Skocz do zawartości

beGM - RS 2022/2023 [ Opisy i głosowanie po T2 ]


Szulim

Rekomendowane odpowiedzi

 

OPISY PO T2

Zaczynamy od dzisiaj opisy po T2.

Wszystkie zespoły zagrały już kolejne 27 meczy (dziś w nocy były ostatnie) także opisy można już wrzucać.

 

Kilka przydatnych wskazówek:

 

1. Dobrze jakby opis zawierał minimalnie: Waszą rotację, minuty poszczególnych graczy, trzy dowolne statystyki Waszych najlepszych graczy, plusy i minusy Waszego zespołu, terminarz, nieobecności oraz proponowany bilans ( jeśli chcecie ). Zachęcamy opcjonalnie do rozpisania taktyk, zagrywek, rotacji czy adv. stats ( z umiarem - osobista prośba ) no i oczywiście o wspomnieniu o trudności terminarza.

2. Nie rozpisujemy meczu po meczu, od linijki tylko wyciągamy średnią.

3. Brak opisu - punkt karny. 

4. Nie prowadzimy tutaj dyskusji. Wszystko co nie będzie opisem  będzie z automatu usuwane. Jest od tego temat "Power Ranking".

5. Oficjalnie opisy trwają od 11.02.2023r. do 19.22.2023r. do godziny 21:59. 

 

OKIENKO TRANSFEROWE OTWIERA SIĘ OD DZIŚ 11.02 I TRWA DO 19.02!

 

6. Głosowanie rozpocznie się w tym temacie od 20.02 i potrwa do 23.02 do godziny 21:59 (!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Utah Jazz 2022/2023 T2

 

Drugi trymestr Utah to ciągły rozwój młodzieży oraz tożsamości zespołu. Po całkiem dobrym wyniku w T1, głodni sukcesów walczymy z każdym wykorzystując młodość, siłę, defensywę i dużo ruchu piłką.

Na pewno powtórzę schemat z T1 czyli defensywna tożsamość zespołu. Lopez, Zubac, Murphy III, Dort czy nawet Russel i Banchero pokazują w wielu meczach, co oznacza dobra defensywa. Do tego bardzo cieszy powrót Isaaca oraz 2Bogda - Isaac wprawdzie na bardzo limitowanych minutach, ale już pokazuje z czego słynął, natomiast 2Bogd daje dodatkowe punkty z ławki.

Poza oczywiście świetną strefą podkoszową, bardzo cieszy mnie rozwój Murphy III - dostaje dużo minut i zaufania w RL NOP, co również przekłada się na stabilną pozycję u mnie w zespole.

Pod nieobecność Dorta na końcu T2 wchodzi do S5 i praktycznie nie tracę na jakości.

 

Zdrowie - to czego brakowało w poprzednich sezonach - teraz procentuje. Ogólnie z tego co mniej więcej patrzę na konkurencję, mój zespół jest jednym z bardziej zdrowych (tfu tfu) i dzięki temu mogę spokojnie rotować minutami, schematami i grą w zależności od przeciwnika i sytuacji na boisku.

Poszczególne absencje zaznaczę w nawiasach zawodników.

 

A zatem po kolei jeśli chodzi o bazową rotację:

PG - SG

Josh Giddey (2) - DAngelo Russel (1)

Nie będę ukrywać, że dużo wezmę z poprzedniego opisu. Ciężko nominować ich stricte pozycyjnie - obaj są bardzo dobrze rozgrywającymi zawodnikami, mają świetny przegląd pola i idealnie pasują do pnrolls z Banchero i Lopezem.

DAR w drugim trymestrze stał się bardzo efektywnym strzelcem bez piłki, co wręcz pasuje do współpracy z Giddeyem. Jego zadaniem nadal będzie rzucanie 3pt z otwartych pozycji i po koźle, natomiast Giddey będzie wykorzystywać zasłony i świetny floater do rzutów spod kosza. Myślę że skala 15 asyst na mecz to minimum tej dwójki - do tego dołóżmy ok 35-40 pkt i mamy solidny, ofensywny zestaw.

Jeśli chodzi o obronę - tak, wiem - to nie są super defensorzy - choć DAR bardzo mocno od dwóch sezonów poprawił się w tym względzie i aktualnie jest lekko plusowym obrońcą wedle zaawansowanych statystyk. Także, to pewnie on będzie obrońcą na głównego PG przeciwników, natomiast Giddey jest lisem obwodu - jego wizja gry pozwala przewidzieć niektóre ruchy i wkładać ręce tam gdzie są potrzebne robiąc sporo deflections i steali.

Josh Giddey

giddey-t2.thumb.png.a7d9ddda018c5d5916ce3b042292b52f.png

D’Angelo Russel

dar-t2.thumb.png.c09e53de567fec69dcec1c8c2043efe8.png

Mój podstawowy backcourt to ponad 50% TS%, ponad 35ppg, 39% 3pt, 10reb, 13as, 3stl+blk i w miarę ogarniająca, neutralna defensywa, a czasem plusowa defensywa.

 

SF - PF

Lu Dort (7) - Paolo Banchero (0)

Zestaw eksplozywny, Dort w obronie, Banchero w ataku. Dort jako zawodnik wybrany daleko w drafcie, bardzo szybko rozwinął się w przydatnego i mobilnego 3&D obrońcę. Może być plastrem na opcje ofensywne od SG do PF - mocny na nogach, z dobrymi instynktami, a do tego grozi stabilnym rzutem z dystansu. W rotacjach defensywnych może brać na siebie niektórych SG przeciwników, przesuwając Giddeya na SFa (notabene jest przypisany Giddey do pozycji PG - SF).

Na plus zdecydowana poprawa Dorta w selekcji rzutowej - ponad 41% 3pt i 42% ogółem

Szkoda, że na koniec trymestru łapie kontuzję, ale z powodzeniem zastępuje go Trey Murphy III.

 

Banchero natomiast ma być głównym kocurem pociągowym ofensywy. Jego skillset, siła, ale też wizja parkietu idealnie sprawdzi się w napędzaniu ofensywy. Może grać w pnrolla z DAR, Giddeyem, czy sam takowe organizować szukając strzelców lub lobów - albo wejść w 1x1 z obrońcą i dowieźć go do kosza. Idealny partner na odbiór podań od DAR czy Josha, myślę że również dostarczyciel kilku asyst do Dorta czy DARa na obwód.

W defensywie - stara się, jest bardzo mocny na nogach, nie daje się łatwo przepychać, ale nie jest jeszcze lock-down defensorem - swoje zrobi, ale bez fajerwerków.

Ten zestaw zawodników spokojnie dostarczy 30-40pkt w meczu, doda defensywny sznyt Dorta i ofensywną finezję Paolo - jestem zadowolony z tego połączenia.

Podczas nieobecności Banchero do S5 wchodzi Trey Murphy III

Lu Dort

dort-t2.thumb.png.d3a50ec0c64267da85ad7ba38a68a7dc.png

Paolo Banchero

banchero-t2.thumb.png.7132f54886cbd6cb50fd65c97de6884b.png

Jak doskonale widać, Dort bdb D, Banchero też na plus co jest dużym pozytywem, TS% ok. 50%, ponad 35ppg, wzrost do 37% 3pt, ale 10 reb, 6as, blisko 3stl+blk. Generalnie Paolo tak jak tego oczekiwałem, będzie moim franchise na lata.

Bardzo dobrze obaj się uzupełniają - trochę Banchero zszedł z ofensywy, ale zaczął o dziwo nadrabiać w D - natomiast Dort wrócił na poziom bardzo solidnego 3&D jakim miał być od początku.

 

C

Brook Lopez (0)

Brook od kilku lat jest jednym z lepszych defensorów na swojej pozycji, a do tego grozi rzutem za 3pt. W tym roku jest wyjątkowym kotem jeśli chodzi o obronę, co mnie zdecydowanie cieszy, a do tego jest tytanem zdrowia - oby jak najdłużej. Jest idealnym fitem do młodego, szybkiego zespołu - zawodnik który może wyciągać z trumny zawodników i robić przestrzeń do floaterów backcourtu czy wjazdów Banchero. Świetny roller, twardo stawiający zasłony, dobrze broniący obręczy. Jego zadaniem będzie trzymanie tyłów, wyciąganie na obwód i rzucanie czystych 3pt z rogów.

Brook Lopez

LopezB-t2.thumb.png.0c40d82bab68c77e1c9352fca9a52222.png

Elitarna defensywa, TS% 58%!, do tego  1,5x3pt na 34% (było lepiej, ale ma skupiać się na D), do tego 7reb, 2,5stl+blk i 15ppg.

 

Nominalni zawodnicy z S5 opuścili na przestrzeni trymestru (5x27=135) w sumie tylko 10 (!!!) meczy. (co daje niecałe 7,5% minut opuszczonych - świetny wynik).

 

A teraz dochodzimy do ławki rezerwowych, gdzie również mamy kilka perełek.

C Ivica Zubac (2)

Mój steal z tego sezonu, nie miał już tak dużego impaktu na przestrzeni T2, ale wciąż jako zmiennik Lopeza spisuje się znakomicie, wręcz odciążając jego load bez utraty jakości na tej pozycji.

Ivica Zubac

zubac-t2.thumb.png.dae790401cef7004187f8086a8c7c5dd.png

 

SF-PF Trey Murphy III (2)

Mój mały steal z poprzedniego draftu, który jest mini kandydatem do MIP. Bardzo dobry kierunek rozwoju w 3&D, zdecydowanie wykorzystuje minuty jakie dostawał zarówno na początku sezonu, jak i teraz grając w S5 pod nieobecność Jonesa i Ingrama. U mnie w Utah gra w S5 pod nieobecność Dorta i jest pierwszym wchodzącym z ławki razem z Zubacem. Dzięki niemu mogę wystawić bardzo szybki i defensywny lineup, rzucający sporo punktów i trzymający twardy defens: Giddey - Dort - Murphy III - Banchero - Lopez

TS ponad 60%, 3pt ponad 41% + 1,5 stl+blk - perfect 3&D

Trey Murphy III

murphy-t2.thumb.png.025d24501b373020a60547b0dc938407.png

 

PG-SG Cam Thomas (10)

No jeszcze ten trymestr to może nie są duże popisy, ale w końcu uwolniły się jego minuty i teraz pokaże to o czym piszę od dawna - super scorer z ławki. Ostatnie mecze trymestru to wręcz popis umiejętności strzeleckich - oby tak dalej ;)

Na przestrzeni całego trymestru zaczął dostawać więcej minut - oczywiście, wciąż miał wiele DNP i nie było to ze względu na zdrowie - ale wpisałem to w nawiasie. U mnie na pewno grał by w całym trymestrze.

Jednakże - prawie 16ppg na 50+%FG, 46% 3pt - to jest dokładnie to czego oczekuje od strzelca z ławki.

Ostatnie 6 meczy czyli minuty powyżej 20mpg to ponad 30ppg na skuteczności 50%FG i 46% 3pt - co pokazuje, że zwiększenie minut nie zmniejszyło jego efektywności, tylko oddaje więcej rzutów.

cam-t2.thumb.png.0fee443c4856d9c4891c8a29445ddbc3.png

 

SG-SF Bogdan Bogdanovic (3)

Kolejny shooter z ławki - niestety jego obrona pozostawia wiele do życzenia, ale spełnia się w tym co od niego oczekiwałem.

15ppg - 44% FG i 37% 3pt

bogdan-t2.thumb.png.8f23aa21a4ac1e1eba5097ae9c241d32.png

 

SG Isaiah Joe (1)

Kontynuacja objawienia sezonu w moim zespole. Zapracował na stałe minuty i robi co trzeba.

Średnio ok 10pkt i blisko 3x3pt na 45% - idealna rola strzelca z ławki - wchodzi, rzuca za 3, rozgrzewa kosz i daje dodatkową energię w minutach rezerwowych.

Cały sezon też wygląda zaskakująco dobrze jak na zawodnika, który miał być raczej fillerem w RL OKC i beGM UTA

joe-t2.thumb.png.1fa1a86d58886d53b12881918de35947.png

 

SF-PF Jonathan Isaac (21)

Wielki powrót po ponad 2 latach. Oczywiście u mnie również na bardzo limitowanych minutach, ale w ciągu tych 7 zagranych meczy i ok 10mpg już pokazuje dlaczego warto było czekać. Bieganie do obrony, długie i szybkie ręce - oj będzie w Utah świetnie fitował

isaac-t2.thumb.png.5cf20a88c4a7ea1d5a95c330f1705342.png

W 10mpg robi już 1,3stl+blk - PER36 (wiem mała próbka) ale jest to 6stl+blk / per gamę (sic!).

 

Pozostałych zawodników nie opisuję bardziej szczegółowo z prostego powodu. Grają raczej śladowe minuty, jako że trzon zespołu pozostaje w dobrym zdrowiu i formie.

House Jr czy R.Lopez to ewentualnie małe zadania defensywne na bardzo krótki okres czasu - bez większego wpływu na zespół.

 

Co przed kolejnym trymestrem?

Kilka zmian w zespole, mających na celu zwiększenie fitu, polepszenie obrony na obwodzie oraz ruchu piłki. Inwestujemy w młodzież, ale również sprawdzonych weteranów.

Zdrowie - już teraz jestem jednym z tytanów zdrowia, jeśli chodzi o zawodników i mam nadzieję, że się to utrzyma - dzięki temu mam szansę wygrać z wieloma zespołami, które są po prostu short jeśli chodzi o ławkę i rotację. U mnie jest kilku zawodników z 2 unitu, którzy wchodzą, rzucają i dobrze bronią.

 

Minuty i rotacje z rezerwowymi

Jeśli chodzi o dalszą rotację - przewiduje, że zawsze na boisku jest ktoś z trójki - Giddey - Dort - Banchero

Dlaczego? Ano potrzebuje albo obrony, albo kreacji. Staram się na pewno nie forsować Lopeza z minutami, a DAR utrzymywać w świeżości, aby w końcowych minutach bliskich meczy, mógł trafiać za 3pt.

Widzę takie ustawienia z rezerwowymi:

Thomas - Joe - Murphy III - Banchero - Zubac

Trochę mniej kreacji z backu, aczkolwiek jeszcze więcej biegania po zasłonach i Banchero jako rozdający podania. Trochę słabsza defensywa, choć Murphy III i Zubac powinni ogarnąć.

 

DAR - Thomas - Dort - Murphy III - Lopez

To jest zestaw mocno defensywny z przodu - choć nienajgorszy ofensywnie. Każdy z nich rzuci za 3pt, i prawie każdy dobrze ustoi na nogach w obronie.

 

Giddey - Bogdanovic - Murphy III - Banchero - Zubac

Dużo kreacji, biegania, rzutów za 3 i dobrej obrony - sporo punktów na zasłonach i pickach, Giddey i Banchero będą mieli sporo opcji zarówno na loby, wyjazdy pod kosz jak podania na obwód do Treya czy Bogdana

 

W zależności od matchupów mogę wystawiać albo bardziej ofensywną S5, lub bardziej skupioną na obronie - rotacja jest dość płynna, a posiadanie tylu młodych zawodników pozwala mi na sprawdzanie różnych ustawień i rozgrywanie różnych taktyk meczowych.

Prognozowane minuty:

 

S5:    DAR 32  | Giddey 32  |  Dort 28  |  Banchero 33  |  Lopez 26

Res: Zubac 22 | Murphy 28 | Thomas 22 | Joe 17

 

z BB

S5: DAR 30 | Giddey 32 | Dort 25 |  Banchero 33 | Lopez 24

Res: Zubac 22 | Murphy 26 | Thomas 20 | Bogdan 20 | Joe 8

 

bez Dorta z JI:

S5: DAR 30 | Giddey 32 | Murphy 32 |  Banchero 33 | Lopez 24

Res: Zubac 22 | | Thomas 22 | Bogdan 20 | Joe 15 | Isaac 10

 

Terminarz:

Nr meczu

Home/Away

 

W/L

29

@

Denver Nuggets

L

30

 

New Orleans Pelicans

W

31

 

New Orleans Pelicans

W?

32

@

Milwaukee Bucks

W

33

@

Cleveland Cavaliers

L

34

@

Detroit Pistons

L

35

 

Washington Wizards

W

36

@

San Antonio Spurs

W

37

@

Golden State Warriors

W/L

38

@

Sacramento Kings

W

39

 

Miami Heat

L

40

 

Sacramento Kings

W

41

@

Houston Rockets

W/L

42

@

Chicago Bulls

W

43

@

Memphis Grizzlies

L

44

 

Cleveland Cavaliers

W

45

 

Orlando Magic

W

46

 

Philadelphia 76ers

L

47

@

Minnesota Timberwolves

W/L

48

 

Los Angeles Clippers

W

49

 

Brooklyn Nets

W

50

 

Charlotte Hornets

W

51

@

Portland Trail Blazers

W

52

 

Dallas Mavericks

W/L

53

 

Toronto Raptors

W

54

 

Atlanta Hawks

W

55

 

Dallas Mavericks

W/L

Nie będę ukrywał, że czuje się mocny w tym trymestrze, chociażby ze względu na zdrowie, rozwój młodzieży i bardzo solidny sezon weteranów. 

Bilans powinien być na plusie - 7 meczy z tankerami, 12 meczy na wyjeździe i  15 meczy w home. Uczciwe powinno być 16-11, ale +- 1-2 W/L jest również rozsądne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlando Magic

 

 

 

Rotacja:

Z powodu nieobecności KATa i absencji innych graczy w pojedynczych meczach rotowałem w s5 7 zawodnikami. Po dłuższej nieobecności Martina (5 kolejnych meczach), do s5 na stałe wszedł za niego Mann. Beverley/Mitchell/Quickley/Mann/Martin/Gordon/Williams i wyszło mi 9 kombinacji.

Beverley/Mitchell/Mann/Gordon/Williams zaczynali spotkania w 12 meczach

Beverley/Quickley/Mann/Gordon/Williams w 5 meczach

Beverley/Mitchell/Martin/Gordon/Williams w 2 meczach

Beverley/Mitchell/Mann/Martin/Williams w 2 meczach

Quickley/Mitchell/Mann/Gordon/Williams w 2 meczach

Mitchell/Mann/Martin/Gordon/Williams w 1 meczu

Beverley/Mann/Martin/Gordon/Williams w 1 meczu

Quickley/Mitchell/Mann/Martin/Williams w 1 meczu

Beverley/Mitchell/Mann/Martin/Williams w 1 meczu

 

Sama rotacja została skrócona i korzystałem w niej z max 12 graczy, przy czym z Bircha incydentalnie, gdy potrzebny był jakiś defensywny center jako mięso armatnie np. na Embiida, czy Jokicia.  Nunn grał jak brakowało kogoś z podstawowych guardów (Mitchell/Bev i raz Quickley), a Highsmith jak nie było Martina, czy Gordona. Branhama starałem się regularnie wpuszczać na kilka minut przeciwko silniejszym teamom i na 15-20min. przeciwko tankerom lub teamom o niepełnych składach (Chicago, czy Sota). Zatem w sumie regularnie grało 8 graczy (ci z rotacji s5 oraz Boucher regularnie z ławki) + Branham jako 9ty instant offense przeciwko ławce przeciwnika i tankerom.

Śr. min. bez bawienia się w przerzucanie Mitchella na pg czy inne takie, bo wyszłoby nieczytelnie, a u mnie jest sporo multipozycyjności:

pg Beverley 27/ Quickley 26/ Nunn 2

sg Mitchell 34/ Quickley 6 / Branham 10/ Nunn 5

sf Mann 27/ Martin 29/ Highsmith 2

pf Gordon 32/ Boucher 10/ Highsmith 14

c G. Williams 32/ Boucher 15/ Birch 2

 

Absencje:

KAT – cały trymestr

Ch. Okeke – cały trymestr (mam tłok w 3&D, więc jego nieobecności kompletnie nie odczułem)

D. Mitchell – 6g (g40 @Golden St., g46 @Washington, g47 Boston, g48 Indiana, g50 Chicago, g51 @Philly)

A. Gordon – 4g (g33 @Houston, g34 San Antonio, g52 @Philly, g54 @Charlotte)

I. Quickley – 1g (g48 Indiana)

C. Martin – 9g (nie warto wymieniać, bo jest go kim zastąpić – Mann/Highsmith)

P. Beverley – 4g (g29 Atlanta, g42 @Portland, g43 @Utah, g52 @Philly)

Ch. Boucher – 2g (g33 @Houston, g46 @Washington)

Birch był dostępny w całym trymestrze z tego co widziałem (ale to w sumie mało istotne).

 

Terminarz:

Nie zrobiłem tego przy 1T i dostałem średni bilans z d.. a tym razem wiem, że brak KATa swoje zrobi, zatem krótko:

Atlanta( x2) w obu meczach gra bez Cartera, a nie mając skrzydłowych i nadmiar guardów nie bardzo ma jak ze mną wygrać (oczywiście może sprawiając niespodziankę, ale miło, żebym ja też jakieś niespodzianki in + kiedyś sprawiał w tej grze..),  Washington x2, Portland i Charlotte bez Kuzmy nie bardzo mają jak ze mną wygrać. Powinienem też bez problemu wygrać z tymi masażystami zamiast graczy w Minnesocie, load managementem i brakiem jakiejkolwiek rotacji w Chicago, New Orleans bez Hardena z olbrzymimi brakami w składzie, czy wyjazd do Miami bez Duranta, Doncicia (wypadł po 3min.), a nawet Portisa.

Wygrywam słynny g38 (tu z Oklahomą) gdzie Mitchell zdobył 71pkt.

