Skocz do zawartości

Eastern Conference Round 1: (4) Cleveland Cavaliers vs (5) New York Knicks


memento1984

Wygrany w serii  

39 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wygrany w serii

    • Cavs - NYK 4:0
      0
    • Cavs - NYK 4:1
    • Cavs - NYK 4:2
    • Cavs - NYK 4:3
    • Cavs - NYK 3:4
    • Cavs - NYK 2:4
    • Cavs - NYK 1:4
      0
    • Cavs - NYK 0:4


Rekomendowane odpowiedzi

W koncu PO - pachnialo ta seria od dobrego miesiaca. Jako fan Cavs jak pomysle przez chwile “wow” to zaraz sprowadzam sie mentalnie na dol, reflektujac ze 5ta druzyna tego udanego sezonu to NYK -> tj 4ty seed 51W ale ile to jest warte w koszykarskich apples2apples?

Cavs graja swoj najlepszy “basket” jak graja bezmozgowy ball movement gdzie jeden z DM / DG bedac razem na parkiecie stoi i grzeje lapki w kieszeni, zakladajac ze jeden ma “swoj dzien” i mu zre. Do tego DG ma chyba najgorsze splity dom vs wyjazd all time (gracze co sa s5 60games+ min 30min/game). W teorii my nie jestesmy nawet top-heavy tylko bottom light (okoro/wade/osman/stevens) - sumarycznie to tu jest wiecej talentu w S5 niz za 2nd stint Lebrona, serio. Mobley na poczatku sezonu wygladal (razem z Allenem) jako najwiekszy przegrany wymiany po DM, ale ostatnie tygodnie widac ze ma coraz wiecej touches i jest skuteczny po obu stronach. Nie mam pojecia czy DM moze grac madrzej przy mniejszym pace i zawezeniu pomalowanego czy bedzie wygladal jak cancer wpierdalajac sie centralnie jak dzik w maliny (@ely3). Jak bedzie wygladal utalentowany, undersized backcourt? Thibbs nie byl w stanie zatrzymac Lebrona ale tutaj targetujac DM? Mobley bedzie wygladal tak, jak mu dadza pograc DM/DG/bezmozg Levert. Jak bedzie wygladal stary Ricky? Co zrobic z Allenem - on musi miec role wychodzaca poza obrone bo to marnowanie potencjalu. Na papierze ta seria wyglada zdecydowanie lepiej dla Cavs ale w realu to min 6 spotkan a wcale nie jest wykluczone ze Cavs moga to przegrac. Wszystko to okraszone DM i nieudana saga NYK na jego sciagniecie - to moze byc najlepsza para 1st round.

*o NYK nic nie wiem, dla wiekszosci casuali druzyna bez talentu (mam na mysli current top20-30 zawodnikow w lidze) ale z wynikami i wielkomiejskim hype’m.

 

 

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Cavs powinni to ugryźć i mimo, że zapowiada się nam mega ciekawa i wyrównana seria to przewaga parkietu czyni cuda. ;) Jedna z najciekawszych serii 1st Round moim zdaniem.

Swoją drogą ciekawe po ile latają/latały bilety w MSG. Ludzie z okolic i nie tylko rzucili się na nie na pewno jak szaleni.

P.S. Fajny tag dałeś „nowyjorkjestbrudnyimajaszczurynaulicach” xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być blisko ale jako, że NYK wygrywających serie w PO to ja widziałem raz w życiu to jakoś mi trudno teraz zwizualizować sobie ich zwycięstwo i to z pozycji underdoga. No bo jednak Cavs mają kim ograniczać Randla, mają pewniejszego gtg w postaci Donovana i przewagę parkietu na dokładkę. Nixy muszą napewno mocno liczyć, że rzut u Juliusa będzie jako tako siedział i ewentualnie, że nie będzie go na siłę pałował tylko poszuka też wtedy innych rozwiązań, zamiast walić jakieś cegły z mid range albo za 3. Chociaż szansa, że przez ostatnie tygodnie wzrosło jego boiskowe IQ są niewielkie. Ten drobny uraz, którego doznał może przynajmniej pozwolił mu trochę odpocząć po tej orce od Thibsa przez większość sezonu. Ciekawy jestem występów Quickleya, Grimesa i Toppina - ten ostatni przez niektórych tu chwalony niezbyt mnie przekonuje i chętnie zobaczę jak PO go zweryfikuje, po pozostałej dwójce spodziewam się za to już czegoś więcej niż tylko przyzwoitych występów. No i wypadało by Barrett wreszcie zaczął grać adekwatnie do wypłaty, którą otrzymuje i został jedną z wiodących postaci tej serii a nie tylko robił za tło. Całościowo wygląda mi to na Cavs w 6 bądź 7 ale trzymam kciuki za Knicks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

