Skocz do zawartości

Western Conference Round 1: (1) Denver Nuggets vs (8) Minnesota Timberwolves


LeweBiodroSmoka

Kto wygra?  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra?

    • Nuggets w 7
    • Nuggets w 6
    • Nuggets w 5
    • Nuggets w 4
    • Wolves w 7
    • Wolves w 6
    • Wolves w 5
      0
    • Wolves w 4


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, vero1897 napisał:

Np. zaczną się tutaj typowe gadki o supporcie vide "Murray nie był zdrowy bo go bolał palec", który fakt tutaj już przed rozpoczęciem serii został odnotowany i będzie napewno spoko wymówką a przecież Jamal to był ostatnio w pełni zdrowy chyba w bańce więc co to za nowina, że coś mu znowu dolega jak to u niego już standard.

Jakie typowe gadki o supporcie? Czy to, że w dwóch poprzednich PO Jok miał mizerne szanse na przepchnięcie takich ekip jak Suns czy GSW przez kontuzje innych ważnych graczy jest jakimś tłumaczeniem się supportem? A może to, że Murray rzeczywiście przez ostatnie tygodnie co chwilę łapał się za kciuk rzucającej dłoni jest czymś co powinienem przemilczeć i się tym nie martwić? Reszta rosteru wydaje się być zdrowa, a może nawet dłuższy odpoczynek pomoże Murrayowi uporać się z tym urazem, nie wiem, ale to nie jest żaden parasol ochronny tylko stwierdzenie faktu. To mniej więcej tak jakby mieć do Giannisa pretensje, że z samym Holidayem nie przepchnął Bostonu albo, że połamani Dubs nie dali rady Toronto.

16 minut temu, vero1897 napisał:

Czy tam to, że wasz trenejro może nie dać rady jak w sumie od dawna wiadomo, że zasadność jego decyzji jest często mocno podejrzana i raczej jedzie na talencie graczy + dobrze ogarnia szatnie pod względem chemistry ale reszta to już mocne meh.

przecież to jest tylko jedna ze składowych i nie musi oznaczać przegranej serii jeśli większość innych elementów zaklika, zresztą nawet Malone nie jest w stanie zatrzymać s5 Nuggets będących w dobrym rytmie, sam piszesz, że Malone jest podejrzany, to dlaczego ja nie mogę napisać, że taki jest? i dlaczego w moich słowach jest to odbierane jako szukanie wymówek? gdybym był kibicem drużyny typu Bucks czy Bostonu to bym się prawdopodobnie nie silił na szukanie potencjalnych problemów tylko skupił się na rywalu, niestety forma ostatnio była jaka była, więc nie wiem czemu mam udawać, że wszystko wygląda na gładkie 4-1?

23 minuty temu, vero1897 napisał:

Pewnie to przez fakt, że ogólnie tutejszy fanbase Nuggets jest zazwyczaj strasznie ostrożny w typowaniach jak na potencjał, którym dysponuje wasza ekipa.

No rzeczywiście, kibice drużyny, która dopiero pierwszy raz wygrała Zachód w rs i generalnie licząc od lat 90' nie mieli żadnego gracza z topu, (nie licząc przecenianego Melona) do momentu wyłowienia dziwnego, pulchnego białaska z jakieś dziury na Bałkanach, nie powinni się niczym przejmować i nie mieć żadnych wątpliwości.

Dalej nie odpowiedziałeś mi na pytanie - jak to wszystko co napisałem i o czym mówią inni fani Nuggets ma Jokowi pomóc przed tym co się stanie gdy b2b MVP po raz drugi z rzędu odpadnie w pierwszej rundzie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Dalej nie odpowiedziałeś mi na pytanie - jak to wszystko co napisałem i o czym mówią inni fani Nuggets ma Jokowi pomóc przed tym co się stanie gdy b2b MVP po raz drugi z rzędu odpadnie w pierwszej rundzie?

