Skocz do zawartości

ATF post 80 under 24 draft - dyskusja


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, julekstep napisał:

sęk w tym że on w tych 76ers był 1szą opcją a nie role playerem

co do statów boxscore'owych to niby asysty (nie miał komu podawać!) i zbiórki (Dalembert mu kradł!) niby trochę odstają (ale i tak są b.spoko jak na SG/SF tweenera), ale za to ppg i spg najlepsze w karierze (nawet patrząc na per36)

wiesz, że fakt, ze był pierwszą opcją to nie jest dobry argument, podając, że właśnie wtedy miał najlepsze ppg? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie Peję na myśli jako lepszego gracza od Lewisa o podobnym profilu, 20ppg w >50W teamie.

19 minut temu, julekstep napisał:

i obiektywnie -> w czym lepszy był 30 letni Iggy od 24 letniego Iggy'ego poza posiadaniem lepszych kolegów w ekipie? :) 

No, ale scenariusz, że 24-letni Iguodala był ot co bardzo dobrym obrońcą, a późniejszy Iguodala był zajebistym obrońcą, bo po prostu zwiększył swoje rozumienie kosza, nie jest raczej abstrakcyjny, skoro dwóch najlepszych koszykarzy ever w podobnym wieku z dobrych obrońców stało się zajebistymi obrońcami.

Pamiętam jak P_M pisał chyba przy ostatnim drafcie, że Malone w jakimś tam sezonie był jeszcze dobrym obrońcą - a dla mnie to ordynarne wciskanie kitu. I nie mam na myśli pisania ,,nieprawdy'', a rzeczy, których realnie nie można wiedzieć bez cyferek, które mogłyby to opisywać, a tamten Iggy nie ma poza boxscorem cyferek/accolades. Chyba, że ktoś robi rewatching kilkunastu meczów tych graczy, ale wtedy trochę creepy. ;] 

To samo z Artestem 2003 btw, ale on ma chociaż jakieś fajne statsy. Douga Christiego to ja mogę pamiętać w miarę dobrze, a nie ludzi z randomowych teamów.

Wiem, że nic nie wiem. ;]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BMF napisał:

Btw. widać po kolejnych draftach atf-owy progres, znowu fajny poziom, dlatego ja bym rozważył jakąś formułę, gdzie nie będzie decydować 0,2 glosa, bo np. LAF się wkurzył. XD Ale też nie mam pomysłu. 

No ja napisałem w zasadach że odrzucam dwa skrajne głosy, żeby właśnie pojedyncze dziwne głosy nie decydowały.

chyba zaproponuje zarówno opisy i głosy na priv do mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BMF napisał:

Może tak było, nie wiem, dyskusje o ~starterach z gówno-teamów sprzed 15 lat to trochę opary absurdu, absolutnie nikt nie pamięta Sixers 2008. ;] 

To, że ty nie pamiętasz nie znaczy, że wszyscy. Tamten okres to raczej mój koszykarski i pewnie ogólnie sportowy prime pod względem zainteresowania i oglądania wszystkiego, łącznie z meczami z meczami Polonia Bytom - Górnik Łęczna w Klubie Kibica. Tak więc chyba nie ma nawet sensu dzisiaj debatować tak jak te 15 lat temu czy Iggy nadaje się na lidera drużyny, nie ma sensu krytykować go za to, że w PO uciekał od odpowiedzialności, a pamiętam takie dyskusje, bo sam brałem w Nich udział. Czas niejako sam wyjaśnił w jakiej roli najlepiej czuje się Iggy. Ja zamykam oczy, pamiętam tamtego Iggy i nie mam absolutnie problemu umniejszać go, bo stał się lepszy w innej roli niż gdy musiał pełnić rolę lidera ataku, trzymając jednocześnie obronę. No jednak nie ten rozmiar kapelusza.

A nad poziomem ATFa bym się nie zachwycał. Moim zdaniem słaby, zostało kilku kozaków, a idą jakieś LaMelo Balle. Kto to k**** jest w tej lidze, LaMelo Ball na dzień dzisiejszy? Pan nikt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LAF napisał:

Wybór LaMelo bardzo dobry sam pewnie bym go wziął gdyby nie to, że szukałem combo

LaMelo i Zion to spoko odważne picki, tylko zbyt wczesne. W takich draftach trzeba wyciągać value per pick (ja tak zrobiłem z Kevinem Johnsonem dla przykładu, patrzcie jak poszło ;]]]]]), czasami zaryzykować z graczem, który może się ostać - a oni obaj mogliby się ostać dużo dłużej. Ale i tak pass first PG z ławki z dobrą trójką to rzeczywiście może być lepszy pick niż parę bardziej 'nośnych' nazwisk-pseudokozaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek odpiął/ęła ten temat
  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.