Powinienem też wygrać z Lakers bez Currego i Butlera. Można tez wspomnieć o Golden St. bez Ingrama, czy Houston z problemami z innymi graczami niż podkoszowi – ale tu zawsze może być różnie.

Raczej na pewno przegrywam z Indianą, Detroit i jeden z meczy z Philly (po ostatnich playoffs z pewnością z nimi walczę zaciekle), z Boston widzę 2-1 lub 1-2.

W pozostałych meczach może być różnie.

29

Wed, Dec 14, 2022

7:00p

     

Atlanta Hawks

               

30

Fri, Dec 16, 2022

7:30p

   

@

Boston Celtics

               

31

Sun, Dec 18, 2022

3:00p

   

@

Boston Celtics

               

32

Mon, Dec 19, 2022

7:30p

   

@

Atlanta Hawks

               

33

Wed, Dec 21, 2022

8:00p

   

@

Houston Rockets

               

34

Fri, Dec 23, 2022

7:00p

     

San Antonio Spurs

               

35

Tue, Dec 27, 2022

7:00p

     

Los Angeles Lakers

               

36

Wed, Dec 28, 2022

7:00p

   

@

Detroit Pistons

               

37

Fri, Dec 30, 2022

7:00p

     

Washington Wizards

               

38

Wed, Jan 4, 2023

7:00p

     

Oklahoma City Thunder

               

39

Thu, Jan 5, 2023

7:00p

     

Memphis Grizzlies

               

40

Sat, Jan 7, 2023

8:30p

   

@

Golden State Warriors

               

G

Date

Start (ET)

 

 

 

Opponent

 

 

Tm

Opp

W

L

Streak

Notes

41

Mon, Jan 9, 2023

10:00p

   

@

Sacramento Kings

               

42

Tue, Jan 10, 2023

10:00p

   

@

Portland Trail Blazers

               

43

Fri, Jan 13, 2023

9:00p

   

@

Utah Jazz

               

44

Sun, Jan 15, 2023

8:00p

   

@

Denver Nuggets

               

45

Fri, Jan 20, 2023

7:00p

     

New Orleans Pelicans

               

46

Sat, Jan 21, 2023

7:00p

   

@

Washington Wizards

               

47

Mon, Jan 23, 2023

7:00p

     

Boston Celtics

               

48

Wed, Jan 25, 2023

7:00p

     

Indiana Pacers

               

49

Fri, Jan 27, 2023

8:00p

   

@

Miami Heat

               

50

Sat, Jan 28, 2023

7:00p

     

Chicago Bulls

               

51

Mon, Jan 30, 2023

7:00p

   

@

Philadelphia 76ers

               

52

Wed, Feb 1, 2023

7:00p

   

@

Philadelphia 76ers

               

53

Fri, Feb 3, 2023

8:00p

   

@

Minnesota Timberwolves

               

54

Sun, Feb 5, 2023

1:00p

   

@

Charlotte Hornets

               

55

Tue, Feb 7, 2023

7:00p

     

New York Knicks

               

 

Statsy graczy:

Donovan Mitchell 

 
First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-14 2023-02-05 21 21 34.2 8.2 18.6 .442 3.4 9.7 .353 4.6 5.5 .843 0.8 2.9 3.7 5.0 1.6 0.3 2.5 2.5 24.5 17.7 4.4

Spuścił nieco z tonu po mocnym 1T + kilka nieobecności przez problemy z pachwiną. Jednak słynne 71pkt. i ta dobitka w meczu wcześniejszym z celowo nietrafionego osobistego przejdą do historii. Wybrany do s5 Wschodu na ASG. Miło, jakby wreszcie w BeGM również doceniono jego grę.

 

Aaron Gordon

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-18 2023-02-07 23 23 30.6 6.3 11.3 .554 0.9 2.2 .420 3.4 5.7 .603 2.6 4.6 7.2 3.7 0.8 0.8 1.7 1.8 16.9 15.3 13.2

Elitarny role player. Gra obok Jokicia pokazuje w dużym stopniu jak mogłoby to wyglądać u mnie przez te wszystkie lata obok KATa. Trochę szkoda, że ostatecznie go nie wybrano do ASG.

 

Immanuel Quickley

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-16 2023-02-05 26 10 32.3 5.3 11.8 .448 2.1 5.8 .367 2.3 2.8 .836 0.7 3.2 3.9 3.3 0.7 0.1 0.8 2.3 15.1 11.5 3.6

Fantastycznie się rozwija mój kolejny wychowanek i absolutny steal z II rundy draftu. Coraz częściej daję mu pograć w duecie guardów z Mitchellem. Nieśmiało zaczyna pukać do s5. Wiem, że nikt tego nie ogląda, ale sam obrazek jak zastępował Brunsona w s5 wystarczy:

 

Grant Williams 

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-13 2023-02-08 27 6 26.4 2.6 6.6 .401 1.4 3.7 .386 1.4 1.7 .848 1.3 3.5 4.8 1.6 0.5 0.4 1.3 2.6 8.1 6.1 1.4

The General - ostoja mojej defensywy, choć nie jest rim protectorem, oddelegowany do każdego zadania jest zaporą praktycznie nie do minięcia. Z Gordonem, Boucherem, Martinem, Mannem i Highsmithem switchować mogą dosłownie wszystko w przeróżnych kombinacjach. Liczę na to, że dostrzeżecie co mi się z grupy tych graczy w defensywie udało stworzyć. 

 

Terance Mann 

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-12 2023-02-02 27 17 24.2 3.2 6.9 .465 1.1 2.8 .387 1.1 1.4 .784 0.8 2.8 3.6 2.4 0.6 0.3 0.9 1.5 8.6 7.3 1.3

Już mu odpuściłem to co odwalił na FA. W wyniku kilku nieobecności Caleba Martina i spadku jego % z gry, przebił się grając coraz lepiej od g45 już regularnie do s5 pod nieobecność KATa jako sf. Wszechstronny fighter - jak lubię. 

 

Caleb Martin 

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-14 2023-02-08 18 18 27.2 3.1 7.2 .431 1.1 3.5 .302 1.2 1.6 .759 1.1 4.4 5.5 1.4 0.8 0.4 1.1 2.4 8.5 6.7 -1.2

Po najlepszym w jego grze w NBA okresie 1T pojawiły się lekkie urazy i wyhamował. Jednak w drugiej połowie 2T zaczął wracać do swojej bardzo dobrej wszechstronnej gry.

 

Patrick Beverley

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-19 2023-02-07 23 23 27.6 2.7 5.9 .463 1.6 3.8 .409 0.9 1.1 .800 0.5 2.0 2.5 2.7 0.9 0.6 1.0 2.7 7.9 6.9 -2.9
 
Gracz przez jednych znienawidzony, przez innych uwielbiany. U nas zdecydowanie uwielbiany. Pasuje idealnie do mojego teamu - fiighter i weteran z charakterem walczący  nieustępliwie i motywujący a przy tym irytujący przeciwników.
 
 
Chris Boucher
First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-16 2023-02-05 25 0 18.3 3.1 5.9 .531 0.8 2.2 .382 1.2 1.8 .705 2.2 3.4 5.6 0.4 0.6 0.6 0.3 1.5 8.3 8.2 -1.6
 
Nieco słabszy 2T niż 1T, ale u mnie przede wszystkim grałby jako center a nie skrzydłowy. Ostatni okres 2T za to miał zdecydowanie lepszy. Jego mobilność i długie łapska powinny pasować do mojej defensywy.
 
 
Malaki Branham
First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-17 2023-02-08 27 4 23.0 3.9 8.4 .467 1.1 3.6 .323 0.7 0.9 .800 0.3 1.8 2.1 2.1 0.6 0.1 1.1 1.7 9.7 6.5 -6.2

Tak, wiem że słabo broni, ale ja potrzebuję jego ofensywy, kogoś, kto mi przez te kilka minut w czasie gry rezerwowych da te kilka dobrych rzutów z mid range czy będzie regularnie biegał po obwodzie szukając czystej wide open trójki. W BeGM często się młodych graczy nie rozwija - po prostu skaczą z klubu do klubu i ot tak są nagle dobrzy. ja staram się jak najbardziej trzymać realiów i rozwijam swoje nabytki z draftu. Może mi to wytkniecie i na tym stracę, a może docenicie uczciwe podejście  - to już od głosujących zależy. Malakiego (o czym kilka osób z Priv wie doskonale) brałem w drafcie z konkretnym planem, że któregoś dnia będzie moją trzecią opcją za KATem i Mitchellem. Przy defensywie i zgraniu mojego teamu, mogę sobie pozwolić na ostrożne wprowadzanie go do rotacji.

Gdyby kogoś interesowała próbka możliwości mojego rookiego:

 

Kendrick Nunn

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-19 2023-02-08 22 0 16.4 3.6 7.9 .454 1.4 3.8 .361 0.6 0.7 .813 0.5 1.5 2.0 1.1 0.5 0.1 0.8 1.1 9.1 5.9 0.9
 
Nunn wraca po rocznej absencji, a to nigdy nie jest proste. U mnie ma kredyt zaufania i spokojnie czekamy na jego powrót do formy. Większe minuty dostaje z pewnością pod nieobecność Mitchella, ale staram się by łapał rytm nawet na tych małych minutach, które jestem w stanie mu aktualnie wygospodarować.
 
Haywood Highsmith
First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-14 2023-02-08 22 8 20.1 2.3 4.6 .500 0.9 2.3 .392 0.2 0.5 .400 1.2 2.5 3.8 0.8 0.8 0.3 0.9 2.1 5.7 4.8 -0.4

Podobnie jak Nunn w backcourt, tak Highsmith jest moja alternatywą na minuty w rotacji pod nieobecność któregoś ze skrzydłowych - tym bardziej, że kontuzje nie oszczędzają Okeke, a nieobecność KATa wymusza na mnie grę innych skrzydłowych jako smallballowych centrów. Dzięki niezawodnemu Elyemu na głównym forum, sporo osób mogło usłyszeć, że ktoś taki istnieje i gra w NBA. Dodam tylko, że Haywood to taka uboga wersja porównywalna w rl Heat do PJa Tuckera, wiem, że te 0,9 trafionej trójki na 39,2% nie pasuje do teorii Elyego, ale poza tym, że w internecie każdy w dyskusji musi mieć rację, trza oddać Elyemu, że stara się rzetelnie pisać o różnych teamach i nie jest w stanie widzieć wszystkiego. 

Stats Bircha nie warto nawet przybliżać. Z pewnością gdzieś tam przeciwko Washington, czy Socie i obowiązkowo Heat dałbym wyjść na parkiet Udonisowi, a pewnie tez w garbage time znalazłyby się jakieś minuty dla młodego McGowensa (mój kolejny steal!) i zawodzącemu w ofensywie, choć świetnemu w kreowaniu i defensywie Bolmaro, ale oni nie mieliby raczej wpływu na losy żadnego meczu. 

 

Mocne i słabe strony:

 

Plusy:

- powrót do drużyny Udonisa Haslema;

Udonis Haslem of the Miami Heat huddles with the team prior to Game Five of the Eastern Conference First Round against the Atlanta Hawks at FTX Arena...

- mam drużynę z charakterem, graczy z którymi tak jak lubię mogę iść na konfrontację z każdym ze swoją morderczą defensywą;

- brak KATa niespodziewanie robi z moich Magic cholernie dobrze broniący szczególnie na obwodzie zespół, mogę switchować właściwie wszystko i mam na to graczy na pełne 48min.

- Mitchell mimo nieco słabszego 2T jest niekwestionowanym top10 graczem w tym sezonie;

- Aaron Gordon jako elitarny role player był do końca w poważnych rozmowach do udziału w ASG;

- Immanuel Quickley niespodziewanie zrobił się bardzo mocną i pewna ofensywną opcją, pod nieobecność Brunsona i Barretta pokazał się z dobrej strony w s5;

- zawężenie rotacji (gram w meczu 8/9 graczami) zawsze poprawia bilans drużyny, a ja mogłem przy swojej głębi i zgraniu sobie na to pozwolić;

- stawianie głównie na swoich wychowanków i budowanie na nich core drużyny;

- praktycznie każdego z moich graczy rotacji stać na mecze po 20pkt co daje dobrą i nieprzewidywalną ( nigdy nie wiadomo kto poza Mitchellem będzie miał dzień) ofensywę;

- bardzo jasny i klarowny podział ról w drużynie;

 

Minusy:

- nieobecność KATa co ograniczało mi sporo opcji ofensywnych;

- nieobecność Mitchella w 6 meczach (bilans w nich 2-4 lub 3-3)

- brak statpadderow w drużynie oraz dublujących się graczy, co zawsze poprawia jakość wizualna. Uwielbiam hardworkerów wzorując się na rl Miami Heat co w BeGM jest praktycznie niedoceniane;

- brak klasycznego rim protectora;

 

Jak gram?

Tak jak lubię - mordercza defensywa. Staram się grać hedge bez rim protectora spychając kozłujących przeciwnika na skrzydła. Przy takiej ilości graczy 3&D jestem w stanie podwajać/trapować/switchować praktycznie wszystko i wyprowadzać kontry, do których ma kto biegać. Gram na dużej intensywności, bo drużyny z wąskimi składami są już w środku sezonu nieco podmęczone, a ja mając dużą głębię, mam w miarę świeżych jeżeli chodzi o energię graczy. 

W ofensywie Mitchell to jednoosobowa armia i wszystko kręci się oczywiście wokół niego. Mam młody, stabilny skład oparty na swoich wychowankach wspierany przez kilku weteranów i gracze powinni lubić tu ze sobą grać. U mnie raczej nie występują opowieści z cyklu - miałem genialny fit, ale po kolejnych wymianach mam jeszcze genialniejszy. Konsekwencja i stabilność i harmonijny rozwój graczy są widoczne aż do bólu. 

Bilans:

W 1T miałem drużynę na 20W. Zatem teraz bez KATa, z nieobecnością w kilku meczach Mitchella, czy kilku innych graczy oraz z grą na słabszych % wyjdzie śmiesznie.

 

 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january przypiął/eła ten temat

 

Cleveland Cavaliers

 

Cleveland w 2T potwierdza aspiracje do liderowania konferencji wschodniej po sezonie zasadniczym bez oglądania się na większe lub mniejsze problemy u konkurentów. Siłą drużyny nadal są zawodnicy z poziomu all star w każdej formacji, mieszanka młodości i doświadczenia, głębia składu, rozsądne gospodarowanie minutami wszystkich zawodników na przestrzeni sezonu oraz doświadczenie w zmaganiach o play offy. 

 

Rotacja nie zmieniła się znacząco w porównaniu z T1 i gramy:

 

PG Haliburton 33 / Milton 12 / Neto 3

SG Smart 32 / Barrett 13 / THT 3/ Mcgruder 3 

SF DeRozan 30 / Barrett 10 / Cam Johnson 8 / THT 8 

PF Porzingis 26 / Cam Johnson 15 / Love 10 / Kenrich Williams 10

C Poeltl 28 / Love 9 / Porzingis 5 / Muscala 5 / Willy 3

 

Statystyki zawodników grających najwięcej minut w 2T:

Haliburton - All star, napędzający atak zespołu. Czołowy podający ligi.   

First
Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-14 2023-02-05 17 17 33.4 7.4 15.4 .477 3.1 7.9 .388 3.1 3.5 .881 0.6 2.8 3.4 9.5 1.7 0.4 2.6 1.2 20.8 19.7 -0
 
Smart - opuścił dużo (aż 11) meczów w trymestrze. Drugi rozgrywający zespołu, organizator gry w defensywie. Słaby rzutowo trymestr.
 
First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-13 2023-01-21 16 16 31.8 3.8 9.6 .396 1.8 5.7 .319 1.3 1.6 .769 1.2 2.7 3.9 7.0 1.4 0.4 2.4 2.1 10.7 10.3 4
 
DeRozan - All star, lider punktowy zespołu, kończący najważniejsze akcje meczów.
 
First
Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-18 2023-02-09 23 23 37.6 9.5 18.4 .514 0.6 1.7 .350 6.0 7.0 .863 0.5 4.0 4.5 5.6 1.3 0.7 2.3 2.7 25.6 19.9 3

Porzingis - potwierdził świetną formę z 1T, dzięki dobrym obrońcom dookoła może skupić się na zdobywaniu punktów, tak jak w rl Wizards.

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-17 2023-02-11 20 20 32.6 7.2 15.0 .478 2.3 5.7 .398 6.2 7.0 .885 1.9 6.6 8.4 2.4 0.9 1.6 2.1 3.1 22.7 18.4 3.2

Poeltl - solidny rim protector, z łatwością kończący proste akcje pod koszem po podaniach Haliego czy Smarta. 

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-17 2023-02-08 26 26 25.2 4.8 8.1 .595 0.0 0.0 .000 1.9 2.8 .671 2.9 5.5 8.4 2.8 0.7 1.2 1.8 2.8 11.5 11.6 -5.3

Barrett -  z założenia six man, jednak z uwagi na kontuzje w zespole grał dużo w S5. Dał dobre średnie punktów i prezencję w defensywie oraz solidny rzut za 3.

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-16 2023-02-04 20 20 36.1 8.0 17.3 .462 2.0 5.5 .364 4.0 5.6 .712 1.0 4.1 5.1 2.7 0.3 0.2 2.2 2.6 22.0 13.4 -

Cam Johnson - grał w 8 meczach trymestru. Poziomem swojej gry od razu dorównał do zawodników S5.

First
Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2023-01-19 2023-02-04 8 7 24.7 4.9 9.9 .494 2.6 5.5 .477 2.4 2.8 .864 0.9 3.3 4.1 1.3 0.6 0.4 0.8 1.9 14.8 11.5 2

Kenrich Williams - typowy zadaniowiec, dobry na każdej pozycji. Z uwagi na swoją uniwersalność gra niemal w każdym meczu.

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-17 2023-02-10 26 7 24.0 3.7 7.1 .516 1.2 3.2 .390 0.3 0.7 .444 2.0 3.8 5.8 2.4 0.9 0.3 0.6 2.0 8.8 9.1 1.9

Shake Milton - rezerwowy rozgrywający, potrafiący organizować grę w kontenderze, co udowadniał w Sixers pod nieobecność Hardena i Maxeya.

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-19 2023-02-11 27 1 19.1 2.8 6.0 .466 0.7 1.8 .367 1.2 1.4 .868 0.4 1.9 2.3 2.7 0.3 0.1 1.0 1.5 7.4 5.9   

Mike Muscala - back up na pozycji centra. Stretch 5.

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-16 2023-02-10 26 4 15.9 2.3 5.2 .434 1.7 3.8 .430 0.7 0.9 .826 0.6 2.4 3.0 1.0 0.3 0.5 0.3 1.7 6.9 5.7 4.3

Kevin Love - lider szatni. Traci minuty na rzecz Cama Johnsona ze względu na słabszy rzutowo okres.  

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-14 2023-01-24 21 2 20.1 2.4 6.6 .362 1.4 4.3 .319 1.0 1.1 .913 1.3 5.4 6.8 1.6 0.1 0.2 1.1 1.6 7.1 5.7 -0.1

THT, Raul Neto, Willy Hernangomez, Rodney McGruder, Orlando Robinson - Sprawdzeni w boju, grają mniejsze minuty, ich rola rośnie w przypadku kontuzji graczy na pozycjach, które zabezpieczają.

Johnny Juzang - czeka na swoją szansę.

 

mocne strony:

- szeroka kadra

- zgranie zespołu

- dobra obrona zarówno na obwodzie jak i pod koszem

- pozytywna atmosfera związana z osiąganymi wynikami

 

słabe strony:

- kontuzje liderów w wielu meczach T2

- marny spacing w wielu ustawieniach

- brak efektywnych strzelców

 

 

Proponowany bilans:  18 - 9

Podobnie jak w T1, przy bilansie wziąłem pod uwagę jakość rywali i szerokość składów w poszczególnych meczach, ze szczególnym uwzględnieniem kluczowych absencji. Tak, aby jak najbardziej zobiektywizować wynik danego meczu. 

Na granatowo zaznaczyłem mój skład w danym meczu. Jasnoniebieski kolor to moi zmiennicy w danym meczu. Szarym kolorem zaznaczyłem graczy, którzy nie wystąpili w danym meczu. Na czerwono zaznaczyłem absencje wynikające z kontuzji graczy.

Jak widać, z uwagi na kontuzje kilku graczy w drugiej połowie trymestru, w wyjściowym składzie dochodziło do przetasowań. Jednak inne organizacje borykały się z podobnymi problemami. Poniżej tabelka prezentująca absencje oraz rotacje w poszczególnych meczach na tle rywali (wybaczcie słabą jakość).

