Skocz do zawartości

Mundial Qatar 2022


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, BMF napisał:

Ano, lepsze posiadanie, więcej strzałów, Engel generalnie miał trochę pecha, że odbudował reprezentację, ale dla wszystkich wielki turniej to był niezły cywilizacyjny szok wtedy, to nie pykło na MŚ, potem z Wisłą powinna być faza grupowa w LM, to go przekręcili z Panathinaikosem.

A Engel to nie jechał na talencie i zgraniu graczy Wisły Kraków (Żurawie, Koseckie,Kałużne)+ całkiem niezłym pokoleniu grającym w zagranicznych ligach Dudek, Krzynowek, Matysek, Waldoch, Hajto +Olisadebe? Przecież jak słuchało się czasami myśli szkoleniowej Engela to on straszne głupoty pierdolił. 

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, P_M napisał:

Przecież jak słuchało się czasami myśli szkoleniowej Engela to on straszne głupoty pierdolił

Futbol na tak, pamiętamy ☺️

41 minut temu, Cardi napisał:

Nie wiem czy znalazłby się ktoś kto wolałby przegrać jak Kanada niż wygrać jak Polska w razie wykorzystanego karnego

Pewnie że by tacy byli. Tzn tacy "fajni", którzy tak piszą. 

A co mają we łbach, to c*** wie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Koelner napisał:

niby tak ale jak się słucha Czesia to nie jest lepiej

image.thumb.png.e7fd957efc662b60028ce052816692a7.png


Tak patrzę na tę kadrę i co prawda nie ma tam talentu na skalę Lewandowskiego, ale czy ta drużyna overall, patrząc po formacjach nie była lepsza niż obecna?
Na Bramce Dudek czyli śmiało Szczęsny level
Obrona z Kłosem, Zielińskim Żewłakowem, Hajto, Wałdochem, Bąkiem, Głowackim i Koźminskim to na pewno lepsze opcje niż obecne.
Pomoc - Swierczewski, Kałuzny, Rząsa, Krzynówek - w klubach obecny Zielinski na pewno lepszy, ale czy w kadrze? Krzynowek przynajmniej groził solidnym strzałem z dystansu. Teraz spójrzmy na washed up Krychę :D
Atak - peak Olisadebe i Żurawski, w odwodach drugi Zewłakow i Murawski. - Wiadomo jest Lewy, Milik Piątek, więc tutaj na papierze obecna kadra jest lepsza, ale jak nie ma komu pograć na rozegraniu to szpica niewiele zdziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę dokonać coming outu jak by to powiedział Jacek Bartosiak i przyznać że trochę zmieniłem zdanie co do naszej postawy w meczu z Meksykiem.Nadal uważam że założenia Czesława na ten mecz BYŁY WIDOCZNE ale dalej już na chłodno mam inne przemyślenia.Zaczynając od tego że remis w tym meczu jest oczywiście lepszy niż gdybyśmy mieli przegrać i to jest oczywiste tylko pytanie czy z takim Meksykiem nie mogliśmy zagrać bardziej ofensywnie, czy granie takiego antyfutbolu (defensywny styl Mou czy Simeone to z całym szacunkiem inny poziom futbolu niż nasz) było zasadne? 

Mam wrażenie że nie było i wtedy idziemy z wnioskami dalej, czy mamy zawodników odpowiednich do takiego stylu gry? Rozumiem że nie mamy gwiazdozbioru w składzie ale na prawdę mamy paru fajnych grajków którzy na co dzień grają w sposób ofensywny i są stroną która PROWADZI GRĘ a nie się broni - mam tu na myśli głównie środek boiska, wiadomo że z wyprowadzeniem piłki przez obrońców mamy duży problem.

Patrząc na niektóre reprezentacje w tym turnieju, jakich mają zawodników i jak grają w stosunku do nas to jednak ten mecz postrzegam jako straconą szansę.Już pomijając taktykę na ten mecz to po prostu my jesteśmy przestraszeni jako naród, przestraszony jest trener który mam wrażenie że robi wszystko żeby się nie skompromitować i może utrzymać posadę, przestraszeni są zawodnicy, wszyscy skupiają się żeby KONIECZNIE WYJŚĆ Z GRUPY zamiast po prostu pokazać fajny futbol, cieszyć się grą bo po to są te mistrzostwa a jak wyjdziemy z grupy przy okazji - to bardzo fajny bonus za to.Z tym nastawieniem które mamy teraz czyli wyjście z grupy za wszelką cenę i traktowanie tego jako gigantycznego sukcesu to co dalej? Jesteśmy już genialni, wyszliśmy z grupy - teraz możemy dostać wpierdol i jedziemy do domu bo z taką grą jak z Meksykiem to ogarnięty zespół nas zje.

