Skocz do zawartości

Omowienie propozycji zmian zasad FBX wersja 2023


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Lu- napisał:

Nie wiem, która liga jest lepsza od której, ale z miejsca podejrzana jest dla mnie ta, w której bulek wyszarpuje podium. Natomiast ta, w której buła zajmuje 21 miejsce na 20 grających jest zupełnie normalna.

Hmm może faktycznie FBX#1 nie ma tak słabego poziomu, bo Tobie to nie grozi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bulek napisał:

Hmm może faktycznie FBX#1 nie ma tak słabego poziomu, bo Tobie to nie grozi;)

Co ciekawe, Tobie grozi mniej niż mi ;] Miałeś top skład, który stał się kupą gruzu + Bam i jesteś niżej ode mnie nawet w tym sezonie, w którym o nic nie grałem.

BTW, jakbyś to ujął, na razie wyszarpałem dwa misie, byłem drugi i czwarty trzy razy:

image.png.72c6d8df3ea087ec88dc777836dcb5d2.png

@bulek, tak z ciekawości, jakie jest Twoje najwyższe miejsce przez 18 lat gry w fbx1?

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Lu- napisał:

Co ciekawe, Tobie grozi mniej niż mi ;] Miałeś top skład, który stał się kupą gruzu + Bam i jesteś niżej ode mnie nawet w tym sezonie, w którym o nic nie grałem.

Jakbyś nie wiedział, to ci powiem, że postanowiłem iść all in, a że podejście nieudane, cóż, kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. @wiLQ też tego doświadczył w tym sezonie.

A jeśli ten skład jest kupą gruzu,  to tym bardziej nie będzie Tobie miło jak ta kupa gruzu ciebie ogra. Co nie będzie większym wyzwaniem.

A tak poza tym:

Przynajmniej nie tutaj.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bulek napisał:

Jakbyś nie wiedział, to ci powiem, że postanowiłem iść all in, a że podejście nieudane, cóż, kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. @wiLQ też tego doświadczył w tym sezonie.

A jeśli ten skład jest kupą gruzu,  to tym bardziej nie będzie Tobie miło jak ta kupa gruzu ciebie ogra. Co nie będzie większym wyzwaniem.

No dobra, ale Ty nigdy tego szampana nie piłeś xD Na 18 sezonów Twój max to 5 miejsce. Gotów jestem:

a) postawić tezę, iż mój pies, gdyby umiał wstawiać zawodników na aktywne sloty, osiągnąłby lepszy rezultat. Przecież być w top 25% raz na 18 lat, to jest wypaczenie jakichkolwiek prawideł, statystyk i rachunku prawdopodobieństwa;

b) założyć się, powiedzmy o 1000 PLN, że w najbliższym sezonie jestem wyżej od Ciebie w totalu w fbx1. Skoro uważasz, że nie powinno być większym problemem dla Ciebie, by mnie ograć, to myślę, że wejdziesz w ten zakład.

No i nadal nie napisałeś co to się stalo, że miałeś Moranta i Tatuma, a jesteś na 15 miejscu w totalu z KPJem i Durantem. A chętnie bym się dowiedział. Ty natomiast ponownie, gdy widzisz, że zostałeś zaorany do cna, piszesz "nie chce mi się z Tobą gadać". Nie rób mi tego. Ty mnie najbardziej trzymasz w fbx1 🥲

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Lu- napisał:

b) założyć się, powiedzmy o 1000 PLN, że w najbliższym sezonie jestem wyżej od Ciebie w totalu w fbx1. Skoro uważasz, że nie powinno być większym problemem dla Ciebie, by mnie ograć, to myślę, że wejdziesz w ten zakład.

A ja mogę ; p ?

W dniu 17.04.2023 o 09:58, barcalover napisał:

Wow, jest jeszcze śmieszniej, niż myślałem :) 

Screenshot-2023-04-17-at-09-55-47.png

Mamy tylko 41 graczy, którzy mają w sumie 60 drużyn. Zawodników z tylko 1 drużyną jest 24, a reszta ma po 2 lub 3 ekipy rozłożone na różne FBXy.

Więc jeśli chcielibyśmy pójść w jakość, to wystarczy skonsolidować ligi do dwóch i samo to powinno dużo poprawić.