Bo zadziała wtedy "a nie mówiłem przed serią, że będzie lipa bo: x,y,z". Te wszystkie mankamenty o których napisałeś jak najbardziej są ważne i będą realnym problemem jak przyjdzie grać z realnym contenderem ale nie gdy twoim rywalem jest Minnesota Timberwolves, która też ma przy okazji swoje wewnętrzne problemy i to pewnie jeszcze większe biorąc pod uwagę ich mniejszy potencjał sportowy. Zresztą napisałem ci już, że te najbardziej podejrzane argumenty pro Minnesota jednak pochodziły od kogoś innego i błędnie je przypisałem Jokicowcom więc nie wiem po co drażysz ten temat. Akurat twoje oczekiwania przed serią są sensowne. A to co było wcześniej to było i nigdy nie widziałem sensu wyciągania Jokowi poprzednich serii bo mam świadomość jakie były wtedy realia a te "typowe gadki o supporcie" nie dotyczyły ostatnich serii Denver z poprzednich lat tylko standardowe tłumaczenia fanów dowolnych superstarów tej ligi gdy im coś nie wyszło(LeBron,Durant,Booker).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, vero1897 napisał:

Bo zadziała wtedy "a nie mówiłem przed serią, że będzie lipa bo: x,y,z".

możesz podać te cytaty gdzie otwarcie tak pisałem, bo mi się wydaje, że nie doczytałeś wszystkich postów, a teraz brniesz w jakąs narracje która nie ma sensu

5 minut temu, vero1897 napisał:

Te wszystkie mankamenty o których napisałeś jak najbardziej są ważne i będą realnym problemem jak przyjdzie grać z realnym contenderem ale nie gdy twoim rywalem jest Minnesota Timberwolves, która też ma przy okazji swoje wewnętrzne problemy i to pewnie jeszcze większe biorąc pod uwagę ich mniejszy potencjał sportowy.

no generalnie te wszystkie podpunkty odnoszą się do całych PO, są uniwersalne i istotne jeśli mamy sprostać oczekiwaniom, ja się nie obawiam Wolves, nie po to się zdobywa 1 seed by obawiać się zespołu z play-in, inną sprawą jest by nikogo nie zlekceważyć, a już na pewno nie Wolves, drużyny z graczami mającymi tyle do udowodnienia

11 minut temu, vero1897 napisał:

Zresztą napisałem ci już, że te najbardziej podejrzane argumenty pro Minnesota jednak pochodziły od kogoś innego i błędnie je przypisałem Jokicowcom więc nie wiem po co drażysz ten temat.

chciałem to tylko wyjaśnić, bo może rzeczywiście niektórzy myślą, że to jest szukanie wymówek

12 minut temu, vero1897 napisał:

a te "typowe gadki o supporcie" nie dotyczyły ostatnich serii Denver z poprzednich lat tylko standardowe tłumaczenia fanów dowolnych superstarów tej ligi gdy im coś nie wyszło(LeBron,Durant,Booker).

Z tego co kojarzę to w przypadku tych gwiazd nie było zbyt wielu przypadków gdy odpadli przez urazy innych kolegów, prócz Bookera, ale on najbardziej zaszkodził sobie sam grając słabo i nawet kontuzja Paula mu tu nie pomagała. Także wciąż wspominanie o kontuzji kciuka głównego ballhandlera nie jest w moich oczach podobnym casem

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2023 o 10:01, LeweBiodroSmoka napisał:

Szczerzę Wam powiem - nie wiem czy nie wolałbym Lakers lub Pels (bez Ziona). W rs okazało się, że Sota to nie jest najlepszy meczap na świecie.

To w sumie prawdziwe zdanie i juz jakiś czas temu pisałem, że dla Wolves baryły to lepszy matchup niż Grizz, Suns czy GSW, choć bądźmy realistami - każdy inny wynik niż wygrana Barył (moim zdaniem w max. 6 meczach) to będzie sensacja i poważne trzęsienie ziemi w Denver po sezonie.

Popatrzmy na matchupy:

PG Conley vs Murray 2 lata temu dałbym Murray jak lepszego gracza, ale jest po kontuzji i choć to już cały sezon za nim, to patrząc na formę Conleya chyba skłaniałbym się bardziej ku niemu, a najgorzej remis. 

SG ANT vs Pope normalnie przewaga ANTa jest oczywista, ale chłop po tym jak ciągnął pół sezonu ekipę na własnych barkach ma widoczną zadyszkę, a PO nie lubią zmęczonych graczy. Jeśli zagra choć na 90% to przewaga Wolves.

bench: Jackson, Smith to doświadczeni gracze + Brown i młody Braun to moim zdaniem lepsza ławka od McLaughlina, Nowella, Moora i NAW, który może tu być X-factorem patrząc jak grał w PI. Przewaga Nuggets.

