Skocz do zawartości

[FBX] FBX#2 i FBX#3 - zmiany, zmiany, zmiany


Tecu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, wydaje mi się, że nie ma sensu patrzeć na fbx#1, bo oni na nas się nie patrzą.

#2 i #3 są w bardzo podobnych składach dlatego pozwolę sobie połączyć.

Dlatego otwieram dyskusję czy i jakich zmian chcecie.

 

Moja propozycja, choć wychodzi na to, że @barcalover był pierwszy.

Prosta, łatwa do przeprowadzenia i kontrolowania.

Wolne sloty liczone za 0 a nie 15 jak do tej pory, czyli:

- można grać jak dotychczas

- można zrzucić 15tki i skumulować to w jednego czy dwóch mocniejszych graczy

- można grać czasowo z 10cioma przykładowo graczami, nie ma ograniczeń minimum, jak ktoś chce to można grać i 5cioma graczami, choć wiadomo, że gramy na totale, więc na dłuższą metę to się nie sprawdzi.

Zalety wg mnie:

- ciekawsza gra z wieloma możliwymi strategiami

- zmniejszenie roli magicznych 15tek, choć wciąż będą cenne

- zwiększenie roli 30tek, 40tek, które teraz leżą na FA i nikt ich nie tyka

Co o tym myślicie i czy macie też inne pomysły?

 

 

 

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez ale jakiś limit typu 10 graczy trzeba ustalić moim zdaniem. Dlaczego. Otóż byłby to duży handicap dla drużyn które i tak były zdrowe cały sezon i wyrobiły powiedzmy trochę slotow do przodu. taki team mógłby powiedzmy w ferworze walki o mistrzostwo zredukować zespół do powiedzmy 8 zawodnikow i kończyć sezon samymi „50tkami”. Brak limitu po prostu daje zbyt duży handicap komuś kto stoi dobrze ze slotami a takiemu komuś nie chcemy przecież za bardzo ułatwiać skoro i tak miał farta do braku kontuzji…

 

w ostatnich latach ciężko wyrobić w ogóle sloty i tak bym to widział tylko i wyłącznie z tego wzgledu ze mało która gwiazda wyrabia 75+ meczy ostatnimi czasy, w trzeba je trzymać przecież i nie można nimi handlować za każdym razem gdy złapią przeziębienie albo nie graja w b2b 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Nie zakończyłem tego i jest to moja wina.

Wszyscy wypowiadający się byli za, więc może wprowadźmy to w życie?

Wiem, że trochę późno, ale proponuję by, jeżeli nie będzie sprzeciwu choćby jednej osoby do dajmy na to 10 września, wprowadzić to od tego sezonu. Jeżeli ktoś zaprotestuje, to ankieta i wprowadzimy to od przyszłego.

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, evitacre napisał(a):

Ja jestem za, chociaż imo zmiany powinny wejść od następnego. Tzn nie poświęciłem jakoś dużo czasu na przemyślenia tego tematu tak intuicyjnie mi moje mojo mówi ze zmiany powinny wchodzić od kolejnego sezonu ;) 

To jest na tyle nieinwazyjna zmiana, że raczej nikt nie może powiedzieć, że mu to w jakikolwiek sposób krzyżuje szyki, czy wymusza zmianę strategii, także ja bym tego nie odkładał, jeśli tylko nie będzie mocnych głosów sprzeciwu od komisza i graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, evitacre napisał(a):

Ja jestem za, chociaż imo zmiany powinny wejść od następnego. Tzn nie poświęciłem jakoś dużo czasu na przemyślenia tego tematu tak intuicyjnie mi moje mojo mówi ze zmiany powinny wchodzić od kolejnego sezonu ;) 

Jasne, dlatego jak napisałem, wystarczy jeden głos sprzeciwu.

Możemy ewentualnie uwzględnić wniosek @RonnieArtestics by był wymóg minimum 10ciu graczy w rosterze, by nie było hardcorowo.

Z jednej strony teoretycznie zwiększa to elastyczność grania, ale z drugiej strony trzeba będzie mocno patrzeć na rozegrane mecze. Wydaje mi się, że spowoduje to większy ruch, mniejsze kiszenie, przynajmniej wśród tych walczących, większe wykorzystanie leżących 30tek itd.

Lets have fun 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie sprzeciwiam ale minimum graczy musi być jak mówiłem. Załóżmy sytuacje ze ktoś ma mega zdrowy skład i odpalił mu sezon na początku, cały skład gra dobrze i napierdziela sobie sloty do przodu, a później sobie na ostatni miesiąc czy ostatnie dwa tygodnie gra w ośmiu. Wtedy Ci którzy mieli kontuzje na początku sezonu już nie maja szansy nadgonić. Biorac pod uwagę ile kontuzji i absencji mamy w ostatnich latach nie można dawac takiej przewagi druzynie która miała farta na początku sezonu. Dla mnie to jest mus to ustalenie minimum. Inaczej będę na nie. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. 

W takim razie zrobimy testowo z max 1 wolnym slotem wolnym za zero od aktualnego sezonu.

Wydaje mi się, że jest to na tyle mała zmiana, że nikt nie powinien mieć problemów, że wprowadzamy to tak szybko.

Jeżeli się to sprawdzi to przedyskutujemy rozszerzenie tego do 3 slotów wolnych od przyszłego sezonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tecu napisał(a):

Ok. 

W takim razie zrobimy testowo z max 1 wolnym slotem wolnym za zero od aktualnego sezonu.

Wydaje mi się, że jest to na tyle mała zmiana, że nikt nie powinien mieć problemów, że wprowadzamy to tak szybko.

Jeżeli się to sprawdzi to przedyskutujemy rozszerzenie tego do 3 slotów wolnych od przyszłego sezonu.

 

Robimy w obu ligach tzn w FBX2 i FBX3? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tecu napisał(a):

Racja, co do fbx3 decydujący głos ma @t_omko przepraszam 🙂

 


Możemy testowo sprawdzić to w fbx#2, możemy testowo sprawdzić to w fbx#2 i fbx#3.....
Jest mi to obojętne, przychylę się do głosu większości.

Planuję wygrać w obu ligach także żeby nie było, że poprawka regulaminu okazała się kluczowa możemy zostawić fbx#3 na starych zasadach 😜 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, t_omko napisał(a):


Możemy testowo sprawdzić to w fbx#2, możemy testowo sprawdzić to w fbx#2 i fbx#3.....
Jest mi to obojętne, przychylę się do głosu większości.

Planuję wygrać w obu ligach także żeby nie było, że poprawka regulaminu okazała się kluczowa możemy zostawić fbx#3 na starych zasadach 😜 

Rozumiem, ale musisz podjąć decyzję w sprawie fbx3, bo ja faktycznie nie jestem władny 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.