Jest jeszcze fbx na sznurówce sorka ze zepsułem Ci tabelkę ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chce powiedziec: nfl hard cap nba soft cap

spojrzcie jaki turnover jest w nfl a jaki w nba 

my gramy fantasy basketball na zasadach nfl i chcecie tworzyc dynastie 

do tego potrzeba soft capu a to bedzie wtedy kompletnie inna gra na innych zasadach 

hard cap to 2-3 letnie projekty i budowanie teamu wokol 2-3 zawodnikow - keeperach i tak doslownie jest w nfl gdzie kazdy za drogi zawodnik ma restruktoryzowany kontrakt - my tego nie mamy jak zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nba max player dostaje 35% capu

u nas Jokic i reszta top10 zarabia max 18% capu

phoenix suns czy nets duranta czy warriors to jest 2-3 bdb zawodnikow i reszta to praktycznie nasze 15-25fp

osobiscie jestem obecnie mega przeciwnikiem zmian po w/w moich argumentach - hard cap i struktura druzyn nba

trzeci argument- nie wiecie czego chcecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2023 o 23:08, ai3 napisał:

Ja tylko chce powiedziec: nfl hard cap nba soft cap

spojrzcie jaki turnover jest w nfl a jaki w nba 

my gramy fantasy basketball na zasadach nfl i chcecie tworzyc dynastie 

do tego potrzeba soft capu a to bedzie wtedy kompletnie inna gra na innych zasadach 

hard cap to 2-3 letnie projekty i budowanie teamu wokol 2-3 zawodnikow - keeperach i tak doslownie jest w nfl gdzie kazdy za drogi zawodnik ma restruktoryzowany kontrakt - my tego nie mamy jak zrobic

 

W dniu 22.04.2023 o 10:01, ai3 napisał:

W nba max player dostaje 35% capu

u nas Jokic i reszta top10 zarabia max 18% capu

phoenix suns czy nets duranta czy warriors to jest 2-3 bdb zawodnikow i reszta to praktycznie nasze 15-25fp

osobiscie jestem obecnie mega przeciwnikiem zmian po w/w moich argumentach - hard cap i struktura druzyn nba

trzeci argument- nie wiecie czego chcecie 

Porownanie prawdziwych lig do naszej odnosnie capu jest bez sensu bo w NBA i NFL opieraja sie na podziale realnych dochodow i ich sedno sprowadza sie do ustalenia, ktore grupy sponsoruja ktore. Gdyby NBA mialo nasze zasady gwiazdy by zarabialy 100+ baniek, a minimum byloby pewnie na poziomie GLeague.

Bo nasze salary w 99% jest powiazane z biezaca produkcja, a nie tym co sie kiedys wynegocjowalo co ma zupelnie inne wyzwania niz sytuacja komu dac ile kasy.

P.S. Edytowalem pierwszego posta z propozycja odnosnie pensji dla zlamasow. Milej lekturki i trawienia!
Sedno jest caly czas takie samo czyli urealnic wplyw biezacych wydarzen na salary i wygenerowac wiecej upside do handlowania.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2023 o 11:32, wiLQ napisał:

====================== EDYCJA 24.04.2023 ==========================

Glosowanie w 2021 pokazalo, ze chcemy zmienic sposob wyliczania pensji dla zlamasow.
Czas na rozkmine jak to konkretnie zrobic...

Wg mnie sa 3 kluczowe sprawy, ktore wymagaja pochylenia sie:

1) Powazne kontuzje, ktore historycznie powoduja absencje na minimum rok.
Glownie chodzi o ACL, Achilles i grubsze urazy w stopach typu Embiid, PG13, Chet czyli gdy przed rozpoczeciem sezonu zawodnik ma zapowiedziane, ze opusci calosc.
Wg mnie taki gracz z automatu powinien miec pensje minimum na opuszczony sezon i obnizona na nastepny o max przyjety prog wyliczany z ostatniego zdrowego sezonu.
Po co taki dodatkowy wyjatek? Bo takie kontuzje to podwojny killer - produkcji na teraz i zapychania slota oraz salary gdy nic nie wnosi, a na to nie ma zadnego wplywu poza pechem. Ponadto trzymanie takich zlamasow o ile jest sluszna strategia na przyszlosc to przy okazji zabija salary druzyny na terazniejszosc przez co ogranicza zwykle pobrania.

