Skocz do zawartości

[beGM Play-off '23 East 1st Round] #3 HEAT (50-32) - #6 CELTICS (49-33)


Szulim

Rekomendowane odpowiedzi

  • january przypiął/eła ten temat

Rotacja

D. Fox 38 / D. Melton 10

CJ. McCollum 36 / D. Melton 12

K. Kuzma 36 / D. Melton 8 / N. Marshall 4

S. Barnes 28 / D. Jones JR 14 / N. Marshall 4

J. Allen 38 / S. Barnes 10 

 

Gameplan

Biorąc pod uwagę charakter obu zespołów nie ma wątpliwości, że star power i potencjał ofensywny jest mocno po stronie Miami. Doncic i Durant to duet, który samodzielnie może rzucać 80+ punktów w meczu, niemniej patrząc na oba rostery uważam, że Celtics byliby dla Heat mega niewygodnym przeciwnikiem z dużymi szansami na niespodziankę. Uważam, że atletycznie jesteśmy dużo mocniejszą ekipą, świetnie nadającą się do koszykówki na wysokim tempie, bardzo groźną w transition i chcącą atakować obręcz możliwie jak najczęściej, a mając w drużynie zawodników, którzy chętnie dzielą się piłką jak Fox, CJ, Barnes, Melton czy nawet Marshall i Kuzma, stwarza warunki do szybkiej, płynnej i zespołowej gry, a jak mam być szczery to po stronie przeciwnika nie widzę potencjału do jednoczesnego wzmożonego contestowania wjazdów i closeoutów na obwodzie. 

Oczywiście główną postacią odpowiedzialną za atak jest Fox, który zagrał świetną serię przeciwko GSW (pomimo słabego g7). Zagrał świetnie jako pierwsza opcja, jako playmaker i w sumie też jako obrońca. Dużą część czasu bronił bezpośrednio Kurę lub Poole'a i 2.1 stl i 0.6 blk na przestrzeni serii. Jak jesteśmy przy Foxie to wskażmy obrońców, którzy byli odpowiedzialni za jego obronę: Wiggins, GPII, DDV, Thompson. W Miami to w zasadzie mamy tylko Harrisa jako przyzwoitego PoA stopera, no chyba, że Tangiers będzie wypuszczał specjalnie Danielsa, którego lubię bardzo swoją drogą, no ale szanujmy się. ;)

W obronie będziemy dążyć do następujących mathupów

Fox - Paul

CJ - Harris

Barnes - Luka

Kuzma - KD

Allen - Zubac

Głównym założeniem będzie ograniczenie Luki w HCO, stąd Barnes bezpośrednio na nim. Plus podwajanie iso KD na midrange i Luki po switchu (naturalnie Luke będziemy bronić dropem na pnr, ale z racji, że skurwiel jak chyba nikt w lidze jest w stanie kontrolować tempo na picku, to do switchów będzie dochodzić tak czy siak) stąd też nie korzystam w serii praktycznie w ogóle z Powella, który był standardowym backupem w RS, no ale tutaj jest w zasadzie niegrywalny. Dlatego też w większym stopniu korzystam z DJJ, który w tym zestawieniu i tym stylu gry może być mega użytecznym zawodnikiem. Prawdą jest, że miał dość dziwną i niekoniecznie sprecyzowaną rolę w RL Bulls, ale kiedy grał regularnie (czyt. powyżej 10 min) to grał solidnie. 

Statystyk poszczególnych graczy wrzucać nie będę, bo zawsze uważałem, że na przestrzeni kilku meczów posiłkowanie się statystykami z RS dla zawodników, którzy w PO nie wystąpili nie ma żadnego sensu, a PO raczej śledzimy i wiemy jak dany zawodnik wypadł.

Tak więc wybaczcie, że dosyć krótko, ale wydaje mi się, że najważniejsze kwestie (ogólnie, bo ogólnie) planu na tę serie zostały przedstawione. 

