Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozpiszę Ci dokładnie co i jak w tym 5.sezonie, bo oglądałem od razu po premierze, ale ogólnie jako całość jest dobrze, momentami nawet bardzo dobrze. Jest kilka fajnych wstawek z humorem. Jeśli ktoś się choć trochę interesuje relacjami politycznymi to zrozumie i doceni. Narracja sezonu, taki ogólny zarys mi przypadł do gustu. Może są momenty gdsie trochę lecą z wydarzeniami po łebkach, ale nie ma co narzekać.

 

Mówiąc krotko: masz czas do 30 maja żeby nadrobić brakujące dwa sezony, bo wtedy wychodzi nowy. I pewnie będzie łatwo o spoilery.

 

Zaraz zaraz, to 5 sezon już był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga. Ciekawa oferta dla abonentów Play. Jeśli macie formułę unlimited (chyba tą od 49,99 zł) to można aktywować bezpłatny ROCZNY okres subskrypcji na showmaxie. Może ich baza filmów nie jest jakaś szałowa, ale są rzeczy, których na netflixie nie ma. Zresztą, cholera, za darmo jest zupełnie więc nie ma co wybrzydzać - uprzedzając maruderów.

 

Ogólnie ta kwota 49,99 nie jest jakaś zaporowa i liczy się raczej pakiet. Ja przy przedłużaniu umowy zbiłem sobie opłaty za pełny unlimited do 25 zł, ale ta promocja mnie obejmuje. Żeby sprawdzić czy Was też wystarczy wysłać bezpłatny sms o treści TAK pod numer 800.

 

Polecam.

 

Żeby tylko ten Wiedźmin zbytnio hamerykański nie wyszedł, bo może być wielka klapa. 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga. Ciekawa oferta dla abonentów Play. Jeśli macie formułę unlimited (chyba tą od 49,99 zł) to można aktywować bezpłatny ROCZNY okres subskrypcji na showmaxie. Może ich baza filmów nie jest jakaś szałowa, ale są rzeczy, których na netflixie nie ma. Zresztą, cholera, za darmo jest zupełnie więc nie ma co wybrzydzać - uprzedzając maruderów.

 

Ogólnie ta kwota 49,99 nie jest jakaś zaporowa i liczy się raczej pakiet. Ja przy przedłużaniu umowy zbiłem sobie opłaty za pełny unlimited do 25 zł, ale ta promocja mnie obejmuje. Żeby sprawdzić czy Was też wystarczy wysłać bezpłatny sms o treści TAK pod numer 800.

 

Polecam.

 

Żeby tylko ten Wiedźmin zbytnio hamerykański nie wyszedł, bo może być wielka klapa. 

To jest jakiś specjalny uboższy pakiet? Bo wziąłem to za darmo i naprawdę c***nia straszna. Prawdopodobnie wszedłem na to pierwszy i ostatni raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś specjalny uboższy pakiet? Bo wziąłem to za darmo i naprawdę c***nia straszna. Prawdopodobnie wszedłem na to pierwszy i ostatni raz. 

 

Niestety, ale tak to wygląda. Jakby nie patrzeć są ponad 2x tańsi od Netflixa.

Mnie tam zaciągnęło tylko Fargo, ale przyjemnie się ogląda też wyrywkowo starsze odcinki Top Gear w HD. No i jako że nie jestem maniakiem nowości filmowych i zwykle oglądam je po dłuuugim czasie to coś tam też sobie wybrałem. W tym Smoleńsk. Polecam, jest całkiem zabawnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale tak to wygląda. Jakby nie patrzeć są ponad 2x tańsi od Netflixa.

Mnie tam zaciągnęło tylko Fargo, ale przyjemnie się ogląda też wyrywkowo starsze odcinki Top Gear w HD. No i jako że nie jestem maniakiem nowości filmowych i zwykle oglądam je po dłuuugim czasie to coś tam też sobie wybrałem. W tym Smoleńsk. Polecam, jest całkiem zabawnie :grin:

No i z 5 razy gorsi. Włączyłem komedię i znalazłem z 7 pozycji, w tym jedna z nich to ucho prezesa.

Nawet jak coś bym chciał oglądać to i tak nie mają aktualnych odcinków.

I w zasadzie nie jest to za darmo, tylko dodatek do abonamentu, dodatek bardzo mierny. 

Nawet ze starych filmów nie ma starych polskich komedii w stylu Fuksa, Poranka Kojota itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ostatnio ( no, trochę czasu to trwało) kilka seriali i wszystkie okazały się dość przyjemne i warte polecenia. 