A co z graczami, którzy mają info "możliwe że Out For Season" lub tacy którzy mieli OFS w preseason a nagle w drugiej połowie sezonu jednak wracają do gry?

Może opcją byłoby takie coś, że gdy zawodnik łapie kontuzję (w dowolnym momencie sezonu) i prognozują mu OFS to managier deklaruje przesunięcie takiego gościa na IR i ma brak możliwości wstawiania go do składu do końca sezonu. Wtedy taki gość liczy się do salary jako minimum czyli 35 fp.

Co do pkt 2 i 3 to jak rozumiem obniżenie pensji będzie tylko do 35 fp, a nie poniżej? Wtedy pkt 3 ma jakiś większy wpływ tylko na bodaj kilkunastu graczy. Ale ogólnie pomysły ok., choć i tak pewnie będą olane 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2023 o 12:41, piotreksuper napisał:

Zmiany są potrzebne tylko nie na wersję 480 fp, to był kompletny niewypał.

Jestem za weryfikacją nowego gracza po 1 sezonie grania, jeśli się nie nadaje lub olewa temat to wymieniamy.

Dunk Fan za Leszczura? niestety 5 pobrań w całym sezonie i znikoma aktywność.

@Dunk Fan  

 

Tylko o FBX1 mogę pomyśleć. Nie mogę grać nie mając w swojej lidze Bulka, ai3 i Lu jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.04.2023 o 13:29, Gerard napisał:

A co z graczami, którzy mają info "możliwe że Out For Season" lub tacy którzy mieli OFS w preseason a nagle w drugiej połowie sezonu jednak wracają do gry?

Jakies przyklady?

Dlatego skupilem sie na tych 3 kluczowych kontuzjach bo tam wlasciwie nie ma niespodzianek.

W dniu 26.04.2023 o 13:29, Gerard napisał:

Może opcją byłoby takie coś, że gdy zawodnik łapie kontuzję (w dowolnym momencie sezonu) i prognozują mu OFS to managier deklaruje przesunięcie takiego gościa na IR i ma brak możliwości wstawiania go do składu do końca sezonu. Wtedy taki gość liczy się do salary jako minimum czyli 35 fp.

To byloby zbyt skomplikowane bo wymagaloby recznego codziennego pilnowania czy faktycznie nie wystawia.

W dniu 26.04.2023 o 13:29, Gerard napisał:

Co do pkt 2 i 3 to jak rozumiem obniżenie pensji będzie tylko do 35 fp, a nie poniżej? Wtedy pkt 3 ma jakiś większy wpływ tylko na bodaj kilkunastu graczy.

Jasne, ale tych waznych kilkunastu bo wciaz dobrych.

W dniu 26.04.2023 o 13:29, Gerard napisał:

Ale ogólnie pomysły ok., choć i tak pewnie będą olane 😉

W tym temacie... watek zamarl, wiec co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziwiam zapał ale szkoda czasu na takie rewolucje. na starych zasadach, mimo że daleko im do doskonałości, każdy wie na czym stoi, może się do nich w odpowiedni sposób zaadaptować czy to w wersji 460FP czy 480FP z permutacjami (w zależności od upodobań). w Twoim pomyśle więcej mi się nie podoba niż podoba a wgryzać się, rozbierać na części pierwsze i debatować nad czymś co i tak raczej będzie storpedowane - nie mam czasu ani ochoty

dla chętnych do przekonania się jak by się grało w tę nową grę na zasadach proponowanych przez Ciebie proponuję stworzyć FBX4 czy tam FBWq1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem regulamin i 2 rzeczy są dla mnie do zmiany, a przynajmniej chciałbym żeby zostały poddane pod głosowanie:

1. Podniesienie limitu SC. Jeszcze za moich czasów było 460 fp, czyli ponad 15 lat temu, gdzie ligowa średnia dla zawodnika była dużo niższa i 70fp LeBrona wydawało się kosmicznym wynikiem. Zobaczyłem też trejdy i dochodzi w nich do kuriozum. Zawodnik po trzydziestce z salary powiedzmy 40 fp to ligowy śmieć, a zawodnik z FA z SC 15fp robiący 18 fp już staje się bardziej wartościowy.