Dla mnie seria równa i jak ma się zdarzyć gdzieś w pierwszej rundzie niespodzianka po 7 meczach to tutaj. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się stało z tangiersem, bo to do niego nie podobne. Jako że pierwszy raz chyba w całej karierze begm ( czyli od początku istnienia) jego opis się nie pojawił to chce założyć, że miał ważny powód i oceniać sprawiedliwie, bez dawania forów Bostonowi. mam nadzieje ze wszystko w porządku i chłop wróci…

Skład Raptors wyglada na mocną s5 ale jest dość króciutki. Na ławce poza Meltonem kompletna susza. Te 10 min Barnesa na C traktuje jako duży błąd, to bdb obrońca, ale żaden z niego center, nie wiem czy Powell jako back-up C nie byłby lepszym rozwiązaniem. Kuzma na KD to kolejny meeh move. Fox zagrał świetna serie i to trzeba mu oddać.  Podobnie jak w realu Fox, gra swietnie ale… trafia tu po prostu na dużo lepszą drużynę niż sam ma. Dodatkowo tu nie ma HCA, a mają je przeciwnicy. 
Durant i Paul ostatecznie zagrali dobrą I rundę. Luka Doncic to top7 graczy ligi co by nie mówić. Na pewno by tu rzucał powyżej 30ppg. Portis pokazał się z dobrej strony w meczach 1-3, podobnie Tillman. To są świetne uzupełnienia ale brakuje tej druzynie na pewno defensorów i rim protection, no bo Zubac mnie zawiódł w tym roku. Dlatego to nie bedzie wcale łatwa seria dla Miami.

Ostatecznie 4:3 dla Heat bo starpower i hca. Ale podobnie jak w realu Fox nie ma się czego tu wstydzić i ciekaw jestem czy za rok ten zespół wróci mocniejszy. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RonnieArtestics napisał:

Nie wiem co się stało z tangiersem, bo to do niego nie podobne. Jako że pierwszy raz chyba w całej karierze begm ( czyli od początku istnienia) jego opis się nie pojawił to chce założyć, że miał ważny powód i oceniać sprawiedliwie, bez dawania forów Bostonowi. mam nadzieje ze wszystko w porządku i chłop wróci…

Skład Raptors wyglada na mocną s5 ale jest dość króciutki. Na ławce poza Meltonem kompletna susza. Te 10 min Barnesa na C traktuje jako duży błąd, to bdb obrońca, ale żaden z niego center, nie wiem czy Powell jako back-up C nie byłby lepszym rozwiązaniem. Kuzma na KD to kolejny meeh move. Fox zagrał świetna serie i to trzeba mu oddać.  Podobnie jak w realu Fox, gra swietnie ale… trafia tu po prostu na dużo lepszą drużynę niż sam ma. Dodatkowo tu nie ma HCA, a mają je przeciwnicy. 
Durant i Paul ostatecznie zagrali dobrą I rundę. Luka Doncic to top7 graczy ligi co by nie mówić. Na pewno by tu rzucał powyżej 30ppg. Portis pokazał się z dobrej strony w meczach 1-3, podobnie Tillman. To są świetne uzupełnienia ale brakuje tej druzynie na pewno defensorów i rim protection, no bo Zubac mnie zawiódł w tym roku. Dlatego to nie bedzie wcale łatwa seria dla Miami.

Ostatecznie 4:3 dla Heat bo starpower i hca. Ale podobnie jak w realu Fox nie ma się czego tu wstydzić i ciekaw jestem czy za rok ten zespół wróci mocniejszy. 

 

Wielkie dzięki za opinie. Jeżeli chodzi o sam wynik to mogę się zgodzić, niemniej dwie kwestie chciałbym wyjaśnić. 

 

Barnes jako C jak najbardziej jest grywalny, zwłaszcza przy tym matchupie, gdzie masz kilku dobrych/świetnych iso scorerów. Wolny C jak Powell wymuszałby po prostu bardzo szybkie podwajanie po ewentualnym switchu. Z resztą w Raptors Scottie często bronił centrów, bo po prostu ma dobre fundamenty jeśli chodzi o bronienie post up, boxing out i help d. Już pomijam, że w ataku jest bardzo dobrym kreatorem z dho czy low post. No i po stronie Miami nie ma jakiegoś specjalnego missmatchu na tej pozycji. 

Co do Kuzmy na KD to jest on jedynym wyborem w s5, bo Barnes jako najlepszy poa defender w teamie musi grać na Lukę. Wychodzę z założenia, że Kuzma pod wpływem gry o coś włączy tryb bronienia z mistrzowskiego sezonu Lakers :P Na przestrzeni meczu oczywiście ta odpowiedzialność się będzie rozdrabniać na Kuzme, Barnesa, Meltona czy DJJ. Generalnie na przestrzeni całego sezonu epm Kuzmy w D było na poziomie +1.5 i jeżeli jest zaangażowany to jest trochę niedoceniany po tej stronie parkietu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.