Skocz do zawartości

Atlantic Division 22/23


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Wow. Buffalo na 2gim miejscu w wyścigu o dzika kartę na Wschodzie! Anderson wyrównał tej nocy swoj rekord obron. 53. Wcześniej tyle obronił w barwach Florydy w 2008 roku.

Edit: Dziwne. Dzisiaj czytam, że 49 obron, a nie 53.

Edytowane przez Szabla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszego wieczoru spotkały się moje dwie ulubione drużyny w lidze - do Edmontonu przyjechali hokeiści z Toronto.

Przyznam szczerze, że po tym meczu mam kompletnie mieszane uczucia. Z jednej strony bardzo mnie cieszy forma i świetna gra Oilers. Chłopaki wiedzą co chcą osiągnąć i wychodzą w pełni przygotowani na taflę. Z drugiej zaś kompletnie nie obiecująca gra Maple Leafs mnie przeraża... Playoffs tuż, tuż a tu znowu zaczynamy grę raz dobrze, a raz źle. Tak niestety nie można grać w post-season i jeśli coś tu się nie zmieni to nie wróżę Toronto najlepiej... Zdaję sobie sprawę, że Leafs mieli ogromne zmiany w rosterze i jeszcze do końca sezonu regularnego muszą się "ograć" jednak należy pamiętać, że w PO nie ma już słabych drużyn i nie będzie tam można "testować" taktyk. Tam trzeba grać od samego początku do końca na najwyższych obrotach jeśli chce się osiągnąć coś więcej niż pierwszą rundę.

Cóż mogę rzec... McDavid, McDavid i jeszcze raz McDavid! Gościu jest niesamowity i jest jednym z najwybitniejszych zawodników NHL którzy kiedykolwiek mieli przyjemność w tej lidze zagrać. Brawo dla Oilers. Szukając plusów w grze Toronto to mieliśmy kolejny bardzo dobry mecz Marnera który jest świetnie rozwijającym się zawodnikiem. Mam nadzieję, że nie wyfrunie spod skrzydeł Toronto, bo była to ogromna strata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na te około 10 meczów do końca sezonu regularnego myślę, że jest to idealny czas by podsumować każdą z dywizji. Napiszcie poniżej swoje opinie i to kto waszym zdaniem finalnie znajdzie się w Playoffs. :) 

Lecimy z Atlantic Division!

Moja ukochana i uwielbiana Atlantic Division... Nie ma chyba fana hokeja zza oceanu który nie śledziłby w tym roku tej dywizji. Nie ma chyba osoby która (pewnie dla większości z nas z zazdrości) nie podziwiałaby Bruins i ich historycznie genialnego sezonu. Dywizja atlantycka jest chyba najpewniej wyklarowaną i pewną dywizją w całej lidze. Można powiedzieć, że poza Bruins, Leafs i Lightning mamy ogromną przepaść. Najmocniej chyba żałuje Sabres, bo zapowiadali się na zespół który powinien w tym roku namieszać, a jak wiemy tak się niestety nie stało. To co na papierze to tylko na papierze...

Czy ktoś jeszcze ma szanse na Wild Card? Teoretycznie tak i są to Pantery z Florydy. Jednakże moim zdaniem drużyny z Metropolitan jakimi są Islanders oraz Penguins dużo mocniej zasłużyły na dziką kartę. A więc moja prognoza wygląda następująco:

  1. Boston Bruins
  2. Toronto Maple Leafs
  3. Tampa Bay Lightning

Trzymam kciuki by tak właśnie zostało i Leafs w końcu nie trafili na Bruins w pierwszej rundzie. Może ten koszmar i pewna klątwa w końcu zostanie złamana! Co do dalszych szans, moim zdaniem arcyciekawe będzie starcie Leafs i Bruins i to między tymi drużynami rozegra się starcie o finał na wschodzie. Bruins są w gazie i nikt nie może ich zatrzymać jednakże nie można grać na 110% przez cały czas. Playoffs zweryfikują ich formę aczkolwiek gdybym miał typować tegorocznego mistrza NHL to z żalem i zazdrością byliby to właśnie hokeiści z Bostonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porażka u siebie. Pół hali na czerwono w barwach Habs. Ech...

28 msce w lidze w meczach u siebie, z czego 15 na Wschodzie (tylko Columbus gorsze).

Za to na wyjeździe Buffalo miód malina. W Atlantic tylko Bruins lepsze, na Wschodzie 5  a w Lidze 10 miejsce Buffalo. Tylko ten dom. Gdyby w KeyBank Center lepiej punktowali, nawet niewiele lepiej  awans do   playoffs byłby spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.