Skocz do zawartości

Dallas Mavericks 2022/2023


iglo13

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca jestem pewien sensowności tej wymiany dla Mavs.

Ok Luka potrzebował wsparcia i dostał ALL -Stara. Irving jest gwiazdą ale to nadal nie rozwiąze głównych problemów MAvs tj braku rim protectora czy ławki. Plusem jest ,że bez Luki już nie będzie tak mocno brakować sensownego kreatora. Luka z Irvingiem na pewno będą mocni w ataku ale obrona Mavs to nadal będzie koszmar a na dodatek Irving chce 198/4 otrzymać... Dallas będzie zmuszone mu tyle dać i musza się modlić by Irving nie odwalił czegoś.. DFS pomimo sporego obnizenia lotów to nadal był ich najlepszy obrońca na piłce. Ich strefa podkoszowa będzie złożona chyba z najgorszej obrony w ldize a na pewno w czołówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla porządku.

Doncic-Irving-Bullock/THJ-Kleber-Wood.

Myślę, że tak będzie wyglądać S5 Mavs po All-Stars jeśli nie będzie kolejnych wymian. Osobiście wole Bullocka, bo daje jednak obronę. Kleber kolejny mały x-factor w obronie, a doniesienia mówią, że trenuje na kontakcie i powrót jest już w sumie całkiem blisko. Ktoś się może zastanawiać nad Powellem zamiast Wooda i wtedy Wood+THJ jako siła ofensywna z ławki, ale to chyba nie będzie działać. 

Natomiast ja w brak tych wymian nie wierze, Wooda to za chwile może nie być w zamian za kogoś bardziej ogarniętego w obronie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, iglo13 napisał:

Tak dla porządku.

Doncic-Irving-Bullock/THJ-Kleber-Wood.

Myślę, że tak będzie wyglądać S5 Mavs po All-Stars jeśli nie będzie kolejnych wymian. Osobiście wole Bullocka, bo daje jednak obronę. Kleber kolejny mały x-factor w obronie, a doniesienia mówią, że trenuje na kontakcie i powrót jest już w sumie całkiem blisko. Ktoś się może zastanawiać nad Powellem zamiast Wooda i wtedy Wood+THJ jako siła ofensywna z ławki, ale to chyba nie będzie działać. 

Natomiast ja w brak tych wymian nie wierze, Wooda to za chwile może nie być w zamian za kogoś bardziej ogarniętego w obronie 

No Wooda może nie być ale też THJ może polecieć albo Powell ze względu ,że to spadający kontrakt. Tu praktycznie każdy może zrobić papa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc z wami szczery ja też nie czuje tej wymiany... Pozbywać się (było nie było) części "core'a" drużyny by ściągnąć "gwiazdeczkę" która ma swoje humorki i jak mu się coś nie spodoba, albo Mavs polecą w pierwszej/drugiej rundzie to zaraz będzie szukał kolejnej alternatywy.

Lubię Dallas i życzę im jak najlepiej. Rozumiem też zdenerwowanie Luki i prośbę o wzmocnienie składu ale chyba nie do końca w ten sposób... Mavs ostatnimi laty wyrośli na naprawdę sensowną i jedną z topowych drużyn, która została zbudowana praktycznie od podstaw. Teraz te podstawy zostały rozgromione a do składu dołączył toksyczny Irving. Czas pokaże czy przyniesie to dobre skutki ale obawiam się, że długoterminowo Dallas mogą tego żałować.

Zrobiło się ciekawie i jestem cholernie ciekawy jak to się zgra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dallas powiela pewien schemat - pakowanie się w ryzykowne opcje za okazyjną cenę, by naprawić przeszłe błędy w budowie zespołu. Widzieliśmy to jeszcze za czasów Dirka (Odom, Rondo), widzimy to teraz. Z Porzingisem też miał być piękny duet. Teraz oczywiście upside jest bardzo intrygujący, ale margines błędu niewielki (Mavs mają bodaj 2 picki na wymianę i praktycznie żadnej atrakcyjnej młodzieży), a ryzyko związane z Irvingiem spore (zdrowie, charakter). Obstawiam, że Kyrie będzie dobrym żołnierzem w tym sezonie, ale kiedy dostanie swoje 200/4, to all bets are off. Dużo pewnie zależy od tego Nico Harrisona, który ponoć ma mocne relacje z Irvingiem. Jeśli utrzyma go w ryzach, to może coś z tego będzie.

Pojawia się argument, że w najgorszym razie Mavs wyczyszczą sobie salary na lato - no super, tylko że do maksa im sporo braknie, nawet jeśli odpuszczą Wooda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mavs postanowiło nie dawać nowej umory Irvingowi już teraz. Chca poczekać do końca sezonu... 