2. SC zawodników. Jeśli zawodnik opuści więcej meczów niż 30-40-50-60 w sezonie jego SC powinno być obniżone o 5-10-15-20%. Skoro liczy się total, to dlaczego mamy wyceniać graczy po cenach za  np. 52 spotkania?

Czytam tutaj, że przecież zasady są znane od lat, można się do nich dostosować, ale to jest doskonały argument do nierobienia żadnych zmian.

PS. Piszę to,  mimo, że dla mojego teamu te zmiany nie byłyby korzystne.

 

 

Edytowane przez Dunk Fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dunk Fan napisał:

Czytam tutaj, że przecież zasady są znane od lat, można się do nich dostosować, ale to jest doskonały argument do nierobienia żadnych zmian.

 

 

 

czytasz więc jak chcesz przeczytać a nie to co jest napisane

w lidze FBX2 i 3 masz salary 480FP, tylko FBX1 gra "po starem" może więc złą opcję wybrałeś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 12.04.2023 o 11:32, wiLQ napisał(a):

Troche pogrzebalem w danych oraz pobawilem sie w arkuszu, wiec moim zdaniem by urealnic to co sie dzieje i przywrocic ligowa rownowage w wartosci graczy powinnismy wprowadzic 2 nastepujace zmiany jednoczesnie:

1) pensja minimalna to 35 i nie dotyczy 20 wydraftowanych u nas rookich.
2) limit salary to 560 [co wynika glownie z punktu 1 bo podnosimy mocno pensje calym dolom skladu].
[Musialyby byc wprowadzone w 24/25 bo nikt nie mial szans na przygotowanie sie do nich]

Dlaczego tak i jak to by rozwiazywaloby wszystkie problemy?
Po 1, pozostanie model 2-4 gwiazd, 2-4 sredniakow plus wypelnienia, ktory aktualnie radosnie stosujemy.
Gdzies polowa ligi bedzie miala realne szanse powalczyc bo kazdy by mial swoj core a reszta jest wymiennymi fillerami, ale...
Po 2, przez drastyczne podniesienie minimum przywracamy chwale wszystkim sredniakom i graczom z chwilowo zawyzonym salary [casus starter->lawka]. Bo 50tka robiaca 43 fp, 40tka robiaca 35 oraz 35tka robiaca 32 fp staje sie istotnie lepsza niz byla 15stka robiaca 28 [ktora teraz wazy 35 i ma ryzyko, ze bedzie robic toksyczne 22 fp]. W ten sposob bysmy unormowali "straty" w produkcji w porownaniu do pensji, wiec stalyby sie one naturalne, a nie jako powod nr 1 do wywalenia. Dodatkowo wyzszy poziom minimalnej akceptowalnej produkcji mocno by ograniczal sens lapania byle jakich leszczy, ktorzy akurat dostali minuty do okolic okolo Top150 czyli tam gdzie powinien byc replacement level w lidze z 200 aktywnymi slotami. Czyli jak zawodnik bedzie legitnie dobry na Top150 warto go bedzie miec.
Po 3, powroci sens dla handlowania sredniakami bo juz nie bedzie 10 podobnych lezec na FAsach i duzo wiecej graczy bedzie miec taka sama pensje, wiec bedzie sie liczyla ich wartosc merytoryczna na ten sezon, a nie gola pensja. Ba! Wymiana solidniak za prospekta duzo latwiej przeprowadzic gdy obaj waza po 35!
Po 4, wartosc handlowa dalszych pickow nabiera nowego znaczenia - dla ich pensji, a nie talentu. Do tej pory gosciu wydraftowany z np #17 niczym sie nie roznil od niewydraftowego FAsa co jest troche bez sensu pod katem wartosci assetow, a teraz bylby tanszy o 20. Czyli nawet gdyby nic nie gral warto byloby go trzymac/kupowac bo pozwalalby na dodatkowego solidniaka. Aktualny los takich pickow to najczesciej wywalenie po pol roku.

Czy juz jestesmy na etapie, ze nawet nie ma co sie bawic w ankiety bo wszyscy polubili loterie 15stek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Przenioslem te tematy z watku FBX#1 bo to wlasciwie dyskusja o zasadach:

W dniu 22.09.2023 o 17:31, GeDDo napisał(a):

Na cholerę wrzucać do draftu jakiś śmieci, których i tak nikt nie wybierze?

