Skocz do zawartości

WCSF - Warriors vs Lakers


Reikai

Kto wygra serie?  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wynik serii

    • Warriors 4:0
      0
    • Warriors 4:1
    • Warriors 4:2
    • Warriors 4:3
    • Lakers 4:0
      0
    • Lakers 4:1
    • Lakers 4:2
    • Lakers 4:3

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 03.05.2023 o 01:00

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi alltimerski run Davisa on its way. 

No, niezmiennie - Lakers jak na top-heavy team mają po prostu znakomity depth w tym momencie (fajnie widać to na tle np. Suns): kolejny mecz, gdzie gracze z rotacji 3-6/7 (Russell, Reaves, Vanderbilt, Schroder tym razem) dają niesamowity impakt pod presją, to w połączeniu z obroną + Davisem w sumie powinno wystarczyć na wszystkie ekipy poza WCF/Celtics dopóki Lakers są zdrowi.

Do prawdziwego runu LeBron musi sobie przypomnieć jak się rzuca, wtedy powinien dać elite impakt jak na drugą opcję, bo z tą <20% trójką to jest tak jak Van pisze. ;] 

Warriors przegrali pierwszy mecz u siebie robiąc +20 trójek - (nie) współczuję. ;] 

Dobre adjustments po obu stronach w 4q, tak że może będzie jeszcze ciekawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak - musi to robić (rzucać) z umiarem. Umówmy się - bez Lebrona z działającym jumperkiem będzie ciężko w dalszych grach, więc trudno mi odmawiać mu prób. Z drugiej strony, tak jak mówisz, to pałowanie, jeśli ewidentnie nie idzie (a tak było dzisiaj) musi się odbywać z jak najmniejszą strata dla zespołu.

 

Edytowane przez Geronimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden zmęczone 

Nasze tempo

Dobry gameplan Hama

Świetny Vando

Denis w głowie Poolea rent free i atakujący go w ataku

Foul trouble Draymonda btw znowu powinien wylecieć a nie wyleciał 

Bardzo dobry D LO

Tak jak pisałem wcześniej pozdro dla smieszkujacych jak mówiliśmy tygodnie temu jak głęboki jest roster Lakers

Brawo dla Hama że przyspawał Beasleya o co wolałem od dawna

Lebron nadal gra bardzo słabo tu jeszcze jest duży zapas, Golden świeższe nie będzie dlatego byłem tak zly że nie skończyliśmy Memphis jeszcze wcześniej teraz mecze są ciągle co dwa dni, mam nadzieję że na g2 wyjdziemy po wygrana 

Davis jest FE NO ME NA LNY

Wiadomo to jest gdybologia ale już przed tą seria oglądając herozim Currego sobie tak myślałem i patrząc na to jak gra Boston, może jednak koniec końców to Golden rok temu nie było tak mocne? Boston może jednak jest też dużo słabszy niż się wydawało?

W ataku są strasznie jednowymiarowi 

Jumper jumper jumper

Dlatego już nie wierzę w Duranta Bo nic nie daje do obręczy, a w Golden najlepszym penetratorem jest co pokazało G7 z Kings...Curry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schroeder chyba będzie grał duże minuty calą serię, bo jego mobilność i zwinność przy tym skoncentrowaniu ataku GSW na obwodzie będzie kluczowa by powstrzymywać Stepha i spółkę przed wstrzeleniem się.

Cieszy mnie lepsze wejście w serie Russella - dzisiaj znów miał swój moment w 3 kwarcie, a w 4 gdy nie szło, też trafił spod kosza przy remisie (wcześniej zaliczając wstydliwego airballa za 3). Fajnie, że Brown Jr. wciąż ma zaufanie trenera mimo słabszej serii z Memphis.

Davis zdecydowanie najlepszym graczem - szacunek zwłaszcza za pierwsza połowę, gdy trzeba było gonić, bo był wówczas praktycznie nieomylny w ataku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do Lebrona gość jest mega słaby

Low bball IQ straty, ceglenie z dystansu, dziwne decyzję ale

To jak gra w obronie, nikt na nim nie punktuje ba nawet niezbyt chce próbować, jest zawsze na czas w rotacji, w help D, hustle plays, chasedowny, switche na obwód 

Zbiórki 

W D to jest impressive shit, nadal jest najsilniejszym top dogiem na parkiecie

 

Teraz, Geronimo napisał:

Btw. chyba trzeba rozgrzeszyć Hama za niepróbowanie Bamby w serii z Memphis, skoro ten ma dalej wyraźny problem z tą kontuzjowaną kostką.

Bamba ma problem z tym że nie jest graczem na poziomie rotacji w NBA w RS już to pokazał, a co dopiero na PO

Tu nie mają znaczenia żadne kontuzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa już o Rodmanie to Looney po cichu znowu swoje zebrał, a dokładnie 23 piłki, i nawet wygrał ofensywną deskę z Davisem 7-4. W grze GSW najbardziej mnie razi, że mimo obecności 5 graczy na parkiecie to można mieć wrażenie, że tylko dwóch grozi rzutem. Green Looney czy przestraszony/bierny Andrew ułatwiają robotę Lakers. 

Edytowane przez tankathon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie świetny plan Hama na defensywę wygrał ten mecz. Ta kombinowana obrona z zageszczeniem pomalowanego i odpuszczaniem rzutow 3pkt z wyjatkiem 3 strzelcow GSW bardzo fajne az dziwne ze wiecej druzyn przeciw Gsw tal nie gra ( tak wiem nie kazdy ma Daviesa na srodku) Plus oczywiście fenomenalny Davies i dobry mecz DLo.Teraz bardziej pytanie jakie adjustments może zrobić Kerr. Widać było że więcej grał Currym z piłką w drugiej połowie na co bardzo mocno zwracał w transmisji uwagę SVG. Pytanie jak wykorzystać tyle miejsca w rzutach za 3, które oddaje Lakers.