2014120802_cavslast.thumb.png.c1bacc7de1d990ab59b9c91ad7ccaf49.png

Edytowane przez ernie9005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden State Warriors

T2 uplynal pod znakiem kontuzji Ingrama, ciagniecia mnie przez duet Lavine-Bojan, znacznej poprawie defensywy(takze przez decyzje moje, ale i wiekszej ilosci minut dla Roco) i w koncu minut dla mojego rookiego, ktory z reszta wyglada poki co swietnie. Pod koniec T2 wrocil do gry Ingram i po zrzuceniu trzymeczowej rdzy wyglada swietnie, wiec ostrze sobie pazury na T3, gdzie mam nadzieje w zdrowiu wykonac konkretny push po playoffy. Po T1 zdecydowalismy sie zabezpieczyc na ewentualnosc przedluzania sie powrotu do gry Ingrama i odzyskalismy tegoroczny pick od Memphis wraz z fajnym prospectem Kuminga w zamian za Tyusa Jonesa. Stracilismy starting PG, wiec musielismy to jakos zamaskowac - stad Jordan Goodwin, ktory swietnie spisywal sie w swoich defensywnych zadaniach jakie mial postawione przed soba w tym trymestrze, co tez pokaze ponizej statystykami. Oprocz tego pozegnano sie z Wesleyem Matthewsem i pozyskano mlodszego Stanleya Johnsona, ktory pomogl zalatac dziure na skrzydle przy kontuzji Ingrama, w RL Spurs wygladal niezle i ci zrobili mu teraz przysluge zwalniajac go z kontraktu, by mogl podpisac z jakims contenderem. Mam nadzieje, ze trafi w dobre rece. Poza tym, mielismy dosc zdrowy trymestr, tj. Lavine nie opuscil zadnego meczu, Looney to samo a o to drzalem najbardziej. Bojan jakies dwa mecze przez lydke i przeziebienie, Kuminga 8 meczow przez stope, Covington dwa mecze przez sprawy prywatne, Monk jeden. Ponizej w podsumowaniu moich zawodnikow bede wrzucal EPM i porownanie do T1, ktore mozna znalezc w temacie z opisami za tamten okres oraz od T2 zaczne wrzucac Raptor, bo jakos mi sie to rozminelo przy T1 wiec no tu porownania nie bedzie.

Jordan Goodwin  4.9 PPG, 2.5 REB, 1.9 AST w 13.7 MPG, 30.8% za 3P%, 39.3FG%.

Mój fake starter grajacy limitowane minuty, sprowadzony typowo pod defensywne zadania który ma nadawac ton zespolowi w D od poczatku meczu. Z tego wywiazuje sie swietnie i po to jest mi potrzebny, nie potrzebuje kolejnego scorera przy Zachu i Bojanie, ma mi bronic obwodowych. Jezeli trafi okazjonalna trojke czy floater, to bede zadowolony. Mocno nierowny rzutowo, bo procenty obnizyly mu kiepski poki co luty pod tym wzgledem i koniec grudnia. Poczatek grudnia mial spoko, a w styczniu trafial 0.8 trojki na 46%. Skupmy sie jednak na defensywie, bo po to u mnie startuje. +1.6 DEF EPM, +3.1 DEF Raptor. Szybkie rece oraz bardzo silny fizycznie, przez co sprawia problemy na switchu. Do tego dosc rozsadne rozgrywanie, rzadko podejmuje glupie decyzje i raczej nie traci pilek(32 miejsce w lidze AST/TO ratio). Jestem bardzo zadowolony z niego, mam nadzieje ze w T3 dostanie wiecej minut i rzutowo wroci do stycznia.

Zach Lavine 25.4 PPG, 4.8 REB, 4.0 AST, 49.5FG%, 38.6 3P%(2.8 celne trojki). 

Coraz lepszy Zach wraz z trwaniem sezonu, tak jak z reszta prognozowalem bo to jest normalka po operacji. Zdarzyl sie jakis szalony mecz z 11 trojkami, zdarzyl sie jakis slump kilkumeczowy przez problemy z rzucaja reka, ale ogolnie jest dobrze. Na uwage zasluguje jego progres w D, zwlaszcza w czytaniu passing lanes. Jak widac po zaawansowanych statystykach jest obecnie okolo plusowym obronca, co jeszcze kiedys bylo nie do pomyslenia. Elitarny w catch and shoot i na to sobie ostrze zeby przy T3 - tona miejsca dla niego i Bojana przy gravity Ingrama. W samym T2 C&S robi 72.2 EFG%, 1.6 3PM na 48.4%. U mnie rzuca ich wiecej, bo trenerem nie jest u mnie Donovan ktory nie do konca wie o co mu chodzi i jak jego Bulls maja grac. To jest kosmos wynik, bo taki Klay ma 63.2 EFG%, Curry 58.8, Buddy Hield 70.9. EPM w porownaniu do T1 wzrosl z +1.4 do 2.0, a DEF EPM z -0.1 do +0.2. Raptor Offensive +2.0, DEF -0.7. Zdrowy, nie opuscil zadnego meczu.

Brandon Ingram 23.7 PPG, 6.2 AST, 5.3 REB, 43.1 FG%, 14.3 3P%.

Nie bardzo jest o czym pisac, bo wiekszosc T2 nie gral. Wrocil na ostatnie kilka meczow, z czego trzy zrzucal rdze :] Ostatnie 3 mecze juz robil 30 PPG na fajnych procentach, wiec mam nadzieje na super T3. Zwlaszcza ze po odnowieniu kontuzji Ziona czego go niezly plecak do dzwigania w walce o PO. To, co dalo sie zauwazyc po powrocie z kontuzji, to jakby byl szybszy, bardziej agresywny itd. niz byl w T1, moze ta stopa go meczyla od poczatku sezonu? Ciezko powiedziec, w kazdym razie Zach i Bojan przy jego playmakingu i zaslonach moich wysokich(zarowno Looney jak i Williams sa w tym swietni) beda mieli festiwal zarcia.

Robert Covington 5.3 PPG, 3.9 REB, 1.3 AST

Ehh, Lue ty szujo. Potrzeba bylo kontuzji Morrisa troche czasu, zeby Roco zagral kilka meczow pod rzad w normalnych minutach(takich, jak gra u mnie od poczatku T1 przypomne. Ja nie gram nim 24 minut, by po dobrym meczu posadzic go na 2 mecze, by wskoczyl na 20 minut, by zagral 6 minut, a potem dwa nie gral. W tym czasie, gdy dostal troche wiecej szans, to momentalnie urosly jego defensywne statystyki. Z -2.7 OFF EPM i +0.1 DEF EPM mamy -2.1 OFF i +1.5 DEF EPM. Raptor-0.8 w ataku i +1.1 w D. Razem z Goodwinem tworza swietny duet trudny do przejscia, Roco to w ogole jakis fenomen jesli chodzi o szybkie rece i to jak czesto jest w stanie wsadzic lapy tam, gdzie inni nie wsadza glowy. Tak jak wspominalem, u mnie gra regularnie w S5 od poczatku sezonu, wiec i rytm w ataku ma na pewno lepszy, wiec mam prawo zakladac ze robilby wiecej niz 0.8 3PM na 30.6% czy 40.7 FG%. Szkoda, ze go nie wymienili gdzies w tym sezonie, bo obawiam sie rotacji Lue w T3 a do tego jeszcze chlopu doszedl do rotacji Gordon wiec spodziewam sie super lineupow z Powellem i tracenia 140 pkt na mecz.

Bojan Bogdanovic 21.6 PPG, 3.5 REB, 2.9 AST, 46.4 FG$, 2.4 3PM na 39.3%

Bojan utrzymal poziom z T1, do tego opuscil tylko dwa mecze, jeden przez lydke a drugi przez non covid illness. Razem z Lavinem ciagna moj atak, tak samo jak Zach rowniez swietny wynik w catch and shoot za T2 - 69.8 EFG%, 1.8 trojki na 46.9%. Jesli chodzi o EPM, to  atak spadl o 0.4, a obrona poprawila sie tez o 0.4. Raptor w ataku +2.3, obrona -3.9 - tu bylo o wiele gorzej w T1, wiec cieszy poprawa w D kosztem malego spadku efektywnosci. Szkoda, ze nie trafil do jakiegos contendera bo moze pojsc jakis shutdown w RL, no i jednak fajne wystepy w PO tez dalyby mu duzo milosci, ale nie ma co narzekac - Bojan jest zdrowy, gra jeden z lepszych sezonow w karierze jesli nie najlepszy i u mnie jest czolowym nakurwiaczem w ataku, a otoczony fajnymi obroncami nie powinien sprawiac problemu po tej stronie parkietu.

Kevon Looney 9.5 PPG, 7.1 REB, 2.4 AST na 63.4 FG%

Roszalal mi sie Looney, bo prawie 10 ppg na mecz to on nigdy nie mial. Praktycznie nie notuje strat(nr 2 w lidze AST/TO), swietnie odrzuca na obwod do moich strzelcow, genialne zaslony, zbiorki w ataku, mozliwosc switchowania. Kto nie szanuje Looneya, ten stal tam gdzie zomo. W porownaniu do T1 EPM w ataku wzrosl o 0.4, a obrona pogorszyla sie o 0.5 Efektywnosc tak jak byla, 66TS%. Raptor pokazuje +1.9 w ataku i +1.2 w DEF, takze tez bardzo fajne wyniki. Ogolnie mialem miec ogromne problemy z obrona, ale wyglada to poki co bardzo dobrze - Covington, Kuminga, Goodwin, Looney, Mark Williams - wszyscy wygladaja dobrze lub bardzo dobrze w D.

Cole Anthony 11.6 PPG, 4.7 REB, 4.1 AST, 45.2 FG%,  0.9 trojki na 30.4%.

Bralem go z mysla, ze dostane ballhoga ktory bedzie trzaskal kozackie numery w slabych Magic, a tu niespodzianka bo ani Magic nie sa slabi, ani Cole nie jest ballhogiem. Ba, oddaje najmniej rzutow w karierze i to zdecydowanie, jak ktos oglada Magic widzi jak skupia sie na prowadzeniu gry i wszelkich winning plays, swietny teammate pompujacy nieustannie swoich kolegow i dobry duch szatni, maly wkurwiajacy typek dla przeciwnikow. Najlepsza efektywnosc w karierze, ograniczyl totalnie straty(2.3 i 2.6 w pierwszych sezonach, 1.5 w tym). Moglby troche za 3 lepiej rzucac bo release jest bardzo spoko, ale mlody jest - naumie sie. Scoring punch z lawki, z coraz lepsza organizacja gry(30 w lidze AST/TO). T2 Cole byl zdrowy, atak +0.2, w DEF troche sie oslabil w porownaniu do T1 i ma -1.3. Raptor atak +1.8, obrona +0.3

Malik Monk 12.6 PPG, 3.9 AST, 2.9 REB, 42.3 FG%, 1.4 3PM na 32%.

Troche gorszy T1 niz T2, ale dalej jest czolowym grajkiem niezlych Kings. Licze troche na poprawe trojki w T3, bo troche spadl z tym. Atak w EPM spadl z +1.2 na -0.2. Na szczescie obrona az tak nie ucierpiala, a pozostala na tym samym poziomie - a w zasadzie poprawila sie o 0.1 punktu. Raptor atak +0.3, obrona -2.3. Licze na lepszy T3, bo Danny Green wrocil do zdrowia i za chwile Malik moze stracic troche minuty, jesli nie poprawi efektywnosci i obrony.

Stanley Johnson 5.7 PPG, 2.9 REB, 2.4 AST, 54.2 FG%, 0.6 trojki na 45.9%.

Fajny, przydatny stint w RL Spurs przy braku Ingrama. Hustle plays, niezla trojka w tym trymestrze. Zwolniony ze Spurs i licze na jakies fajne minuty w fajnym zespole grajacym o cos.EPM atak -1.0, obrona -0.3. Raptor +1.3 atak, obrona -2.2

Mark Williams 7.5 PPG, 5.5 REB, 1.1 BLK na 65.3 FG%. Zwracam uwage tez na dobrze wykonywane osobiste, 71.7%.

Moj gigant ze standing reach wiekszym niz Bol Bol w koncu dostal swoje minuty przy kontuzji Richardsa w T2, a T3 zaczal jako starter. Stint w G League okazal sie bardzo pomocny, bo Mark wszedl do NBA z duza pewnoscia siebie w porownaniu do poczatku sezonu i garbage minut. Zdazyl sie pokazac jako swietny, mobilny shotblocker ktory potrafi tez ustac na switchu(np vs Tatum w ostatnim meczu z Celtics). Dobrze rzuca osobiste, a oprocz tego zdazylo mu sie rzucic ze dwa jumperki w tym trymestrze, jakies jump hooki, face upy. No nie jest to typowy kolek do skakania do wszystkiego, ma chlop po prostu skilla. Stawia swietne zaslony, niestety jego partnerzy z Hornets nie grzesza w tym sezonie inteligencja i wniesli stadpadding na jakis wyzszy level jak to w tankerze, takze jak juz dostanie jakiegos loba to rzadkosc, a chlop swoim frame robi tyle miejsca ze moglby byc w ataku lepiej wykorzystywany. W obronie juz teraz wyglada swietnie, Sengun zrobil na nim ostatnio 1/5 z gry bodajze, podczas gdy skonczyl mecz z jakims 26 triple double na reszcie. Jokic tez mial z nim o wiele trudniej niz z Richardsem, nawet dwa razy dostal bloka od mlodego. EPM -1.3 w ataku i +1.6 w obronie, raptor -2.3 w ataku i 4.0 w obronie co daje 12 miejsce w lidze w D wedlug Raptora, dopiero co byl na 4 miejscu ale roznice sa tak male ze co chwile sa przestasowania, a tez mam swiadomosc ze wejscie jako starter na penwo obnizy mu te dobre staty w D. Jesli nie i je utrzyma, to bede bardzo zdziwiony. Wedlug Clifforda Mark bedzie niedlugo rzucal trojki, dobre FT tez moga na to wskazywac.

Jonathan Kuminga 9.7 PPG, 3.2 REB, 2.5 AST 49.7 FG%, 0.7 trojki na 35.9%.

Kuminga coraz lepiej rozumie basket i system Warriors. Uwielbiany przez fanow za dobra obrone i atletyczne zagrania, ciag na zbiorke. Opuscil 8 meczow z powodu kontuzji. Wciaz bardzo mlody i bardzo w niego wierzymy. Kolejny dobry obronca u mnie, EPM w ataku -2.8, obrona +0.8. Raptor atak -3.7, obrona +0.4. Licze na fajny T3 w zdrowiu.

Absencje: Tutaj @january troche nie rozumiem metodologii wrzucenia tych absencji do arkusza, ale zakladam ze brales wszystkie mecze w ktorych po prostu nie grali zawodnicy, bo tez ciezko brac pod uwage opuszczone mecze i analizowac ze 300 kontuzji. Dlatego rozpisze jak to wygladalo u mnie pod wzgledem realnych kontuzji, a nie DNP bo ktos ma miesiaczke(Lue) albo po prostu nie gra(Mark Williams). Ingrama tez mam dziwnie policzonego, bo wrocil w RL 25 stycznia, a trymestr Warriors konczy sie na meczu z Blazers, wiec Ingram zagral u mnie w ostatnich 8 meczach, takze opuscil 19.

Ingram 19 - stopa
Covington 2 - personal reasons
Bojan 2 - lydka i non covid illness
Monk 1 - bodajze plecy
Kuminga 8 - stopa

Cala reszta zdrowa caly trymestr, w tym. Mark Williams gral u mnie caly czas, to samo Covington ktory od T1 jest u mnie starterem.

S5 bez Ingrama:

Goodwin 16/ Lavine 35/ Covington 30/ Bojan 30/ Looney 28
 Anthony 26/ Monk 13/ Johnson 12/ Kuminga 24/ Williams 20
 Mills 6, Harrell 8


Mam 10 chlopa do gry na stale plus dwoch dochodzacych, gdy nie gra Kuminga to wiecej minuty dostaje Roco, Bojan i Stanley. Patty Mills wchodzi ze slabszymi do gry i tak jak w T2 - gdy zdarza mu sie rzucic te 22 punkty i 4 trojki(mial kilka takich meczow), to gra. Jak nie, to wchodzi na 4 minuty, trzy razy spudluje i siada. Harrell gra glownie przy problemach z faulami ktoregos z moich wysokich, a tu tez warto dodac ze Montrezl gra przyzwoity sezon w D, ale jako ze pierwszy raz w karierze robi to co nalezy, to Doc nim nie gra :] W kazdym razie mam w koncu szeroka rotacje, a do tego wyzdrowial Danny Green na T3.

Kalendarz:

kalendarz-warriors-t2.png


Poczatek T2 – road trip do Pacers, Sixers, Raptors, Knicks I Nets. Well, no 2W-3L mysle ze realne.  Mecze u siebie z Memphis, Hornets, Jazz, Blazers, Hawks, Pistons. Licze na wygrane z Hornets, Blazers I Hawks oraz na urwanie dwoch meczow z Memphis, Jazz ,Pistons, Magic i Suns. Moze Suns, moze Magic bez Townsa, Moze Jazz, moze Memphis. 5W 3L. Kolejny roadtrip, Spurs, Bulls, Wizards, Celtics, Cavs. Licze na wygrane ze Spurs I Wizards, zadowole sie 2W- 3 L, ale jesli dacie mi jeden W z trzech meczow z Bulls, Celtics i Cavs to tez nie bedzie to krzywda uwazam.

3 mecze u siebie, Nets, Memphis, Raptors. 1W z Nets, dwie porazki. Na mecz z Raptors wraca do mnie Ingram, ale jest zardzewialy pierwsze dwa, trzy mecze. Dopiero potem zaczal niszczyc, co mam nadzieje przelozy sie na T3. Wyjazd do Thunder, Wolves, Nuggets. Ingram odrdzewialy, no trudny wyjazd na pewno ale w pelni zdrowia licze na 1W I 2L. Dwa mecze u siebie, Mavs I Thunder. Tu licze na wining streak bo Ingram zaczal napierdalac od tego momentu, nastepnie W na wyjezdzie z Blazers I koniec trymestru konczymy 3W streakiem oraz w pelni zdrowia wchodzimy w T3 z nadziejami na konkretny push.

Z tego wszystkiego wychodzi mi bilans 15:12, 14:13 ale nie obraze sie na lepszy :].

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dallas Mavericks

W stosunku do T1 zmienił się tylko zestaw moich two-ways: odeszli Krejci i Sarr, przyszli Cancar oraz Harris. 

Rotacja (w nawiasie orientacyjne minuty)

W pełnym składzie wyglądałoby to tak jak poniżej

Young (34-36) – Holiday (32-34) – Jones (26-28) – Zion (32-34) – Davis (33-35)

Ławka:

Vassell (27-29) – Bullock (19-21) – Pokusevski (5-7) – Olynyk (17-19) – IJax (7-9)

Poza rotacją:

Joseph – Boston – Harris – Cancar - Reed

Tylko, że w T2 nie ma to większego znaczenia ze względu na liczbę kontuzji w moim zespole. Bardziej należy to traktować jako punkt wyjścia do tego kto, kiedy łata jaką dziurę.

Szczegółowo absencje przedstawiają się tak:

 image.png.bc4a63a2149c47f07a82252fd0f4eb77.png

o – znaczy, że grał,

| – znaczy, że był zdrowy, ale zaliczył DNP,

x – znaczy kontuzja.

Na niebiesko oznaczeni są starterzy w danym meczu.

Jako, że przy okazji rozpisałem też terminarz – na czerwono zaznaczony jest mój back2back, a na zielono back2back rywala.

Young i Holiday mieli z grubsza zdrowy trymestr, więc nie mam kłopotu z pozycjami 1-2 (gdy, któryś z nich pauzował, to kilkanaście minut z ławki grał Joseph), nawet operacja Vassella nie odbije się jakoś poważnie na wynikach, bo Bullock był zdrowy i grał świetnie, poza tym w obwodzie byli też Harris oraz Boston jako ostatni w kolejce do gry. Na trójce też nie ma dramatu, bo Herb był w miarę zdrowy i wrócił do swej all-D obrony, a za nim w kolejce byli tak samo jak na pozycji nr 2 – Bullock, Harris i Boston. Gorzej było pod koszem, gdzie wydawało się w trakcie T1, że mam najgłębszą rotację w całej lidze. Zion oraz AD rozegrali zaledwie po 6 spotkań. Ich naturalny zmiennik, Olynyk, zaliczył 15 gier, Poku, podobnie jak Zion oraz AD – zagrał 6 razy, Otto Porter przeszedł operację i oficjalnie został Outto Porterem. W związku z tym w aż 10 spotkaniach na pozycji nr 5 miałem do dyspozycji jedynie IJaxa oraz BBall Paula. Całe szczęście, że ci dwaj akurat byli zdrowi przez cały trymestr i są całkiem dobrymi obrońcami. Jednak spadek jakości jest tutaj na pewno odczuwalny. Kolejnym moim fartem w całym tym niefarcie było podpisanie Vlatko Cancara, który w pewien sposób ratuje mi rotację na czwórce po wypadnięciu Ziona oraz Poku.

Indywidualnie wyglądało to tak:

 image.png.858ac522bbaea7ed6a4a69f11133a398.png

Trae Young – wrócił do gry na poziomie all-star w T2 i robił swoje uruchamiając pod koszem wysokich oraz strzelców na obwodzie. Przy okazji sam punktował na świetnej skuteczności. W samą porę, bo potrzebowałem jego świetnej gry w T2 i to bardzo. Mam też wrażenie, że ostatnio nieco lepiej broni (albo jak kto woli, mniej c***owo).

Jrue Holiday – po 10 latach przerwy Jrue znowu jest all-starem, i bardzo słusznie. On nie kręci jakiegoś super boxskora, ale tak w skrócie, pomaga w wygrywaniu. Potrafi odsunąć się w cień, ale kiedy trzeba, to przejmuje mecze. Myślę, że Trae + Jrue to mógł być najlepszy backcourt w naszej lidze w T2. Prove me wrong.

Herb Jones – jeden z najlepszych plastrów w lidze w T2, ale z drugiej strony miał spore problemy w ataku. Jego nieregularność rzutowa staje się problemem, ale na szczęście Herb umie w też w playmaking, więc swoją cegiełkę w ataku potrafi dołożyć tak czy siak. No, ale wiadomo, że wolałbym, żeby trafiał trójki tak jak to robił rok temu.

