Skocz do zawartości

ATF - GOAT Polak


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, ely3 napisał:

A tak realnie co mu dała ta bitwa pod Grunwaldem? Potem nie zdobył Malborga i finalnie to odzyskła tyle co nic. Nadal Krzyżacy mieli ważniejsze miasta. Zakon wciąz był poteżny i wspierany przez Niemcy.. 

 

Nie pwoiększył. To były nadal dwa osobne państwa tylko ,że uznawały jednego króla

A ziemia Dobrzyńska i pokój w Toruniu to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, fluber napisał:

Aneta Kręglicka – Najpiękniejsza. Niezwykła kombinacja peaku ( Miss World), longevity ( w wieku 57 lat wygląda doskonale)  i cyferek (88-58-88, idealne proporcje). W rankingu CKM z okazji 100-lecia niepodległości zajęła 2 miejsce wśród najseksowniejszych Polek w historii. Najtrudniejsza kategoria do oceny, ale mimo wszystko moja faworytka.

jeśli jakiś ranking dot. urody ma na 1szym miejscu Figurę to nie należy go traktować poważnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fluber napisał:

Czyli Jagiełło spada bo powiększył Polskę, ale mógł bardziej i sklepal krzyżaków ale mógł mocniej?

Spadł ponieważ internet spowodował, że każdy może się poczuć kompetentny do wypowiedzi i rzucaniem tez w obojętnie jakim temacie :P 

8 minut temu, ely3 napisał:

A tak realnie co mu dała ta bitwa pod Grunwaldem? Potem nie zdobył Malborga i finalnie to odzyskła tyle co nic. Nadal Krzyżacy mieli ważniejsze miasta. Zakon wciąz był poteżny i wspierany przez Niemcy.. 

 

Niemcy powstały w XIX wieku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

A ziemia Dobrzyńska i pokój w Toruniu to co?

To słabe okruchy tego wielkiego zwycięstwa.

Bitwa pod grunwaldem to jedna z największych bitew średniowiecza. Ale owoce wydała mizerne. Nadal Krzyżacy trzymali Gdańsk i tym samym dusili polski handel

Polska oddała Toruń i ziemię chełmińska choć przeciez w czasie wojny ją zdobyli. Nawet Santoka nie odzyskał a Żmudź była litewska tylko na czas życia Witolda. Beznadziejny pokój po takim sukcesie militarnym. Praktycznie odzyskał tyle co nic. No i Mazwosze Zawkrze o ile pamiętam

3 minuty temu, agresywnychomik napisał:

Figura peak miała mocny, krótki ale mocny.

To zależy jaką urodę lubisz. Ona była duża przaśna i taka bo ja wiem .... no duża.. Takie coś to się podobać może Moto Moto

6 minut temu, Koelner napisał:

Niemcy powstały w XIX wieku 

A przypomnij nam jaki tytuł dzierżył Zygmunt Luksemburski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, fluber napisał:

Karol Jaroszyński – biznes/ekonomia. Najbogatszy Polak w historii. W peaku posiadał majątek o równowartości dzisiejszych 220 miliardów złotych. Był jednocześnie właścicielem kilkudziesięciu cukrowni, kilkunastu banków, towarzystwa żeglugi, kolei, huty, wielu kopalni, fabryk, lasów, gazet, hoteli i mogę tak długo wymieniać. Zadziwiająco mało znany, jak na swoje obrzydliwe bogactwo.

 

Zapomniałeś wspomnieć o tym, że roztrwonił swój majątek i umarł w biedzie, zdecydowanie jedyny Polak w historii coś takiego zdołał dokonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, agresywnychomik napisał:

Figura peak miała mocny, krótki ale mocny.

Osobiście nie rozumiem jej fenomenu, nawet nie mówię o wyglądzie bo to kwestia gustu i moim zdaniem faktycznie była ładna ale sam sposób bycia, jakaś jej ,,cukierkowatość'' nigdy mnie nie pociągała.

 

 

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

PRoblem z tym Twoim zestawieniem jest taki ,ze Matejko jest najbardizej popularnym polskim malarzem ale to jak powiedzieć ,że Doda jest lepszą śpiewaczką od Ani Dąbrowskiej bo sprzedała więcej płyt ( nie wiem tego ale gdybam). Gdybyśmy mieli oceniać wartość dzieł Matejki to pewnie Malczewski miał ciekawsze prace. To jest taki Mistrz Polski wielokrotny , który nigdy nie miał szans na arenie europejskiej bo ma słaby warsztat.

Wajda z kolei jest o niebo lepszy niemniej tak naprawdę te jego nominacje zawsze przegrywały i poza Blaszanym Bębenkiem trudno powiedzieć by przegrały z filmami wybitnymi . Lubię Ziemię Obiecaną. Mam ją wysoko w rankingu ale sórd resyżerów to jest nr 3 

Trochę poszedłeś w popularnośc i rozpoznawalność nazwisk a nie w potencjał artystyczny... 

Co do Dzierżyńskiego to jak wspomniałem on długo działał na rzecz obalenia caratu . Potem trafił do wieżenia w Rosji . Stał się bolszewikiem i już do Polski nie wrócił i tak naprawdę polskimi sprawami się nie interesował. To drań . Pasudna osoba ale Polsce zaszkodził mało a wszyscy kojarzą go za działalność w Rosji i hańba spada na nich nie nas

Ja wiem ,że tu trzeba uprawiać propaganę sukcesu ale Ułan nie opracował napędu rakietowego ani bomby wodorwej ale był członkiem grupy badawczej i cięzko określić go ojcem tych wynalzaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

A tak realnie co mu dała ta bitwa pod Grunwaldem? Potem nie zdobył Malborga i finalnie to odzyskła tyle co nic. Nadal Krzyżacy mieli ważniejsze miasta. Zakon wciąz był poteżny i wspierany przez Niemcy.. 

 

Nie pwoiększył. To były nadal dwa osobne państwa tylko ,że uznawały jednego króla

Dokładnie. 1 pokój Toruński to było potężne rozczarowanie i jeden z najbardzej niewykorzystanych peakow polskiej historii. Potężny grzech zaniechania. Już sama sytuacja po bitwie zamiast biegiem na stolice to liczyli chorągwie pod lasem. Świetnie sprzedaje się sam mit Grunwaldu bo to jest medialne do dziś ale tam był festiwal straconych szans. 
Druga to brak dobicia Prus po Hołdzie i durny układ dziedziczenia a trzecie to zajęcie Moskwy i nie naciśnięcie spustu do końca. Potem już była równia pochyla. 

W sumie pokój z 1411 roku to było zdradzenie miast które wsparły Koronę i wepchnięcie ich spowrotem w ręce oprawcy z krzyżem na krzyżu ;) 

Fatalny ruch administracji. Szkoda ze Tuska wtedy nie było. By się na niego zwaliło ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.