Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

 Ludzie piszą, że to Fargo jakieś nijakie. Mi się bardzo podobał pierwszy odcinek. Śniegi Minnesoty - checked. Zbiegi okoliczności - checked. Groteskowe postacie - checked. Twórcze zgony - checked. No to czego więcej wymagać? Powiem nawet, że imho zapowiada się lepiej niż sezon pierwszy, który dla mnie był po prostu dobry. Zdecydowanie bardziej trafiła do mnie historia prequelowa, którą uwielbiam. Właśnie zabieram się za drugi odcinek.

Tak btw. polecam Showmax.com jeśli jeszcze ktoś nie sprawdził. 20 zł miesięcznie, całkiem przyjemna baza filmów i seriali (nawet tych starszych jak House czy 21 sezonów Top Gear). Można testować za darmo przez 14 dni, później trzeba anulować subskrybcję oczywiście ręcznie.

 

A jeśli chodzi o powroty i zasypianie to zdążyło wrócić Broadchurch. Ba! Trzeci sezon nawet zdążył się już skończyć. Ja pochłonąłem w jedną noc. Nie jest to poziom sezonu nr 1, ale ten był arcydziełem, był jak strasznie dopracowany i świetnie zagrany film. Chyba trochę lepiej niż drugi. Wracamy do schematu z sezonu pierwszego czyli zbrodnia w małym miasteczku, która wstrząsa lokalną społecznością i prowadzi do wypłynięcia nie jednej historii. Poza samym śledztwem skupiono się też na aspekcie społecznym, widać było, że twórcy chcą poruszyć pewne problemy związane z ludzką naturą i słabościami. Jak najbardziej warto obejrzeć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie polecam oparty na książkach z serii "wojny wikingów" serial Last Kingdom.

Klimat rzecz jasna podobny do Vikings, ale podoba mi się znacznie bardziej ;-)

Dzięki za info o tym serialu, zacząłem oglądać i całkiem, całkiem :)

Ciekawe jest to, że całe wprowadzenie zajęło im niecały jeden odcinek bez przydłużania co w innych serialach rozciągnęliby na cały sezon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Last Kingdom nawet pojawia się kilka postaci, które są też w Vikings - syn Ragnar Ubba (Ubbe), Guthrum i król Alfred ofkors. Ja jednak odpadłem ponad rok temu po chyba 8 odcinkach, jakiś taki mdły ten serial.

 

Polecam mało znane American Crime (nie mylić z American Crime Story), mocne 7/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Last Kingdom nawet pojawia się kilka postaci, które są też w Vikings - syn Ragnar Ubba (Ubbe), Guthrum i król Alfred ofkors. Ja jednak odpadłem ponad rok temu po chyba 8 odcinkach, jakiś taki mdły ten serial.

 

 

 

dokładnie.

plus Last Kingdom jest, że w miarę jest oparty na historii plus postacie fikcyjne o ile w Vikings są postacie historyczne ale chronologia i genealogia jest strasznie popierdolona i oderwana od historii.

z seriali historycznych ciekawie może wyglądać serial będący w produkcji Britannia. produkcja sky i amazon więc trochę kasy będą pewnie mieli, tylko wyczytałem ,że druidzi podobno mają przywoływać jakieś istoty czyli jednym słowem mogą "zjebać" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzicom do prezentu jakim był nowy ładny blu ray dodałem 4 sezony house of cards.

 

Totalnie zwariowali na jego punkcie bo wiecie co mogą oglądać ludzie po 60 tlce.

 

Cały długi weekend majowy to katują i w sumie robią to na co ich od dawna namawiałem.

 

Leniuc***ą.

 

Jak oceniacie sezon 5 bo ja nie widziałem nawet 4 ale dyskretnie podbiore prezent w stosownym czasie.

 

Koniec maja na wyjść płyta. Zapewne warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzicom do prezentu jakim był nowy ładny blu ray dodałem 4 sezony house of cards.

 

Totalnie zwariowali na jego punkcie bo wiecie co mogą oglądać ludzie po 60 tlce.

 

Cały długi weekend majowy to katują i w sumie robią to na co ich od dawna namawiałem.

 

Leniuc***ą.

 

Jak oceniacie sezon 5 bo ja nie widziałem nawet 4 ale dyskretnie podbiore prezent w stosownym czasie.

 

Koniec maja na wyjść płyta. Zapewne warto.

Nie rozpiszę Ci dokładnie co i jak w tym 5.sezonie, bo oglądałem od razu po premierze, ale ogólnie jako całość jest dobrze, momentami nawet bardzo dobrze. Jest kilka fajnych wstawek z humorem. Jeśli ktoś się choć trochę interesuje relacjami politycznymi to zrozumie i doceni. Narracja sezonu, taki ogólny zarys mi przypadł do gustu. Może są momenty gdsie trochę lecą z wydarzeniami po łebkach, ale nie ma co narzekać.

 

Mówiąc krotko: masz czas do 30 maja żeby nadrobić brakujące dwa sezony, bo wtedy wychodzi nowy. I pewnie będzie łatwo o spoilery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.