Skocz do zawartości
n_i_m_h

Seriale

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już mam Suburre za sobą. Jak ktoś chce oglądać, to nie oglądajcie filmu, zostawcie sobie go na koniec. Wcześniejsze zapoznanie z filmem, psuje niestety zabawę, przynajmniej jeśli chodzi o główny wątek. Ogólnie się podobało. Apropo Włoskich seriali jeszcze,  ostatnio przypomniała mi się ciekawa propozycja sprzed lat, z mafią w tle, mianowicie Ośmiornica, oglądał koś? Leciało swego czasu na TVP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, gdzieś na przełomie lat 80/90, dokładnie nie pamiętam. Placido jako główny bohater.

Edytowane przez ptak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to pustkowie trochę jak tin star się zapowiada, a tego nie potrafiłem ogarnąć.

2 sezon kronik szanary zapowiada się nieźle. widać, ze mtv tego już nie robi

no i miasto skarbów jest sympatyczne

Edytowane przez ptak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HBO odkodowane na weekend, jeśli ktoś zastanawiał się gdzie obejrzeć start drugiego sezonu Watahy. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na upc nie ma

Poszukaj. U mnie jest na kanale 92.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HBO odkodowane na weekend, jeśli ktoś zastanawiał się gdzie obejrzeć start drugiego sezonu Watahy. 

Wataha zaczęła się dobrze naprawdę dobry poziom . No i bieszczadzkie widoki to coś rewelacyjnego

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klimat świetny, to prawda. Dodatkowo np ja uwielbiam Bieszczady, więc tym bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O poziomie serialu świadczy fakt, że pokazują go w całej Europie a nie tylko u nas.

Ta Suburra fajna ale dupy nie urywa. Dziwi mnie tytuł. Suburra to dzielnica rzymskiej biedoty od starożytności a tu akcja dzieje się w około Osti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy recenzji serialu, w internecie, znalazłem coś takiego, to może wyjaśniać tytuł: 

„Suburrą” nazywano dzielnice starożytnego Rzymu, która była zaludniona przez miejską biedotę. Rzezimieszki, złodzieje, mordercy, prostytutki- oto mieszkańcy jednej z pierwszych dzielnic „czerwonych latarni” na świecie. Część dzieciństwa spędził tam Juliusz Cezar, co zahartowało go w bojach o władzę.

Dziś suburrą określa się specyficzną rzymską mafię. Mafia capitale czyli „stołeczna mafia” to dziwaczna hybryda, która nie jest bezpośrednią odnogą żadnej z głównych organizacji przestępczych Italii. Ma związki zarówno z sycylijską Cosa Nostrą, kalabryjską ‘Ndrànghetą, neapolitańską Camorrą ( o niej opowiada serial „Gomorra”) i Santa Coroną Unitą z Apulii. W tym roku szef mafii capitale Massimo Carminatiego został skazany na 20 lat więzienie. Ten zwany „ostatnim królem Rzymu” faszysta w latach 80-tych był związany z organizacją terrorystyczną Zbrojne Komórki Rewolucyjne, która jest odpowiedzialna m.in. za zamach na dworcu w Bolonii, gdzie zginęło 85 osób. Potem kierował rzymską mafią, która skupiała lokalnych samorządowców, biznesmenów i polityków zarówno prawicy jak i lewicy. O mafii rzymskiej mówiło się też w kontekście afer związanych z Bankiem Watykańskim, który przechodzi głęboką reformę za pontyfikatu Franciszka. Organizacja Carminatiego zarabia też na obozach dla imigrantów.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mindhunter - obejrzałem dopiero dwa odcinki, ale od początku czuć w tym hit. 9.0 na IMDB na start pewnie nie jest przypadkowe ;).

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za dużo na raz tych seriali weszło teraz :)

U mnie na tapecie Mindhunter, Suburra, Wataha 2 i The Defenders a niedługo Belfer 2 i Stranger Things 2. A w listopadzie Templariusze, ciekawym co to będzie, trailer spoko.

Tylko kiedy to obejrzeć wszystko? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

obejrzałem pierwszy sezon utopii, może być, ale dupy nie urywa. czym się hipsterka tak podnieca?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no utopia spoko bardzo, plus ładnie nakręcona

ja też się biore za Mindhunter bo Fincher producentem całości i 4 odc. wyreżyserował

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Całkiem fajne jest nowe ducktales, chociaż dla osoby wychowanej na Gigancie przeszkadza kompletne zepsucie postaci Sknerusa. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się nad zobaczenie czegos z tvp vod

Czas honoru, tajemnica twierdzy szyfrow, paradoks, prokurator czy miasto skarbów?

Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tych polskich dostępnych na TVP to poleciałbym już w coś starszego i jeśli nie widziałeś to Pitbull jest świetnym serialem jak na polskie warunki, a Oficer czy Glina są dobre. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi