Skocz do zawartości

ATF post 80 under 24 draft - dyskusja


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, julekstep napisał:

bo to mierzy tylko 'koniec akcji' 

więc używając sobie tego jako miernika 'ball hogowatości' wyjdzie ci że Reggie Miller (którego gra ofensywna w 90% opierała się na grze bez piłki) jest większym ball-hogiem niż Rondo (który lubił sobie 20 sekund klepać i na sam koniec akcji oddać piłkę) -> bez sensu :P 

pewnie są aktualnie jakieś staty mierzące faktycznie ile dany gracz jest przy piłce -> ale pewnie będą dostępne dane za jakieś 2010+ 

 

17 minut temu, BMF napisał:

Usage mierzy udział w scoringu, osobistych i stratach/per minuty, dlatego Hornacek miał większy usage niż Stockton.

Trochę zmylił mnie opis USG% na profilu graczy ->

an estimate of the percetage of team plays used by a player while they were on the floor


Tymczasem faktyczna formuła tego miernika to Usage Percentage (available since the 1977-78 season in the NBA); the formula is 100 * ((FGA + 0.44 * FTA + TOV) * (Tm MP / 5)) / (MP * (Tm FGA + 0.44 * Tm FTA + Tm TOV)). Usage percentage is an estimate of the percentage of team plays used by a player while he was on the floor.

Także fair enough nie do końca idealny miernik, natomiast tak jak pisałem, mi chodziło o podkreślenie, że nie mam graczy ballhogujących w tym negatywnym rozumieniu, a z tym w odniesieniu do mojego składu myślę, że możemy się zgodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LAF napisał:

Szkoda , że @Sylvinho. nie zdobił opisu. Ciekaw jestem jakby ujął fit pary Duncan - Jokic. To chyba najlepsza para PF - C tutaj. 

biorąc pod uwagę ze to wersje 98/99 i 18/19 to z obecnych frontów tu stworzonych brałbym wyżej Matka z DUO Shaq i KG, BMF z Hakeemem i Davisem czy mój zestaw DRob i Charles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, P_M napisał:

biorąc pod uwagę ze to wersje 98/99 i 18/19 to z obecnych frontów tu stworzonych brałbym wyżej Matka z DUO Shaq i KG, BMF z Hakeemem i Davisem czy mój zestaw DRob i Charles.

żartujesz sobie?

TD dawał vet presence w zasadzie od day1 a 18/19 Joka to pierwszy sezon że ludzie zaczęli ogarniać z czym w ogóle mają do czynienia (4ty w MVP i świetny występ w PO co do czego forumowe - i nie tylko! - nooby miały wątpliwości jak sobie poradzi) -> a był już świetny (to też chyba pierwszy sezon gdzie zaczął się zbliżać w stronę +/- neutralnego obrońcy).

 

Shaq i KG jeszcze jakoś można argumentować (Shaq podobny case jak TD -> rozpierdol od day1 a KG podobny case do Joka, czyli może jeszcze nie ścisły prime ale już był świetny) - szczególnie że fit wydaje się lepszy* i dużo łatwiejszy do 'sprzedania' (talent i skill-wise to raczej TD i Jok górują luźniutko)

pozostałe wymienione duety (DRob i Charles + Hakeem i Davis) to niezłe podśmiec***ki i szkoda klawiatury na takie żarty :) (ale czaję że swój duet po drafcie Z MUSU bierzesz przed nimi.... HEJ JA TEŻ WOLĘ SWÓJ DUET Al & Buck**! xD)

 

* chodzi ofc tylko o fit dwóch wysokich superstarów -> bo reszta fitu to u matka wygląda mocno meh

 

** tak mi się skojarzyło:

Buck Can Do It - Married... with Children 2x04 | TVmaze

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, P_M napisał:

biorąc pod uwagę ze to wersje 98/99 i 18/19 to z obecnych frontów tu stworzonych brałbym wyżej Matka z DUO Shaq i KG, BMF z Hakeemem i Davisem czy mój zestaw DRob i Charles.

Z tych co wymieniłeś jedynie duo Shaq/KG mogłoby z nimi rywalizować. Reszta to chyba serio jakieś prowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, julekstep napisał:

żartujesz sobie?

TD dawał vet presence w zasadzie od day1 a 18/19 Joka to pierwszy sezon że ludzie zaczęli ogarniać z czym w ogóle mają do czynienia (4ty w MVP i świetny występ w PO co do czego forumowe - i nie tylko! - nooby miały wątpliwości jak sobie poradzi) -> a był już świetny (to też chyba pierwszy sezon gdzie zaczął się zbliżać w stronę +/- neutralnego obrońcy).

 

Shaq i KG jeszcze jakoś można argumentować (Shaq podobny case jak TD -> rozpierdol od day1 a KG podobny case do Joka, czyli może jeszcze nie ścisły prime ale już był świetny) - szczególnie że fit wydaje się lepszy* i dużo łatwiejszy do 'sprzedania' (talent i skill-wise to raczej TD i Jok górują luźniutko)

pozostałe wymienione duety (DRob i Charles + Hakeem i Davis) to niezłe podśmiec***ki i szkoda klawiatury na takie żarty :) (ale czaję że swój duet po drafcie Z MUSU bierzesz przed nimi.... HEJ JA TEŻ WOLĘ SWÓJ DUET Buck & Al! xD)

 

* chodzi ofc tylko o fit dwóch wysokich superstarów -> bo reszta fitu to u matka wygląda mocno meh

Nope, nie żartuję, fit Joka i Tima mi się dość mocno gryzie jeżeli chodzi o to gdzie operują.

DRob i Sir Charles byli w wybranych przeze mnie sezonach na 6. miejscach w głosowaniu na MVP (notabene Hakeem jest wybrany z tego samego sezonu co Charles i był wtedy 7. a przed Charlesem masz Prime Magica, obecnego tu Jordana z tegoż sezonu, prime Birda i McHale'a oraz prime Dominique Wilkins.
z kolei w sezonie 89/90 czyli DRoba ( na 7. ponownie Hakeem (notabene to ciekawe, że rookie DROB przed peak Hakeemem,)
Magic
Charles
MJ
Karl Malone
Patrick Ewing

wszyscy w prime.

A moim zdaniem współpraca DROBa z Charlesem jest o wiele łatwiejsza do wyobrażenia sobie, niż TD z Jokiciem, gdzie masz tak naprawdę dwóch C.
Jeszcze dodam, że statystycznie w sezonie 98/99 to DROB miał większy wpływ na D Spurs niż Duncan.

@julekstep Al i Buck z grafiki broniliby lepiej niż twój Frontcourt, bo część rywali położyłaby się ze smiechu :D :D :D

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, P_M napisał:

Nope, nie żartuję, fit Joka i Tima mi się dość mocno gryzie jeżeli chodzi o to gdzie operują.

DRob i Sir Charles byli w wybranych przeze mnie sezonach na 6. miejscach w głosowaniu na MVP

nawet ten wybiórczy argument tutaj nie działa bo TD i Jok to numery 2 i 4 głosowania MVP w wybranych sezonach xD

 

nie no serio -> bronienie swojego teamu spoko, ale trzeba wiedzieć kiedy przestać (albo w ogóle nie zaczynać xD)

 

(i tak wiem, że fit TD&Jok na  pierwszy rzut oka jest mało 'sexy' -> ale c'mon tutaj gadamy o dwóch najbardziej 'skilled' wysokich wszechczasów, tam spokojnie możnaby coś fajnego ulepić....szkoda że Sylwkowi się nie chciało :) )

aha i fit DRob + Charles też mnie średnio podnieca....tzn wiadomo -> fajnie że masz dwóch b.szybkich wysokich do biegania do Magicowych kontr...ale w HCA to tam to nie wygląda za ciekawie

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

nawet ten wybiórczy argument tutaj nie działa bo TD i Jok to numery 2 i 4 głosowania MVP w wybranych sezonach xD

 

nie no serio -> bronienie swojego teamu spoko, ale trzeba wiedzieć kiedy przestać (albo w ogóle nie zaczynać xD)

 

(i tak wiem, że fit TD&Jok na  pierwszy rzut oka jest mało 'sexy' -> ale tutaj gadamy o dwóch najbardziej 'skilled' wysokich wszechczasów, tam spokojnie możnaby coś fajnego ulepić....szkoda że Sylwkowi się nie chciało :) )

A sprawdzales konkurencję w tych sezonach gdzie TD i Jokic pojawili się na tychże miejscach?(Tim byl trzeci tak btw) 35letni Karl Malone został wtedy MVP, a przed Jokiciem był Paul George xD

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, P_M napisał:

A sprawdzales konkurencję w tych sezonach gdzie TD i Jokic pojawili się na tychże miejscach? 35letni Karl Malone został wtedy MVP, a przed Jokiciem był Paul George xD

przed Barkleyem był Dominique Wilkins

nie idź tą drogą!

 

no i śmianie się z tamtego George'a który zrobił 49W z 30 letnim Westbrookiem to z dzisiejszej perspektywy trochę dziwna sprawa! (George był wtedy świetny...a i tak Jokic był sporo lepszy....ot nooby się dopiero zaczynały na nim poznawać)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

przed Barkleyem był Dominique Wilkins

nie idź tą drogą!

przecież to napisałem, to nie ma się czego wstydzić Prime Dominique robił wtedy 30 ppg ;) pokazuję Ci, że konkurencja była wtedy o wiele silniejsza jeżeli chodzi o MVP voting niz w sezonach Joka i Tima, którzy tu zostali wybrani, ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, P_M napisał:

przecież to napisałem, to nie ma się czego wstydzić Prime Dominique robił wtedy 30 ppg ;) pokazuję Ci, że konkurencja była wtedy o wiele silniejsza jeżeli chodzi o MVP voting niz w sezonach Joka i Tima, którzy tu zostali wybrani, ot co.

wyśmiewany przez Ciebie George robił 28 ppg dająć świetną obronę i będąc jakieś 7x lepszy od prime Dominique :) 

i nie konkurencja silniejsza, ale nazwiska głośniejsze (ten sezon 99 to wiadomo był ogólnie dziwny, ale tu mówimy o typie który zdobył 750 mvp points vs typy co tam po 1xx robiły c'mon

 

zresztą to nie ma większego znaczenia - Duncan w 99 był najlepszym graczem w lidze a Jok w 2019 pewnie top-2/3

po prostu pokazuję że nawet z takim z dupy wybranym argumentem nie trafisz tutaj :)  

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, julekstep napisał:

* chodzi ofc tylko o fit dwóch wysokich superstarów -> bo reszta fitu to u matka wygląda mocno meh

A do czego chcesz się przyczepić? 

Scorer MVP na obwodzie prowadzący grę jest, pies na najlepszych ofensywnych obwodowych rywali jest, rozciągający grę obrońca z wybitną trójką niepotrzebujący piłki jest. Nikt u mnie nie morduje się o piłkę w ataku, gra oparta na duecie Shaq-Rose, więc coś podobnego, co grał O'Neal. KG już w tym sezonie rozpierdalał, drugi w MVP voting. Z resztą - Shaq z mojego sezonu też był drugi po MVP. 

Artest drugi w głosowaniu DPOTY. 

k****, chyba jednak wypiszę te nagrody i staty moich podopiecznych w wybranych sezonach. 

A nie chciałem bawić się w pi****lenie bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, julekstep napisał:

wyśmiewany przez Ciebie George robił 28 ppg dająć świetną obronę i będąc jakieś 7x lepszy od prime Dominique :) 

Dear Lord uczepiłeś się pojedynczych przykładów. Ja mówię prosto Charles DROB mieli przed sobą w swoich głosowaniach prime/peak Magiców, Birdów, MJów, Malone'ów, czyli alltime topy na swoich pozycjach i za sobą Hakeema równiez peak all-time jak spojrzysz na sezon 89/90, a jak patrzę na głosowania w latach z sezonów Tima i Jokica, to takich zawodników, z którymi musieliby rywalizować Ci dwaj po prostu nie ma, a przynajmniej nie w ich peaku, choć nie jeden mógłby powiedzieć, że LBJ to trochę casus MJa, że po prostu pozwalał innym graczom zdobywać statuetkę za RS :)

A, i argument o miejscu w MVP voting Ty przywołałeś jako pierwszy, więc dlatego sprawdziłem jak to faktycznie wyglądało jeżeli chodzi o konkurencję :)

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, P_M napisał:

A, i argument o miejscu w MVP voting Ty przywołałeś jako pierwszy, więc dlatego sprawdziłem jak to faktycznie wyglądało jeżeli chodzi o konkurencję :)

to było tylko przy Joku - na zwrócenie uwagi że już wtedy był zajebisty 'od dłuższego czasu' a ludzie w końcu powoli się o tym przekonywali (generalnie narracja że 'Jok jest MVP-caliber grajkiem' dopiero od momentu zdobycia MVP jest z dupy - ot ludzie to nooby i nie potrafią dostrzec wielkości jak mają ją przed oczami -> patrz jakieś @BMFy czy inne nooby stawiające długo Biida ponad GOATa :) )

10 minut temu, P_M napisał:

Dear Lord uczepiłeś się pojedynczych przykładów. Ja mówię prosto Charles DROB mieli przed sobą w swoich głosowaniach prime/peak Magiców, Birdów, MJów, Malone'ów, czyli alltime topy na swoich pozycjach i za sobą Hakeema równiez peak all-time jak spojrzysz na sezon 89/90, a jak patrzę na głosowania w latach z sezonów Tima i Jokica, to takich zawodników, z którymi musieliby rywalizować Ci dwaj po prostu nie ma, a przynajmniej nie w ich peaku, choć nie jeden mógłby powiedzieć, że LBJ to trochę casus MJa, że po prostu pozwalał innym graczom zdobywać statuetkę za RS :)

czyli prime Malone przed Barkleyem/DRobem kozak a prime Malone przed Duncanem nie?

nie rozumiem tbh :)

 

już wymienianie zajebistych graczy z 2019 (z którymi konkurował Jok) sobie odpuszczę! 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, julekstep napisał:

czyli prime Malone przed Barkleyem/DRobem kozak a prime Malone przed Duncanem nie?

Tutaj dowiedzialem sie, ze 35-letni Malone to nie prime (a z takim rywalizował Duncan), natomiast 26-letni imho jak najbardziej ;)

9 minut temu, julekstep napisał:

było tylko przy Joku - na zwrócenie uwagi że już wtedy był zajebisty 'od dłuższego czasu' a ludzie w końcu powoli się o tym przekonywali (generalnie narracja że 'Jok jest MVP-caliber grajkiem' dopiero od momentu zdobycia MVP jest z dupy - ot ludzie to nooby i nie potrafią dostrzec wielkości jak mają ją przed oczami -> patrz jakieś @BMFy czy inne nooby stawiające długo Biida ponad GOATa :) )

Inna sprawa, ze mowimy tu nadal o 20/10 bez obrony na C (nie lubię się na to powoływać, ale w jakichś DRAPMach itp Jokic wyglada bardzo słabo -> http://basketball-analytics.gitlab.io/rapm-data/season/2018-19/regular-season/ notabene overall ma 43 miejsce w lidze RAPM)

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duncan-Jokic to nie jest AŻ TAK wybitny duet, tzn. obaj później zostali alltimerami, więc wiadomo jaka jest optyka, ale np. różnica między tamtym Duncanem, a np. Hakeemem to jednak fakt, że jedni w finałach grali sobie z Knicks z 8 seeda (Jokic też top5 ligi w tamtym momencie), a drudzy z dynastią po ograniu innej dynastii -- ot co potencjalnie najlepszy front zabawy (IMHO pod względem skilla/fitu - matek), ale pary Barkley-Robinson akurat zdecydowanie nie postawiłbym obok. Ale Sylvinho nie napisał opisu (wiedziałem, że mi kogoś brakowało), więc też nie mam zamiaru za bardzo o to kruszyć kopii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BMF napisał:

Duncan-Jokic to nie jest AŻ TAK wybitny duet, tzn. obaj później zostali alltimerami, więc wiadomo jaka jest optyka, ale np. różnica między tamtym Duncanem, a np. Hakeemem to jednak fakt, że jedni w finałach grali sobie z Knicks z 8 seeda (Jokic też top5 ligi w tamtym momencie), a drudzy z dynastią po ograniu innej dynastii -- ot co potencjalnie najlepszy front zabawy (IMHO pod względem skilla/fitu - matek), ale pary Barkley-Robinson akurat zdecydowanie nie postawiłbym obok. Ale Sylvinho nie napisał opisu (wiedziałem, że mi kogoś brakowało), więc też nie mam zamiaru za bardzo o to kruszyć kopii. 

Jesteśmy zgodni, bez pogrubionego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, P_M napisał:

Tutaj dowiedzialem sie, ze 35-letni Malone to nie prime (a z takim rywalizował Duncan), natomiast 26-letni imho jak najbardziej ;)

Inna sprawa, ze mowimy tu nadal o 20/10 bez obrony na C (nie lubię się na to powoływać, ale w jakichś DRAPMach itp Jokic wyglada bardzo słabo -> http://basketball-analytics.gitlab.io/rapm-data/season/2018-19/regular-season/ notabene overall ma 43 miejsce w lidze RAPM)

z tego linka wynika że w 2019 Jok był lepszym obrońcą od Anthony'ego Davisa a w rookie sezonie był legitnym two way playerem

z tych wszystkich adv stats to te rapmy powoli stają się najbardziej memiczne :) 

12 minut temu, BMF napisał:

Duncan-Jokic to nie jest AŻ TAK wybitny duet, tzn. obaj później zostali alltimerami, więc wiadomo jaka jest optyka, ale np. różnica między tamtym Duncanem, a np. Hakeemem to jednak fakt, że jedni w finałach grali sobie z Knicks z 8 seeda (Jokic też top5 ligi w tamtym momencie), a drudzy z dynastią po ograniu innej dynastii -- ot co potencjalnie najlepszy front zabawy (IMHO pod względem skilla/fitu - matek), ale pary Barkley-Robinson akurat zdecydowanie nie postawiłbym obok. Ale Sylvinho nie napisał opisu (wiedziałem, że mi kogoś brakowało), więc też nie mam zamiaru za bardzo o to kruszyć kopii. 

tak -> każdy zostaje 'all-timerem' sensu stricto PÓŹNIEJ niż w 2 czy 4 sezonie (no chyba że jest Billem Waltonem)

sęk w tym że w tych sezonach Jok i Duncan już grali na all-timerskim poziomie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

tak -> każdy zostaje 'all-timerem' sensu stricto PÓŹNIEJ niż w 2 czy 4 sezonie (no chyba że jest Billem Waltonem)

Lub Magiciem :)))

 

5 minut temu, julekstep napisał:

tego linka wynika że w 2019 Jok był lepszym obrońcą od Anthony'ego Davisa a w rookie sezonie był legitnym two way playerem

z tych wszystkich adv stats to te rapmy powoli stają się najbardziej memiczne :) 

Dlatego napisałem, że nie lubię się na to powoływać, ale też c'mon center z mniej niż 1 blokiem na mecz, no tutaj nie trzeba specjalnie gry Joka w D analizować, żeby stwierdzić, że to nie jego konik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, P_M napisał:

Dlatego napisałem, że nie lubię się na to powoływać, ale też c'mon center z mniej niż 1 blokiem na mecz, no tutaj nie trzeba specjalnie gry Joka w D analizować, żeby stwierdzić, że to nie jego konik :)

Marc Gasol się w koszykarskim grobie przewraca patrząc na takie argumenty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek odpiął/ęła ten temat
  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.