Skocz do zawartości

Boston - Atlanta


LAF

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, dannygd napisał:

To jest trudno wytłumaczalne jeśli nie ma drugiego dna...

Nie ma tu drugiego dna. Po prostu Griffin wyglądał gorzej po ASB od Bogiego oraz Saddiqa i przegrał z nimi rywalizację o minuty.

Dzisiaj wszystko na to wskazuje, że kończymy ten sezon, ale pomimo tego, że Hox widać, że nie mają podjazdu do Celtics, to te dwa domowe mecze mogły się podobać, zwłaszcza w ataku przez długi czas Atlanta potrafiła dotrzymywać kroku, ot po prostu jak się ma Johna Collinsa w swoim zespole, to tak jakby się grało 4 na 6. W zeszłym roku z Heat były straszne męczarnie w ataku i ogólne wrażenie przyjęcia straszliwego wpierdolu, a w tej serii po prostu zawodzi egzekucja, Boston ma lepszych shooterów od Atlanty. Takiego Younga chcę oglądać w następnym roku, który przez większość meczu stara się uruchamiać partnerów, a w razie potrzeby przejmuje mecze w 4Q. 

Collins musi odejść, Hunter zresztą też, z tym, że o ile jestem niemalże pewien, że to ostatnie chwile JC w Hox, to widać jednak, że Snyder ufa Hunterowi, w G4 grał niemal całą drugą połowę i pewnie mu paliwa nie starczyło na końcówkę, ale to był mimo wszystko jeden z tych dni, gdy Hunter kupił sobie trochę czasu i znowu nabrał kilka osób, które uwierzyły, że on tak może grać regularnie. Niestety za dużo jest już dowodów na to, że nie może. A szkoda.

Murray jest kompletnym zjebem, nie wiem co on miał na myśli atakując sędziego, pewnie nic. I to jest chyba najsmutniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karpik napisał:

Nie ma tu drugiego dna. Po prostu Griffin wyglądał gorzej po ASB od Bogiego oraz Saddiqa i przegrał z nimi rywalizację o minuty.

Nie kupuję tej narracji - staty za ost. 15 meczy sezonu per 36:

PLAYERS GP MIN PTS FGM FGA FG% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% OREB DREB REB AST TOV STL BLK PF +/-
                                           
Bogdan Bogdanovic 12 303 18.0 6.4 13.8 46.6 3.6 8.9 40.0 1.7 1.8 93.3 0.8 2.5 3.3 3.1 1.5 0.8 0.5 1.5 5.0
                                           
Saddiq Bey 15 365 17.6 6.8 14.8 46.0 2.6 7.5 34.2 1.4 1.7 82.4 2.7 5.3 8.0 2.4 1.0 1.4 0.0 2.1 5.2
AJ Griffin 13 230 17.5 6.3 14.4 43.5 2.8 6.7 41.9 2.2 2.3 93.3 1.7 3.6 5.3 2.0 1.3 0.5 0.8 2.2 10.5

 

Do tego AJ daje dobrą defensywę (moim zdaniem lepszą od w/w 2,a szczególnie od Beya, bo Boogie całkiem dobrze broni w tej serii), która bardzo by sie przydała ekipie, która daje rzucać White-owi 20PPG na 73%TS czy Smartowi 17PPG na 60%TS.

Boogie mógłby wtedy pograć Point - a AJ na SG. Bey i Boogie owszem są bardziej doświadczeni i dostawali 50% więcej minut wRS, ale szczególnie ten pierwszy to ma równie marne doświadczenie w PO a jego postawa w serii można rzec jest dramatyczna. Mimo tego AJ nie dostał nawet minuty i siedział bodajże nawet nie w dresie meczowym jeśli dobrze widziałem... Dla mnie to słabo świadczy o Snyderze, który nomen omen w ATL miał bilans 12-14, więc efekty tu nie mówią za niego jakoś pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak teraz po wykluczeniu Dejounte AJ nie dostanie z 20-25 min to będę w szoku.

Swoją drogą poza sezonie będzie tu Ciekawie, bo na dziś maja 127 mln na paczkę Young, Boogie, Hunter, Collins i Capela... Murray UFA (99% już nie w ATL), Bey RFA, Okongwu RFA i pewnie tylko na ostatniego kasę wydadzą. No chyba, że deal jakiś zrobią szybciej jeśli mogą.

