Skocz do zawartości

łapu-capu


tangiers

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

z tematu 'moje pierwsze auto': 

 

 

Cytat

Czyli bierze skoro się kontrolka zaświeciła. To, że autko fajnie ciągnie nie znaczy, że sprężarka już nie dogorywa. Na pewno nie baw się w wymianę poszczególnych komponentów typu wirnik, czy łożyska tylko oddaj sprężarkę do pełnej regeneracji. Każda, ale to dosłownie każda wcześniej czy później się zaciera. Najlepiej to widać jak się spuszcza olej przy wymianie ( do jakiegoś plastikowego wiaderka ), a później zanurz w nim na minutę, dwie przywiązany na sznurku magnes neodymowy. Jak go wyciągniesz, zobaczysz takie mikroskopijne opiłki metalu i to jest znak, że czas coś z tym zrobić.

Przy okazji pozwolę sobie dodać kilka rad, jeśli pozwolisz:

  1. Już o tym pisałem na poprzednich stronach, ale NIGDY nie wierzyć w to co piszą aby olej zmieniać co 30.000 km. A szczególnie przy aucie ze sprężarką. Dobry baniak oleju + filtr + wymiana to 300 PLN. Wymieniaj co rok LUB co 10.000 km. To jest psi koszt, a naprawdę wiele sobie oszczędzisz. 
  2. Pewnie wiesz, ale napiszę na wszelki wypadek - jak gonisz auto autostradą, lub dajesz mu ostro po gazie NIE GAŚ go od razu. Niech sobie pochodzi na jałowym ze 3-4 minuty aby sprężarka ostygła. Jak chcesz porównania to wyobraź sobie, że sprężarka przeżywa po czymś takim to samo co Ty przy stosunku przerywanym. Ciulowo, co nie? Daj jej dojść do końca.
  3. Poszukaj naprawdę dobrej firmy do regeneracji. Czasami warto jechać 100 kilosów i mieć zrobione dobrze, niż u Pana Ziutka pod nosem bo robi tanio i jest blisko. Na tym akurat nie oszczędzaj.

A bagnetu do sprawdzania oleju Ci czasami nie wybija, bądź nie masz wrażenia, że na pewno wsunąłeś go do końca, a przy kolejnym sprawdzaniu jest wysunięty np. o 0,5 cm?

 

P.S: nie czekaj z tym. Im dłużej będziesz zwlekał, tym szkody mogą być gorsze.

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, darkonza napisał:

Widze ze emocje przesłaniają rozsądek, ale to normalne u kibiców wiec nie ma sie o co ciskać.

Ani Lewandowski nie jest najlepszy, ani Messi (przynajmniej w tym roku), a ta nagroda to tylko jakiś cyrk na potrzeby marketingu związanego akurat obecnie z Messim.

 

9 minut temu, Koelner napisał:

a kto?

 

8 minut temu, darkonza napisał:

A nie wiem ( ... )

 

4 minuty temu, darkonza napisał:

Naprawde uważasz ze najlepszym PIŁKARZEM na świecie jest Lewy? Generalnie to mało zarabia jak na najlepszego, oszukują go te bydlaki niemcy

Obudźcie mnie jak defensywny pomocnik wygra ten "cyrk objazdowy"

dawno nie widziałem takiego pokazu gałgaństwa

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
27 minut temu, starYfaN napisał:

Wiesz niekoniecznie można traktować to jak żart. Do kont na gmailu podpięte są różne rzeczy, łącznie z płatnościami i karta kredytową.

A mamy RODO i ustawę o ochronie danych osobowych. Tym bardziej, że podobne problemy już były, a po wczorajszym dniu wiadomo dlaczego.

xDDDDDDDDDDD

kategorycznie należy przywrócić emotkę 'haha' -> inaczej nie da się potraktować tego że kolo uwierzył że mu forum hakuję opierając się na własnych fantasmagoriach i wrzutce z hackermanem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MarcusCamby napisał:

To forum istnieje tylko dla BeGM i Simbasket. Całą resztę można zaorać.