Ale MAvs chcą iść za ciosem i wysłać Wooda gdzieś i może do tego złe umowy Bertransa i Hardawaya.. Zobaczymy co się im uda sklecić z tego . Mavs odając 29 teraz może oddać jedynie 25 i 27 to oba bez protekcji . Cięzko powiedzieć co im się poukłada z tego wszystkiego

Ja cały czas fanem tego ruchu nie jestem ale na pewno dla Luki lepiej ,że nie będzie wiecznie podwajany i potrajany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ely3 napisał:

Ale MAvs chcą iść za ciosem i wysłać Wooda gdzieś i może do tego złe umowy Bertransa i Hardawaya..

Umowa Bertansa jest tak zła, że chyba jedyna opcja na jej pozbycie się to wymiana na Duncana Robinsona (która jest jeszcze gorsza).

No chyba że takie coś? Osobiście uważam, że bez sensu + DAL chciałoby w pakiecie Thybulle'a, którym się interesują. Ale to nie za taki pakiet.

 

01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mistrzBeatka napisał:

 mamy obecnie mocno wyrownany poziom  , gruby  game changer imo i troche niedoceniany . dallas z grajacym luka ,  mimo szrotu jaki tam obecnie jest  mieli pace na okolo 48-50 winow .    pozatym irving jesli chce maxa od dallas , bedzie musial sie mocno wykazac   (na parkiecie haha)

Jeśli Dallas nie zrobi w tym okienku kolejnych ruchów, to moim zdaniem mocno przeceniasz rolę tego transferu. Nie dziwi mnie, że Cuban zdecydował się pozyskać drugą gwiazdę, ale stawiając na Irvinga nie rozwiązał największych problemów, z którymi borykają się w tym sezonie Mavericks. Wiadomo, że Kyrie to świetny scorer, który z pewnością weźmie na siebie ciężar zdobywania punktów, ale w obronie Mavs jeszcze bardziej się osłabili, a dodatkowo w wymianie nie udało im się zrzucić któregoś z fatalnych kontraktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mavs było przed wymiana 7 w ataku i 22 w obronie. więc poszli po Irvinga by wzmocnić atak kosztem obrony... Oczywiście duet Irving-Luka będzie niesamowicie trudny do obrony. Za to praktycznie kazdy podkoszowy będzie masakrował Mavs i nie wiem kto tam będzie bronił Leonardów tej ligi czy innych Lillardów

Załóżmy np serię z Pelicans . Kim będą bronić Ziona? Ingrama? A z kolei NOP rzucą Alvarado , Herba Jonesa. Z Nuggets podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle wiecie co? tak pomijając głębokie analizy fitu i defense in the paint Mavs, to ten ruch z Kyriem przypomina mi trochę transfer Westbrook'a do Rockets. Niby wszyscy wiedzieli, że nic z tego nie wyjdzie, ale i tak pamiętam ten sezon z Brickiem jako jeden z najciekawszych w nieodległej historii i z perspektywy czasu to, mimo że skończyło się klapą, przyniósł mi jako kibicówi tamtych Rockets masę funu. (no i przyznam że jak było 1-0 czy nawet jak Lakers po trudnym meczu doszli na 1-1 to myślałem, że mamy skurwesynoof i że idziemy na finały)

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2023 o 17:08, Hoolifan napisał:

Jeśli Dallas nie zrobi w tym okienku kolejnych ruchów, to moim zdaniem mocno przeceniasz rolę tego transferu. Nie dziwi mnie, że Cuban zdecydował się pozyskać drugą gwiazdę, ale stawiając na Irvinga nie rozwiązał największych problemów, z którymi borykają się w tym sezonie Mavericks. Wiadomo, że Kyrie to świetny scorer, który z pewnością weźmie na siebie ciężar zdobywania punktów, ale w obronie Mavs jeszcze bardziej się osłabili, a dodatkowo w wymianie nie udało im się zrzucić któregoś z fatalnych kontraktów. 

naprawde spencer jest takim rzeznikiem w obronie ze zamieniajac go na irvinga pogorszy sie obrona ? :)))))))))))))) naprawde DFS jest az taka kotwica defensywan  ze jest ci przykro ze poszedl za irvinga? :)))))  bez luki ta defensywna brygada zrobila 0-8 .  irving i doncic to jest bardzo mocny core true contendera , poczatek zabawy dopiero,  trzeba tylko ich obudowac , co jest latwniejsze znalezc jakiego broniacego kolka czy gracza pokroju irvinga?  jesli nikt sie nie polamie moga zrobic final , na zachodzie  tabela splaszczona , z bostonem , bucks nie dadza rady ale sixers ? who knows :))))))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.