Skocz do zawartości

Dallas Mavericks 2022/2023


iglo13

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, Kyrie demoluje następny team, od wymiany Mavs mają bilans 1-4.,Przy tym wygrali tylko ze Spurs co nie jest jakimś szczególnym wyczynem jak się weźmie pod uwagę, że Spursi ostro tankują i przegrali 16 meczów z rzędu ., Kyrie mówił że chce grać dla LeBrona i Lakers , to dzisiaj zagrał dla Lakers.,A to nie jest jeszcze jego ostatnie słowo, gdyż koleś jeszcze się nie rozkręcił w social mediach i na razie trzyma mordę na kłódkę na konferencjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mayor napisał:

No tak, Kyrie demoluje następny team, od wymiany Mavs mają bilans 1-4.,Przy tym wygrali tylko ze Spurs

przecież z Irvingiem mają 3-3, w tym wygrane z LAC oraz kings bez Doncica. problem jest raczej właśnie Luka, który o siebie nie dba i wraz z jego powrotem gra jest gorsza. do tego trener, który nie reaguje podczas meczów, bo uważa, że jest tylko widzem jak dziennikarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał:

przecież z Irvingiem mają 3-3, w tym wygrane z LAC oraz kings bez Doncica. problem jest raczej właśnie Luka, który o siebie nie dba i wraz z jego powrotem gra jest gorsza. do tego trener, który nie reaguje podczas meczów, bo uważa, że jest tylko widzem jak dziennikarze.

heh, a jak pisałem że mavs bez Luki grajo świetnie , to niektórzy śmieszkowali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mayor napisał:

No tak, Kyrie demoluje następny team

Dla mnie Irving dobrze wszedł w drużynę. Z nim na parkiecie a bez Doncicia piłka lepiej chodziła. Po wymianie podobno w drużynie mieli jakieś rozmowy, żeby było więcej ruchu piłki, więcej podań. Doncić podobno zgodził się, że to jest potrzebne do progresu. Wczoraj zaczęło się coś sypać w połowie 2 kwarty i co? I Doncić klepie. Mavs w ataku stają się jednowymiarowi jak coś się dzieje złego. Kidd bierze czas i rozrysowana akcja to gra tyłem Doncicia i masowanko z jakimś guardem. Niby spoko, bo większa gra tyłem na mniejszego, ale patrzeć na to ciężko.  

Doncić tak dominuje, że zdominował nawet Irvinga. I ja wiem, że to brzmi jakby Doncić był jakimś rakiem drużyny, nie o to chodzi. Po prostu uważam, że można wymagać od tak dobrego gracza jeszcze więcej. Bo mental to jego największa wada i trzeba po prostu pracować. 

Dlaczego Mavs przegrali? Bo Lakers zaczęło bronić, bo Mavs zaczęli robić niewymuszone straty, bo Mavs w ataku w takich sytuacjach mają obsrane gacie, bo Mavs przegrali zbiórki jak dzieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, iglo13 napisał:

Dlaczego Mavs przegrali? Bo Lakers zaczęło bronić, bo Mavs zaczęli robić niewymuszone straty, bo Mavs w ataku w takich sytuacjach mają obsrane gacie, bo Mavs przegrali zbiórki jak dzieci

Niestety tak, jak można się było tego spodziewać, sam trade Irvinga nie spowodował nagle wskoczenia przez Dallas na wyższy poziom, bo ten roster miał zbyt wiele słabych stron, żeby dołożenie drugiej gwiazdy pozwoliło rozwiązać największe problemy Mavericks. Mam wrażenie, że Doncic nie do końca odnajduje się obecnie w nowej sytuacji z Irvingiem u boku i czasem aż za bardzo chce pokazać, że potrafi dzielić się piłką, co prowadzi do głupich strat i powoduje dodatkowe zamieszanie. Oczywiście póki co próbka jest dość mała, ale do tej pory podział ról w drużynie był dość jasny i Luka musi nauczyć się teraz nieco innej gry, żeby znaleźć właściwy balans pomiędzy pozostaniem liderem i dzieleniu się posiadaniami w bardziej naturalny i oparty na jakichś schematach sposób. Tak czy siak o ile wydaje mi się, że ofensywę Dallas jakoś sobie w najbliższym czasie ułożą, o tyle w obronie tego miejsca na progres nie widać, a to będzie ich niemiłosiernie ciągnąć w dół. 

