Skocz do zawartości

TV 85”


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

krotko i na temat … zmiany zmiany zmiany 

kupno nowego mieszkania w pięknej kamienicy sprawia ze urodziła się potrzeba zmiany telewizora na nowy większy aby zagospodarować ścianę o wysokości prawie 5m 

wstępnie myślałem o rzutniku ale przy obecnej obniżce sprzętu o wielkości 85 cali już nawet poniżej 9.000 myśle ze nie ma sensu bawić się w półśrodki bo rzutniki są w odwrocie poprzez słaby kontrast 

1. Wielkość 

skłaniam się ku 83/ 85 calom z tego powodu ze to już są obecnie znośne ceny a wzrok nie ten wiec mi wielkość pasuje, salon na tyle duży ze nie będzie za duży. Sprzedawcy radzą zejść z wielkości tv ale wejść w OLED w podobnej cenie to 10” w dół ale mimo wszystko rozważam duży 

2. technologia 

odwieczne pytanie czy wejść już w idealna czerń i system OLED czy zachować spokój i kontynuować zabawę z LED w wyższej formie czyli 100/120 Hz odświeżania z modeli 2022 za ponad polowe ceny 

kultowy obecnie wzorzec to Sony OLED 83” XR 83 A90JAEP za 19.000 Z android TV i dolby atmos a rozsądny to najtańszy SAMSUNG QE85Q70B QLED 4K 120kz Tizen TV za 8840 lub odpowiednik Sony KD 85X85k 120hz Google tv 9600 ciut drożej 

pierwszy ma wzorcowy obraz, czerń i katy patrzenia, świetne głośniki i matryce która tez rzuca dźwiękami a drugi to po prostu podstawowy model ale z nowszego rocznika. Różnica cen potężna 

3. Marka czyli jaki  system operacyjny i serwis 

tu odrzucam LG którego mam obecnie i wybieram pomiędzy SAMSUNGIEM a Sony gdzie jest Google tv dosyć łatwe otwarte środowisko 

samsung chwali się XBOX GAME PASS czyli graniem bez konsoli a drugi Google tv z otwarta opcja instalowania programów

samsung ma podobno lepszy serwis bo Sony najblizej to Płock 

sprzedawca twierdzi ze nie ma to znaczenia bo taki gabaryt naprawia się zawsze u klienta 

 

4. LP NBA?

ktora marka jest lepiej kompatybilna z LP?

w Sony widziałem opcje instalacji aplikacji nba.com tylko czy to działa? 
 

5. ubezpieczyć? Bo to koszt ponad 1000 PLN ale naprawa matrycy nie będzie opłacalna - i czy koniecznie w sklepie czy po prostu u ubezpieczyciela zewnetrznego co może być lepsze niż zakup gwarancji 

sprzęt będzie podłączony do szybkiego i internetu światłowód Orange albo z tv od nich albo alternatywa innego dostawcy tv internetowej i nie chciałbym zaśmiecać salonu jakimiś dodatkowymi dekoderami kablami i bzdetami 

nigdy nie ubezpieczałem bo nigdy mi się nic nie psuło 

choć martwi mnie zrywanie sygnału dźwięku słuchawek Bluetooth w moim obecnym LG 

Anyone?

bawi się ktoś w game pass?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz też sobie Philipsa jeśli chodzi o OLED są/były naprawdę ok.  Np ten model :

Philips

Od ponad roku nie interesowałem się TV wiec nie chciałbym radzić ale sam mam OLED Philips kupiony jakies 1.5 roku temu i jestem bardzo zadowolony. Obraz w OLED bezkonkurencyjny ale uczciwie najnowsze QLED'y zaczęły się do tego zbliżać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to. Wchodząc w rozsądnego oleda idę niżej z wielkością choć tu podobno nie ma ramki i przekątna realnie jest większa niż te 77. 
Scianka za tv będzie z ledami wiec akurat Philips co ma to podświetlenie co daje fany efekt zmienia mi odrobine koncepcji. Jako marka jest raczej w odwrocie - jaki ma system? Sprawdza się w podłączaniu czegoś bezprzewodowego i współpracy z internetem?

Android tv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten WEBOS mnie wkurza bo czasem sam z siebie głośno coś wyszukuje z komunikatem głosowym. 
Chcialem wejść już w odświeżanie 120Hz a tu widzę 60. Wiem ze ten wyścig Hz to dla ludzkiego oka chyba sztuka dla sztuki ale ten 1 cal więcej fajna sprawa. Myślałem ze jest unifikacja matryc wiec może ramka większa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Właśnie to. Wchodząc w rozsądnego oleda idę niżej z wielkością choć tu podobno nie ma ramki i przekątna realnie jest większa niż te 77. 
Scianka za tv będzie z ledami wiec akurat Philips co ma to podświetlenie co daje fany efekt zmienia mi odrobine koncepcji. Jako marka jest raczej w odwrocie - jaki ma system? Sprawdza się w podłączaniu czegoś bezprzewodowego i współpracy z internetem?

