Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

Findek wymień mi jak możesz które postacie z The Wire są >Anthony Soprano

A napisałem, że są takowe ? Z założenia nie mogły być, bo The Wire nie skupiało się na jednej postaci. Dla Tonego cała obsada to było tylko tło i to jest serial o człowieku. The Wire o społeczeństwie. Różnica jak między psychologią, a socjologią.

 

A jeśli chodzi o obsadę i role... Sopranos to Kobe, The Wire to San Antonio Spurs. Co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham jest fajnie, tylko musi się rozkręcić. 

 

Podobno ma powstać film pełnometrażowy Deadwood, który ma w jakiś sposób zamknąć wątki z serialu. Była już wcześniej do tego przymiarka, ale teraz podobno jest to real deal. 

 

Jednym słowem cocksuckers mogą wrócić! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham jest fajnie, tylko musi się rozkręcić. 

 

Podobno ma powstać film pełnometrażowy Deadwood, który ma w jakiś sposób zamknąć wątki z serialu. Była już wcześniej do tego przymiarka, ale teraz podobno jest to real deal. 

 

Jednym słowem cocksuckers mogą wrócić! 

Stójeczka niczym poranne drewno, tłumacząc bezpośrednio

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady.

 

Shieeeeeeet. Masz klimat jak w mało którym serialu. Podczas oglądania normalnie mi się odbijała czasami oranżada ze szklanej butelki kiedy to jako młody, nie tak przystojny jak teraz, szkrab oglądałem "Miami Vice" na TVP. Normalnie jakbym grał w "GTA Vice City" taką mi to radochę sprawiało. Do tego klimat. Aaaa, ale o nim już wspomniałem.

 

Masz piękne zdjęcia i bardzo dobrze ukazaną Kolumbię od willi narkobossów po slamsy biedoty. Widoki są znakomite, aż się chce patrzeć i patrzeć. Muzyka dobrana idealnie, nie przeszkadza, a tylko jeszcze wspomaga ten klimat. Nuty z czołówki mogę słuchać do znudzenia.  

 

Aktorstwo na wysokim poziomie. Żadnego (chyba???) znanego nazwiska tam nie uświadczymy, co tylko potęguje wczucie się serial, bo nie patrzysz na aktora i myślisz: o to ten tamten.

 

Do tego masz historię, która jest oparta na faktach i poprowadzona w sposób mistrzowski. Znakomita narracja, która nie irytuje (jak np: w Dexterze) tylko gładko popycha historię do przodu. Masz w końcu postać Escobara, która jest zagrana FENOMENALNIE. Tu siedzi sobie z synem i tłumaczy mu to jak ważne jest by opiekował się swoją siostrą, by za chwilę wydać wyrok śmierci na kilku gringos bez mrugnięcia okiem. To kiedyś będzie kultowa rola. Mark my words!

 

Raz go kochasz, raz nienawidzisz ale chcesz wiedzieć co jest dalej. Nawet te sceny z rodziną (czytałem, że wielu to nuży lol) są idealnie zestawione z tym co robi na co dzień, czyli przemyca kokę i zabija ludzi. Podoba mi się też to, że jak rozmawiają po angielsku to po angielsku, ale jak wchodzą te hiszpańskie melodyjne dźwięki to serial robi nagle x 10000 do klimatu. Znakomity zabieg twórców by jeszcze bardziej widz mógł wczuć się ten klimat.

 

Może się nie podobać, że np: nic więcej nie wiemy o tych agentach DEA, ale to nie do końca (mi osobiście) przeszkadzało, skoro główną postacią jest Escobar. Gra aktorska reszty ekipy też jest ok, ale i tak czekasz na pojawianie się Pablo, a nie jak np: już w drugim sezonie "House of Cards" gdzie oprócz Franka czekasz na jego małżonkę. 

 

Pewnie nie przeczytałeś bo za długie, więc napiszę tylko: miód malina Muchacho i nie mogę się doczekać 2 sezonu! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.