Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

Runciman jest niezły, ale to stara książka i to widać. Czytałem książkę o wyprawach napisaną przez arabskiego mediewistę. Super sprawa, zupełnie inne spojrzenie na sprawę

Historia się jakoś zmieniła? :)

Mi się go bardzo dobrze czytało, jasne jest to, że na każdą książkę i piszącego mają wpływ czasy w których żyje i nie są to zawsze obiektywne stwierdzenia, ale raczej starał się nie trzymać niczyjej strony, ewentualnie w bardzo dobrym świetle stawiał Saladyna, ale czy to obiektywne czy nie - tego nie wiem.

Polecisz książkę. Mały offtop książkowy w serialach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletne s-f dziś, odpuszczam, obraża mnie jego poziom. 

 

Aż tak? Ja jestem na 3 odcinku i już po 2 miałem dosyć, ale postanowiłem walczyć dalej, a tu widzę same nieprzychylne komentarze.

 

The Punisher - lekki zawód, ale nie mogli przecież dać 13 odcinków strzelania w głowę w shotguna :]

 

Dodatkowo znalazłem na Netflixie brytyjski "The Inbetweeners", który jako zapychacz czasu może być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak? Ja jestem na 3 odcinku i już po 2 miałem dosyć, ale postanowiłem walczyć dalej, a tu widzę same nieprzychylne komentarze.

A to polecam piąty do oceny, całkowity kosmos. U mnie czara się przelała. Bajka, robienie niektórych spraw na siłę, pomysły z dupy. 

 

No i aktorzy z 1ki byli kilka klas lepsi od tych obecnych

Prawda, aż rzuca się to w oczy. Chyba sporo mniej kasy przeznaczyli na ten sezon, bo różnica w klasie aktorów jest kosmiczna. I nie mówię o dzieciakach, bo tego nie oceniam. W pierwszej części zatrudnili całą masę dobrych aktorów, na czele z Damięckim i Cielecką, ale też np. Fabijański, Popławska, Pieczyński. Tutaj nie ma ani jednego takiego gościa, ani dobrego nazwiska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się z kolei Belfer 2 bardzo podoba i nie mogę się doczekać tego co będzie dalej. Nie rozumiem tych zarzutów o s-f, bo akurat w pierwszej części też były dziwne wątki.

 

Zgodzę się nieco co do braku znanych nazwisk w obsadzie, ale w tym sezonie właściwie poza Karolem, to żaden dorosły nie gra praktycznie nic ważnego, a wszystko kręci się wokół uczniów.

Zresztą wcale nie uważam ,że brak znanych nazwisk to jakiś wielki minus, bo zapewne jakby były to by się pojawiły zarzuty, że to kalka z pierwszej serii. Teraz to zrobili inaczej i wg mnie wcale nie jest gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda co do starszych, ale jeszcze co do dzieciaków

w 1ce jednak te wszystkie dzieciaki były charakterystyczne, od młodego Molendy, przez dealera synka lekarza aż do tępawego yogiego czy jakoś tak wśród kolesi. Od młodej Molendki przez tą kujonkoćpunkę do Eweliny A i pysk tego byłego od córki belfra też mi się skądś już kojarzył.  Najnudniejsza była chyba sama Walewska. Tutaj najciekawsze były z kolei 2 osoby, które już nie żyją. Reszta gra tak mdło, że szkoda gadać/

 

Zgodzę się, ale jednak role tych dzieciaków to bardziej kwestia rozpisania postaci, niż rzeczywistych zdolności i wyboru odpowiednich odtwórców. A w przypadku uznanych nazwisk dorosłych aktorów raczej w większości gwarantują one jakiś poziom.

 

W drugim sezonie nawet role uczniów są słabiej rozpisane. Co to za przemiana tej blondyny? Ten haker? Albo ten rozchwiany okularnik, który też wydaje się dziwny... słabo, słabo to wymyślili moim zdaniem. Młodego z potencjałem rozstrzelali już na start, teraz ta Ewelina mogła ratować sytuację, ale jej bajkowa rola to już skreśla. 

 

Nie zgodzę się, że brak znanych nazwisk można usprawiedliwiać tym, że dorośli nie grają nic ważnego. Gdyby była możliwość zatrudnienia, to raczej byliby oni wstawieni odpowiednio w fabułę, bo jednak serial kręcący się wokół jednego dorosłego Sztura i jego otocznia na czele z rudą i kolesiami z CBŚ, to trochę słabo. Nawet wśród tych leśnych bohaterów mogli na luzie obsadzić kogoś pokroju Fabijańskiego, a nie sztucznych typów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer 2 na pewno gorszy niż 1, choć nadal to spoko serial. Troche z dupy jest to wszystko, pół serii i nie wiadomo o c*** chodzi. Postaci takie średnie, po 2 odcinkach było troche potencjału na fajne postaci, ale nie poszło to w dobrym kierunku. Ale może całokształt sezonu coś fajnie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem serialu, który stoczyłby się tak bardzo jak Wikingowie. Naprawdę, nie pamiętam takich męczarni przy oglądaniu czegokolwiek, a obejrzałem ich wiele. Chciałem tylko zobaczyć inwazje wielkiej armii pogan, ale i to koncertowo zjebali. Sezony 1-3 to imho mocna ósemka, ale czwarty (zwłaszcza druga część) to wielkie badziewie, którego nikomu nie życzę oglądać.

Trochę nadrabiam ostatnie wpisy w temacie i co do Wikingów to pełna racja, drugiej połowy "czwórki" już nie ruszałem. Co do takich zjazdów to jeszcze Dexter...

 

e: widzę, że potem wspomniano Dextera.

 

Z nowości to Punisher teraz na Netlixie i póki co obejrzałem tylko 1 odcinek, ale klimat jest, widziałem też super opinie, wrociła też Gomorra. Ja za to oglądam sobie Shooter i zostały mi do końca 4 odcinki, całkiem fajny serial akcji.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nadrabiam ostatnie wpisy w temacie i co do Wikingów to pełna racja, drugiej połowy "czwórki" już nie ruszałem. Co do takich zjazdów to jeszcze Dexter...

 

e: widzę, że potem wspomniano Dextera.

 

Z nowości to Punisher teraz na Netlixie i póki co obejrzałem tylko 1 odcinek, ale klimat jest, widziałem też super opinie, wrociła też Gomorra. Ja za to oglądam sobie Shooter i zostały mi do końca 4 odcinki, całkiem fajny serial akcji.

Obejrzałem 1 odcinel punishera. Od mniej więcej piątej minuty wiadomo jak się całość potoczy ale i tak oglądałem z bamanem na twarzy :) mocne 8 jak ktos lubi komixy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh :D

To nie są moje pierwsze seriale które oglądam w necie ale dzieki

 

Bardziej chodziło mi o stronki z których oglądacie bo beflra 2 nie mogę znaleźć

Watahe mi się udało ale było ciężko. Jak ktos też szuka to fili.tv

Wpisujesz numer epizodu i jedziesz, są linki bezpośrednie.

 

Jeśli Belfra masz na myśli drugi sezon, to odradzam.

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.