5 minut temu, LAF napisał:

Moim zdaniem trzeba rozwijać Beya i tylko Snyder w hierarchii ma wyżej Collinsa a powinno być odwrotnie. 

Moim zdaniem talenty do rozwijania w ATL to AJ i Jalen oraz już starszy Okongwu. Bey nie dziwie się, że za 2 picki drugorundowe poszedł, bo choć jest bardzo utalentowanym strzelcem, to jednak bardzo chimerycznym. 

Swoja drogą, gdyby został Bey, to jaki DRtg miałaby ta S5 Trae, Boogie, Bey, Hunter/Collins, Capela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dannygd napisał:

Swoją drogą poza sezonie będzie tu Ciekawie, bo na dziś maja 127 mln na paczkę Young, Boogie, Hunter, Collins i Capela... Murray UFA (99% już nie w ATL), Bey RFA, Okongwu RFA

Coś Ci się pokiełbasiło z Murrayem, Beyem i Okongwu.

I coś manipulujesz z tym AJ, bo po pierwsze on nie jest na ten moment dobrym obrońcą (oczywiście Bogie i Bey też nie są), a dwa wyraźnie napisałem od ASB, czyli przejęcia ekipy przez Snydera, te statsy za kilkanaście spotkań niewiele znaczą, bo Griffin nabił sobie numerki w meczach z tankerami, po prostu zaufaj komuś, kto regularnie ogląda ten zespół, a jak mi nie wierzysz, to se wejdź na Reddita, tam jest więcej takich opinii. 

W kwestii tego czy Snyder dobrze robi zakopując Griffina, to ciężko mi to oceniać, wątpię, żeby rookie zrobił różnicę, mi bardziej szkoda, że Jalen Johnson dostał w G4 zaledwie kilka minut, bo wyglądał lepiej od tego dziada Collinsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karpik napisał:

Coś Ci się pokiełbasiło z Murrayem, Beyem i Okongwu.

Spotrac już wrzucił kolejny sezon jako bieżący, stąd mój błąd. Tym bardziej powinni sprzedawać póki mogą ;)

4 godziny temu, karpik napisał:

po pierwsze on nie jest na ten moment dobrym obrońcą

jest, szczególnie na tle Hawks i wspomnianych Beya i Boogiego.

4 godziny temu, karpik napisał:

dwa wyraźnie napisałem od ASB, czyli przejęcia ekipy przez Snydera

Snyder przyszedł 26 lutego, w 3 meczu usadził Griffina i potem nie grał nim z 4 mecze wcale, bo po dealu stawiał na Beya, który grał po 30 min. Potem AJ wchodził po parę minut i dopiero w ostatnich 15 meczach dostał jakąś szansę u Snydera sie pokazać. Więc nie wiem o jakiej słabej grze mówimy, skoro najpierw prawie w ogóle nie grał (w 9 pierwszych meczach dostała łącznie 40 minut na boisku), a potem jak dostał więcej to pokazałem, że nie grał źle/gorzej od 2 w/w.

4 godziny temu, karpik napisał:

te statsy za kilkanaście spotkań niewiele znaczą, bo Griffin nabił sobie numerki w meczach z tankerami

No jak nie znaczą, jak on tylko tyle zagrał? to co mam liczyć, mecze przed przyjście Snydera? I nie przesadzajmy z tymi tankerami - owszem zagrała niezłe z SAS czy WAS ale też z GSW czy BKN, poza tym i Bey i Boogie z tymy samymi ekipami grali, to czemu sobie nie nabili więcej? Mniejsza z tym - po prostu moim zdaniem Snyder nie daje mu za wiele szans, mimo tego, że nie grał źle/gorzej od innych - choć rozumiem, że wizje i ocenę może trener mieć inną.

4 godziny temu, karpik napisał:

po prostu zaufaj komuś, kto regularnie ogląda ten zespół, a jak mi nie wierzysz, to se wejdź na Reddita, tam jest więcej takich opinii

Nie chodzi o zaufanie, tylko o inne zdanie - akurat Griffina widziałem w min. 8-10 meczach i lubię jego BB IQ, a patrząc na grę Beya w PO to trudno mi uwierzyć, że AJ miałby zagrać jakoś gorzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lorak napisał:

tyle razy próbował, że w końcu wyszedł mu mecz. pokazano grafikę z jego elimination games i przed tym spotkaniem miał 21% FG i 15 PPG.