 

Parks and recreation - po skończeniu The Office szukałem czegoś podobnego, jakiegoś mockumentu. Pnr (hehe) jest świetne po prostu! Pierwszy sezon ma tylko 8 odcinków i trochę odstaje od pozostałych, ale już od drugiego jest bardzo, bardzo zabawnie. Każdy z bohaterów jest unikalny i w trakcie trwania serialu się rozwija. W przeciwieństwie do The Office nie ma tak, że w pewnym momencie serial zaczyna opierać się na 1-2 postaciach, a reszta to tło. Humor jest nieco inny, prostszy. W TO było wiele żartów, które były oparte na amerykańskiej kulturze i to było fajne też, nie mam nic przeciw. Jednak po jakimś czasie trochę zaczęło mnie męczyć opieranie wieeelu gagów na żenadzie, niezręczności Michaela. Tutaj jest bardziej rozrywkowo, bardziej pomysłowo i zróżnicowanie. 7 sezonów, 20 minutowe odcinki. Imho pozycja obowiązkowa dla kogoś, kto szuka chwili rozrywki i relaksu na wieczór. A kreacja Rona? 11/10. 

 

Black mirror - tutaj ciężko ocenić jako całość, bo każdy odcinek to inna historia. Są odcinki lepsze i gorsze. Niektóre oglądałem nonstop z wielkim zainteresowaniem, inne momentami mnie nudziły. Jednak te wszystkie wizje przyszłości i potencjalne problemy spowodowane rozwojem technologii rzeczywiście bardzo trafne. Najbardziej przypadł mi chyba do gustu odcinek pierwszy i ostatni. Ale i tak z każdego można wyciągnąć jakieś wnioski i zobaczyć w bohaterach elementy swojego zachowania.

 

Lilyhammer - zacząłem oglądać tylko ze względu na Sylvio z Sopranos. Nie zawiodłem się. Bardzo śmiesznie, fajna, oryginalna sceneria skandynawska. Humor trochę jak ze Snatcha. Główny bohater wykreowany znakomicie. Drugoplanowe postacie różnie. Są lepsze (Jan, Norweg z dziada pradziada, biurokrata totalny) inne słabsze (Sigrid mnie denerwowała jakoś). Oczywiście nie mogło obyć się bez żartów wynikłych z różnic kulturowych i zderzenia z socjalizmem. Poza tym dość sprawnie wplecione są wątki sarkastyczne związane właśnie z polityką prowadzoną przez Skandynawów. WIELKI plus za dialogi. Większość jest po norwesku.  Są też drobne aluzje do Rodziny Soprano, ale żadna kontynuacja ani nic w podobnie to nie jest.

 

Master of none - tutaj obejrzałem dopiero jeden sezon, ale jest w tym serialu coś. Niby rozwiązania wydają się takie oczywiste i te wykreowane sytuacje są dość przewidywalne, ale to wciąga. Fajne jest to, że używając niewielkiej liczby bohaterów, nawet do 2 w odcinku, twórcom udaje się stworzyć coś ciekawego i niejednowymiarowego. Oby drugi sezon nie rozczarował. 

 

E//

 

Obejrzałem drugi sezon MoN. Jest rewelacyjny. Pierwszy jest po prostu dobry, trochę zbyt ogólny i jest w nim dużo patosu. W drugim następuje zejście z ogólnospołecznych kwestii do przedstawiania codziennego życia bohatera i nie tylko. Wyszło pięknie. Każdy odcinek perfekcyjnie dopracowany. Niby fabuła się rozwija bardzo powoli, a nawet czasem ciężko powiedzieć, że ona jest. A mimo to hipnotyzuje. Coś jak The Young Pope, ale na mniejszą skalę i bez sutanny. Imho to jest must see. Nawet sam drugi sezon.

 

Jak to kogoś nie przekonuje to podbijam 

0f33a8189d4bf924620c6a654c42f6ca.jpg

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie dosyć niedawno sie wciagnalem i rozumiem , że może kogoś nie jarać.

Co mi sie podoba?

 

- historie wymyslane na podstawie żeglarskich (głównie anglosaskich) legend. Sa to oczywiście bardzo luźne interpretacje

 

- wciągnęła mnie historia Turnerów którzy wracają po odcinku przerwy(dla nieznajacych serii to ci grani przez Orlando Blooma i Kierę Knightley)

 

- fajne połączenie humoru i bardziej poważnych scen

 

- dobrze odgrywane pojedynki, sceny abordażu

 

- dobrze przygotowane kostiumy i pasujaca muza

 

Po prostu dla mnie to ciekawa seria filmu której ogladanie sprawia mi dużą przyjemność.

Przeklejam tutaj z tematu filmowego po to, aby polecić Tobie i innym:

http://m.imdb.com/title/tt2375692/

 

Bardzo fajna, skończona niedawno produkcja. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut i cancel bo

 

 

Disclaimer: if you were not a fan of the original series because it was too weird, or "slow", or disturbing, then you will probably not like this latest season. There are tons of weird and disturbing scenes, and Lynch has no qualms making you stare at something for long periods of time.

 

Edytowane przez Me Myself and I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.