Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ogólnie czy tylko masz na myśli kryminał?

 

Z ostatnich lat Wataha czy pierwszy Belfer są w dyskusji. A ogolnie to chociażby Noce i Dnie rozmachem, grą aktorską sa ponad nimi wszystkimi. Daleko od szosy również.

kryminał -sensacyjny ,mógłbym napisac że też ogólnie bo innych nie oglądam niż te dwa,

naprawde bardziej mi się podobało niż te nowe wymyślne seriale z fajerwerkami i przesadzoną fabułą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kryminał -sensacyjny ,mógłbym napisac że też ogólnie bo innych nie oglądam niż te dwa,

naprawde bardziej mi się podobało niż te nowe wymyślne seriale z fajerwerkami i przesadzoną fabułą

Wataha drugi sezon ma jeden dziwny feler scenariuszowy tzn nie kumam kompletnie sensu jednego wydarzenia ale pomijając ten aspekt to jest to świetny serial . Wataha jest pokazywana przez HBO w Skandynawii i Holandii i nawet kilka osób mi się stamtąd pytało o Bieszczady. Uważaja to za jeden z lepszych seriali ostatnich lat.

 

Oczywiście przyroda gra tam ważną rolę. Bez tego klimatu nie byłoby tego serialu. Najlepsze jest w nim to, że tu do końca są rzucane tylko aluzje - tu nie mamy wyłożonej kawy na ławę - jest tylko jedna aluzja jedno zdjęcie co do Grzywy motywów ale pewności nie ma do końca.

 

Pisząc Wataha masz na myśli pierwszy sezon?

Mam na myśli oba sezony . Pierwszy ma lepszy główny wątek ale w drugim znacznie lepiej rozbudowali główne postacie i interreakcje między nimi, Jest trochę za dużo wątków pobocznych , które w sumie wiele nie wnosza do fabuły i mogłoby ich nie być ale ogólnie zrobione jest to na niezłym poziomie

 

 

gomorra na trzecim sezonie też się wypaliła

Cholera przegapiłem początek 3 sezonu . Z drugiej strony tak już zrobili taką czystkę ,że cięźko zrobić sensowną intrygę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli oba sezony . Pierwszy ma lepszy główny wątek ale w drugim znacznie lepiej rozbudowali główne postacie i interreakcje między nimi, Jest trochę za dużo wątków pobocznych , które w sumie wiele nie wnosza do fabuły i mogłoby ich nie być ale ogólnie zrobione jest to na niezłym poziomie

 

Drugi sezon oglądałem bez przypominania sobie pierwszego. Ale w ogólnej ocenie to drugi poważnie ciągnie w dół całościową ocenę serii.

Prokurator Dobosz - słaba i irytująca w pierwszej części, w drugiej dodali jej matkę z demencją i zaświeciła cyckami, żeby "kupić" widzów.

Wiktor to taki polski Forest Gump tyle, że on zamiast biegać wszędzie chodził. Postrzelony, przeziębiony nadal chodził pozazdrościć kondycji. Jego relacja z to Ukrainką jest dziwna, jak jej powiedział, że jej mąż żyje to bach sex.

Grzywa Schwartz charakter, który być może nie do końca był czarny, jedno zdjęcie i tyle pytań.

 

Antagonista, który objawia się jak deus ex machina i wszystko tłumaczy, brakowało tylko prezentacji w power poincie.

 

Jak dla mnie przekombinowali w drugim sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mirwir

Akcja ze zdjęciem super bo wprowadziła dużo pytań , zero odpowiedzi. I to własnie lubię w serialach. Dobosz nabrała kolorów jest bardziej wiarygodna. A cycki no wiesz - to nie gra o Tron którą oglądają gimnazjaliści by kusić kogoś cyckami. To nie ten target. Bardziej to miało pokazać jak mechaniczną jest osobą że nawet to traktuje instumentalnie. Ot jest porzeba to napije się drinka jeśli wiesz do czego czynię aluzję

Końcowy epizod z Tatarką był słaby ale to taka reguła nie tylko polskich seriali że jak jest długa relacja damsko męska to musi dojść do zbliżenia. Nie kupuje tego ale to już niestety przypadłość

 

Generalnie nie wyszedł im w sumie ostatni odcinek - tu jest kilka momentów bardzo dziwnych ale środek jest mocny . Drugi trzeci czwarty są bardzo dobre.

 

To że finał im słabo wyszedł to prawda ale o ile jeden z antagonistów powiedzmy ten główny wypadł słabo o tyle pozostała dwójka czarnych charakterów do samego końca była dobrze prowadzona. W ogóle fajne jest to że o tej drugiej stronie wiemy tyle co nic. Nie ma powiązań , niewiele wiadomo o strukturze itp I tak jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.