Zion Williamson – jaki impact ma Zion widać było w Pels po jego kontuzji. Ten jego uraz nie wygląda dobrze i mam nadzieję, że wróci w kwietniu, pytanie tylko czy zdąży zbudować formę na playoffy. W T2 niewiele mogłem z niego skorzystać, ale te 6 gier jest lepsze niż nic.

Anthony Davis – bałem się, że ta enigmatyczna kontuzja wykluczy go do wiosny, na szczęście nie było tak źle. Po powrocie AD był lekko zardzewiały, ale to wciąż Anthony Davis, którego karmią Trae i Jrue.

Devin Vassell – kolejny pacjent w moim szpitalu z minimalnym impaktem w T2. Przeszedł artroskopię kolana i jest szansa, że znowu zagra na wiosnę. 7 gier na koncie, więc trudno coś konkretnego powiedzieć.

Reggie Bullock – kolejny sezon z rzędu Reggie zaczyna sezon koszmarnie i powoli wypracowuje formę. W T2 już się cieszę, że go mam. Świetny vet, ultimate team player z dobrą obroną i świetną trójeczką. Z racji kontuzji gra 30+ mpg.

Aleksej Pokusevski  – podobnie jak Vassell, jest nadzieja, że Poku wróci na wiosnę. 6 meczów na koncie w T2, więc ciężko ocenić grę.

Kelly Olynyk – miał problem z kostką przez co opuścił 12 gier. Przez kontuzję nie był już taki magiczny jak w T1, ale biorąc pod uwagę liczbę absencji pozostałych moich podkoszowych, to ja się zwyczajnie cieszę, że w ogóle mógł grać.

Otto Porter – oficjalnie out of season.

Isaiah Jackson – z uwagi na kontuzje, mój starter przez większość T2. Robi systematyczne postępy i już teraz jest jednym z najlepszych rim protectorów w lidze. Wklejam skuteczność jego obrony w T2.

image.thumb.png.498cc9dd63d327105a805075d1e0597c.png

W ataku bardzo prosta rola, ma po prostu łapać piłki od Younga i Holidaya i je kończyć, co też świetnie potrafi.

Cory Joseph – bardzo słaby okres Josepha, zwłaszcza rzutowo, bo w obronie i jako playmaker był całkiem ok. Z uwagi na niezłe zdrowie Trae i Jrue oraz kiepską formę, rzadko korzystam z Josepha w T2.

Paul Reed – dość niespodziewanie BBall Paul wyrósł w T2 na głównego backup C u mnie. Tak jak prawie nie grał w T1, tak teraz może liczyć na kilkanaście minut na mecz. Reed to dość ograniczony zawodnik w ataku, ale w obronie można na niego liczyć. Skoro w Sixers daje radę, to da i u mnie.

Brandon Boston Jr – mało dostawał szans w real Clippers, a jak dostawał, to szału nie robił. Na plus – został MVP G League Showcase gdzie poprowadził swój zespół do tytułu. Jednak NBA to dla niego póki co nieco za wysokie schody.

Vlatko Cancar – nawet nie wiedziałem jak bardzo go będę potrzebował, gdy go podpisywałem. Vlatko trafia prawie 50% trójek co z miejsca czyni go fajnym rolesem, a jak dodamy jego grę bez piłki oraz passing, to już w ogóle jest bajka (jak nie patrzymy na obronę). Wobec wszystkich absencji, może liczyć na ponad 20 mpg w T2.

Kevon Harris – w realu grał głównie w G League, bo Magic nie mieli problemu z rotacją na skrzydłach, ale Kevon zdążył się pokazać jako materiał na świetnego 3&D. U mnie jest bezpośrednim zmiennikiem Bullocka.

Terminarz

Szczegółowo rozpisany jest w tabelce z absencjami. Generalnie niezbyt trudny, aż 3 mecze z tankującymi Blazers, jeden z Wizards i Hawks, 2 x Wolves bez Bookera i Middletona (w tym raz też bez Tatuma).

Mocne strony:

- Backcourt. Trae i Jrue to znów zabójcze combo, które wobec braku przez większość czasu Ziona oraz AD, ma dużo swobody w ataku.

- Shooting. Świetna forma rzutowa Bullocka, Vlatko, Trae czy Jrue sprawia, że w ataku wciąż mam czym grozić.

Słabsze strony:

- Czy już wspominałem, że miałem szpital w T2?

Proponowany bilans

Przy tylu urazach, nawet pomimo relatywnie łatwego terminarza nie da się uciułać lepszego bilansu niż w okolicach 50%. Także 14-13, może nawet 13-14 to jest moim zdaniem moja realna siła w T2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boston Celtics

 

Tak jak w pierwszym trymestrze podchodziłem z respektem do reszty stawki, tak w tym zdecydowanie uważam, że to najlepszy okres pod kątem sportowym w Bostonie od bardzo dawna. Dobra forma, praktycznie brak urazów, głębia rotacji. To wszystko powinno się przełożyć na miejsce w czołówce konferencji jeśli chodzi o wynik tego trymestru.

 

Rotacja:

 

PG: Fox 32 / Melton 16

SG: McCollum 32 / Melton 10 / Beasley 6

SF: Bey 26 / Beasley 14 / Marshall 8

PF: Barnes 30 / Jones JR 12 / Marshall 6

C Allen 32 / Powell 16

 

W zasadzie poza minutami na SF nie ma wielkich roszad. Bey po gorszym 1 trymestrze wróci do S5, niemniej i tak stawiam tutaj na optymalizacje minut pod matchupy/formę/potrzeby drużyny w danym momencie, ale to już robota dla trenera. W zasadzie poza kilkoma meczami bez DJJ, obyło się bez seryjnych kontuzji, więc nie ma większej potrzeby korygowania tej rotacji pod kontuzje.

Statystyki:

Dearon Fox

GP: 25 / PPG: 26.2 / APG: 6.8 / RPG: 3.6 / SPG: 1.0 / 3P%: 29% / TS%: 59% /

All-Star i lider. Najlepszy zawodnik w clutch time w tym sezonie pod kątem wolumenu zdobytych punktów i efektywności.

CJ McCollum

GP: 25 / PPG: 24.7 / APG: 6.1 / RPG: 3.7 / SPG: 0.9 / 3P%: 44% / TS: 59%

Kontuzje Ziona i Ingrama, a na dodatek tragiczna reszta zespołu sprawiła, że Pels się mocno osunęli. CJ mimo wszystko jednak grał bardzo dobrze indywidualnie.

Saddiq Bey

GP: 27 / PPG: 15.1 / APG: 1.5 / RPG: 4.8 / SPG: 1.1 / 3P%: 39% / TS: 55%

Dopóki trafia to jest ok. Na szczęście w tym trymestrze trafiał. Zawodnik jednak dość jednowymiarowy i uzależniony od ataku całej drużyny, dlatego też po części jestem w stanie zrozumieć jego slumpy, kiedy atak prowadzi Hayes, Ivey czy Burks. Powodzenia w Hornets!

 

Scottie Barnes

GP: 27 / PPG: 16.8 / APG: 4.9 / RPG: 7.4 / SPG: 1.2 / BPG: 1.0 / 3P%: 25% / TS%: 53%

Playmaking, BBIQ i ogólne versatility jest imponujące w tym wieku. W porównaniu z pierwszym trymestrem gra zdecydowanie bardziej agresywnie bliżej kosza (do czego miałem zastrzeżenia w 1T), więcej zbiera w ataku, wymusza faule i trafia spod kosza.

Jarrett Allen

GP: 27 / PPG 14.1 / APG: 1.9 / RPG: 9.2 / SPG: 1.0 / BPG: 1.1 / TS%: 68%

Lider defensywy. Ścisła topka wysokich w D, niezmiennie nieoceniony impakt bez windowania boxa.

 

DeAnthony Melton

GP: 27 / PPG 9.4 / APG: 2.0 / RPG: 3.9 / SPG: 1.3 / 3P%: 40% / TS%: 57%

Trudno wyobrazić sobie lepszego rolesa na pozycji guarda. Topka w perimeter D, all-around skill i 40% za 3 przy średnio 5 próbach. Idealny glue guy. Powinien świetnie wyglądać zarówno obok CJa jak i Foxa.

Malik Beasley

GP: 27 / PPG: 13.0 / APG 1.9 / RPG: 3.3 / SPG: 0.6 / 3P%: 32% / TS%: 50%

Spory spadek skuteczności w porównaniu z 1T, ale dając scoring z ławki na poziomie 10 ppg+ nadal Malik był użytecznym graczem.

Naji Marshall

GP: 24 / PPG 12.3 / APG: 3.0 / RPG 4.5 / SPG: 0.8 / 3P%: 30% / TS%: 52%

Niezły finisher, dobry passing, plusowy defense. Ogólnie fajny energizer z ławki.

Derrick Jones JR

GP: 21 / PPG: 5.7 / APG: 0.8 / RPG: 3.0 / SPG: 0.3 / BPG: 0.6 / 3P%: 34% / TS%: 63%

W zasadzie niezmienny playstyle od wielu lat. Na pewno skorzystamy z jego długich łap i atletyzmu.

Dwight Powell

GP: 25 / PPG: 7.7 / APG: 1.0 / RPG: 5.0 / SPG: 0.8 / BPG: 0.5 / TS%: 77%

Super weteran na parkiecie i poza nim. Korzysta na obecności Luki w rl Mavs, ale u mnie jako backup na pewno też dawałby wszystko co potrzebne przez kilkanaście minut z ławki.

 

Terminarz:

@LAL

@ORL

@ORL

IND

MIN

MIL

HOU

LAC

@DEN

@OKC

@DAL

@SAS

CHI

NOP

@BRK

@CHO

@CHO

GSW

@TOR

@ORL

@MIA

NYK

LAL

BRK

PHO

@DET

PHI

 

Podsumowanie:

Plusy:

- ZDROWIE!

- 2 ofensywne opcje w świetnej formie

-  Głębia składu: 10 osobowa, zdrowa przez znaczą większość trymestru rotacja, grające realne minuty w realu.

- Kilku zawodników z wyróżniającym się passingiem co dodatkowo daje wiele możliwości w ataku.

Minusy:

- Na pewno przydałby się jeszcze przynajmniej jeden gracz z legitną trójeczką.

 

Proponowany bilans: Tak jak napisałem na wstępie. Oczekiwałbym bilansu z topu czyli coś w okolicach 18:9.  

Dzięki za uwagę!

Edytowane przez Principe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. wstęp 

    Pacers miedzy pierwszym i drugim trymestrem nie dokonali żadnych zmian, wiec w drugiej części sezonu liczę na to że nowi zaczynaja się zgrywać na dobre z resztą zespołu, który swój trzon ma już zresztą sporą ilość meczy rozegranych wspólnie (cp3, FVv, nurk, Tre, Eubanks, Niang czy Shamet i Holiday są u nas już bardzo długo jak na warunki begm). 

    W drugim trymestrze miałem kilka urazów ale kilku zawodników zaliczyło też wyraźną zwyżkę formy. Pochwalić w tym trymestrze należy m. in Barnesa i VanVleeta. Rozrzucali się nieco i zapewniają tak bardzo potrzebny scoring. 
    W pierwszej czesci sezonu dostałem bilans 14-14. W II trymestrze powinno pójść jeszcze lepiej i poniżej przeczytać możesz dlaczego tak uważam. 
  2. Absencje
    - wypisuje najważniejszych 10 graczy 


    PG Paul 7
    SG VanVleet 3
    SF Barnes 0
    PF Tucker 2
    C Nurkic 7
    PG/SG Tre Jones 3
    SG/SF Shamet 16
    SF/PF Niang 0
    C Eubanks 0 
    SF Houstan 17 ( DNP!)

 

Dwóch graczy z s5 opuściło po 7 spotkań, jeden 3 mecze, jeden 2 spotkania, a Harrison Barnes zagrał w każdym spotkań. Tre Jones wyleciał na tylko trzy ostatnie spotkania w trymestrze, ale wtedy grał już cp3. 
Jak widać zdrowie bardzo dopisywało mojej drużynie co powinno mieć pozytywny wpływ na wyniki. 

3. Rotacja:

Moi najważniejsi zawodnicy wypadali raczej na pojedyncze mecze, nie opuszczali ich seryjnie, prócz cp3 który opuscil 7 meczy z rzędu, a wiec pozwolę sobie przygotowac tylko dwa warianty rotacji, resztę mysle ze łatwo sobie wyobrazić kto w danym meczu przejmie minuty nurkica czy FVV. 

Rotacja pełna : 
PG Paul 29 T. Jones 19
SG VanVleet 35 Shamet 10 T. Jones 3
SF Barnes 35 Shamet 3 Houstan 6 Niang 4 
PF Tucker 28 Niang 20 
C Nurkic 30 Eubanks 18
 
Dodatkowo minuty shameta pod jego nieobecność dostanie duane washington jr z twoway. W przypadku braku nurkica minuty na c dzielą Eubanks i Tucker. (W stosunku około 30/18)

Rotacja bez cp3 ( 7 spotkań) :
PG T. Jones 34 Washington Jr. 14

SG VanVleet 35 Shamet 13 
SF Barnes 35 Houstan 6 Niang 7 
PF Tucker 28 Niang 20 
C Nurkic 30 Eubanks 18

 

Tre Jones wchodzi w buty cp3, Washington jr wchodzi w buty Tre Jonesa i reszta wiele się nie zmienia. Tre to mój najlepszy zmiennik więc dobrze zastąpi naszego kapitana. 

Mam dość krótką ale zgraną rotację i uważam że 7 mocnych punktów. Od biedy w spotkaniach z dużą ilością pauzujących do rotacji wskoczyć mogą Trevelin Queen, Nerlens Noel czy weteran Justin Holiday, każdy z nich miał jakieś przebłyski dobrych minut w tym trymestrze, o czym później. 

 

4. Statystyki i opis graczy: ( w nawiasie liczba opuszczonych spotkań) 

s5 

PG - Chris Paul (7)
32,4min 47%fg 2,1 x 44,6% 3fg 78,1%ft 16,2pts 4,1reb 8,6as 1,3stl 0,6blk 2,0to

bardzo równy, solidny trymestr w wykonaniu 38-latka. Forma szła w górę wraz z jego trwaniem, progress został przerwany 7-meczową absencją ale wrócił w pełni formy na ostatnie spotkania. Dużo lepiej niż ten powolny start sezonu. Cieszy jego trójeczka na bardzo dobrym poziomie. 

SG/PG - Fred VanVleet (3)
37,4min 41,8%fg 3,3 x 36,3% 3fg 93,5%ft 21,3pts 5,3reb 6,7as 1,3stl 0,7blk 1,7to 

Fred uporał się chyba wreszcie z urazami… oraz rzutowym slumpem. Nareszcie! Wrócił do formy z pierwszej połowy zeszłego sezonu, która dała mu rok temu nominacje do meczu gwiazd. 3,3 trójki na 36,3% biorę z pocałowaniem ręki, wreszcie mam też lidera scoringu na którego można liczyć. W aż 10 spotkaniach rzucił powyżej 28 punktów. 

SF/PF - Harrison Barnes (0) 
33,6min 46,7%fg 2,3 x 43,3% 3fg 82,6%ft 16,1pts 3,9reb 1,4as 0,7stl 1,0to

Nowy nabytek Pacers miał bardzo powolny start sezonu, tłumaczyć to można nowym zespołem ale według mnie słabo było też fizycznie i kondycyjnie. Barnes chyba nie przepracował sumiennie tego off-Season, ale jak przystało na weterana rozkręca się wraz z trwaniem tego sezonu. Dużo lepszy trymestr, choć nadal zdarzają się niestety spotkania gdzie przechodzi obok meczu i jest mało agresywny. Potrzebujemy go w full-aggresive mode i jego rola u nas nieco różni się od jego roli w realnym świecie. U nas dostanie dużo więcej touches i szans by pograć 1vs1. Świetnie wymusza faule i chcemy to częściej wykorzystywać. Niewątpliwie dużym atutem posiadania Barnesa jest jego dostępność - nie opuścił w tym sezonie ani jednego spotkania. Ta trójeczka na 43,3% to również skarb w tym trymestrze. 

PF/C - PJ Tucker (2) 
23,4min 38,8%fg 0,6x 38,1% 3fg 100%ft 3,2pts 3,6reb 0,7as 0,4stl 0,4to 

Spec od zadań defensywnych, niestety w ataku wygląda coraz słabiej. Myślę też, że to taki zawodnik który schodzi w cień w RS a prawdziwą przydatność zobaczymy dopiero w PlayOffs. Cieszy, że to kolejny ironman w moim zespole i opuscił tylko dwa mecze w sezonie. 

C - Jusuf Nurkic (7) 
24,5min 51,6%fg 1,1 x 38,6% 3fg 67,2%ft 12,9pts 8,4reb 2,9as 1,1stl 0,8blk 2,5to

Zaczynają się niestety problemy zdrowotne. Drobne urazy w drugim trymestrze i szykująca się nieco dluzsza przerwa w trzecim trymestrze. Ale ten drugi trymestr na pewno na solidnym poziomie. Trzyma defensywę Blazers w ryzach w realu. U nas ma w defensywie wsparcie dużo lepszych obrońców (cp3, FVv, Tre Jones) oraz w ataku ma łatwiej mając obok siebie takich kreatorów. Staramy się dużo grać przez niego w ataku i wykorzystywać jego bardzo dobry passing. Proszę zwrócić uwagę, że w tym sezonie już regularnie trafia trójki na bardzo dobrym procencie, sprawia to, że żadnego z moich graczy s5 nie można odpuszczać, gdy stoi na dystansie i szykuje się do rzutu. 

2nd unit:

PG - Tre Jones (3)
28,3min 44,6%fg 0,6 x 23,1 3fg 87%ft 
13,2pts 3,6reb 6,0as 1,2stl 1,6to 

Kolejny solidny zawodnik, gra i prowadzi zespół w przemyślany sposób, nie robi nic na sile, nie traci piłek i swietnie kreuje. Czeka go w Pacers świetlana przyszłość… a narazie rola 6th mana bardzo mu sprzyja. Do poprawy slump rzutowy, bo ta trójka ostatnio wygląda bardzo źle, na szczęście ja mam w okoł bardzo dobrych shooterów i podstawowym zadaniem Jonesa jest kreowanie innych, a nie trzaskanie deep 3’s. 

PG/SG - Duane Washington Jr. (11)
16,2min 36,3%fg 1,8 x 40,3% 3fg 72,7%ft 10,9pts 1,7reb 3,3as 0,3stl 1,5to

wypełniacz rotacji na PG w razie absencji któregoś z dwójki Paul, Jones. Całkiem niezły wypełniacz. W pełnym składzie raczej dostanie DNP. 
11 pkt w 16min na mecz uważam za bardzo dobry wynik, jego scoring się przyda u nas w zespole. W aż trzech z 16 spotkan tego trymestru wrzucił powyżej 20 pts. 


SG/SF - Landry Shamet (16)
29,4min 35,6%fg 2,8 x 37,3% 3fg 96%ft 13,6pts 2,9reb 3,6as 0,5stl 1,1to 

Shameta dręczą w tym sezonie kontuzje, ciężko złapać mu przez to flow, jednak na początku trymestru; w jednym ze spotkań wykręcił linijkę 31 pts, 6ast i 9 trójek, a dwa spotkania później dorzucił też 31 pts, 5ast i 7 trójek, dlatego szkoda tej późniejszej kontuzji i tego że zgubił rytm który złapał na te kilka spotkań. 


SF/PF - Georges Niang (0) 
20,1min 44,7%fg 2,1 x 39,9% 3fg 85,6%ft 8,5pts 2,7reb 1,2as 0,3stl 0,6to

W tym sezonie dzięki poprawie defensywy wyrósł na na super role playera z ławeczki. U mnie, jesli chodzi o minuty 7. najważniejszy gracz rotacji. W realu gra dość podobną rolę w mocniejszym zespole i się z niej świetnie wywiązuje. Ma super celny trymestr, dodatkowo widać postępy w obronie, gdzie stał się conajmniej przyzwoitym graczem…dostępny w każdym meczu, kolejny plus tego zawodnika. 

 

SF - Caleb Houstan (17)
11,6min 48,3%fg 1,0 x 45,5% 3fg 3,8pts 1,6reb 0,6to

Zawodnik na 6-8min w meczu..W realu zdarza się dnp ale był zdrowy i dostępny cały czas. Mój pierwszorundowy wybór draftu dostanie stałe kilka minut na mecz w rotacji, coby nabywać cennego doświadczenia. Nie wiele różnicy robi na parkiecie ale też nie wiele napsuje, bo jest solidnym obrońcą, a w ataku zbyt wiele touches nie dostanie. Jego zadaniem jest trafic trójkę na mecz i wywiązuje się z tego w realu w 11min na mecz. Dużo pracy przed nim, a te kilka minut na mecz to szansa, aby zdobyć nasze zaufanie na przyszłość.  

 

C - Drew Eubanks (0) 
20,8min 65,4%fg 65,6%ft 6,0pts 5,3reb 1,4as 0,6stl 1,3blk 0,8to 

Fajny back-up C. Dobra zbiórka, umie w cuty, umie w pick n roll, wie jak się ustawiać w ataku, w tym roku poprawił tez mocno bloki, 1,3 blk w 20 minut w tym trymestrze, dość imponujący wynik. Chyba nawet mocna czołówka bloków per minute w lidze. Śmiem twierdzić, że przy cp3 i FVV wyglądałby jeszcze fajniej w ataku. 

