Skocz do zawartości

ATF - GOAT Polak


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, ely3 napisał:

ALe żeś walnął babola.... Ja o sukcesie komercyjnym

to popularność jest wyznacznikiem sukcesu czy nie? 

zdecyduj się albo zgłoszę buga xD

10 minut temu, ely3 napisał:

Staczasz się Juelk.

spoko!

jeszcze ze 2 kilometry i się spotkamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julekstep napisał:

eszcze ze 2 kilometry i się spotkamy!

Nie mam zamiaru się stoczyć te 2 km... No i  cały czas mi uciekasz . Nie jestem w stanie tak szybko opadać jak Ty w tym ATFie..

 

8 minut temu, julekstep napisał:

to popularność jest wyznacznikiem sukcesu czy nie? 

To ,że nie rozumiesz ,że są dyscypliny gdzie sukces jest związany z popularnością np literatura, muzyka. A czym innym jest sport gdzie sama popularność danej dyscypliny  nie oznacza ,że z automatu sukcesu. Tam jednak sukcesy sportowe ponad pustą popularność.

Lewandowski nie jest popularny tylko dlatego ,że osiągnął sukces ale bo jest częśćią popularnej dyscypliny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

To ,że nie rozumiesz ,że są dyscypliny gdzie sukces jest związany z popularnością np literatura, muzyka. A czym innym jest sport gdzie sama popularność danej dyscypliny  nie oznacza ,że z automatu sukcesu. Tam jednak sukcesy sportowe ponad pustą popularność.

Lewandowski nie jest popularny tylko dlatego ,że osiągnął sukces ale bo jest częśćią popularnej dyscypliny..

aha

czyli porównując różne symfonie, opery, rzeźby i ogólne szeroko pojętą sztukę powinniśmy kierować się popularnością

za to porównując wartość rzucania żelazkiem do wartości kopania piłki powinniśmy zastosować podejście metafizyczne

teraz już czaję!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Braveheart22 napisał:

@fluber

podrzucisz rankingi kompozytorów? Bo w sumie jak parę dni temu szukałem jak klasyfikują tych naszych muzyków to za bardzo nie mogłem znaleźć, a tu śmiało rzucasz, że Moniuszko w większości rankingów jest drugi. 

Opierałem się o ten artykuł

https://portalpolonii.com.au/?p=2220

Kim był Stanisław Moniuszko?

Jeśli zapytać przypadkową osobę (w Polsce albo za granicą), z jakimi twórcami muzyki poważnej kojarzy pan/pani nasz kraj, z pewnością pierwsze padłoby nazwisko Fryderyka Chopina. A dalej? – dopytujemy. Pada wówczas (choć niestety nie zawsze) nazwisko Stanisława Moniuszki. Nieodmiennie zajmuje on drugą pozycję w rankingu polskich kompozytorów, depcząc po piętach wielkiemu fortepianiście

8 godzin temu, ignazz napisał:

Kłamczuch wstretny

Jezeli Długosz był niechętny wobec Jagiellonowie o kim pisał dobrze? 

Ja tylko cytuję artykuł, nie jestem historykiem 

7 godzin temu, Braveheart22 napisał:

@fluber

Btw, ten drugi link z rankingiem pisarzy to chyba jakieś kopiuj-wklej tego pierwszego, bo kolejność identyczna. A widziałeś może jakiś ranking all-time, a nie tylko XX wieku? Ciekawi mnie jak zestawiają pisarzy z wcześniejszych epok. 

Tych różnych rankingów jest kilkanaście i widziałem w nich w top 2 w różnych konfiguracjach oprócz Żeromskiego także Różewicza, Baczyńskiego, Miłosza, Lema , Sienkiewicza, czy Mickiewicza. 

Ale Kochanowskich, czy Rejów to w czołówce nigdzie nie widziałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

różnych rankingów jest kilkanaście i widziałem w nich w top 2 w różnych konfiguracjach oprócz Żeromskiego także Różewicza, Baczyńskiego, Miłosza, Lema , Sienkiewicza, czy Mickiewicza. 

Ale Kochanowskich, czy Rejów to w czołówce nigdzie nie widziałem 

Ilu polskich autorów ma książki omawiane w szkołach na całym świecie jako lektury szkolne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RappaR napisał:

Ilu polskich autorów ma książki omawiane w szkołach na całym świecie jako lektury szkolne?

Nie wiem, nie znam listy lektur obowiązkowych na całym świecie. 

Tu jest lista lektur obowiązkowych na maturze w Polsce

https://strefaedukacji.pl/matura-2023-lista-lektur-obowiazkowych-na-poziomie-podstawowym-sprawdz-ktore-warto-znac/ar/c5p1-23477161

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, fluber napisał:

Nie wiem, nie znam listy lektur obowiązkowych na całym świecie. 

Tu jest lista lektur obowiązkowych na maturze w Polsce

https://strefaedukacji.pl/matura-2023-lista-lektur-obowiazkowych-na-poziomie-podstawowym-sprawdz-ktore-warto-znac/ar/c5p1-23477161

PiS wykreślił, uważasz że słusznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, julekstep napisał:

czyli porównując różne symfonie, opery, rzeźby i ogólne szeroko pojętą sztukę powinniśmy kierować się popularnością

To lepiej Ty się zastanów jak samobójczą taktykę wybrałes w tym ATF. Bijesz w bębenek Lewandowski jest najelpszym zawodnikiem w najpopularnijeszej dysycplinie. Czyli jest najlepszy

Sęk w tym ,że zabrakło ci konsekwencji i nie brałeś Zenka Martyniuka Ani nie brałeś Vegi. Ani nie brałeś tu w sumie nie wiem kto w Polsce jest odpoweidnikiem Kardashian. I teraz oddałeś walkowerem właściwie wszystkie inne dyscypliny bo teraz wręcz musisz głosować na Jacka bo on ma Maryle. i Dymną. PRzeiceż sam będziesz perorował nie głosujcie na mojego Zimmermanna bo co to za sztuka być pianistą i pokonać garstkę innych pianistów skoro Maryla musiała pokonać 15 razy większą konkurencję.