W dniu 15.04.2023 o 10:01, LeweBiodroSmoka napisał:

jak Zagra MPJ? seria na ponad 20ppg wydaje się tu obowiązkiem i będzie kluczowa do wygrania tej serii, Sota nie ma nikogo z takim sizem aby nie pozwolić mu rzucać, pytanie czy będzie trafiał?

SF MPJ vs SloMo czy aby na pewno Anderson, to nie jest kluczowy obrońca na Portera? Moim zdaniem jeśli tak będą grać wysokim składem Denver, to on powinien być w S5. SloMo to chyba jeden z najgorszych matchupów (po McDanielsie ) jaki może mu sie trafić w PO... Być może to po formie ANTa kluczowy matchup serii... i moim zdaniem wcale MPJ go nie wygrywa.

PF KAT vs Gordon tu z kolei na odwrót - AG to jeden z najgorszych matchupów dla KATa. Szybki na nogach, silny, nieźle zbierający (patrz rok temu Clarke). Jeszcze 2 tygodnie temu bardzo bym się tu martwił o KATa, ale widać, że ostatnio wszedł na inny level i trudno tu napisać, że nie jest faworytem matchupu.

C Jokic vs Gobert Bezdyskusyjnie matchup wygrywa Joker, ale powiem szczerze, że o ile w defensywie Jokic będzie bronił Goberta na 99%, to zastanawiam się czy aby na pewno Wolves będą grać Gobertem długie minuty na Jokicu. Fun fact - Jokicowi gorzej sie gra vs KAT niż vs Gobert ;) Sporym problemem może tez być dla Jokera bieganie z Gobertem jeśli będzie loby posyłał mu KAT. 

bench: Nnaji, Green, Cancar, Bryant, DAJ vs Prince, Minott, Knight, Garza moim zdaniem przewaga barył, jedynym ich problemem jest potencjalne granie small balla przez ławkę Wolves.

5 godzin temu, rw30 napisał:

niektórym mam wrażenie za bardzo PI weszło do głowy że jeden mecz i out, tu jest best of 7, a tu Minnesota - którą oczywiście że stać na dobre mecze, ale co innego dobry mecz raz na jakiś czas a co innego best of 7 series. 

Rok temu z MEM grali bdb serię, a mieli jednak słabszy skład... więc z tymi pojedynczymi meczami bym nie przesadzał. Problemem jest bardziej to, że oni w pełnym zdrowym składzie to prawie nie grali, a brak McDanielsa to duża strata, bo z nim to nawet może bym zaryzykował Sota w 7, a tak liczę na dobrą serię po obu stronach i 4-2 dla barył, ale chętnie się pomylę @BMF ;) 

No i chyba najważniejsze z perspektywy Wolves:

5 godzin temu, Chytruz napisał:

Wolves musieli by (...) nie pokonac samych siebie

żeby wygrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No strasznie biedny ten Towns, pewnie jeszcze mu zabraniają do dziury trafiać 

cały ten mecz to festiwal dziwnych gwizdków, ten 6ty Joka to totalny brak poważania do MVP, inna sprawa, że Malone musiał swoje odjebać i go wpuścić c*** wie po co skoro coś mu tam z dłonią było 

mieliśmy za to przebłyski playoff Murraya, dobrze widzieć go z taką radością z gry 

bez podniety, trzeba wygrać G2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Reikai napisał:

Swoja droga Edwards nie dzwiga ciezaru poki co.

wygląda na zajechanego, widać ogromną różnicę pomiędzy nim a Murrayem, który zagrał z dwa mecze w ostatnie 2 tygodnie

zresztą no ciężko się spodziewać, że z duetem KAT - Gob można by powalczyć o coś więcej, poza jednym blokiem Goberta na Joku tam nic się kompletnie nie kleiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kubbas napisał:

Towns ma nie po drodze z pasiakami

Dobrze, że Ty to napisałeś 🤣

Te dwa faule KATa na Jokicu Q1 8.13, Q2 4.42 - to jakiś grubszy LOL, szczególnie w kontekście tego, że KAT w ataku dostaje po łapach i... nic, albo taki moment ze zbiórką był, gdzie łokieć Jokera pieknie zapracował i KAT leżał (swoją drogą KAT w tej akcji to był taki soft, nawet nie protestował z sędziami... lider nawet kosztem technika powinien walczyć!).