Na głównym forum to już od co najmniej dwóch lat poziom mułu i zero dyskusji, nie licząc od czasu do czasu jakiejś wartości od Ely3, który co pół roku nie zgadza się sam ze sobą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
44 minuty temu, marceli73 napisał:

Wiem wiem i tak tu zaglądam raz na 3miesiące. Chciałem tylko NA KONIEC trochę wstrząsnąć ludźmi jaki PROGRM dla nas się realizuje. I ci co go realizują to są dla mnie największymi szumowinami jakich świat znał. Nie życzę sobie robienia ze mnie i innych ludzi niewolników. Traktowania zdrowych ludzi jako trędowatych. Uniemożliwiania wolnym ludziom przemieszczania i oddychania. Im więcej ludzi się zastanowi co i jak tym lepiej. JAK To mówił niejaki klaus Szwab. NIE BEDZIESZ MIAŁ NIC I BĘDZIESZ SZCZĘŚLiWy.

Dlatego zacząłem podziwiać Irwinga. Wytrwał do teraz to i dalej wytrwa ale on juz zarobił dużo wiec go stac. Inni sa zmuszani do wzięcia tego gówna bo maja kredyty rodzinę ect. Niewolnictwo XXI wieku.

Szczęścia wam dużo ludzie życzę ale może takiego nie tych szczęśliwych plemion z ameryku południowej i azji co się cieszą ze znaleźli coś do jedzenia i maja za co przeżyć kolejny dzień.

Pamiętajcie te żydowskie banksterskie parchy pracują żebyś nie miał niczego a czy będziesz szczęśliwy to ich gówno obchodzi. Jak nie jestes to sie goju nei rozmnażaj. Goj to takie pól zwierze pól człowiek wg ich zydowskich wierzeń (patrz talmudy). A chazaria to nie mit to historia. Przyjeli judaizm w VII wieku ich jezyk to Jidisz a prawdziwi zydzi uciekali z Palestyny przez afryke do Hiszpanii i mieli język ladino.

Kwas chyba za mocno wjechał w weekend :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.04.2022 o 11:25, starYfaN napisał:

Drewno sezonowane, suszone komorowo, czy dostałeś konglomerat wiórkowy z niewiadomą okleiną? Gramatura wykładzin, jaki  oplot?

Nie oczekuję odpowiedzi, chodzi raczej o to, że jak ja idę do lekarza rodzinnego, to u każdej baby po 45 roku życia stoję bez spodni nawet jak mi bada migdałki.

Taka marna aluzja.

514vtAeRTuL._SY498_BO1,204,203,200_.jpg

s-l500.jpg

Takie tam marne skojarzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapraszam wszystkich userów na mix-tape StaregoFana Smerfa Ważniaka!

 

21 godzin temu, starYfaN napisał:

Odniosłeś się do kawałka, a nie zrozumiałeś reszty, więc jak mam dyskutować?

 

W dniu 9.03.2022 o 10:21, starYfaN napisał:

Wybacz, ale to jeszcze gorzej, chociaż nie zrozumiałeś odpowiedzi :)

 

W dniu 9.12.2021 o 10:26, starYfaN napisał:

Nie zrozumiałeś wpisu.

 

W dniu 2.12.2021 o 14:53, starYfaN napisał:

Tylko dlatego kompletnie nie zrozumiałeś wpisu. I to jest kek2.

 

W dniu 29.07.2021 o 10:40, starYfaN napisał:

Naprawdę nic nie zrozumiałeś?

 

W dniu 2.05.2021 o 00:03, starYfaN napisał:

Nie, to świadczy jedynie o tym, że nie zrozumiałeś ironii  :) Ale masz jeszcze kilka szans.

 

W dniu 27.04.2021 o 21:08, starYfaN napisał:

Nie, nie zrozumiałeś.

 

W dniu 27.04.2021 o 19:45, starYfaN napisał:

Mam dylemat, czy ogólnie zrozumiałeś post na który odpisujesz.

 

proponuję czytać pod ten bicik:

 

 

enjoy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2022 o 10:59, mikrofalowka napisał:

Z drugiej jednak strony [!GÓWNOSTATYSTYKA ALERT!] przegrana dwucyfrową liczbą punktów w Game1 na własnym parkiecie może być zwiastunem wygranej serii. 

gdzieś pomiędzy 'zaorał sam siebie' a 'hmmmm, to ciekawe!'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.