Android tv. 

LP NBA już działa ok. Na samym początku był mały problem (musiałem wykupić dostęp do meczu na kompie żeby odtworzyć na TV) . Z przeglądarki nie korzystam ale wszystkie aplikacje jak Hbo Max,Netflix,Disney+ itd działają bez zakłóceń. TV podłączony jest do Wifi. Bezprzewodowo nic nie podłączałem ale w razie czego do mojego podłączę słuchawki i sprawdzę. Tyle że ja mam starszy i niższy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ignazz napisał:

Sprawdź proszę stabilność słuchawek bo mi na pół sekundy zrywa przy nawet niewielkim ruchu 

Przy meczu luz ale przy dialogach dramat 

Ogolnie jak patrze na TV (2m od TV)w słuchawkach jest ok ale jak siedzę bokiem do niego w takiej samej odległości przy kompie to jest dramat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Reikai napisał:

Nie wiem jak dzis, ale jak kiedys siedzialem w temacie to jedyny prawilny OLED to byl LG, a te wszystkie qledy to byla chinska popierdolka i tak na prawde inna technologia ktora nazywa sie falszywie podobnie, ale moze sie cos zmienilo.

Qled to dalej LED bo samsung tak nazywa serie i nie udaje w opisie oled. Choć znaczek może mylić dla nieuważnych 

22 minuty temu, Gregorius napisał:

O dzięki. Poklikalem tam i na reszcie odkryłem za co w samsungu dopłacasz do wersji 80 zamiast 70 

Chyba wejdę nie w tego najtańszego samsunga 70B o 85” tylko model wyżej bo w opinii narzekają no nocne białe plamy 

Sensowne 

Samsung 85 seria 80

Sony 85x85

sony 85x90 

philips sprawdzam który ewentualnie 

Kusi ten oled 77” z podświetleniem 

Tylko tu jest pułapka ze dopłacając wchodzisz w 83 oled Sony chyba jednak lepszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy jestem i nie zawsze mogę odpisać ale jedna uwaga. O ile te recenzje są dla mnie najbardziej wiarygodne to mam świadomość że za ta strona jest też sklep który może mieć swoje preferencje .  Dlatego żadnej recenzji nie traktuje jako wyrocznia. Do tego model modelowi nie równy i poza chamskimi akcjami że ten sam model ma dwie różne matryce w zależności do jakiego kraju idzie to zawsze można mieć pecha. Rodzicom topowy sony zespół się 15 dni po wygaśnięciu gwarancji i przebijanie się przez ich serwis było mordęga. na koniec powiedzieli że nie będą diagnozować bo jak są pasy na ekranie to na pewno matryca i koszt wymiany był większy niż nowego TV.

LG jest prekursorem OLED i na początku tylko ich TV były jedyną sensowną opcja. W momencie kiedy kupowałem wybrałem Philipsa bo były fajne promocje ,a jak patrzyłem to jakość nie gorsza niz LG (w tej połce cenowej gdzie kupowałem Philips był najlepszy. A absolutnym topie poniżej 15k LG miał najlepszy model)

W chwili obecnej uważam LG i Philips za porównywalne a o SONY prawie nic nie wiem. Choć albo gdzieś czytałem albo ktoś mi mowił że choć weszli w OLED pozno to obecnie ich TV to topka.

Natomiast porównując systemy w TV : SONY,SAMSUNG,PHILPS to mi najmniej do gustu przypadł SONY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ignazz napisał:

Kurde. Obejrzałem projektor samsunga ale ten co stawia się na podłodze. Cudo. Choć jak jest jasno to oczywiście szczegóły giną. Można do 130 cali wykręcić 

 

Nie można Ci prv wysłać.

Ja bym brał projektor dla mnie jak masz warunki (mniej słońca w pokoju) dużo lepsza sprawa.

Plus zawsze wieczorem możesz rzucic na ściane domu z zewnatrz- mecz wieczorem przy grilu.... a na ściane kup sobie Kossaka Malczewskiego czy tam Matejke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, agresywnychomik napisał:

Nie można Ci prv wysłać.

Ja bym brał projektor dla mnie jak masz warunki (mniej słońca w pokoju) dużo lepsza sprawa.

Plus zawsze wieczorem możesz rzucic na ściane domu z zewnatrz- mecz wieczorem przy grilu.... a na ściane kup sobie Kossaka Malczewskiego czy tam Matejke ;)

Już pm czysty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.