I żeby bylo jasne, uważam, że KAT w ofensywie zagrał źle, tych 1/7 za 3 (z czego większość to open były) to nic nie tłumaczy, ale...  Jokic to ma dziś taki "star bonus" u sędziów, o którym KAT może sobie pomarzyć i te faule mu gwizdnięte przy +30 pod koniec tego obrazu nie zmyją ;)

3 godziny temu, Koelner napisał:

Na zmianę gwiazdeczki go kryły 1 vs 1 i nic nie mogli zrobić.

akurat KAT (co przewidywałem, że tak będzie) Jokica bronił bardzo dobrze (szczególnie w I połowie razem z Andersonem) i w przeciwieństwie do Goberta (sorry ale ten jeden blok tego nie zmieni), nie pozwalał mu na zbyt dużo. Co więcej Baryły odjechały na +30 jak Jokic siedział na ławie, więc nie wiem skąd Ty masz taki obraz.

Ogólnie mecz do analizy i zapomnienia. Conley dziś nie istniał, NAW nawet nieźle bronił Murraya (Rivers był tragiczny za to), ANT jest totalnie nieobecny od PI, Gobert to jakis dramat dziś, jedynie Anderson z pozostałych na plus. Liczę, że wyciągną wnioski, choć mental KATa od Covida nie nastraja optymizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dannygd napisał:

 

akurat KAT (co przewidywałem, że tak będzie) Jokica bronił bardzo dobrze (szczególnie w I połowie razem z Andersonem) i w przeciwieństwie do Goberta (sorry ale ten jeden blok tego nie zmieni), nie pozwalał mu na zbyt dużo. Co więcej Baryły odjechały na +30 jak Jokic siedział na ławie, więc nie wiem skąd Ty masz taki obraz.

Co to znaczy bardzo dobrze? Ograniczył go bardzo dobrze? Jokic robił swoje, pkt, wymuszał faule i kreował innych 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dannygd napisał:

żeby bylo jasne, uważam, że KAT w ofensywie zagrał źle, tych 1/7 za 3 (z czego większość to open były) to nic nie tłumaczy, ale...  Jokic to ma dziś taki "star bonus" u sędziów, o którym KAT może sobie pomarzyć i te faule mu gwizdnięte przy +30 pod koniec tego obrazu nie zmyją ;)

nie no leżę i kwiczę, zresztą znowu @dannygd wyciągasz wnioski po jednym meczu, nie jest to specjalnie szokujące, że są to nie do końca trafne wnioski, ale to jest pułapka przy tego typu narracji, Jok ma taki star bonus jak ten jego szósty faul, który został jeszcze podtrzymany po czelendżu

mógłbyś się lepiej odnieść do tej analizy meczapów, które zaserwowałeś przed meczem, bo chyba coś nie pykło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał:

Co to znaczy bardzo dobrze? Ograniczył go bardzo dobrze? Jokic robił swoje, pkt, wymuszał faule i kreował innych 

 

Przecież to jeden ze słabszych meczy Jokica, na KATcie miał 2/5 a powinno być 2/6 bo fauli to on nawet nie wymuszał, tylko dostał 2 w prezencie. Swoją droga KAT w tej akcji też bronił dobrze, Joker spudłował, bo nie miał wypracowanej czystej pozycji a KAT chyba dłużej i tak nie mógł być w pomalowanym... słabo to trochę Anderson sie zachował, bo tylko patrzył na tip-in.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2023 o 17:17, dannygd napisał:

Te dwa faule KATa na Jokicu Q1 8.13, Q2 4.42 - to jakiś grubszy LOL

Ehh, widzę, że wracamy do narzekanka. O ile pierwszy faul rzeczywiście można było puścić (albo po prostu zagwizdać przed rzutem, bo KAT tam się opierał na Joku dwoma rękami, więc ewidentnie go faulował), to drugi daj pan spokój 

 

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dannygd napisał:

Przecież to jeden ze słabszych meczy Jokica, na KATcie miał 2/5 a powinno być 2/6 bo fauli to on nawet nie wymuszał, tylko dostał 2 w prezencie. Swoją droga KAT w tej akcji też bronił dobrze, Joker spudłował, bo nie miał wypracowanej czystej pozycji a KAT chyba dłużej i tak nie mógł być w pomalowanym... słabo to trochę Anderson sie zachował, bo tylko patrzył na tip-in.