 

Na szczęście mamy ten remis i jeszcze nie wszystko stracone, można a nawet trzeba spróbować zagrać inaczej z Arabami.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Cardi napisał:

Nie wiem czy znalazłby się ktoś kto wolałby przegrać jak Kanada niż wygrać jak Polska w razie wykorzystanego karnego.

Niezła gdybologia, gdyby Lewy strzelił karnego. 😂

Gdyby Davies strzelił karnego, a następnie sędziowie nie okradli Kanadyjczyków z drugiego karnego to Kanada wygrałaby na mundialu z Belgią grając od nich dużo lepiej w piłkę.

Z tą samą Belgią nasz Czesiu dostał 6:1 w lidze narodów grając tak jak wszystkie jego drużyny czyli grając futbol prymitywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sewer napisał:

Ja muszę dokonać coming outu jak by to powiedział Jacek Bartosiak i przyznać że trochę zmieniłem zdanie co do naszej postawy w meczu z Meksykiem.

Czy to oznacza, że obejrzałeś mecz ponownie? Igrasz ze śmiercią.

6 minut temu, Kepler napisał:

Niezła gdybologia, gdyby Lewy strzelił karnego. 😂

No gdybologia. Ludzie wolą przegrać na Mundialu, ale ładnie jak Kanada (czyli zacząć turniej jak zwykle) niż remis po bezbarwnej.

Do wygranej wcale nie było tak daleko, trudno o lepszą "setkę" niż rzut karny. Przywołałeś Kanadę i o ile wspomnienie o karnym jest zasadne, to decyzja sędziowska, której nie było to jednak inna sprawa. 

Drugi mecz w sobotę, to co mamy robić, jak nie gdybać? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cardi napisał:

to decyzja sędziowska, której nie było to jednak inna sprawa

Jaka to jest inna sprawa? 

Przy Varze taki babol nie powinien mieć miejsca, tutaj nawet nie ma mowy jak przy rękach o jakiejś interpretacji przez sędziego lub inne słowa wytrychy używane przez sędziów. Nie powinno być spalonego gdy Hazard zagrał piłkę do Kanadyjczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kepler napisał:

Jaka to jest inna sprawa? 

Przy Varze taki babol nie powinien mieć miejsca, tutaj nawet nie ma mowy jak przy rękach o jakiejś interpretacji przez sędziego lub inne słowa wytrychy używane przez sędziów. Nie powinno być spalonego gdy Hazard zagrał piłkę do Kanadyjczyka.

No jeżeli nie widzisz różnicy między sytuacją 1 - niestrzelony karny, a 2 - brak przyznanego karnego, który mógłby być strzelony lub nie, to ja nie wiem jak to wyjaśnić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cardi napisał:

No jeżeli nie widzisz różnicy między sytuacją 1 - niestrzelony karny, a 2 - brak przyznanego karnego, który mógłby być strzelony lub nie, to ja nie wiem jak to wyjaśnić :) 

Jeżeli możesz sobie gdybać o tym co byłoby gdyby jedną drużyna strzeliła karnego a ktoś nie może sobie gdybać strzelenia dwóch karnych to no cóż, też nie wiem jak to wyjaśnić 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kepler napisał:

Jeżeli możesz sobie gdybać o tym co byłoby gdyby jedną drużyna strzeliła karnego a ktoś nie może sobie gdybać strzelenia dwóch karnych to no cóż, też nie wiem jak to wyjaśnić 😂

Tu można wszystko :) Klawiatura wszystko przyjmie. Więc gdybaj sobie do woli, nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, P_M napisał:

image.thumb.png.e7fd957efc662b60028ce052816692a7.png


Tak patrzę na tę kadrę i co prawda nie ma tam talentu na skalę Lewandowskiego, ale czy ta drużyna overall, patrząc po formacjach nie była lepsza niż obecna?
Na Bramce Dudek czyli śmiało Szczęsny level
Obrona z Kłosem, Zielińskim Żewłakowem, Hajto, Wałdochem, Bąkiem, Głowackim i Koźminskim to na pewno lepsze opcje niż obecne.
Pomoc - Swierczewski, Kałuzny, Rząsa, Krzynówek - w klubach obecny Zielinski na pewno lepszy, ale czy w kadrze? Krzynowek przynajmniej groził solidnym strzałem z dystansu. Teraz spójrzmy na washed up Krychę :D
Atak - peak Olisadebe i Żurawski, w odwodach drugi Zewłakow i Murawski. - Wiadomo jest Lewy, Milik Piątek, więc tutaj na papierze obecna kadra jest lepsza, ale jak nie ma komu pograć na rozegraniu to szpica niewiele zdziała.