Wymieniłem statystyki 11 zawodników. Cała reszta to uzupełniacze rotacji, lub garbage time players , zamiast się pastwić nad ich statystykami postanowiłem wymienić po jednym najlepszym ich meczu w tym trymestrze, aby pokazać, ze w razie co mam kim zapełniać rotację. Korzystam z nich podobnie jak w realu, tylko gdy naprawdę trzeba. 

Nerlens Noel C/PF

21min 2pts 5reb 2as 3stl 4blk 1to 

Trevelin Queen SG 
23min 13pts 9reb 1as 1stl 3blk 3to

Jrue Holiday 

8min 0pts 2as 1blk +/- +14 xD

Kai Jones 
13min 4pts 7reb 


Mac McClung 

—— gwiazda GLeague podobnie jak w realu. 


5. Terminarz: 

GSW 
(Powinienem dać radę, graja bez ingrama)
@CLE
(Ciezki match-up, raczej w plecy)
NYK

(Mecz u siebie ze słabszymi knicks, raczej win)
@BOS, @MIA, @NOP 
(Trzymeczowy roadtrip, 1-2)
ATL(b2b), CLE, LAC, TOR
(4 mecze u siebie, dość łatwy b2b później 3 trudne mecze, conajmniej 2:2 a możliwe lepiej) 
@PHI
( raczej Take the L)
POR, CHA
( dwa mecze u siebie z tankerami, 2:0)

@NYK
(Tym razem raczej porażka bo chyba mam nie pełny skład - (cp3))
ATL, MEM(b2b)
(Conajmniej 1:1, z szansa na 2:0)

@MIL, @OKC, @DEN, @PHX(b2b)
(Dość Trudny roadtrip, 1:3 daje w ciemno, z szansą na 2:2)

CHI
( trudny przeciwnik z tej samej dywizji, ale ostatecznie przewaga parkietu bierze górę ;) )
@ORL(b2b) 

(Take the L) 
MIL
( takie pół na pół, cp3 już wraca na ten mecz)
@MEM

( takie pół na pół)

LAL, SAC(b2b), CLE

(2:1 realne, bo jeden mecz to tankerzy a zarówno lakers jak i Cavs mają na koniec trymestru problemy ze zdrowiem)

15 meczy u siebie 

12 meczy na wyjeździe 

5x b2b ( ale trzy dość latwe ATL, MEM i SAC u siebie )

 

Zdarzają się w miare często Dość trudni przeciwnicy, to trzeba przyznać, ale było też kilka spotkań przeciwko tankerom. Takie mecze jak z Portland, Sacramento, Charlotte to dla nas jako skład weteranów są must-winy, a w reszcie spotkań musimy nakulać około połowy zwyciestw i bedzie dobrze. 


6. Wady i Zalety : 

Wady:
*dość krótka i sztywna rotacja
*słaby Tucker

*najlepszym scorerem jest VanVleet (21,5ppg)

Zalety: 

*elitarne free throws%

Praktycznie każdy oprócz centrów rzuca powyżej 80% ft.
*elitarne three point shooting 
Paul 2,1 x 44,6% 
VanVleet 3,3 x 36,3%
Barnes 2,3 x 43,3%
Tucker 0,6 x 38%
Nurkic 1,1 x 38,6% 
Washington Jr 1,8 x 40,3% 
Shamet 2,7 x 37,3% 
Niang 2,1 x 39,9% 
Houstan 1,0 x 45%

9 z 11 zawodnikow mojej rotacji grozi więc naprawdę bdb rzutem za trzy. Naprawdę mam w tej chwili komfortową sytuacje jesli chodzi o spacing na boisku. 

*doświadczenie i uniwersalność 
Moi gracze to weterani i gracze z bardzo dobrych zespołów w realu. Jak chodzi o przydatnych, rotacyjnych zawodnikow to Mam: trzech guardów z suns, dwóch forwardów z sixers, dwóch centrów z blazers, forwarda z Kings, guarda z Raptors, i rodzynkamj są moi młodzi z draftów: Tre Jones który jednak jest jednym z lepszych graczy u tankujących Spurs, oraz Caleb Houstan który gra w młodziutkich ale walczacych Magic. Imo Fajna, wyrównana mieszanka. 


* zgranie, zespołowość, wyrównany zespół, wiele możliwości
Trza przyznać ze Brak mi super liderów, g2g z pierwszej półki, ale analogicznie trzeba przyznać ze to fajna paczka, nikomu nie odpuścimy i powalczymy o dobry wynik przeciw każdemu. 
kto ma dzień ten gra więcej w ataku, lub kto ma korzystny match-up. U mnie G2G może być nawet Nurkic jesli któryś trener się w końcówce zawiesi i wybierze niewłaściwego centra. Taki element zaskoczenia stosuje nasz trener. Nie wiadomo do kogo trafi piłka na ten najważniejszy rzut w meczu. 


*tracimy najmniej piłek 
Paul 2,0 strat na mecz, VanVleet 1,7 strat, Tre Jones 1,6 strat a są to główni ballhandlerzy. To już więcej traci Nurkic, bo ponad 2 ale poza tym mam tez rolesow którzy szanują piłkę jak Tucker czy Niang, Barnes. Najwieksza wada mojej obrony czyli obrona w transition jest w tym momencie zniwelowana. 

 



7. proponowany bilans :

Z tekstów w nawiasie w zakładce terminarz wyszło mi miedzy : conajmniej 13:14 a 16:11 w najlepszym wypadku. Uważam tez ze jesli chodzi o indywidualne statystyki miałem lepszy trymestr niż poprzedni, a zamysł taktyczny i skład się nie zmienił, a więc należy mi się moim zdaniem conajmniej 14:13. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philadelphia 76ers - II trymestr

Wciąż jestem :)

 

Krótko:

Piękny trymestr w wykonaniu moich głównych graczy, większość gra lepszy lub dużo lepszy trymestr niż poprzedni, mało kontuzji.

 

Ofensywa

Zaryzykuję stwierdzenie, że Joel, Kyrie, Klay to najlepsze ofensywnie trio w lidze a przynajmniej w tym trymestrze i do tego świetnie się uzupełniające co przekłada się na naszą grę. Topka pod koszem i topka na obwodzie.

Z ławki ofensywna perełka w postaci Maxeya by utrzymać świetną ofensywę. Zabójczy spacing, ponad 8,6 trójki duetu Kyrie Klay na około 42%!!! Do tego dobre uzupełnienia, utrzymanie spacingu z ławki, bardzo dobra ofensywna zbiórka, szybki skład do kontr. Najlepsza ofensywa w lidze w tym trymestrze? Być może.

 

Defensywa

McDaniels to nie tylko wg mnie, najlepszy obwodowy obrońca w lidze w tym sezonie. Zamyka najlepszych ofensywnych graczy w tej lidze :)

Do tego świetne uzupełnienie piątki w postaci bardzo dobrze broniącego pod koszem Clarke, który bierze na siebie najtrudniejszego wysokiego rywala, dobry, wielki Joel, doświadczony i wciąż niezły obrońca w postaci Klaya i Kyrie, który się stara i nie ma dramatu. Z ławki dobrzy obrońcy w postaci Gabriela, Lylesa, przyzwoici Duarte, Roddy, Drummond.

No i na dalszej ławce moja perełka w postaci Josha Minotta, ale to może jeszcze dla niego za wcześnie :)

Nie jest to raczej najlepsza defensywa ligi, ale myślę, że więcej niż przyzwoicie.

 

Dopasowanie

Wg mnie, mam bardzo dopasowaną do siebie drużynę. Nie trzeba się specjalnie zastanawiać czy i jak będzie to wszystko funkcjonowało, role graczy pokrywają się z realnymi.

Joel gwiazda, Kyrie side kick, Klay bez piłki, Maxey z ławki, Clarke, McDaniels do brudnej roboty. Ofensywnie Joel nie przeszkadza Kyriemu, Klay korzysta na skupieniu się obrony na Joelu pod koszem i Kyriem. Joel coraz lepiej podaje a na obwodzie nie ma Harrisa a Klaya i Kyriego i McDanielsa w rogu a Clarke cuttuje i korzysta od koszem z podwojeń.

Clutch

Kyrie jest clutch, Joel jest clutch, Klay także pomaga w końcówkach a McDaniels zamyka w defensywie. Myślę, że mogę założyć, że większość wyrównanych końcówek wygrywam.

 

Kontuzje, odpoczynki i zawieszenia

 

Joel 4 mecze 37-39 i 46

Kyrie 2 mecze 32 i 43 Mecze 52-53 opuścił przez zmianę klubu, u nas nie zmieniał.

Klay 6 meczów 33,36,40,44,46,52

Maxey 6 meczów 29-33, 35

McDaniels 0

Clarke 6 meczów 36-41

Hyland 1 mecz 48 mecze 52-55 opuścił przez zmianę klubu, która u nas nie miała miejsca

Duarte 4 mecze 29-30 i 54-55

Lyles 0

Drumm - 7 meczów 29,38,43-45,48-49 kontuzja czy czasami poza składem - nie wiem.

Keon Johnson czasami poza rotacją

David Roddy czasami poza składem

Wenyen Gabriel czasami poza rotacją

Terry Taylor czasami poza rotacją

 

Starting 5

W zależności od match upów może być różnie, ale raczej w tym semestrze głównie:

Embiid

Clarke

McDaniels

Klay

Irving

 

Kontuzji nie było na tyle dużo by rozpisywać inne lineupy

 

Minuty:

Gdy w zdrowiu wszyscy to mniej więcej:

Embiid 35/ Clarke 5/ Drummond 8/ Gabriel

Clarke 28/ Mcdaniels 6/ Lyles 14/ Minott

McDaniels 26/ Klay 14/ Duarte 8/ Roddy

Klay 20/ Maxey 28/ Duarte

Irving 35/ Hyland 13/ Keon

 

36 mecze absencji co daje tylko 713 minut absencji jeżeli się nie pomyliłem w wyższej arytmetyce :)

Zatem rozdzielam nie 6480 minut a 7193 minut, czyli w zaokrągleniu 266 minut na mecz, czyli około 53 minut na pozycję.

Polecam takie uczciwe rozkładanie minut dla wszystkich opisów.

 

Embiid 36/ Clarke 5/ Drummond 9/ Gabriel

Clarke 27/ McDaniels 4/ Lyles 16/ Gabriel 6/ Terry/Minott/ Butler

McDaniels 29/ Klay 15/ Duarte 9/ Roddy

Klay 20/ Maxey 30/ Duarte 3

Irving 36/ Hyland 14/Keon 3

 

Opis graczy

 

Joel Embiid

image.thumb.png.a8c7dcf10db3e567d3508fea1bc0a405.png

 Świetny wielowymiarowy scoring plus zauważalny rozwój passingu. 65% TS, wymuszanie fauli, On-off +18,4 w sezonie  :)

Nie skupia się na obronie, ale mimo to wymusza o 3,2% gorszą skuteczność przeciwnika w rzutach za 2 a 2,3% w rzutach za 3. 2,6 stocków, ponad 10 zbiórek. Dominuje.

Chyba nic więcej nie trzeba dodawać, drugi najlepszy center w grze, wg mnie top3 gracz w tym sezonie. W scoringu chyba nawet najlepszy + clutch.

 

 

 

Kyrie Irving

image.thumb.png.9dad0dc0f8d479b64b17ef3e447225e3.png

Och Kyrie, Kyrie, znowu nawywijał :) To był tekst z zeszłego opisu, niektórzy mogą stwierdzić, że w tym jest również aktualny.

Sytuacja wygląda następująco - u nas ma identyczny kontrakt jak w realu, ale przesunięcie jest o rok. Wg mnie nie ma żadnego problemu, tak jak w sprawie kontraktu, nie było problemu w zeszłym sezonie w Nets.

Bardzo dobry trymestr, Mr Elegant + do tego clutch - lideruje w lidze w punktach w 4tej kwarcie 9,8 pts w sezonie, lat 15 games (nie umiem za trymestr) 13,8 pts na 59% z gry!!!

Scorer, który odciąża Embiida i nie przeszkadza mu. Najwięcej iso ppp w lidze z graczy, którzy robią to często 1,28 ppp

Obrona nigdy nie należała do jego zalet, ale stara się i jest mniej więcej neutralny lub nawet lekko dodatni, wymusza o 2,4,3% gorszy % u graczy przez niego krytych.  Do tego 1,2 stl i 0,6 blk na mecz.

W tym trymestrze wróciła świetna trójka prawie 4 3ki na mecz na 41%!

 

 

 

Klay Thompson

image.thumb.png.5ca44ac0d48495b3e382e0e92051bba9.png

Metallica skończyła się na KillemAll a Klay dwa lata temu po kontuzji. To chyba nie jest takie pewne :) Pewnych rzeczy jednak się nie zapomina. Początek sezonu słaby rzutowo, ale w drugim trymestrze 4,8 trafionej 3ki na mecz na ponad 42%. Chyba nie drugiego takiego strzelca a z pewnością drugiego, który przy okazji nie monopolizuje piłki. U mnie jeszcze więcej miejsca niż w Warriors bez Currego.

W obronie doświadczenie, choć szybkości już brakuje. +2,2% ovr, ale 3ki bronione na -6,4%. Spadły cyferki w defensywie, ale to głównie dlatego, że pod nieobecność Currego był głównym scorerem w Warriors, u mnie jest 3cim, więc obrona powinna być lepsza.

 

Tyrese Maxey

image.thumb.png.4d94b17c7c5cd35dce8a82a3d430518a.png

Po kontuzji mniejsza rola i nie doszedł jeszcze do pełnej dyspozycji, gorszy trymestr, ale wciąż prawie 17,5 pts z ławki, prawie 2 3ki, pull upy, step backi itd,  Do tego niesamowity ciąg na kosz i kończenie pod nim. No i ten zaraźliwy uśmiech. Obrona neutralna lub lekko ujemna, stara się, ograniczeń fizycznych nie przeskoczy. Ovr 0 0,1% lgorzej rzucali przeciwnicy na nim,  ale słabiej bronił 3ki.

 

Jaden McDaniels

image.thumb.png.778538b5a94621478b6252e35ab61b74.png

Pan od czarnej roboty. Jeszcze niestety niestabilny, lepsze i gorsze mecze. Rzut w tym trymestrze już dużo lepszy, prawie 40% za 3,  z racji grania z Gobertem, słabsza zbiórka.1,7 stocków na mecz.

Świetny obrońca, wg mnie najlepszy obwodowy obrońca w lidze. Nie tylko wg mnie :)

image.png.3a50e3b32eed1c845ab5698cd7e7b001.png

 

Brandon Clarke

image.thumb.png.75ee7b0a895364a61e8d8d518e8602d6.png

Kolejny Pan od czarnej roboty. Brak rzutu trochę boli, ale z racji stylu gry, nie zabiera miejsca pod koszem, bo najczęściej rolluje w stronę kosza, łapie alleje i walczy o zbiórkę ofensywną.

 Wg mnie bardzo dobry fit do Embiida mimo tego, że słabo rzuca. Nie zabiera przestrzeni, odwala czarną robotę pod koszem, broni, aktywny - szuka miejsca, cały czas w ruchu, świetny target dla podwajanego Embiida, Irvinga i innych graczy, cut back 1,27 ppp, rollowanie 1,46 ppp! , efektywny (TS 68,4%), efektowny. Bierze na siebie grę w obronie czym odciąża Joela.

Vertical threat.

Bones Hyland

image.thumb.png.765d7e97f53ce9c87f0910d1a670bc79.png

Gorszy trymestr, dość słabe procenty, choć ciężke rzuty wykonuje. Słaba obrona i zamieszanie z jego rolą. Jeżeli będzie podskakiwał to niestety będę musiał go zbenchować, może ochłonie. Wielki talent, staram się zapewnić mu jak najwięcej minut, ale zespół ponad wszystko.

 

Chris Duarte

image.thumb.png.734742ac5954e3078f5035ca7b5a4ba5.png

Na razie nie wrócił do dobrego poziomu po kontuzji. Liczę na niego w przyszłości.

 

Trey Lyles

 

image.thumb.png.a727287f05baf3a42055793931ca4de7.png

Mój shooting big w końcu gra na bardzo dobrym poziomie. W dobrze grających Kings pełni ważną rolę. W 17cie minut ponad 8pts, 4 zbiórki i 1 stock i ponad 1na trójka na prawie 40%.

Neutralny obrońca, pod koszem dobrze -9% gorzej rzucają przeciwnicy, ale słabo broni trójki +8% lepiej rzucają na nim.

 Daje mi potrzebną zmianę stylu. Może grać z non shooting bigs jak Drumm czy Clarke, albo daje jeszcze więcej shootingu z Joelem.

 

Andre Drummond

image.thumb.png.93962a1254433b6d8875cbc2cf308c6a.png

To co zwykle - świetna zbiórka, niezły scoring, neutralna obrona na dokładnie 0, niezła obrona 3jek.. Niezła współpraca w realu z Dragicem, więc myśle, że u mnie też będzie dobrze.

Daje mi wsparcie na zbiórce, bo to chyba najlepszy zbierający w lidze, 5,8 ofensywnych zbiórek per36. Co ciekawe Chicago w tym sezonie gra z nim lepiej niż bez niego +3,9 z nim, - 2,6 bez niego, czyli on/off +6,5 :)

 

Keon Johnson

 

image.thumb.png.ce02c0f40ff92147a247251042a16212.png

Kolejny kroczek w rozwoju, coraz większe minuty w napchanej guardami rotacji PTB. U mnie także 9-12 gracz w rotacji. Bardzo efektowny, sprzeda się więcej biletów.

Dwa jajka dodajemy do 500 gram mąki. Dodajemy mleko, szczyptę soli, cukry i 25gram drożdży, tak mnie to ciekawi czy ktoś to czyta :)

Może ktoś chce przepis na pyszną cebulową następnym razem?

 

David Roddy

 

image.thumb.png.1350476034a90b121ee56e6c1cb6b75f.png

Stabilna, choć mniejsza rola w rotacji jednych z najlepszych w Konferencji Zachodniej Miśków z Memphis. Rookie i takie błędy też mu się zdarzają. Może nie powala, ale przyzwoity all arounder w swoim debiutanckim trymestrze. W tym trymestrze już nie jest królem +/- w lidze, poprawił się w tym. Twardy zawodnik, ale jeszcze nie jest to jego czas.

 

Wenyen Gabriel

 

image.thumb.png.6cce63db9f398ae772a5ef2fb6ddd46c.png

Piękny trymestr Gabriela. Serducho do gry jest. Dobra obrona, rim protection, zbiórka czasami trójka na przyzwoitych procentach, bardzo dobrze kończy pod koszem, roluje (1,41 ppp).

 

Terry Taylor

image.thumb.png.b915f12843a60c140f64f8c7be4342ce.png

Zaczął coś grać, bestia na ofensywnej tablicy 5 zbiórek ofensywnych per 36. No i to na razie wszystko :)

 

Terminarz

image.png.eddfd274ec400a227b38f905d5334007.png

             
            14 wyjazdów, 13 u siebie
             
           

Podsumowanie

Plusy

- Joel

- Kyrie

- Klay

- świetna forma strzelecka

- wg mnie bardzo dobre dopasowanie pod Joela

- dobra obrona

- dużo opcji zdobywania punktów w różnych rolach i miejsc na parkiecie

- stabilny skład

- mało kontuzji

- super clutch gracze

Minusy

Trochę na siłę, ale:

- gorszy trymestr Maxeya, ale to wciąż 17pts w 30 minut z ławki

- wciąż słaby Duarte

- zamieszanie z Hylandem

 

Proponowany bilans

Patrząc na terminarz wyszło mi 22-5, ale naprawdę nie będę się denerwował żadną propozycją.

Pozdrawiam :)

             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bux T2

 

Nie bede już pisał że opis jest krótki bo to w moim przypadku jest to oczywiste a moje opisy nadają się w sam raz na 1 minutę czytania przy 3 łykach kawy

Z plusów:

 

  • monster forma Giannisa - ludzie już przyzwyczaili się do jego impaktu, a on wciąż gra lepiej i lepiej - na pewno u mnie ma przestrzeń i swobodę w decyzjach ofensywnych i defensywnych
  • Fultz – od jego powrotu real Orlando są 19-15, w beGM Bucks na pewno dużo lepiej. Po starcie kariery po prostu mnie cieszy jak chłopak wychodzi na prosta i jaki ma fajny impact na grę zespołu, true pg
  • forma Hielda i Currego jako głównych strzelców zespołu in plus
  • wyskok z formą Okogie – wprawdzie to już końcówka T2 ale regularność za ostanie mecze gdzie w real phx brakuje tylko KD to bajka – po Fultzu druga fajna historia tego sezonu
  • powrót i gra defensywnego specjalisty Wrighta
  • Gabe powolutku ale systematycznie wygryzający lowrego z S5, myśle ze w T.3 już tam zostanie w real Miami

Z minusów:

  • kontuzja Klebera - duża strata pod koszem na T2
  • fakt że uwierzyłem że Barton jest wstanie nabijać staty w Wizzards
  •   brak tank mode Uta przez co Fonteccio zabrakło minut

 

Rotacja (Kleber out cały T.2):

Fultz 33 / Gabe 15

Seth 28 / Delon 10 / Gabe 10

Hield 33 / Delon 15

Okogie 33 / Barton 7 / Wade 8

Giannis 33/ Jones 8 / Wade 7

 

Inne absencje:

Delon (5)

Giannis (7)

Curry (5)

Barton (13)

Vincent (5)

Jakby niektóre nieobecności Currego, Gabe czy Delona było DNP z innych względów niż zdrowie - głównie load management.