Spojrzałem sobie przed chwilą na kalendarz Mavs i do 22.03 jest on dla Dallas niezbyt przyjemny. 3x Memphis, Lakers i Pelicans na wyjeździe, Suns, Sixers i Warriors u siebie + trochę luźniejsze mecze z Pacers, Jazz i Spurs. Ciekawe z jakim bilansem z tych spotkań wyjdą, to powinno nieco rozjaśnić sytuację w kontekście realnych możliwości tej drużyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie będą ci Mavs wyglądać 

Na jeden playoff run starczyło energii dla rolesow którzy nie biorą aktywnego udziału w grze tylko maja bronić i rzucac spot upy za 3, tak się gra z Luka a teraz do tego doszedł Kyrie, dlatego Porzingis nie byl zadowolony bo musiał stać w rogu, na dłuższą metę to nikomu się nie chce tak grać 

Luka te asysty niby robi ale to nabijane w c*** właśnie kickami do rogu do spot up shooterow a nie jakieś mega robienie teammates lepszymi, do tego wrócił ułany i się meczy konkretnie

Na playoffy jeszcze taki basket przechodzi, gdzie mecze wiecej wazą, media daja wiecej atencji nawet jak musisz stac w rogu caly mecz ale na 82 mecze juz niezbyt

Kidd też się coraz częściej gubi

Kyrie 7 na 17, bardzo nieefficent do tego wiadomo ile oddaje w obronie po 2 stronie i jak dużym problemem to jest

Ciekawie ciekawie

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2023 o 10:32, lorak napisał:

przecież z Irvingiem mają 3-3, w tym wygrane z LAC oraz kings bez Doncica. problem jest raczej właśnie Luka, który o siebie nie dba i wraz z jego powrotem gra jest gorsza. do tego trener, który nie reaguje podczas meczów, bo uważa, że jest tylko widzem jak dziennikarze.

Rzeczywiście pierwszych meczów z KI po wymianie nie widziałem ,gdyż byłem w Wietnamie a tam League pass jest ocenzurowany ,dlatego może moja opinia jest ograniczona do ostatnich kilku i dla mnie wygląda jakby Kyrie był szkodnikiem, a Luka reaguje na obecność Irvinga podobnie jak Harden w Brooklynie

W dniu 27.02.2023 o 12:00, lorak napisał:

tak, ale to jego pierwszy słaby mecz w mavs (vs kings było dużo lepiej mimo też słabej skuteczności).

Pierwszy ,ale nie ostatni .Dzisiaj z Pacers była powtórka., Ja mam wrażenie, że Kyrie już jest mentalnie w LeBron Lakers i to właśnie jest chyba jedyny team ,który będzie mógł spełnić jego oczekiwania finansowe w nadchodzącej FA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PorzinGOD napisał:

Za to Porzingis w ostatnich 10 spotkaniach: 26/8/3/2 i 50% za 3 przy ponad 5 próbach na mecz :)

 

SORRY NIE TEN TEMAT!!! 😜😜😜😜

No Porzingis umie grać i do tego broni 

Ale stawiając go w rogu na pewno nie będzie efektywny

Wiadomo pewnie itak trzeba było go wyjebac bo był wiecznie połamany but still Luka go nie robił lepszym

Nie pamiętam z ich lat grania żebym kiedyś powiedział ale pick and roll Luka Porzingis sieje rozpierdol

A tak powinno być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.espn.com/espnplus/player/_/id/35746914/country/us/redirected/true

Kidd zaczyna sie wkurwiac. 

Cytat

He specifically called out the fact that Luka takes whole defensive sets off to whine and complain. Then the very next game after Kidd said this, a game last night against the pacers, he had a small bump with Myles Turner and fell. Instead of getting back on D, Luka sat on the floor with his arms up screaming at the refs. They found the open guy, hit a 3, and Luka topped it all off with a Tech. Then the team lost again.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są różne skale, ale to -0.5 daje Doncicowi 294 miejsce (na 511), więc też słabo (choć oczywiście nie aż tak).

a dla mnie wszelkie overall impact metryki uwzględniające box albo tracking nie są tak wartościowe, jak oparte tylko na +/- (bo tu pod uwagę jest brane wszystko ;]). aczkolwiek przy przewidywaniach te hybrydowe lepiej się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz można opisać tak:

Doncić to ulaniec, w obronie po zasłonie nie ma siły dobiec do wolnego gracza, który rzuca za 3. 

Doncić to ulaniec, tłuszczyk się przydaje, żeby niszczyć ludzi w ataku grając tyłem do kosza. 

Bardzo dobry mecz, szkoda że Luka nie trafił tego prostego rzutu na koniec, obejrzałbym jeszcze dogrywkę. Durant to pieprzony robot jak trzeba trafić ważny rzut. No i mam nadzieję, że Doncić i Booker sobie wyjaśnią problemy już w playoffs

 

 

 

Edytowane przez iglo13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.