W sumie na papierze nie wygląda to jakoś żle. Mieliśmy trudna dosyć grupę eliminacyjna, a tam wyniki i gra była bardzo dobre. Tylko Olisadebe na turnieju już był w dużo gorszej formie niż w eliminacjach. A Rząsa to czasem nie był obrońca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Ostatnio była dyskusja o Ronaldo. I sprawdzałem kurs na Brazylię na mistrza. Nie byli głównym faworytem. Dopiero 5 miejsce wg kursu. 

Ale rzuciło mi się też jak wysoko były cenione akcji Polski 30-1. A obecnie? 200-1

Człowiek myślał, że mamy wielki rozwój polskiej piłki, wielkie nazwiska w wielkich klubach, a w sumie Polska jest gdzie była 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Sewer napisał:

czy z takim Meksykiem nie mogliśmy zagrać bardziej ofensywnie, czy granie takiego antyfutbolu (defensywny styl Mou czy Simeone to z całym szacunkiem inny poziom futbolu niż nasz) było zasadne? 

Osobiście nie mam żadnego problemu z tym ze bronimy głęboko, powiem więcej, uważam ze przy naszej „kulturze” jest to wskazane  

natomiast to co prezentowaliśmy w tych nielicznych momentach gdy mieliśmy piłkę to był kryminał. I o to mam pretensje do Michniewicza czy Brzeczka wcześniej. Ze pomimo posiadania niezłych zawodników, jako jedyna repra na tym mundialu nie potrafimy wymienić 5 podań po ziemi bez wyjebania jej na 30 metrów. Przecież to jest jakaś patologia, ze Lewy  50% piłek dostał od Szczesnego xd 

nie wymagam, żebyśmy grali piłka jak Hiszpania i robili 1000 podań w meczu na 90% skuteczności, natomiast tiki taka i laga to nie są dwa jedyne sposoby gry, bo tutaj mam wrażenie ze zwolennicy wyniku taka narracje próbują narzucić.

11 minut temu, Cardi napisał:

Ludzie wolą przegrać na Mundialu, ale ładnie jak Kanada (czyli zacząć turniej jak zwykle) niż remis po bezbarwnej.

Nie prawda, i takie spłycanie tego jest zwyczajnie logicznym fikołkiem byle odciągnąć dyskusje od głównego. To trochę jak Michniewicz który krzyczy ze „nie przyjechał tu grać na zmiany tylko na punkty”. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kepler napisał:

😉

No ale przecież przytaknąłem, że to gdybologia. Nie wiem w czym problem.

1 minutę temu, airmax napisał:

Nie prawda, i takie spłycanie tego jest zwyczajnie logicznym fikołkiem byle odciągnąć dyskusje od głównego. To trochę jak Michniewicz który krzyczy ze „nie przyjechał tu grać na zmiany tylko na punkty”. 

Prawda, wczoraj na KS była sonda, większość była za stylem bez punktów niż za punktem bez stylu. Trochę to dziwne, ale pewnie jeśli w sobotę dalej zostaniemy w grze, to narracja się zmieni. Dawać już ten mecz (i weekend).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ignazz napisał:

A ja ciut w innej beczki. 
jak oglądałem przegrany ale fajnie rozegrany mecz Australii to zwróciłem uwagę na wysportowane sylwetki zawodników w żółtych koszulkach gdzie praktycznie większość graczy już z wyglądu była fit na bardzo mocno wyrzeźbionym poziomie. Widać było sportowy tryb życia. U nas co chwila przewija się przez kadrę niejeden gracz który już na oko widać ze się prowadzi gorzej niż jego odpowiednik. Może to jest zbytnie uproszczenie ale w wielu przypadkach podczas trwania kariery piłkarskiej po gębie widać ze grana jest woda lub łychą. Tu kuleja bardzo podstawowe elementy a my oczekujemy cudów. 
 

w sumie po obejrzeniu pierwszej części dokumentu o FIFA uderzył mnie fakt ze praktycznie każdy opisywany działacz to tylko wyłącznie obleśny oblech który widać ze jest bardzo daleko od jakiejkolwiek kultury fizycznej. 
Nie oczekuje aby prezesami zostawali Mister Universum ale w dziedzinie sportu pchają się mocno odpychający kolesie niezależnie od wieku. 
żal ze tak jest. 

Goście operujący w sektorze sportu mogliby być choć trochę człekopodobni. 

Mocniej mnie to zdumiewa niż cała rzesza wuefistów z brzuchem i wąsem. 

Ps. Pusta bramka. 

i takie cos,to ja szanuje:

https://twitter.com/J_Krecidlo/status/1595333968039411712/photo/1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.