Dean wraca na drugą połowę T2.

 

W przypadku absencji poszczególnych graczy obwdowych więcej minut dostaja Barton i Nworra dostaje minuty. Jak nie gra Wade Giannis i Jones dostają parę minut więcej.  

W ciągu kwartału głównie boli absencja Klebera, która wymusiła sporą zmianę s5. Bucks idą z niskim składem z dobryą 3ją i spoko obroną trzymaną Gianisem na C oraz Okogie, Delonem i Gabe’m walczocymi na obwodzie. Gramy to co zawsze w ataku czyli autostrada pod kosz dla Greka otoczonego 3/4 strzelcami na obwodzie.

 

Terminarz

15 wyjazdów,  12 home - dość trudny terminarz, ale na szczęście sporo meczy z zespołami szukającymi piłeczek w drafcie, albo mocno poturbowanych kontuzjami.

29

 

Utah Jazz

L

 

30

@

New Orleans Pelicans

L

 

31

@

Cleveland Cavaliers

L

 

32

@

Brooklyn Nets

W

 

33

@

Boston Celtics

L

 

34

@

Chicago Bulls

W/L

 

35

 

Minnesota Timberwolves

W

 

36

 

Washington Wizards

W

 

37

 

Washington Wizards

W

 

38

@

Toronto Raptors

L

 

39

 

Charlotte Hornets

W

 

40

@

New York Knicks

W

 

41

@

Atlanta Hawks

W

 

42

@

Miami Heat

L

 

43

@

Miami Heat

L

 

44

 

Indiana Pacers

W

 

45

 

Toronto Raptors

W/L

 

46

@

Cleveland Cavaliers

L

 

47

@

Detroit Pistons

L

 

48

 

Denver Nuggets

L

 

49

@

Indiana Pacers

L

 

50

 

New Orleans Pelicans

W/L

 

51

 

Charlotte Hornets

W

 

52

 

Los Angeles Clippers

W

 

53

 

Miami Heat

W

 

54

@

Portland Trail Blazers

W

 

55

@

Los Angeles Lakers

L

 

 

Osobiście jestem zadowolony i z formy Giannisa i strzelców obok nich, którzy również poza trafianiem trójek potrafią bronić.

Patrząc na siłę terminarza myślę, że okolice .500 jestem w stanie osiągnąć czyli 14-13 jest uczciwe. +- 1W/L w daną stronę też będzie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIAMI HEAT

Dużo szerszy opis zamieściłem w 1 trymestrze. Jak ktoś jest chętny to zamieszczam dla przypomnienia: 

 

 

Depth Chart(nominalny):

PG: Oladipo 26/Dragic 12/Daniels 10/ Rose

SG: Harris 24/Strus 24

SF: Doncic 36/Osman 8/Daniels 4/Livers

PF: Durant 36/Osman 12/Tillman

C : Horford 26 /Portis 22 /Biyombo

W przeciwieństwie do poprzedniego trymestru liderzy zaczeli opuszczac spotkania. W szczególności Durant pauzując 15 meczów: Rotacja bez niego wyglądała następująco:

PG: Oladipo 28/Dragic 10/Daniels 10/ Rose

SG: Harris 24/Strus 24

SF: Doncic 36/Daniels 6//Livers 6

PF: Portis 18/ Osman 24/ Tillman 6 

C : Horford 26/ Portis 12/ Tillman 10/ Biyombo

Za Duranta wchodzi do S5 Portis, glownie ze względu na swoje gre w ataku. Spokojnie moze grac obok Horforda. Odkurzony zostaje Tillman, ktory rowniez w real Memphis pełni podobna role(ostatnio nawet w S5 lądowal ;) .

Randomowe Staty:

L. Doncic: 

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS TS% +/-
2022-12-16 2023-02-02 21 21 35.9 11.2 21.8 .514 2.7 7.2 .375 8.8 12.0 .731 1.0 8.4 9.4 7.7 1.3 0.3 3.7 2.6 33.9 62.6 3.1

Pod kątem indywidualnych występów to jest kosmiczny trymestr. A wydaje mi się, że już wszyscy do tego przywykli.

All in one staty za caly sezon:

LEBRON +5.299% A+

O-LEBRON +5.7100% A+

D-LEBRON -0.532% D

LEBRON WAR +8.296% A+

Real Plus Minus (RPM) +7.6100% A+

Offensive RPM +7.2100% A+

Defensive RPM +0.467% B

RPM Wins Added - -

RAPTOR +9.199% A+

Offensive RAPTOR +9.4100% A+

Defensive RAPTOR -0.448%C

RAPTOR Wins Added +10.699% A+

Luck-Adjusted RAPM +0.571% B

LA-ORAPM +1.491% A

LA-DRAPM -0.913% F

LEBRON Box +6.3100% A+

O-LEBRON Box +6.2100% A+

D-LEBRON Box +0.264% B-

Box Plus Minus 2.0 (BPM) +10.199% A+

Offensive BPM 2.0 +8.299% A+

Defensive BPM 2.0 +1.993% A

BPM 2.0 Wins Added +5.599% A+

Ponadto Luka już nas zdążył przyzwyczaić do swojej elite defensywy:

https://twitter.com/NBA_University/status/1626932659904565251?s=20

 

K. Durant:

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS TS% +/-
2022-12-12 2023-01-08 12 12 34.0 9.9 17.6 .564 2.3 5.2 .452 6.8 7.1 .965 0.4 6.5 6.9 5.0 1.1 0.9 3.6 2.3 29.0 70.0! 11.6

Do momentu kontuzji chyba jeszcze lepszy trymestr niz Luki. 29/7/5 na 70TS%(sic!), a do tego najlepsza defensywa w RS w karierze. Na początku 2T tworzył z Luką zdecydowanie najlepszy duet w lidze.

All in one staty za cały sezon:

LEBRON +3.997% A+

O-LEBRON +3.398% A+

D-LEBRON +0.677% B+

LEBRON WAR +5.692% A

Real Plus Minus (RPM) +3.594% A

Offensive RPM +3.597% A+

Defensive RPM -0.058% C+

RPM Wins Added - -

RAPTOR +5.697% A+

Offensive RAPTOR +4.797% A+

Defensive RAPTOR +0.871% B

RAPTOR Wins Added +6.094% A

Luck-Adjusted RAPM +1.992% A

LA-ORAPM +1.189% A-

LA-DRAPM +0.885% A-

LEBRON Box +3.297% A+

O-LEBRON Box +3.198% A+

D-LEBRON Box +0.163% B-

Box Plus Minus 2.0 (BPM) +7.098% A+

Offensive BPM 2.0 +5.998% A+

Defensive BPM 2.0 +1.081% A-

BPM 2.0 Wins Added +3.296% A+

A. Horford

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS TS% +/-
2022-12-16 2023-02-06 23 23 30.1 3.0 7.4 .398 2.0 5.1 .381 0.2 0.3 .833 1.3 4.7 6.0 2.6 0.6 0.9 0.5 1.8 8.1 53.6 4.2

G. Harris

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS TS% +/-
2022-12-23 2023-02-07 21 18 23.9 2.9 5.8 .500 1.9 4.0 .476 0.8 0.9 .842 0.4 1.6 2.0 0.9 0.9 0.1 0.5 2.1 8.5 68.3 -0.5

Ma ostatni długi stretch, gdzie jest zdrowy. Jest starterem w coraz lepiej grających Magic. Gra na małym volume, ale jest niezwykle efektywny (niespotykane na jego pozycji 68,3 TS%). Do tego bierze na siebie najgorsze cięzkie matchupy w defensywie.  

Elite Catch and shoot: 48 % za 3 za cały sezon

Corner 3s: 53,1%!

https://twitter.com/NBA_University/status/1625133835590434817?s=20

W dodatku tę efektywność uzyskuje grając bez PG z prawdziwego zdarzenia. U mnie ma Lukę czy nawet gravity Duranta. U mnie mialby pewnie podobne volume, wiec latwo go sobe wyobrazic w moim systemie.

V. Oladipo

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS TS% +/-
2022-12-14 2023-01-31 22 1 29.9 4.2 10.5 .403 1.5 5.0 .300 1.8 2.3 .784 0.5 3.0 3.6 4.1 1.9 0.3 2.0 2.5 11.8 51.1 0.5

Nie bierze na razie przykładu z selekcji rzutów Harrisa. Zwłaszcza na pocżatku trymestru bardzo forsował rzuty. Pozniej w skali trymestru zaczął więcej kreowac. Nadal daje daje swietne czytanie passing lanes, sporo przechwytow i deflections. Jakkolwiek selekcja rzutow razi, wiec nastepny trymestr moze byc dla niego kluczowy w dalszej karierze. 

B. Portis

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS TS% +/-
2022-12-17 2023-01-23 19 7 27.4 5.9 12.0 .496 1.4 3.6 .382 1.5 1.7 .906 2.6 7.3 9.9 1.5 0.7 0.1 1.4 1.5 14.8 58.0 -0.1

- przestał ceglić i do momentu kontuzji dawał solidny scoring punch z ławki, a do tego bardzo dobra zbiorka. 

M. Strus:

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS TS% +/-
2022-12-14 2023-02-08 27 11 27.1 3.8 9.6 .398 2.3 6.7 .343 1.0 1.1 .933 0.8 2.9 3.7 2.5 0.5 0.0 0.8 1.8 11.0 54.4 0.4

C. Osman

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-16 2023-02-05 25 0 19.4 3.5 7.0 .506 1.6 4.0 .406 1.0 1.6 .650 0.3 1.1 1.4 1.4 0.7 0.1 0.6 1.4 9.7 7.1 1.2

X. Tillman

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-20 2023-02-10 21 7 17.2 2.5 4.1 .609 0.0 0.2 .250 1.0 1.8 .526 2.3 2.7 5.0 1.5 1.1 0.2 0.6 1.2 6.0 7.5 0.0

D. Daniels:

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-17 2023-01-24 19 6 19.6 1.4 3.6 .377 0.4 1.5 .250 0.2 0.4 .429 0.8 2.6 3.4 2.5 1.0 0.3 1.4 1.6 3.3 3.4 -0.5

G. Dragic

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-18 2023-02-09 22 0 14.5 2.1 5.1 .411 0.7 2.4 .308 0.2 0.3 .571 0.1 1.2 1.3 2.4 0.2 0.0 0.9 1.0 5.1 3.3 -0.8

D. Rose

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-16 2022-12-31 5 0 10.2 1.4 4.0 .350 0.4 2.2 .182 0.2 0.4 .500 0.0 0.6 0.6 0.8 0.0 0.0 1.0 0.8 3.4 0.5 -5.4

I. Livers

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2023-01-11 2023-02-06 11 2 22.1 1.6 4.2 .391 1.2 3.2 .371 0.5 0.6 .857 0.5 1.6 2.2 0.6 0.5 0.6 0.7 2.0 5.0 3.5 -1.4

B. Biyombo

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-12-15 2023-02-01 21 7 16.2 2.1 3.7 .571 0.0 0.0   0.3 1.3 .259 1.3 3.5 4.8 1.1 0.3 1.2 0.8 2.0 4.5 4.7 1.8

 

Plusy: 

- Luka i Durant byli dostępni na początku trymestru, gdzie do tej pory po 1/3 sezonu byli liderami konferencji. Licze, że podtrzymali momentum na początku 2 trymestru. Patrzac po statystykach indywidualnych to dosyc bezpieczne założenie. W związku z kontuzjami oczywiście zakładam pogorszenie wyników w 2 części bieżącego trymestru.

- lepsza forma Portisa

- Dipo i Harris opuscili niewiele meczow, cieszy forma rzutowa Garego

Minusy:

- kontuzje

- gorsza skutecznosc Horforda czy Danielsa

Podsumowanie.

W związku z kontuzjami w moim zespole nie widzę szczególnego powodu by więcej rozpisywać się na temat tego trymestru. Rozpoczął się znakomicie. Durant i Luka byli dostępni na początku trymestru i patrzac wstecz jak wtedy grali mysle, ze poczatek powinienem miec swietny. Pozniej zaczela sie absencja KD, pojedyncze kontuzje w roznych spotkaniach reszty, wiec im dluzej trwal ten odcinek sezonu tym wiecej porazek. Reasumując 1 część trymestru: piękna koszykówa, oddaję tylko dobre rzuty; a 2 część to laga na Lukę. Wiele teamow mialo podobna sytuacje ze swoimi gwiazdami i mysle, ze to bedzie kluczowy aspekt do oceny tego trymestru. Proponuję bilans: 17-10.

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis Grizzlies

W porównaniu do T1 zaszła jedna istotna zmiana, dołączył do nas prawdziwy PG w postaci Tyusa Jones, który z miejsca wskakuje do S5, z zespolu odszedł Patty Mills oraz Jonathan Kuminga.
Pod koniec sezonu a mianowicie od game47 zaszła kolena istotna zmiana, Walker Kessler wskoczyl do S5 jako podstawowy Center, Robinson wyłapał dłuższą kontuzję ale jak się okazuje nie była to dla Griezzlies jakaś odczuwalna strata, wieksze minuty złapał również Bruno Fernando który w końcu wrócił do zdrowia i jest w stanie złapać wiecej minut w rotacji.

Kolejnym bardzo istatonym plusem tego trymestru jest zdrowie graczy którzy odpowiadają za offensywę Griezzlies, Edwards podobnie jak Jones nie opuscili ani jednego meczu, MPJ ledwie w 5 meczach musiał odpocząć i jedynie Christian Wood zaliczył dłuższy odpoczynek bo pauzował w aż 9 meczach.

Rotacja:

Tyuse Jones 35 Devonte Graham 12

Anthony Edwards 35 Tim Hardaway Jr. 12 NAW 2

Michael Porter JR 28 Gordon Hayward 20

Christian Wood 28 Jeremy Sochan 18 Tate 4

Mitchell Robinson 22 Walker Kessler 20 Bruno Fernando 4


Tyuse Jones

G    MP    FG    FGA    FG%    3P    3PA    3P%    FT    FTA    FT%    ORB    DRB    TRB    AST    STL    BLK    PTS
27    23.3    3.4    8.3    .408    1.3    3.8    .353    1.3    1.5    .878    0.4    2.0    2.4    4.5    1.4    0.1    9.4

Devonte Graham - 2 mecze

G    MP    FG    FGA    FG%    3P    3PA    3P%    FT    FTA    FT%    ORB    DRB    TRB    AST    STL    BLK    PTS
25    15.1    1.5    4.2    .362    1.1    3.5    .322    0.8    1.2    .690    0.2    1.0    1.2    2.3    0.6    0.1    5.0

Anthony Edwards

G    MP    FG    FGA    FG%    3P    3PA    3P%    FT    FTA    FT%    ORB    DRB    TRB    AST    STL    BLK    PTS
27    36.8    9.8    20.8    .470    3.0    7.9    .376    4.7    6.0    .783    0.6    5.9    6.5    5.2    1.5    0.9    27.2

Tim Hardaway JR. - 3mecze

G    MP    FG    FGA    FG%    3P    3PA    3P%    FT    FTA    FT%    ORB    DRB    TRB    AST    STL    BLK    TPTS
24    35.7    5.1    13.4    .383    2.7    8.0    .337    1.8    2.5    .712    0.4    4.1    4.5    1.5    0.6    0.1    14.7

Nickeil Alexander-Walker - 8 meczy

G    MP    FG    FGA    FG%    3P    3PA    3P%    FT    FTA    FT%    ORB    DRB    TRB    AST    STL    BLK    PTS
19    16.6    2.8    5.3    .525    1.1    2.7    .412    0.9    1.4    .667    0.2    1.6    1.8    2.4    0.6    0.5    7.6
Michael Porter Jr. - 5 meczy

G    MP    FG    FGA    FG%    3P    3PA    3P%    FT    FTA    FT%    ORB    DRB    TRB    AST    STL    BLK    PTS
22    28.9    6.4    12.7    .505    2.8    6.9    .404    1.6    2.1    .783    0.8    4.2    5.0    0.9    0.8    0.5    17.2

Gordon Hayward - 9 meczy

G    MP    FG    FGA    FG%    3P    3PA    3P%    FT    FTA    FT%    ORB    DRB    TRB    AST    STL    BLK    PTS
18    30.0    4.3    9.8    .441    0.8    3.2    .241    2.1    2.5    .844    0.9    3.5    4.4    2.9    0.8    0.2    11.6

Christian Wood - 9 meczy

G    MP    FG    FGA    FG%    3P    3PA    3P%    FT    FTA    FT%    ORB    DRB    TRB    AST    STL    BLK    PTS
18    32.4    7.1    13.8    .514    2.1    6.1    .349    3.8    4.7    .821    1.8    7.7    9.5    2.2    0.6    2.2    20.2

Jeremy Sochan - 4 mecze

G    MP    FG    FGA    FG%    3P    3PA    3P%    FT    FTA    FT%    ORB    DRB    TRB    AST    STL    BLK    PTS
23    27.2    4.7    10.3    .453    0.8    2.2    .353    2.0    2.7    .742    2.1    3.5    5.6    2.9    0.7    0.4    12.1

Jae'Sean Tate - 13 meczy

G    MP    FG    FGA    FG%    3P    3PA    3P%    FT    FTA    FT%    ORB    DRB    TRB    AST    STL    BLK    PTS
27    23.3    3.4    8.3    .408    1.3    3.8    .353    1.3    1.5    .878    0.4    2.0    2.4    4.5    1.4    0.1    9.4

Mitchell Robinson - 9 meczy

G    MP    FG    FGA    FG%    3P    3PA    3P%    FT    FTA    FT%    ORB    DRB    TRB    AST    STL    BLK    PTS
18    29.8    2.9    4.6    .634    0.0    0.0        1.3    2.4    .545    4.5    5.2    9.7    1.2    1.3    1.7    7.1

Walker Kessler

G    MP    FG    FGA    FG%    3P    3PA    3P%    FT    FTA    FT%    ORB    DRB    TRB    AST    STL    BLK    PTS
27    24.2    4.2    6.1    .691    0.0    0.0        1.2    2.3    .516    3.5    5.6    9.1    0.9    0.6    2.3    9.6

Bruno Fernando - 7 meczy

G    MP    FG    FGA    FG%    3P    3PA    3P%    FT    FTA    FT%    ORB    DRB    TRB    AST    STL    BLK    PTS
20    11.6    1.3    2.9    .448    0.0    0.0        1.1    1.6    .688    1.5    2.3    3.8    0.9    0.1    1.1    3.7


Absencje:

Jae'Sean Tate - 13 meczy
Gordon Hayward - 9 meczy
Mitchell Robinson - 9 meczy
Christian Wood - 9 meczy
Nickeil Alexander-Walker - 8 meczy
Michael Porter Jr. - 5 meczy
Bruno Fernando - 7 meczy
Jeremy Sochan - 4 mecze
Tim Hardaway JR. - 3mecze
Devonte Graham - 2 mecze

Terminarz:

@PTB
Kings
PTB
OKC (b2b)
@GSW
@Kings
@Suns(b2b)
LAL
Spurs
@Nets
@Cavs (b2b)
Pistons
@Clippers
@LAL(b2b)
GSW
Wolves
Mavs(b2b)
Bulls
@Bucks
@Nuggets
@Mavs
@Spurs
Jazz
Wizzards(b2B)
@76ers
@Knicks
@Magic


Terminarz śrdeni troszkę, 6 meczy b2b i jedynie 12 meczy u siebie. Liczę na bilans 14-13/13-14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOS ANGELES CLIPPERS

 

Skład i statystyki:

Darius Garland - 35.1mpg/22.6pts/8.4ast/3.1reb/1.3stl; 61.6TS, 43.8 3P (2.5 3PM!)

Świetny trymestr Garlanda za nami. All-Star level pełną gębą (mimo braku nominacji do asg). W tym okresie najlepszy gracz mocnego zespołu w rl, mimo tego, że gra przecież obok startera z asg, ale tak, całościowo patrząc na ten trymestr, Garland był lepszy od Mitchella, miał większy impakt na ich wyniki. Topowy playmaker ligi, co jest mega atutem dla mnie. Tylko niecałe 2.4to’s per game, co przy stylu gry i wykorzystaniu zawodnika, jest dość niskim wynikiem. Rzutowo kapitalny trymestr (w zasadzie jedyny minus to kończenie pod koszem, ale wydaje mi się, że spacing mam akurat trochę lepszy niż rl Cavs i powinno być trochę łatwiej z wejściami pod kosz). Garland też naprawdę nieźle radzi sobie w obronie, widać wysiłek, bbiq, dobre czytanie gry, szybkość. Fajny atut w przypadku takich graczy. Oczywiście lider mojego zespołu.

 

Miles McBride - 14.9mpg/4.3pts/1ast/1.1reb/0.1blk/0.6stl; 47.5TS, 31.1% 3P (0.9 3PM)

Ustabilizował swoją pozycję w rl Knicks w tym trymestrze i wywalczył regularne minuty, zagrał w każdym spotkaniu. Broni, walczy, przyda się z ławki. W ofensywie jest jeszcze sporo do poprawy, ale widać lekki progres względem T1, w dodatku lineupy z nim wyglądały ok, co cieszy. Pogra sporo.

 

Kevin Porter Jr. - 32.6mpg/20pts/5.5ast/5.2reb/0.3blk/1.2stl; 60.8TS, 38% 3P (2.9 3PM!)