Drugi temat to ile takiego obciążenia wytrzyma szklany Davies bo dzisiaj chyba nie zszedł na chwilę w 2 połowie a mecze co 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubbas napisał:

A i kiedy nam ten Vanderbilt zacznie serię w końcu przegrywać?

Modern day Rodman z stabilna psycha uwielbiam typa jak jeszcze będzie trafiał te trójki z rogu watch out

4.7 mln w salary na przyszły sezon. Coś pięknego. Dzięki Jazz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Reikai napisał:

4.7 mln w salary na przyszły sezon. Coś pięknego. Dzięki Jazz.

Tutaj jak na dłoni widać to co parę osób mówiło, on świetnie sobie radzi jako plaster na obwodowych, ale nie jest stworzony do krycia graczy podkoszowych. Czyta podania, dobrze zachowuje się na zasłonach, ma fajna pracę nóg, szybkość i długie łapy mu pomagają nadrobić jak gdzieś będzie spóźniony. Niech chłopak całe wakacje spędza na rzucaniu z rogu boiska i po kolejnym sezonie na pewno będzie mógł liczyć na solidna podwyżkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Kerr nie ogranął meczu w trakcie jego trwania, a Ham bardzo konsekwentnie trzymał się planu, który działał. Mega ograniczyli Curryego i Klaya, a szacun tym większy, że w poprzedniej serii Warriors mieli średnio 25FTA na mecz, a tu pierwszy rzut wolny oddał Pool bodajże w ostatniej minucie 2 kwarty! W całym meczu GSW mieli 6 wolnych... LOL

 

Tym bardziej cieszy mnie wygrana Lakers, bo od tego rzucania za 3 to rzygać sie mi już chce 53 rzuty... 

BTW. Davis jest dopiero 4 graczem w historii z linijka +30/20/5 w PO! Graty! Looney kolejny raz szaleje na tablicy z 23 zbiorkami (średnia z PO to 16,1 i 5,5 ORebs) 

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zastrzeżenie mam do Hama - nie reagował za bardzo podczas tego runu Warriors w 4 kwarcie, nie brał żadnego timeoutu a przydałoby sie zeby AD odetchnął jak już grał całą 4 kwarte bez swojego standardowego restu.

Ja niestety chyba nie wierzę w lepszego Lebrona, może jakis jeden lepszy rzutowo mecz w serii będzie miał, ale to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Kerr wysypał się z jednej z kart, które planował trzymać na później, mianowicie w ostatnich minutach poszedł w smallball, dał piłkę w ręce Curry'ego, a w obronie postawił strefę. I był blisko wyciągnięcia meczu tą decyzją, jednak ostatecznie się nie udało i to go może sporo kosztować, bo Ham zyskał cenny materiał i Lakers będą w kolejnym meczu przygotowani na taki scenariusz.

Zgodnie z oczekiwaniami Lakers wyszli z gameplanem, który sprawdzał się w sezonie zasadniczym, skupiając uwagę na głównych opcjach Warriors, a ignorując resztę. Mimo tego każdy z trójki Curry-Thompson-Poole trafił po sześć trójek, w ogóle Golden rzuciło celnie z dystansu aż 15 razy więcej, a mimo to skończyło się ich porażką. Kiepski prognostyk. Świetny mecz Schroedera, dla którego to jest dużo bardziej dogodny matchup niż Memphis. Oczekuję, że to nie był jego ostatni dobry występ w tej serii.

Spodziewałem się, że Davis będzie miał trudniej w ataku, jednak ile znaczy dobry w ataku sztab trenerski. Za Vogela oglądalibyśmy męczarnie AD na ISO z czterema pozostałymi zawodnikami bez ruchu, teraz ofensywa kreuje mu znacznie lepsze pozycje. Inna sprawa, że Looney w obronie to nie jest dla niego rywal, tutaj tylko Green jest w stanie uprzykrzyć mu życie i spodziewam się, że w kolejnym meczu więcej go na Davisie zobaczymy.

Lakers wyglądali na zmęczonych pod koniec spotkania. Ham zacieśnił rotację, widać, że zależało mu bardzo na tym meczu, ale mimo wszystko wydaje mi się, że można było dać Davisowi parę minut oddechu w drugiej połowie. Zwłaszcza że w drugiej kwarcie Lakers bez niego byli na +4. Zabrakło mi też wzięcia timeoutu trochę wcześniej, kiedy Warriors robili run, choćby po to, żeby Davis z LeBronem mogli trochę odpocząć.

W drugim meczu poproszę jednak ciut mniej minut Davisa. Fajnie by było, jakby James zrobił więcej asyst niż strat, a zespół trafił więcej, niż 24% trójek. Trzeba być też gotowym na to, co Warriors grali w końcówce.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD niesamowity impact. Reszta, oprócz Reavesa nieszczególne efektywna w ataku (S5 Rui ok) 

Biorąc pod uwagę świetną dyspozycję rzutową GSW i fatalną LAL, wygrana to raczej dobry prognostyk.

GSW nie ma kim wyciągać AD spod kosza. Do ogarnięcia kwestia obrony zasłon w D i strefa GSW w O.

Co ciekawe każdy zawodnik LAL na parkiecie na +. 

Bron co gra to nie mam pojęcia. Do pałowanych 3 dodaje najdłuższe możliwe 2. Więcej Reavesa z piłką i niemca, mniej LBJ i DLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.