Eee yyy, przeciez Micic wlasnie bylby wydraftowany...

W dniu 22.09.2023 o 17:31, GeDDo napisał(a):

Jeśli zawodnik X podpisuje kontrakt w off-season to jest dostępny na yahoo do końca nadchodzącego sezonu. Jeśli zawodnik Y podpisze kontrakt w trakcie sezonu, to jest dostępny na yahoo do końca sezonu. Nawet jak umowy zostają rozwiązane, to przy zawodniku widnieje opis NA. Nowe salary graczy jest zawsze robione po RS, więc nie ma możliwości aby kogoś pominąć. Więc jeśli ktoś się przewinął przez ligę w trakcie sezonu, to przewija się również w fbx i wiemy czy debiutował czy nie.

Nie kwestionuje, ze to dobrze technicznie dziala. Jedynie poddaje w watpliwosc czy to jest najbardziej atrakcyjna wersja dla grywalnosci? Wg mnie dorzucenie do draftu debiutujacych weteranowych 15stek by mocno uatrakcyjnialo koncowke draftu bo aktualnie tam mozna tylko zgarnac projekty, ktore glownie zapychaja slota, a nie graczy, ktorzy maja realne szanse byc solidnym rezerwowym od pierwszego dnia.

W dniu 22.09.2023 o 18:27, Tecu napisał(a):

Będą spore, ale liczymy na to, że podniesie to fun z gry, uelastyczni ją i wprowadzi możliwość większej ilości możliwych rozwiązań. Wg mnie zwiększy atrakcyjność pobrań i leżących graczy na FA, ale także zmniejszy kiszenie prospektów wśród tych co grają o coś.

Eksperymentujemy, zgadza się.

Jak będziecie chcieli coś takiego wprowadzić to chociaż podziękujcie za pomysł i za to, że go dla Was sprawdzimy.

Moja przepowiednia jest taka, ze slot zerowy zwiekszy rozwarstwienie ligi tzn bedzie wieksza przepasc miedzy contenderami [ktorzy beda z tego korzystac regularnie], a reszta [ktora nie ma po co z tego korzystac bo lepszy prospekt niz pusty slot].

Jak nagle w lidze znajdzie sie na FAsach wiecej prospektow [wywalonych przez contenderow] to tankerzy beda wywalac swoich wetow by ich przygarnac.
W ten sposob contenerzy beda mieli jeszcze wiekszy wybor dobrych FAsow i Wam ubedzie trejdow typu prospekt i zlamas za grajacego weta.
IMO to zmiana na gorsze, ale juz napisalem w 1 poscie tego watku co bym uznal za rozwiazanie.

W dniu 22.09.2023 o 22:30, RonnieArtestics napisał(a):

Mhm a Jakim keeperem jest ta wasza liga jak nawet Anthony Edwards poszedł u was za kilo gruszek ( Tre Jones ledwo starter + pick który chodzi później po 20-30$ waivers )  ?

Eghm, wymiana byla Edwards i #18 za Cam Johnson, Tre Jones i pick 2024.

Oddanie go nie mialo nic wspolnego z zasadami salary, a obserwacja, ze sa GMowie, ktorzy wierza w niego bardziej ode mnie.
 

W dniu 22.09.2023 o 22:30, RonnieArtestics napisał(a):

Fbx1 od dawna nie jest keeperem i to tylko i wyłącznie przez limit 460 imo. [...] nie pierdol kocopołów o jakims keeperze w momencie gdy każdy z walczacych od x lat musi pozbywać się 12 z 13 graczy w przeciągu trwania sezonu, aby dalej się liczyć w stawce o podium.

He? Sa gracze, ktorych sie trzyma latami i to my wybieramy, ktorzy to sa. Wg mnie tylko przeszlismy z modelu Dynasty gdzie kazdy kisi wszystkich za dlugo i pol ligi jest niedostepna w wymianach [bo nie ma motywu ich ruszac] do modelu gdzie wieksza czesc ligi jest dostepna, a keeperami jest wybrana przez kazdego czesc skladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.