Widać znaczną poprawę, jeśli chodzi o efektywność gry. 20 punktów na prawie 61TS, średnio trzy trójki trafione na bdb procentach, 70% at rim, zmniejszona liczba strat. Wiem, że gra w fatalnym teamie w rl, co nie wpływa dobrze na odbiór grajka, ale biorę w ciemno taką dyspozycję mojego 6th mana. Mała ciekawostka. KPJ jest 12 zawodnikiem, jeśli chodzi o wskaźnik generowania podwojeń w tym sezonie, co też powinno dawać trochę do myślenia. Szkoda, że opuścił drugą połowę trymestru.

 

Kevin Huerter - 28.6mpg/14.4pts/2.6ast/3.4reb/0.2blk/1.1stl; 60.4TS, 36.3% 3P (2.3 3PM!)

Red Velvet gra tak dobry sezon, że nawet thinking basketball wzięło go pod lupę niedawno. Cieszy, że utrzymał dobry poziom i jest ważnym elementem mocnej ekipy w rl. Bardzo efektywny ofensywnie trymestr. 73.5% at rim, z pomalowanego i półdystansu też świetne procenty. Trójka nieco spadła (szczególnie w ostatnim tygodniu trymestru lekki slump miał na to wpływ), ale shooting gravity i tak warte podkreślenia. Inteligentny grajek, który potrafi też grać na piłce, fajnie współpracuje z kolegami, nieźle kreuje, a ja cenię taką uniwersalność u zawodników.

 

Romeo Langford - 20.6mpg/8.3pts/1.8ast/2.8reb/0.3blk/0.3stl; 54.1TS, 36.7% 3P (0.5 3PM)

Fajnie wygląda Romeo u Popa, kolejny trymestr, gdzie mogę być zadowolony. Typ slashera, 73.2% at rim. Cieszy, że poprawił trochę trójkę, choć dalej to nie jest jego atut. Dostawał trochę więcej piłki, posiadań w dużynie Popa w tym trymestrze i wychodziło nieźle. Solidny w defensywie. Ma pewną rolę na ten moment u mnie.

 

Amir Coffey - 12.9mpg/3.9pts/1.1ast/1.4reb/0.1blk/0.1stl; 48.4TS, 37.5% 3P (0.5 3PM)

Dalej bez stałej roli w rl Clippers, dalej nie mogę być zadowolony. Ciężko złapać rytm jak się nie gra regularnie. W obliczu kontuzji w moim zespole, będzie musiał dosyć sporo pograć.

 

Javonte Green - 15.3mpg/5.7pts/1.3ast/1.7reb/1blk/0.3stl; 77.3TS, 33.3% 3P (0.3 3PM)

Tylko trzy mecze w tym trymestrze zaliczył, a szkoda, bo to bardzo pożyteczny grajek. Niech się spokojnie leczy.

 

Andrew Wiggins - 30.6mpg/13.2pts/2.5ast/4.7reb/0.9blk/1.2stl; 46.5TS, 26.6% 3P (1.3 3PM)

Opuścił pierwszą część trymestru. Po powrocie zardzewiały. Miałem wrażenie, że też trochę kondycji brakowało, ale raczej nic dziwnego, ponieważ tam obok kontuzji też choroba się przyplątała, kiedy nie grał. Końcówka trymestru już w ataku troszeczkę lepsza. Jednak nawet mimo słabszej formy jest mi on bardzo potrzebny (atletyzm, obrona). Atak zespołu był na tyle dobry w tym trymestrze, że powinno się udać, choć po części zniwelować słabszą dyspozycję Wigginsa.

 

Justise Winslow - 21mpg/4.5pts/1.5ast/3.5reb/0.5blk/1.3stl; 42.9TS, 28.6% 3P (0.5 3PM)

Tylko cztery mecze na starcie trymestru, potem kontuzja. Gdy gra, rola jest znana.

 

P.J. Washington - 33.7mpg/14.4pts/2.5ast/4.3reb/1.1blk/1stl; 57TS; 36.2% 3P (2.1 3PM!)

Zdecydowanie lepszy trymestr PJ niż ten pierwszy, gdzie pojawiła się spora krytyka od niektórych. Glue guy w s5 mojego zespołu, dobry po obu stronach parkietu, wszechstronny grajek. W obliczu kilku kontuzji cieszy, że ze swoją dyspozycją z T2 jest też kolejną niezłą opcją w ofensywie (on nawet kręcił się na 60TS przez większość trymestru, jednak lekki slump w 2-3 meczach pod koniec trochę obniżył jego skuteczność). Bardzo efektywny at rim. Dopisuje zdrowie, bo tylko jedna nieobecność.

 

Nikola Vucević - 35.6mpg/19.9pts/3.9ast/12.3reb/0.9blk/0.9stl; 60.6TS, 35.3% 3P (1.8 3PM!)

Dobry trymestr Vucka. Bardzo ważny element, opcja ataku mojego zespołu, więc cieszą jego liczby i bdb efektywność na każdym poziomie. Plusowy trymestr. Żelazne zdrowie, nie opuścił żadnego meczu, co w obliczu kilku kontuzji jest bardzo cenne dla mojego zespołu.

 

Zostają jeszcze Goga Bitadze oraz Dewayne Dedmon, którzy można powiedzieć przeszli obok tego trymestru (w sensie ilości otrzymywanych minut w rl), więc nie ma sensu ich rozpisywać. W zasadzie to Goga raz dostał większe minuty i wyglądał całkiem przyzwoicie na tle Hartensteina, który jest rotacyjnym graczem beGM Lakers. Niemniej, przynajmniej jeden z nich będzie musiał regularnie pograć u mnie jako backup Vucka. Raczej Goga, gdyż uważam, że w tej niekomfortowej dla mnie sytuacji, jest w stanie zaoferować mi więcej w defensywie, no i był cały czas zdrowy, jest młodszy, powinien być bardziej głodny gry. Na plus, że zmienili kluby w rl, więc może się polepszy ich sytuacja w rl. Mój two-way, czyli Isaiah Todd oddelegowany w dalszym ciągu do gleague, ale w obliczu kontuzji może dojść do sytuacji, że na ławce usiądzie i będzie czekał w razie w na jakieś śladowe szanse gry.

Cade Cunningham oraz Jeremiah Robinson-Earl opuścili niestety cały trymestr.

 

Absencje:

27 - Cade, JRE

24 - Green (g29-33, g37-55)

23 - Winslow (g33-55)

14 - KPJ (g42-55), Wiggins (g29-39, g46, g48-49)

9 - Langford (g29, g48-55 + 2xDNP), Dedmon (g30, g33-38, g41, g55 +11xDNP)

3 - Garland (g37-39)

2 - Huerter (g40-41)

1 - PJW (g29)

0 - Vucević, McBride, Coffey (11xDNP), Bitadze (22xDNP)

 

Rotacja:

Uwzględniając absencje moich zawodników, okres występowania nieobecności, podzieliłem ten trymestr na trzy okresy, by lepiej zobrazować rotację. Minuty rozpisane orientacyjnie, dołączę również uwagi, gdzie bardziej szczegółowo wyjaśnię pewne kwestie.

 

g29-39:

pg: Garland 35/McBride 13

sg: Huerter 32/KPJ 16

sf: Langford 24/KPJ 16/Coffey 8

pf: PJW 28/ Winslow (Green) 20

😄 Vucević 35/Goga 7/PJW 6

 

Uwagi:

- Winslow jest dostępny g29-32, natomiast Green g34-36. W g33 oraz g37-39 nie ma żadnego z nich. Wtedy rosną minuty innych, Coffey i Langford pograją też na czwórce, Goga full backup C.

- Garland nieobecny g37-39, do s5 wchodzi KPJ. Jest to najcięższy moment tego okresu pod względem kadrowym i wtedy gram KPJ, Huerter, Langford, PJW, Vucević + McBride, Coffey, Goga.

- Z uwag już co do gry. McBride rozpisany na PG, ale w minutach bez Garlanda staram się, by na boisku była dwójka z trójki Huerter, KPJ, Vuc.

 

g40-47:

pg: Garland 36/McBride 12

sg: Langford 10/ Huerter (KPJ) 32/ McBride 6

sf: Wiggins 18/ Langford 14/ Coffey 16

pf: PJW 34/ Wiggins 14

😄 Vucević 35/ Goga 13

 

Uwagi:

- Huertera nie ma g40-41, natomiast KPJ wypada od g42, dlatego są rozpisani w ten sposób

- W g46 nieobecny jest Wiggins, do s5 wchodzi Huerter (w takiej konfiguracji Langford wyjściowo na trójce), rosną minuty innych, Coffey łapie minuty na czwórce.

- W minutach bez Garlanda, na boisku są Huerter(KPJ)+Vucević.

 

g48-55:

pg: Garland 36/ McBride 12

sg: Huerter 34/ McBride 14

sf: Wiggins 22/ Coffey 26

pf: PJW 36/ Wiggins 12

😄 Vucević 36/ Goga 12

 

Uwagi:

- Wiggins pauzuje g48-49, wtedy do s5 wskakuje Coffey. Te dwa spotkania trzeba będzie podkręcić minuty prawie wszystkich niczym w playoffs. To jest też moment, gdzie w razie w można kombinować z jakimś twin-towers czy śladowymi minutami dla Todda (w zależności jak będą przebiegać te spotkania), ale to już ostateczność.

- Zachowuję zasadę, że w minutach bez Garlanda, na boisku Huerter+Vuc.

 

Pozytywy:

- Świetny trymestr Garlanda, czyli lidera tego zespołu. Huerter utrzymał wysoki poziom, dobry trymestr Vucka. PJW czy KPJ się wyraźnie poprawili, więc większość core’u tego zespołu zanotowało dobry okres.

- Ofensywa!!! Shooting, ogólnie scoring na wysokim poziomie. Playmaking, ball movement przy tym zestawie graczy również, więc stać ten zespół ma bardzo mocny atak.

- Zgranie, stabilizacja. Zespół gra już ze sobą długo, nie było zmian po T1, więc znamy się na pamięć. Są z pewnością osoby w naszej gierce, które cenią i zwracają uwagę na takie aspekty.

 

Negatywy:

- Zdrowie! Dużo kontuzji się pojawiło (wszystko dokładnie wyszczególnione w absencjach) niestety, więc argument z głębią składu, który do tej pory był sporym atutem Clippers, akurat w tym trymestrze odchodzi trochę na bok.

- Wydaje się, że w przeciwieństwie do ataku, defensywa może być akurat trochę słabsza niż w T1. Ważny element, czyli Wiggins opuścił sporo meczów, w dodatku niektórzy rolesi o defensywnym usposobieniu mieli problemy zdrowotne w tym trymestrze. Węższa rotacja też może mieć jakiś wpływ.

- problem z backup centrem, w sensie Goga czy Dedmon nie grali prawie w ogóle w rl przez ten trymestr, a wiadomo, jak to wpływa na ocenę.

 

Terminarz:

Celtics, Timberwolves, Suns, Wizards, Hornets, @Sixers, @Pistons, @Raptors, @Celtics, @Pacers, Heat, @Nuggets, @Timberwolves, Hawks, Mavericks, Nuggets, Rockets, Sixers, @Jazz, @Spurs, @Mavericks, @Lakers, Spurs, @Hawks, @Cavaliers, @Bulls, @Bucks

12 meczów u siebie, 15 meczów na wyjeździe, 4x b2b.

 

Proponowany bilans:

Trudny trymestr, lecz wydaje mi się, że w tych okolicach 0.500 powinienem się trzymać. Było sporo absencji, ucierpiała głębia, ale też imho nie powinno to mieć aż tak dużego wpływu, by zawalić mi cały trymestr. Ogólnie też szczęście w nieszczęściu, że akurat kilku graczy, którzy odgrywają kluczowe role w tym zespole, a nie mieli problemów ze zdrowiem, byli w formie (Garland, Huerter, PJW, Vucević). Plus lider w postaci tak grającego Garlanda spowoduje, że akurat "podłoga" tego zespołu jest ustawiona w miarę wysoko. Choć "sufit" wiadomo, wyraźnie ograniczony (czy po kontuzji Cade’a, czy po tym co się działo w T2) i nie mogę powiedzieć, bym na ten moment był zadowolony z tego sezonu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Houston Rockets 

Wall 20/Beal 20/ Smith 8 

Beal 16/Hart 24/Fournier 8

Brown 34/Hart 10/Gay 4 

Nance 28/Bam 12/ Bagley Morris 8

Bam 24/ Plumlee 24

 

Opis graczy + staty do uzupełnienia

Kontuzje: do uzupełnienia

Plusy: 

- za samo to jak nisko i niesprawiedliwie zostałem oceniony za poprzedni trymestr każdy kto (świadomie lub nie) popełnił ten błąd i ma w sobie minimum przyzwoitości ma teraz okazję to naorawić. 

- zgranie - nie będę znowu tego powtarzał, ale mam najbardziej zgrany że sobą core w grze, z top 3 (Beal, Brown, bam) na czele. 

- rewelacyjny trymestr w wykonaniu Bama i (do czasu kontuzji) Jaylena Browna. 

- dobra forma kluczowych rolesów - Harta, Nance'a i Plumlee

Minusy: 

- pojawiły się kontuzje - sporo meczy opuścił Beal, w końcówce wypadł też Brown. Mecze opuszczali też Wall,Fournier (tu problemem była chyba słabsza forma), Bagley i Morris

- ogólnie wiadomo, że zespół gra rewelacyjny trymestr, ale gdyby szukać na siłę problemów to pewnie byłaby to rotacja  obwodowa, że szczególnym uwzględnieniem pozycji PG. 

Bilans: top 4 zachodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 PORTLAND TRAIL BLAZERS

Opis:

Choć plany były zupełnie inne, to w Portland powrócono do tzw. “ogrywania młodych”. Cała gra opiera się na dyspozycji lidera, którym jest Jalen Green. Grając z Pritchardem i Lewisem Jr., Green skupia się na poszukiwaniu dla siebie okazji. Suggs odstępuje części obowiązków rozgrywającego i skupia się przede wszystkim na grze w obronie. Pod koszem Toppin i P.Williams najczęściej grają z Simsem oraz Hayesem, ale przez pewną część spotkania występują wspólnie. 

Taktyka oparta jest w głównej mierze na powstrzymaniu przeciwników i przeprowadzeniu możliwie szybkiej kontry. Dzięki dynamice zawodników, takie akcje mają największą szansę na sukces. Jeżeli akcja przechodzi w fazę gry pozycyjnej przeważają dwa schematy - indywidualna gra prowadzącego akcję (ISO) lub Motion Offence. 

W indywidualnych akcjach gra oparta jest na decyzjach Greena lub innego kreatywnego zawodnika, zaś pozostali zawodnicy są w gotowości do oddania rzutu. Zadaniem zawodnika prowadzącego akcję, jest oddanie możliwie dobrego rzutu lub odnalezienie partnera w dogodnej sytuacji.  Gdy na parkiecie znajduje się ktoś z duetu Sims - Hayes, często zagrywany jest pick&roll.

W Motion Offence najważniejsza jest współpraca między rozgrywającym a trenerem, który odczytuje obronę rywali i pokazuje właściwą zagrywkę. W ramach tego schematu każdy zawodnik może oddać rzut, a najważniejsze jest właściwe odczytanie przeciwnika i wykorzystanie swoich atutów, korzystając ze słabości przeciwnika. 

W obronie najczęściej stosowane jest ustawienie strefowe 2-3. Kładzie się w nim nacisk przede wszystkim na powstrzymywanie przeciwników przy rzutach za trzy i blisko kosza. 

 

Rotacja:

PG: Suggs 20, Pritchard 20, Lewis Jr. 8 
SG / SF : Green 32, Grimes 20, Nesmith 20, Williams 12, Hardy 12 
PF / C : Toppin 30, Williams 30, Sims 18, Hayes 18 

 

Wynik:

Póki co nie jest to “zwycięska” koszykówka, ale na pewno cieszy oko. Młody, dynamiczny zespół, któremu nie brakuje kreatywności i woli walki. Gdy do zespołu dołączy wysoki wybór w nadchodzącym drafcie, wszyscy w Portland mają nadzieję, że losy zespołu się odwrócą

Bilans - 5 - 22

Edytowane przez Ashigaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DETROIT PISTONS

 

DEPTH CHART

Gdy wszyscy zdrowi

PG Morant 34 / Carter 10 / White 4

SG White 24 / Trent Jr. 24 /

SF Avdija 26 / Connaughton 20 / Griffin 2

PF Markkanen 34 / Eason 10 / Avdija 4

C Adams 28 / Bryant 20 / Markkanen

Rotacje zależne od przeciwnika. Przy łatwiejszym meczu Wiggins/Griffin/Eason/Mamukelashvili grają lub grają więcej

Gdy Adams jest out Bryant wskakuje do S5 a minuty Adams przejmują Connaughton, Avdija i Brissett

ABSENCJE

1525609660_Zrzutekranu2023-02-19181917.jpg.ce21afd0cc383d0338203f620b4dd322.jpg

Kolejny niesamowicie zdrowy trymestr. Oprócz jednorazowych odpoczynków Ja i Lauriego i wypadu Adamsa. Wszyscy są dostępni do gry

TERMINARZ

1473310138_Zrzutekranu2023-02-19182207.jpg.2b3fdbc0b77b491064637ed9c8e23c40.jpg

STATYSTYKI

1743499230_Zrzutekranu2023-02-19181817.thumb.jpg.d28fa14e3ba9c47ec6e089b4b3a4b9c3.jpg

SKŁAD

PIERWSZA PIĄTKA

Ja Morant

Gwiazdeczka i tyle.

Derrick White

Również zaliczył mega końcówkę trymestru. Jeden z najlepszych jak nie najlepszy blokujący guard w lidze.

Deni Avdija

image.thumb.png.5b9f87a3dfd0ad754350e83fe8b41919.png

Deni po odejściu Hachimury rozkwitł i zaliczyły mega końcówkę trymestru. Idealnie nałożyło się to z kontuzją Adamsa. Deni jest jednym z najlepiej zbierających SF w lidze i jego występ z 20 zbiórkami mówi sam za siebie. Bardzo fajnie skoczyły mu skuteczności szczególnie zza łuku. Defensywnie też jest w topie wingów.

Lauri Markkanen

All-star starter i ofensywnie jeden z najlepszych zawodników w lidze. Świetnie gra bez piłki co przy Ja jest bardzo ważną umiejętnością.

Steven Adams

Robi swoje. Spoiwo drużyny.

ŁAWKA

Gary Trent Jr.

Gary strzelecko miał świetny okres. Odbudował swoje procenty i śmiało może być tym 20 pts scorerem w momencie, gdy trzeba odciążyć LM i JM.

Jevon Carter

Procentowo spadł, ale nadal jest bardzo dobrym zmiennikiem dla Ja. Gdy trzeba potrafi odpalić.

AJ Griffin

Mniejsze minuty z powodu powrotu do zdrowia Connaughtona.

Tari Eason

Dostaje minuty i cały czas uczy się poruszania w ataku i w obronie

Thomas Bryant

image.thumb.png.6c52e58730926b53396ae7ceaa7804eb.png

Świetny okres jako podstawowy center Lakers. U mnie podczas nieobecności Adamsa dostał podobną rolę. Nie jest jakimś świetnym zbierającym, ale mając wsparcie Avdiji i Easona zbiórką będę na poziomie.

Pat Connaughton

Wrócił do zdrowia to i forma jest. Prawie 40% zza łuku.

 

Derrick, Deni i Jevon to topka obrony w iso.

PLUSY

- Chemia w drużynie, stabilny skład.