Czyli miał 2/4 ponieważ dobił. Jok miał do połowy 5 asyst 

jak bardzo dobrze go bronił to niech broni tak wszystkich i kibice minny będą zadowoleni - lol 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Jok ma taki star bonus jak ten jego szósty faul, który został jeszcze podtrzymany po czelendżu

On mógłby za faule wylecieć wcześniej, a foulout przy +30... r u kidding me?

18 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

mógłbyś się lepiej odnieść do tej analizy meczapów, które zaserwowałeś przed meczem, bo chyba coś nie pykło

 W sumie to co nie pykło tak z ciekawości? Z prognoz zawiódł najbardziej Conley  i chyba zaskoczył mnie NAW na Murrayu. Reszta trochę jak pisałem: KAT bronił Jokica a nie Gobert, Gordon był koszmarnym matchupem dla KATa, z Gobertem niestety i Jokic (poza blokiem) i inni robili co chcieli, ANT czego sie bałem się nie stawił, a ławka (Brown) barył idealnie weszła w mecz. Na pewno lepiej zagrał Murray i co trzeba docenić Pope.

14 minut temu, karpik napisał:

albo po prostu zagwizdać przed rzutem, bo KAT tam się opierał na Joku dwoma rękami, więc ewidentnie go faulował

primo hand-checking rule nie działa pod koszem kiedy gracz atakujący (Jokic) gra w post, secundo szkoda, że tego nie napisałeś jak Reaves faulował KATa ;)  

9 minut temu, Koelner napisał:

Czyli miał 2/4 ponieważ dobił. Jok miał do połowy 5 asyst 

Mistrzowska logika... chyba musisz reguły DFG% zmienić.  BTW. Ty, ale kumasz, że mówimy o obronie KATa, a nie Goberta, Princa czy innego gracza Wolves?

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"o wolves ciężko w sumie napisać coś sensownego, bo najbardziej chimeryczna i dziwna drużyna w tej lidze chyba. tutaj jest możliwy prawie każdy scenariusz - że będzie ciężka seria z 4-3 na korzyść jednych lub drugich, szybki blowout nuggets, albo jakieś 4-2 dla denver po meczach typu 'odrabiamy stratę która wydaje się być nie do odrobienia'. tutaj nigdy nie wiadomo, jak drużyna wyjdzie na parkiet, co ogólnie też jest przewagą Denver, bo Wolves mają po prostu problemy z określeniem swojej tożsamości i stylu."

tyle zdążyłam napisać i nie wysłać wczoraj. Spodziewałam się czegoś takiego w wykonaniu Wolves, po dwóch meczach w zeszłym tygodniu w tym jednym w piątek raczej nie było szans, żeby mieli siły na coś więcej niż dwie kwarty. gobert jest ogólnie kołkiem, a gobert z kłopotami z plecami, kiedy nie powinien w ogóle grać to podwójny kołek, przecież on wyglądał jakby nie miał siły się oderwać od ziemi. po Edwardsie też widac, że ciągnął ten zespół przez 3/4 sezonu i zaczyna trochę brakować w nogach.

Naz Reid wczoraj bylby zbawieniem, ogólnie jeśli ta seria miałaby mieć sens to tylko z Reidem i McDanielsem. Bez tego w kadrze minnesoty jest za mało jakości, a dokładając do tego ich meltdowny w przerwie (serio ktoś powinien jakiś dokument o tym nakręcić) to niestety jest to przepis na jakieś 1-4. Nawet jeśli pozostałe mecze będą zacięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dannygd napisał:

  

Ty, ale kumasz, że mówimy o obronie KATa, a nie Goberta, Princa czy innego gracza Wolves?

Tak

2 minuty temu, dannygd napisał:

LOL to jest bo gadasz tak, jakbyś meczu nie widział i nie potrafisz dobrej (gracza który nie jest z poziomu All-D) gry w defensywie docenić. 

przed chwila pisałeś „bardzo dobrej” czy jednak „dobrej”?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.