mi również drugi sezon nie podszedł. Nie był zły, ale do jedynki to nie ma startu. Zdecydowanie słabsi bohaterowie, może poza Indianinem i tą idiotką, żoną rzeźnika. No i totalnie nie kupuje motywu z UFO, który jest po prostu z dupy, nawet jeśli weźmie się pod uwagę czas akcji, i fascynacją Ufo w tamtych czasach w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliście Westworld? Bo bym się za to zabrał, ale szanuję swój czas i nie chcę chłamu. :/

Jeśli chcesz S-f czy westernu to zły adres, ten film jest takim westernem jak film z ukrzyżowaniem jezusa jest o gwoździach i młotkach.

Westworld opowiada o tajemnicy świadomości, o mrocznych stronach człowieka, oraz o tym że ten człowiek jest skończony w najbliższej przyszłości.

Film jest ok tylko jak Cie interesują tematy które wymieniłem, jego podstawową treść tworzą filozoficzne monologi Hopkinsa (dla mnie jest lepszy niż gdy grał Lectera)

Jeśli chcesz efektów s-f czy westernowych poscigów i strzelanin to się zawiedziesz.

 

A, no i muzyka jeszcze robi klimat jak ktoś lubi Ramin Djawadi - ten sam gośc co robi muzę do "gry o tron"

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszac wczesniej o sf nie sprecyzowalem o co mi chodzilo, ale wlasnie takie watki mialem na mysli. Nie jestem fanem Gwiezdych Wojen, a raczej ksiazek sf, hard sf np. Fundacja, czy Diuna. Tam wlasnie tez sa poruszane filozoficzne i egzystencjalne tematy. W ogole dobre hard sf tym sie charakteryzuje. Gwiezdne Wojny czy wiele innych filmow okreslane mianem sf, to troche inna rozryka. Westworld blizej do Blade Runnera np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień mi takie przypadki, które zdarzyły się w czasach, w których ty żyłeś. 

 

World Trade Center z 2006 (reżyser O. Stone) -   sierżanta Jasona Thomasa (który w rzeczywistości jest czarny) grał biały aktor

 

Piękny Umysł - Alicię Nash z Salwadoru grała Jennifer Conelly

 

Drive - Irene (która w powieście jest latynoską) gra biała aktorka

 

Edge Of Tomorrow - Tom Cruise gra typa, który w książce jest Japońcem

 

The House Of The Spirits - Meryl Streep gra Latynoskę

 

Oczywiście nawet nie wspominam o filmach biblijnych, w których grali aktorzy spoza bliskiego wschodu bo tego było w c***.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny Umysł - Alicię Nash z Salwadoru grała Jennifer Conelly

Młoda Alicia Nash

fabbbc58986b19f43832710c286c2c23.jpg

Stara Alicia Nash

29086DC700000578-3095059-image-m-42_1432

 

A tu bielsza od niej Jennifer Conelly

350_v9_bb.jpg

Nie licząc więc latynosów, którzy generalnie często są po prostu biali, masz jeden przypadek, za który reżyserowie przepraszali, bo nie wiedzieli w trakcie kręcenia filmu, że Thompson jest czarny i przyznali się do błędu i jeden przypadek przy adaptacji filmu przy zmianie lokacji z Japonii na Amerykę i dlatego zmianie bohatera. 

W ostatnim Spidermanie masz zmianę więcej postaci, a to jeden film, a nie znalezienie wszystkich możliwych filmów na przestrzeni 12 lat. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc więc latynosów, którzy generalnie często są po prostu biali, masz jeden przypadek, za który reżyserowie przepraszali, bo nie wiedzieli w trakcie kręcenia filmu, że Thompson jest czarny i przyznali się do błędu i jeden przypadek przy adaptacji filmu przy zmianie lokacji z Japonii na Amerykę i dlatego zmianie bohatera. 

W ostatnim Spidermanie masz zmianę więcej postaci, a to jeden film, a nie znalezienie wszystkich możliwych filmów na przestrzeni 12 lat. 

 

Gdybyś się sfotografował z kolegami i podpisał fotkę ,,gang meksykański" to raczej mało kto by uwierzył.

Z drugiej strony taki Barack Obama na niektórych zdjęciach wygląda jak białas po paru wizytach w solarium a i tak nazywacie go czarnuchem. ;] 

 

Skoro bierzesz pod uwagę Spidermana to również dobrze można wziąć Batmana gdzie Arab ma twarz Liama Neesona.

 

Tak właściwie to czym się różni zmiana koloru skóry Achillesa od podarowania Sherlockowi Holmesowi laptopa i smartfona? Mnie osobiście bardziej irytują SS-mani mówiący po angielsku w filmach wojennych niż zmiana koloru skóry jakiegoś wymyślonego bohatera z legendy ludowej czy komiksu. 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś się sfotografował z kolegami i podpisał fotkę ,,gang meksykański" to raczej mało kto by uwierzył.

Gdyby mój znajomy z Chile podpisałby się jako Polak na fotce, pewnie byś mu uwierzył, nie zmienia to faktu, że urodził się wychował w Chile, podobnie jak jego rodzina od pokoleń. I co, nie jest Latynosem będąc z Latin America?

 

Skoro bierzesz pod uwagę Spidermana to również dobrze można wziąć Batmana gdzie Arab ma twarz Liama Neesona.

Rasalghul.PNG

Z komiksu. Może od razu daj jako whitewashing, kiedy Sherlocka grał Amerykanin, a nie Brytyjczyk? :D

 

Z drugiej strony taki Barack Obama na niektórych zdjęciach wygląda jak białas po paru wizytach w solarium a i tak nazywacie go czarnuchem. ;] 

Nie, nie wygląda. 

 

Tak właściwie to czym się różni zmiana koloru skóry Achillesa od podarowania Sherlockowi Holmesowi laptopa i smartfona? 

Lewica ukuła taki termin https://en.wikipedia.org/wiki/Cultural_appropriation

I jednocześnie cały czas zabiera i niszczy białych kulturę. 

 

Mnie osobiście bardziej irytują SS-mani mówiący po angielsku w filmach wojennych niż zmiana koloru skóry jakiegoś wymyślonego bohatera z legendy ludowej czy komiksu. 

To już wyższy stopień wtajemniczenia lewicowego widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Coś z Netflixa/HBO dla człowieka uziemionego w domu na 2-3 dni? Najlepiej luźne, niekoniecznie komedia, ale żeby to nie było Six Feet Under, po którym sam zacznę sobie dół kopać.

 

Oczywiście większość klasyków jak Sopranos, The Wire, Friends widziałem.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.