Tyle razy, czyli 3 ;] Chyba trochę mała próbka, zwłaszcza, że jeden mecz grał z kontuzją kostki.

Będę się powtarzać, ale Hox mają w tej serii mnóóóóóstwo open looków i tym razem trafił się dzień, że je trafiali, nawet Collins z Hunterem, a wtedy Atlanta może wygrać z każdym. Najlepsze jest to, że wciąż widać sporą różnicę w klasie obu zespołów. Powrót do obrony w wykonaniu Hox to kryminał, a najlepsza akcja była w ostatniej minucie po jump ball, piłkę przejmuje Tatum, Time Lord biegnie pod kosz, a Collins wyraźnie się zamyślił i zapomniał, że jest na boisku, no i nie pobiegł za Williamsem. Akurat tak wyszło, że mógł tym położyć cały sezon.

A tak ogólnie to pięknie Trae zamyka mordę wszystkim dookoła, straszne szambo wybiło w mediach na jego temat i zareagował najlepiej, jak mógł, będzie miał na pewien czas spokój, może nawet Atlanta go nie wymieni w offseason.

22 minuty temu, ozzy110 napisał:

Nie rozumiem czemu White/Smart nie poszedł do Younga

To White był początkowo na Trae, ale zatrzymał się na zasłonie.

10 godzin temu, dannygd napisał:

jest

Nie jest, żadna statystyka na to nie wskazuje, mój eye test też nic takiego nie mówi, także jak wiesz coś więcej na temat obrony Griffina po tych 8-10 meczach, które obejrzałeś, to nie duś proszę tego w sobie, tylko podziel się wiedzą z kolegami.

10 godzin temu, dannygd napisał:

Snyder przyszedł 26 lutego, w 3 meczu usadził Griffina i potem nie grał nim z 4 mecze wcale, bo po dealu stawiał na Beya, który grał po 30 min. Potem AJ wchodził po parę minut i dopiero w ostatnich 15 meczach dostał jakąś szansę u Snydera sie pokazać. Więc nie wiem o jakiej słabej grze mówimy, skoro najpierw prawie w ogóle nie grał (w 9 pierwszych meczach dostała łącznie 40 minut na boisku), a potem jak dostał więcej to pokazałem, że nie grał źle/gorzej od 2 w/w

Ja też nie wiem o jakiej słabej grze Griffina mówisz, ja tak nigdzie nie twierdzę. To, że wyglądał gorzej od Bogiego i Saddiqa, to nie znaczy, że słabo grał. Nic nie pokazałeś, poza jakimś nic nie znaczącym boxscore z końcówki sezonu.

10 godzin temu, dannygd napisał:

No jak nie znaczą, jak on tylko tyle zagrał? to co mam liczyć, mecze przed przyjście Snydera? I nie przesadzajmy z tymi tankerami - owszem zagrała niezłe z SAS czy WAS ale też z GSW czy BKN, poza tym i Bey i Boogie z tymy samymi ekipami grali, to czemu sobie nie nabili więcej? Mniejsza z tym - po prostu moim zdaniem Snyder nie daje mu za wiele szans, mimo tego, że nie grał źle/gorzej od innych - choć rozumiem, że wizje i ocenę może trener mieć inną.

Akurat te lepsze mecze AJ były vs Spurs, Pacers, Wizards, Pistons, Nets czy Dubs będący na wyjeździe. W kontekście załapania się do rotacji na PO to było po prostu za mało. No i jak Bey i Bogie sobie nie nabili, skoro mieli lepsze statsy od AJ w tych 15 meczach? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karpik napisał:

a Collins wyraźnie się zamyślił i zapomniał, że jest na boisku, no i nie pobiegł za Williamsem. Akurat tak wyszło, że mógł tym położyć cały sezon.

Nie jestem taki ekspertem od Hawks jak Ty ale collins to dla mnie obecnie jest szkodnik po obu stronach parkietu jakich mało. Pudłuje na potęgę. W obronie jest pogubiony co gorsza jak wspomniałeś on nie wraca szybko pod własny kosz więc obrona kontr w wykonaniu Atlanty jest dramatyczna. 

Ogólnie trochę filozofii Snydera zaczynam widzieć w Hawks ale oni musza po prostu trafiać te czyste pozycje które sobie generują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • LAF zmienił(a) tytuł na Boston - Atlanta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.