Nieprawdaż - inaczej cała Twoja dyskusja jakoby Lewandowski jest najlepszy bo pokonał największa konkurencję będzie można o kant.... rozstrzaskać skoro nie będzie głosował na najpopualrniejszego muzyka, malarza ( rzeżba nawet w sztuce wysokiej jest o wiele mniej popularna) , religii ( bo jednak katolików jest wiecej w Polsce niż Żydów więc żaden rabin nie ma szans z księdzem)  itp

Przyjąłeś najbardziej absurdalną taktykę bo broniąc Lewandowskiego zarżnąłeś sobie wszystkie inne pozycję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

trollizm ely'ego

faktycznie Zenek 2023 jest bardziej popularny niz Rubinstein 1945 bo pierwszy wystepuje na sylwestrze marzen na ktorym bawia sie ely z ptakiem a drugi tylko koncertem uswietnia przelomowe historycznie wydarzenie jakim jest inauguracyjna konferencja ONZ z szychami z calego swiata (przy okazji manifestujac tam swoja polskosc jako bonus)

sa granice bredni mordo xD

i jeszcze raz powtorze (dla innych ofc Ty to wiesz po prostu przemilczasz) - piszac o 'popuarnosci' w sporcie mam glownie na mysli 'konkurencyjnosc' jako ze sport to przede wszysykim 'rywalizacja'.

Bardziej wartosciowe jest bycie w topce kiedy masz 10 000 000 rywali niz dominacja kiedy rok w rok pokonujesz ten sam 1 000 (dane przykladowe, wiec pls nie wrzucaj linkow z danhmi ze jednak zawodowych skoczkow jest 1 234 a kulomiotek 1 419)

i dlatego tez taka F1 mimo popularnosci wsrod widzow jest c***a warta bo malo kto na jakimkolwiek etapie zycia to 'trenuje' (w mniejszym stopniu tez tenis, ktory jest jednak 'sportem elit' - gdzie w pilke rypia zarowno w najbiedniejszych afrykanskich wioskach jak i w najbogatszych skandynawskich szkolach)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluber napisał:

Kim był Stanisław Moniuszko?

Jeśli zapytać przypadkową osobę (w Polsce albo za granicą), z jakimi twórcami muzyki poważnej kojarzy pan/pani nasz kraj, z pewnością pierwsze padłoby nazwisko Fryderyka Chopina. A dalej? – dopytujemy. Pada wówczas (choć niestety nie zawsze) nazwisko Stanisława Moniuszki. Nieodmiennie zajmuje on drugą pozycję w rankingu polskich kompozytorów, depcząc po piętach wielkiemu fortepianiście

Przeciętny Polak zna 2 kompozytorów. Chopina bo go znają wszyscy i właśnie Moniuszkę bo o nim wspomina się w szkole. Cała reszta kompozytorów gdzieś tam majaczy we mgle ale w sumie nie wiadomo czy to twórca muzyki filmowej czy jakiś Amerykanin polskiego pochodzenia. Stąd 2 miejsce Moniuszki w polskich rankingach wcale nie dziwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

Przeciętny Polak zna 2 kompozytorów. Chopina bo go znają wszyscy i właśnie Moniuszkę bo o nim wspomina się w szkole. Cała reszta kompozytorów gdzieś tam majaczy we mgle ale w sumie nie wiadomo czy to twórca muzyki filmowej czy jakiś Amerykanin polskiego pochodzenia. Stąd 2 miejsce Moniuszki w polskich rankingach wcale nie dziwi. 

OIP.O4k_glji8BP54zOGQ2tN0gHaDy?pid=ImgDe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jack napisał:

Przeciętny Polak zna 2 kompozytorów. Chopina bo go znają wszyscy i właśnie Moniuszkę bo o nim wspomina się w szkole. Cała reszta kompozytorów gdzieś tam majaczy we mgle ale w sumie nie wiadomo czy to twórca muzyki filmowej czy jakiś Amerykanin polskiego pochodzenia. Stąd 2 miejsce Moniuszki w polskich rankingach wcale nie dziwi. 

ogolnie to w muzyce albo filmie moglby isc Henryk Wars - osoby nie kojarzy pewnie prawie nikt, ale jego piosenki sprzed wojny zna kazdy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koelner napisał:

nie znam gościa. w ogóle sporo gości nie znam a nie chce mi się czytać opisów i szukać na Wikipedii. 

Moja wiedza o muzyce klasycznej kończy się na contencie dwóch australijsko-chińskich skrzypków, który ma milionowe zasięgi na YT - i po częstotliwości pojawiania się tam Wieniawskiego wnioskuję, że jest znany. ;] Z perspektywy Janusza - znany +100 lat po śmierci kompozytor > topowy pianista/local hero muzyki popularnej. 

Kilar też robił muzykę filmową dla Coppoli czy Polańskiego, zupełnie inny tier, a nie poszedł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.