szybkie spojrzenie w statsy -> nasza lawka absolutnie ssala pale w 4 meczach z NYK -> ogolnie skutecznosci (eFG%) i net rating -> najwiekszy suspect to Levert, absolutnie dramatyczne cyfry vs NYK (<40eFG/TS;net -24 na srednio 26min i zagral w 4 meczach). Poniewaz Allen nie zagral w 2 spotkaniach (a wiemy ze Mobley to nie jest maszyna i gra slabiej po jednej stronie jak nie ma wsparcia od typowego "big") wiec problem zbiorek nie powinien byc duzy. Jesli Mitchell i Garland postawia na atakowanie w pomalowanym zamiast palowac mietkie, bezkontaktowe 3-jki to wydaje mi sie ze NYK beda mieli duze problemy zeby przy tym duo nie byc w foul trouble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najciekawsza seria pierwszej rundy się zapowiada i mam nadzieje że będzie też długa i pełna dramatycznych zmian.,Serce podpowiada ,że  Knicks to wezmą w 6 lub 7,ale rozum mówi że jednak Cavs mają trochę większe szanse.,Przewaga Cleveland jest taka że mają HCA i mają w składzie (pomimo opinii Shaqa) gwiazdę dużego formatu -superstara, kiedy Knicks mają co najwyżej gwiazdki formatu allstara , a jeszcze Donovan ma dodatkową motywację, gdyż całe życie marzył o tym żeby grać w Knicks, a kiedy jego marzenia były blisko spełnienia w MSG brutalnie zatrzasnęli przed nim drzwi i w wyniku tego zamiast do greatest city in the world, trafił do ponurej zapyziałej dziury nad jeziorem , dlatego ma coś do udowodnienia Knicksom.,Na pewno pierwsza piątka Cavs jest lepsza od starterów Knicks - DM, Garland, Mobley i Allen są u mnie wyżej od Brunsona,RJ,Randla i Mitcha, i to zarówno w ataku na kosz jak i obronie pomalowanego mają też odpowiedni wzrost i atletyzm i szybkość żeby wyłączyć Ranldla i  Mitcha., Ale Cavs mają też swoje bolączki i braki w końcu w RS przegrali ponad 30 meczów, a co najważniejsze Knicks potrafią te braki obnażyć i wykorzystać , gdyż w sumie mają korzystny bilans w meczach przeciwko Cavs 3-1.,Największa przewaga NYK to o wiele mocniejsza ławka Grimes,IQ,Hart,Obi, McBride zjadają na śniadanie ławkę Cavs z Rubio,LeVertem,Osmanem i resztą.,Nie mówię że drugi unit Cavs jest beznadziejny, ale to już jest tylko poziom na przeczekanie i utrzymanie wyniku, kiedy dublerzy Knicks są w stanie grać z polotem i robić nawet konkretne runy., A w dłuższej serii i na wypadek urazów ławka może mieć decydujące znaczenie.,Druga przewaga Knicks to obrona, o ile Cleveland broni świetnie pod koszem i w pomalowanym , to już za łukiem broni beznadziejnie., Dodatkowo Cavs zaczęli sezon świetnie, ale później było gorzej  ,Knicks odwrotnie po beznadziejnym początku świetna końcówka sezonu. Znaczy Knicks są na fali wznoszącej, a Cavs na opadającej, mentalnie to duży plus bo za tym idzie team spirit- większa pewność siebie i wiara w zwycięstwo.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

tego Mitchella, którego Brunson rok temu nakrył czapką? 

Mitchell to nie jest playofowe zwierzę, średnio w co drugim roku daje ciała

Sam jestem ciekawy czy Mitchell bedzie wygladal jak bezmozg dobijajacy sie za wszelka cene do obreczy czy jakis dobry mix&match - obaj nasi rozgrywajacy musza atakowac agresywnie zeby troche obrone ( i off rebs) przyciac knicksom, zonaczymy jak beda pasiasci gwizdac i na co pozwola w D

W dniu 12.04.2023 o 11:57, mayor napisał:

…, a kiedy jego marzenia były blisko spełnienia w MSG brutalnie zatrzasnęli przed nim drzwi i w wyniku tego zamiast do greatest city in the world, trafił do ponurej zapyziałej dziury nad jeziorem , dlatego ma coś do udowodnienia Knicksom.

Ciebie Mayor to to GCitW wyplulo czy jak? Jak zawsze widze jakas taka skrajna opinie nt Cleveland to z reguly jakis 20-something bez pojecia albo bottom 30percentile zarobkow w jakims drogim, low quality of life miejscu NY, Mass czy Cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

tego Mitchella, którego Brunson rok temu nakrył czapką? 

Mitchell to nie jest playofowe zwierzę, średnio w co drugim roku daje ciała

Well ja uwazam ze on od 2 playoff runow byl jedna noga poza utah

a przede wszystkim poza graniem z Gobertem

zobaczymy jak dla mnie to beda jego po, gosc ma wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

a nie no to klasa, zwykły sabotażysta jeśli tak rzeczywiście było, na miejscu kibiców Cavs byłbym wniebowzięty, zwłaszcza jak coś zacznie iść nie tak

no niestety nie pierwszy i nie ostatni superstar ktory tak zrobil

nie oznacza to ze mi sie podoba, po prostu jest zajebistym koszykarzem ktoremu nic absolutnie w grze nie brakuje i wg mnie rozpierdoli w tych po ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubbas napisał:

nigdzie nie napisalem ze ceglil zeby wymusic zmiane klubu

gdzie tak odczytales?

no napisałeś, że był jedną nogą poza Utah, bo nie chciał grać z Gobertem jako kontrargument do c***owych PO rok temu, a potem, że to w sumie nie nowość wśród superstarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.