- duet M&M

- Głęboka ławka

- Wyjątkowo zdrowy skład

- Młody skład

MINUSY

- Brak rim protectora

- nieobecność Adamsa w drugiej połowie trymestru

PROPONOWANY BILANS

Normalnie apelowałbym o 21-6 po naprawdę niesamowitym okresie Lauriego i spółki, ale wiem jak ważny jest Adams i zejdę do 19-8.

image.png

Edytowane przez ozzy110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHICAGO BULLS

 

1. Rotacja

PG: RUSSELL WESTBROOK (30min)/TJ MCCONNELL(18min)
SG: KAWHI LEONARD (34min)/DAVION MITCHELL(14min)
SF: KELDON JOHNSON (36min)/KENYON MARTIN (12min)
PF: PAUL GEORGE (34min)/KENYON MARTIN (14min)
DEANDRE AYTON (34min)/UDOKA AZUBUIKE (14min)

 

2. Kalendarz

 

Mon, 12/19
@MINMIN
         
Wed, 12/21
@MIAMIA
         
Thu, 12/22
@ATLATL
         
Sat, 12/24
@NYNY
         
Tue, 12/27
vsHOUHOU
         
Thu, 12/29
vsMILMIL
         
Sat, 12/31
vsDETDET
         
Sun, 1/1
vsCLECLE
         
Tue, 1/3
@CLECLE
         
Thu, 1/5
vsBKNBKN
         
Sat, 1/7
@PHIPHI
         
Sun, 1/8
vsUTAHUTAH
         
Tue, 1/10
@BOSBOS
         
Thu, 1/12
@WSHWSH
         
Sat, 1/14
vsOKCOKC
         
Sun, 1/15
vsGSGS
         
Thu, 1/19
vsDETDET *
         
Tue, 1/24
vsATLATL
         
Wed, 1/25
@INDIND
         
Fri, 1/27
@CHACHA
         
Sun, 1/29
@ORLORL
         
Wed, 2/1
vsLACLAC
         
Fri, 2/3
vsCHACHA
         
Sun, 2/5
vsPORPOR
         
Tue, 2/7
vsSASA
         
Wed, 2/8
@MEMMEM
         
Fri, 2/10
@BKNBKN
 

 

 

3. Absencje

Westbrook - 2

Leonard - 6

George - 9

Ayton - 7

 

4. Statystyki

 

RK PLAYER POS AGE TM G M PGP SGP SFP PFP CP ON_COURT ON_OFF BAD_PASS LOST_BALL SHOOT OFF SHOOT_2 OFF_2 PGA AND1 BLKD X2023
17 DEANDRE AYTON C 24 PHO 51 1540       4% 96% -3.1 -8.8 19 33 85 28 74 0 251 19 30 2023
18 UDOKA AZUBUIKE C 23 UTA 24 137       4% 96% -7.3 -7.9 1 3 11 0 2 0 13 0 1 2023
154 PAUL GEORGE SG 32 LAC 44 1506 1% 36% 52% 11% 1% 4.1 7.9 76 40 64 16 75 12 576 12 27 2023
215 SERGE IBAKA C 33 MIL 16 185       20% 80% -9.5 -13.6 1 4 10 5 5 0 10 1 3 2023
216 ANDRE IGUODALA SF 39 GSW 3 42   4% 68% 28%   19.6 19.8 4 0 3 1 0 1 12 0 0 2023
234 KELDON JOHNSON SF 23 SAS 52 1695 2% 24% 66% 9%   -13 -6.4 44 37 42 12 146 3 339 45 49 2023
270 AJ LAWSON SG 22 TOT 13 63   37% 37% 26%   -7.2 -8.2 1 0 4 0 2 1 3 1 2 2023
270 AJ LAWSON SG 22 MIN 1 2   1% 99%     -90 -89.8 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2023
270 AJ LAWSON SG 22 DAL 12 61   39% 35% 27%   -4.5 -5.5 1 0 4 0 2 1 3 1 2 2023
274 KAWHI LEONARD SF 31 LAC 34 1101   10% 63% 27%   8.2 12.7 18 18 27 3 78 1 349 21 16 2023
296 KENYON MARTIN SF 22 HOU 58 1526   1% 84% 15%   -7.2 3.6 27 16 53 10 78 4 219 21 38 2023
304 TJ MCCONNELL PG 30 IND 57 1119 100%         -4.7 -2.7 66 22 31 0 25 21 688 12 10 2023
318 DAVION MITCHELL PG 24 SAC 56 999 82% 18%       1.6 -0.9 31 4 39 3 12 40 295 7 11 2023
481 RUSSELL WESTBROOK PG 34 LAL 52 1491 47% 43% 10%     -1.4 -0.6 125 31 53 11 108 6 879 22 66 2023

 
 
 
 
 
  
RK PLAYER POS AGE TM G GS M FGM FGA FGP X3M X3A X3P X2P X2PA X2PP EFGP FTM FTA FTP ORB DRB REB AST STL BLK TOV PF PTS YEAR
17 DEANDRE AYTON C 24 PHO 51 51 30.2 8.2 13.7 .593 0.1 0.5 .304 8 13.3 .603 .598 2.3 3.1 .736 2.8 7.3 10.1 2 0.6 0.7 1.9 2.8 18.7 2023
18 UDOKA AZUBUIKE C 23 UTA 24 0 5.7 0.9 1 .875 0 0   0.9 1 .875 .875 0.1 0.3 .333 0.5 1.5 2.1 0.3 0.1 0.3 0.4 0.5 1.8 2023
154 PAUL GEORGE SG 32 LAC 44 44 34.2 8.1 17.6 .461 3 7.7 .382 5.1 9.8 .522 .545 4.1 4.7 .874 0.7 5.4 6.1 5.3 1.5 0.3 3.3 2.7 23.3 2023
215 SERGE IBAKA C 33 MIL 16 0 11.6 1.6 3.4 .481 0.4 1.1 .333 1.3 2.3 .556 .537 0.5 0.8 .615 0.9 1.8 2.8 0.3 0.1 0.4 0.7 1.4 4.1 2023
216 ANDRE IGUODALA SF 39 GSW 3 0 14 1 1.3 .750 0.3 0.7 .500 0.7 0.7 1.000 .875 0 0   0.3 2 2.3 1.7 0.3 0.3 1.7 1.7 2.3 2023
234 KELDON JOHNSON SF 23 SAS 52 52 32.6 7.8 17.4 .444 2.2 6.6 .328 5.6 10.8 .515 .507 4.2 5.4 .778 0.9 3.9 4.7 2.7 0.7 0.2 2.1 1.9 21.8 2023
270 AJ LAWSON SG 22 TOT 13 0 4.8 1 2 .500 0.5 1.2 .438 0.5 0.8 .600 .635 0.1 0.2 .333 0.2 0.6 0.8 0.1 0.1 0 0.1 0.6 2.6 2023
270 AJ LAWSON SG 22 MIN 1 0 2 1 1 1.000 0 0   1 1 1.000 1.000 0 0   0 1 1 0 0 0 0 1 2 2023
270 AJ LAWSON SG 22 DAL 12 0 5.1 1 2.1 .480 0.6 1.3 .438 0.4 0.8 .556 .620 0.1 0.3 .333 0.2 0.6 0.8 0.1 0.1 0 0.1 0.6 2.7 2023
274 KAWHI LEONARD SF 31 LAC 34 32 32.4 8.1 16.2 .497 1.7 4.4 .380 6.4 11.8 .541 .549 4.3 5 .870 1.2 5 6.2 4 1.4 0.5 1.5 1.4 22.1 2023
296 KENYON MARTIN SF 22 HOU 58 25 26.3 4.6 8.2 .560 0.9 2.7 .327 3.7 5.5 .674 .614 1.6 2.4 .638 1.5 4.1 5.6 1.5 0.4 0.4 1.2 1.7 11.6 2023
304 TJ MCCONNELL PG 30 IND 57 6 19.6 3.3 6.4 .522 0.3 0.7 .439 3 5.7 .533 .547 0.7 0.8 .854 0.6 2.3 2.9 5 1 0.1 1.8 1.3 7.7 2023
318 DAVION MITCHELL PG 24 SAC 56 5 17.8 2.2 5 .445 0.8 2.4 .318 1.5 2.7 .557 .520 0.4 0.4 .800 0.2 1.1 1.3 2.1 0.5 0.2 0.8 1.4 5.6 2023
481 RUSSELL WESTBROOK PG 34 LAL 52 3 28.7 5.8 14 .417 1.2 4.1 .296 4.6 9.9 .467 .460 3 4.6 .655 1.1 5 6.2 7.5 1 0.4 3.5 2.3 15.9 2023

 

 

PLAYER FGM FGA FTM FTA X3M PTS REB AST STL BLK TOV
KAWHI LEONARD 9.69 18.77 5.31 5.77 2.15 26.85 6.54 4.08 1.85 0.77 1.54
TJ MCCONNELL 5.4 9 0.93 1 0.53 12.27 4.27 7 1.4 0 2.4
PAUL GEORGE 7.11 14.78 2.44 3.22 2.22 18.89 6.22 5.22 1.33 0.22 2.67
KENYON MARTIN 5.79 10 1.64 2.86 1.07 14.29 7.36 1.79 0.29 0.36 1
KELDON JOHNSON 8.15 17.31 4.15 4.92 1.69 22.15 4.38 2.46 0.69 0.23 1.46
DEANDRE AYTON 8.2 16.7 2.4 3.6 0 18.8 11.5 2.9 0.2 0.4 1.8
RUSSELL WESTBROOK 6.66 15.73 4 6.2 1.27 18.6 6.2 7.4 1.07 0.33 3.4
DAVION MITCHELL 1.79 4 0.21 0.21 0.93 4.71 1.21 1.14 0.36 0.21 0.5
ANDRE IGUODALA 1 1.33 0 0 0.33 2.33 2.33 1.67 0.33 0.33 1.67
AJ LAWSON 0.63 1.25 0.13 0.38 0.38 1.75 0.38 0.13 0 0 0
UDOKA AZUBUIKE 0.67 1 0 0 0 1.33 0 0 0 0.33 0.33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

in progress... 

Rzeźbię z tel i będę edytował po kawalku, żeby nie wcielo.

 

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DENVER NUGGETS 

TRYMESTR DRUGI

 

1. Tytułem wstępu

Następny, wyjątkowy spokojny trymestr moich Nuggets. Kluczowi zawodnicy potwierdzają swoją  wartość i nawet zdrowie zwykle dopisuje. Z tego powodu też ten opis będzie, krótki, gdyż niewiele się zmieniło, nawet rotacja pozostaje dokładnie taka sama jak w T1. Niemniej - zapraszam.

 

2. Rotacja

PG  Mike Conley (24)  Brunson (12) Brogdon (8) Caruso (4)

SG  Brunson (17)  Caruso (16) Brogdon (15)

SF  Royce (30) Anderson (12) Grant (6)

PF  Grant (30) Anderson (14) Bamba (4)

  Jokić (36) Bamba (12)

 

3. Absencje

Jokić - 5 

Conley - 2

Brogdon - 3

Grant - 2

Royce - 2

Caruso - 7

Bamba - 9

Anderson - 6

Brunson - 4

komentarz:

z tego grona jedynie Bamba powinien grać u mnie większość opuszczonych spotkań, nie ma doniesień o jakimś większym urazie, stracił miejsce na rzecz na WCJ, co było do przewidzenia, ale u mnie nie było powodu by go pozbawiać gry, jego zawieszenie na szczęście objęło jedynie dwa ostatnie spotkania w 2T

myślałem aby nie dawać odpoczynku Jokiciowi aż  w tak dużym wymiarze jak to zrobiło Denver, ale wobec absencji moich konkurentów byłoby to nieeleganckie, a te 5 spotkań w dzisiejszych czasach, to i tak nie jest zły wynik

 

4 Statystyki i opis graczy

 

Nikola Jokić

jokbas.jpg

jokadv.jpg

Nie ma tu za bardzo co komentować, wystarczy spojrzeć na te cyfry. Jok stał się obecnie top3 passerem w lidze z najwyższą ilością total assists. 140ortg na przestrzeni 1/3 sezonu trochę też łeb urywa. Wszystko wskazuje na to, że historyczne MV3 stanie się faktem, w co nawet mi ciężko jest dalej uwierzyć. 

Jeremi Grant

grantbas.jpg

grantadv.jpg

Pomimo tego, że Grant chyba nie za bardzo zaczął się w Blazers odnajdywać, to dalej prezentuje solidną formę po atakowanej stronie. Nie jest to poziom być może drugiej opcji dlatego dobrze, że w odpowiednim momencie eksplodował Brunson. 

 

Royce O'Neale

roycebas.jpg

royceadv.jpg

Z mojej perspektywy rozpad Nets nie był najlepszą wiadomością, ale co zrobić. Kolejny bardzo solidny trymestr Royca.

 

Jalen Brunson

brunsonbas.jpg

brunsonadv.jpg

Brak wyboru do asg chyba mocno Brunsona zmobilizował i aktualnie jest w trakcie swojej życiowej formy(mniej więcej od 1/3 trymestru). 26/6 przy zaledwie dwóch stratach na mecz, to świetny wynik i niewiele więcej z mojej perspektywy mógłbym oczekiwać.

 

Mike Conley

conleybas.jpg

conleyadv.jpg

Nie był to wybitny trymestr Majeczka, ale też nie zamierzam narzekać gdyż atak potrafi wciąż prowadzić wyśmienicie jak na realne możliwości Utah. Jest zdrowie, to najważniejsze, przy zmniejszonej u mnie ilości minut jego produkcja. powinna pójść w górę

 

Malcolm Brogdon 

brogdonbas.jpg

brogdonadv.jpg

Na chwilę obecną Brogdon jest takim samym faworytem do 6mena roku jak Jok do MVP. Kapitalnie odnajduję się w Bostonie do tego stopnia, że wszystkie wątpliwości uleciały i po prostu cieszę się, że mam takiego gracza w klubie na najbliższe kilka sezonów.

 

Kyle Anderson

andersonbas.jpg

andersonadv.jpg

Kolejna perełka,  niezwykle efektywny i kluczowy dla coraz lepiej wyglądających Wolves. Warto zwrócić uwagę na jego wskaźniki defensywne.

Alex Caruso

carusobas.jpg

carusoadv.jpg

Zrobić 109drtg w takim burdello jakim są rl Bulls na pewno robi wrażenie. Niezwykle komfortowo jest mieć takiego plastra na gwiazdy  przeciwników w momencie gdy próbują gonić wynik pod nieobecność Joka.

 

Mo Bamba

bambabas.jpg

bambaadv.jpg

Bamba udowadnia, że jest jednym z lepszych rezerwowych centrów tego sezonu, nawet pomimo problemów w Magic jego postawa na parkiecie gdy dostawał szansa nie pozostawia ku temu wątpliwości. Zwłaszcza te 132ortg mnie bardzo tutaj cieszy.

5. Terminarz

 

vs Hornets

vs Grizz

vs Blazers

vs Suns

@ Kings 

@ Kings

vs Heat

vs Celtics

@ Wolves

vs Clippers

vs Cavs

vs Lakers

vs Suns

@ Clippers

vs Magic

vs Blazers

vs Wolves

vs Pacers

vs Thunder

@ Pelicans

@ Bucks

@ Sixers

vs Pelicans

vs Warriors

vs Hawks

@ Wolves

vs Wolves

 

6. Plusy i minusy.

 

plusy:

- jeszcze bardziej alltimerski Jokić

- kapitalny Brunson

- czworogłowy smok w osobach SlowMo-Brogdon-Caruso-Bamba - chyba najlepszy możliwy defensywnie 2unit

- bardzo efektywny w ataku roster, nie licząc Conleya

- względne zdrowie

- duża przewaga meczów u siebie

 

minusy:

większych nie dostrzegam, na pewno jest kilka znaków zapytania przed PO, ale na chwilą obecną ciężko mi na cokolwiek narzekać

 

 

7. Mowa końcowa i proponowany bilans.

Sytuacja mojego zespołu jest bardzo stabilna. Udaję unikać się dłuższych kontuzji, a lwia większość graczy trzyma stałą, bardzo dobrą formę. Najważniejsze jest by w końcu zaliczyć zdrowy sezon i bez większych, przykrych niespodzianek przystąpić do PO jako lider konferencji. Biorąc pod uwagę absencje Joka, ale też ufając w potencjał tego rosteru typuje dla siebie bilans w okolicach 21-6.

 

 

pozdrawiam serdecznie

LBS

 

 

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdrowie San Antonio Spurs T2 

Proszę czytających o cierpliwość bo jutro zrobię edycje graficzna aby lepiej się czytało i wtedy graficznie poprawie przejrzystość.  
Przede wszystkim przy mojej szerokiej rotacji pozbawionej SSS mam najniższe w lidze absencje: 29 ŁĄCZNIE 

Niezauważalnie Dejounte poprawia produkcje w T2 i doszedł w 24 meczach do 21,6 PPG

ABSENCJE: 

Dejounte 2

Mathurin 0

oG 8

Collins 2

Duren 5

Mann 2

Rozier 2

Jalen Williams 0

Hachimura 4 ( w tym transfer do ŁA)

Stew 4

RAZEM 29

 
Inne kwestie? Bez zmian - liderzy 27&25 lat i cała masa młodego talentu. Co cieszy fajnie się zgrywają, nabierają doświadczenia.
NADAL wyjątkowo zdrowy trymestr ale i owocny w playing time okres bo mogłem wystawić spokojnie 14 graczy po minimum 15 minut w rl nba. 

Powtórzę za T1. Podstawowy skład rozpoczynający sezon będzie inny niż jego kontynuacja bo planuje po wstępnych grach z ławki wraz ze zdobywaniem doświadczenia przesuwać młodzież do S5. 
Dziś już Mathurin jak i Duren w S5 co wcale nie pogorszy a wręcz myśle ze poprawi sile ławki. Bo tam przechodzi Rozier i Stew. 
s5: Dejounte/Mathurin/OG/Collins/Duren 

pelna rotacja:

Dejounte 33 Rozier 8 Mann 8 

Mathurin 28 Rozier 18 plus Mann i Jalen razem 2 

OG 35 Jalen Williams 13 plus  Dieng i Little 

Collins 30 Stew 13 Duncan Robinson plus Little razem 5 

Duren 30 Stew 18 

Zalety:

młody szybki zdrowy skład

wynik PPG Dejounte: 21,6 

lepszy trymestr: Dejounte, Duren, i Collinsa oraz Rui po tym jak poszedł lakers rl 

rotacja 14 osobowa 

bardzo dobra obrona na niskich 

wysoka forma w defensywie przed kontuzja OG (8 gier) ale i w 3PS 40,4% z 6 rzutów 

świetne przechwyty od OG i Dejounte oraz Jalena Williamsa  (ponad 4,9 !!!! razem).

niski poziom strat - nikt nie przekroczył 2 TPG 

dobry poziom FT% najsłabszy w S5 Duren 73-%

ciekawy zestaw rezerwowych: Tre Rozier Stew i Jalen Williams to bardzo trudny dla branych z łapanki przeciwników z ławki  Gdy ktoś gra na 3 gwiazdy i ma kogoś kontuzjowanego to moi mogą punktować skutecznie  

Wady:

brak SSS i wyraźnego lidera 

słaba obrona podkoszowych 

brak klasycznego shotblockera z doświadczeniem 

brak typowych streaky shooterow za trzy seryjnie trafiających 

nierówna forma Roziera 

PG: Dejounte Murray lepszy niż w T1

21,6/5,5/6,3/1,5 steal  47,4/36,6/83,9 z 5,8 trójki oddanej 2 straty

SG: Mathurin  ( wszystkie gry) 

17,2/4,2/1,2 44/27,6/84,6 tylko 1,8 straty 

SF: OG Anunoby 14,2/5,2/1,9/1,6 przechwytu 43/40,4/78 tylko 1,7 TOV 

PF: John Collins ciut lepszy niż w T1

14/7,4/1,3/1,1 blok tylko 1.2 straty 53,1/29/73,2 

Duren dużo lepszy niż w T1

10,2/10,5/1,5/1 blok tylko 1,4 straty 69,4/00/73,1 

rezerwy:
 

Rozier z ławki:

21,4 /4/4,3 1,3 steal tylko 1,9 straty 42,1/33,5/84 

Stew moim zdaniem lepszy 

11/7,4/1,3 tylko 1,7 straty 43/29/75,4

Tre Mann lepszy w T2

7,4/2,1/1,4 41/33/75 

Jalen Williams lepszy w T2

12,9/5/3 1,7 steal 49/34/73 

Rui Hachimura lepszy po zmianie otoczenia (rl)

13,7/4,5/1 50/34,4/69 tylko 0,8 straty 

Nassir Little na reszcie zdrowszy i lepszy za 3!!!

6,3/2/1 46/44,4/43 z 3 rzutów za 3 

Styl gry: oczywiście jak na młoda ekipę przystało wysokie up tempo  gdzie przy dobrze zbierającym Dejounte i bardzo szybkich skrzydłach to w RS będzie woda na młyn  biegamy biegamy biegamy 

Cieszy: obrona obwodu, zdrowie, szerokość ławki 

ALE PRZEDE WSZYSTKIM 

lepszy trymestr: Dejounte, Collinsa , Rui, Jalena a Durena i Little zdecydowanie 

bilans: 14:13 

Dlaczego bilans dodatni:

Dejounte rozwija się jako lider i robi 21,6/5,5/6,3/1,5 znacząco poprawiajac trójkę do akceptowalnych 36,6

bardzo zdrowy sezon pozwala mi na szeroki skład i taki krytykowany Rozier z ławki może być problemem dla każdego :tak jak Stew robiący regularne DD  

Rozier w T2: 

@MIL 39/5 na 15/29 6 trójek na 40% Win
@TOR 33/5/5 na 14/19 5 trójek na 56%
@ATL 34/5/4 steals 7 trójek na 54% Win
MIA 31/6/7 11/19 5 trójek na 46-% Win 

oraz inne 10 spotkań plus 20 PPG 

Dejounte @POR  40/8/7 13/25 5 trójek na 63% bez straty Win 

lepszy w trymestrze Collins tez zagrał nieobliczalnie:

@IND 26/10

@GSW 25/13

@SAC 22/12/4 bloki 

nawet taki Rui w Lakers może się odnaleźć bo

@knicks 19/9 8/12 2/4 bez straty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WASHINGTON WIZARDS 


Rotacja

 

PG  Ayo Dosynmu (32) Colin Sexton (16)

SG  Shaedon Sharpe (32) Sexton (16) 

SF  Watford (30) Ingles (18)

PF  Jabari Smith Jr. (36) Queta (12)

C   Sharpe (28) Queta (12) Len (8) 

 

Terminarz:

@ Denver nuggets 

@ los angeles clippers

@ los angeles lakers 

@ Phoenix suns

@ Utah jazz 

@ sacramento Kings  

Philadelphia 76ers

phoenix suns

@ orlando Magic 

@ milwaukee bucks 

@ milwaukee bucks 

@ Oklahoma city thunder

new orleans pelicans

Chicago bulls

new york knicks

golden state warriors

@ new york knicks

Orlando Magic 

@ Dallas mavericks 

@ houston rockets 

@ new orleans pelicans

@ San Antonio spurs 

Portland 

@ Brooklyn nets 

Cleveland 

Hornets 

indiana pacers

 

Absencje: 


Jabari Smith Jr. -2

D.Sharpe -14

Watford -7

Ingles - 5

Sexton - 12

Len -22

Culver -20

Queta -24

 

W stosunku do pierwszego trymestru u mnie w zespole bez zmian. Także gram w praktycznie takim samym ustawieniu jak poprzednio, a co za tym idzie tankuje po jak najwyższy pick i rozwijam młodzież. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.