Skocz do zawartości

Dallas Mavericks 2022/2023


iglo13

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę przypał, że Mavs nie mieli tu swojego tematu. 

Jestem fanem Luki, który tym razem od początku sezonu wydaje się być w świetnej formie. Z Memphis do przerwy miał 24 punkty i był +31. Główny kandydat na MVP, zaraz obok Giannisa. Natomiast Wood wygląda na początku jak All-Star, kozak w ataku, zresztą Dinwiddie też wszedł dobrze w sezon. Mavs będą groźni dla każdego, na ten czas wyglądają legitnie. Mała próbka, wiadomo, bo to zaledwie dwa mecze, ale Doncić trafia blisko 95% FT przy 9 próbach. Najs. 

@LAF co sądzisz? Dobry ten Luka? 

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LAF napisał:

@eF. oglądałem highlights tylko wiec się nie wypowiem, ale Memphis grali 3 mecz w 4 dni a Dallas odpoczywali. Do tego nie grał Brooks od początku. Poczekajmy aż przyjdzie contender to obejrzę jeżeli to będzie jedna z drużyn, która mam zamiar oglądać 

Wiesz, Phoenix i Memphis na start to nie jest najłatwiejszy terminarz, a gra wyglądała dobrze w obu meczach. W pierwszym zdarzyła sie katastrofa w 3 kwarcie. Ja jestem sporym optymistą, szczegolnie że Wood i McGee wyrzycili z rotacji Powellów i Bertansów z zeszłego sezonu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dallas prowadziło z Suns + 20, i poczuli się za pewnie stąd taka katastrofa. Z Miśkami już nie zrobili tego błędu i wygrali + 41 z drużyną co wygrywała mnóstwo spotkań, nawet bez Moranta w ostatnim sezonie.

Czuje że będą mega mocni w tym sezonie, ale trzeba czekać na większą próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajnie że Mavs powoli sie ogarnęli z wynikami, choć dalej wszystko na styk. Pierwszy mecz gdzie Kidd przeprosił sie z Powellem i z gracza z poza rotacjii z początku sezonu dziś wyszedł jako starter. 

A z takim Luką jakby sie łatwiej gra...

Bobby Karalla na Twitterze: „What can you do, what can you say. https://t.co/MGqawIVJT7” / Twitter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iglo13 napisał:

A z takim Luką jakby sie łatwiej gra...

W tym meczu robił co chciał, ilość czystych pozycji jakie tworzy dla reszty zawodników to jakiś kosmos. Imponuje siła fizyczna Luki. Przestawiał tych żylastych murzynów jak chciał. Jest w stanie ustać podwojenie przy linii, gdzie dwóch obrońców wypycha go z parkietu, i jeszcze z takiej pozycji celnie podać przez pół boiska. Ciekawe jak będzie się starzało jego ciało przy takim siłowym graniu. Obawiam się, że to nie będzie case Lebrona, którego ciało nie zawodziło przez całą karierę. Nie mniej na dziś Doncic jest zdecydowanie najlepszy w całej enbiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iglo13 napisał:

Fajnie że Mavs powoli sie ogarnęli z wynikami, choć dalej wszystko na styk. Pierwszy mecz gdzie Kidd przeprosił sie z Powellem i z gracza z poza rotacjii z początku sezonu dziś wyszedł jako starter. 

A z takim Luką jakby sie łatwiej gra...

Bobby Karalla na Twitterze: „What can you do, what can you say. https://t.co/MGqawIVJT7” / Twitter

Powell od początku sezonu wygląda kozacko. Fajnie, że nasz energizer się odbudował, bo po tej poważnej kontuzji wydawało się, że zostają już tylko Chiny. 

Oby Kidd poszedł za ciosem, bo przydałoby się jeszcze podmienić w rotacji Josha Greena na Reggie Bullocka. 

Ogólnie Bullock, Hardaway i DFS mocno zawodzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że Luka to tytan obecnie. Jak spojrzymy czysto statystycznie to :

-1 w pkt na macz, i to z wyraźną przewagą

-6 w asystach

-24 w zbiorkach

-6 w stealach

To wszystko na bardzo wysokiej skuteczności, gdzie nad nim są już praktycznie tylko zawodnicy podkoszowi. Rzut za 3 też na pewno się ustabilizuje na tych 35% w regularze jak zawsze. Zachwyca mimo że jest podwajany ponad 18 razy na mecz. 

Na pewno trzeba też pochwalić Greena. Rok temu można było się zastanawiać, czy powinno być dla niego miejsce w rotacji. Teraz wyrasta na super zawodnika, zbudował swój rzut na nowo, dodając do tego open looki od Luki mamy najwyższą skuteczność za 3 w lidze (na ten moment).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doncic w drugim sezonie też zaczął od kosmicznej produkcji, a potem zjechał z poziomem, rok temu było w drugą stronę - zobaczymy czy w końcu uda mu się zagrać na poziomie MVP cały regular.

Bardzo dobrze to wygląda z tego co widziałem i jak DFS, Bullock i Hardaway przestaną slumpować w ataku, to może uda się zrobić bilans, który nie będzie odbiegać na tyle bardzo od tego co zrobi Giannis żeby Doncicia skasować z convo o MVP. Wood spełnia oczekiwania. 

Ciekawe czy Mavs zakręcą się w okolicach najlepszej ofensywy, znowu grając z najwolniejszym pace w lidze. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu spokojnie Dallas pójdzie raczej po sezon z grubo poand 50 wygranych jedyny problem to ten nieszczęsny Powell który w formie na regular jest kozackim fitem do Luki tak w PO gra po 10 min na mecz bo więcej nie jest w stanie ,a McGee jest k**** jeszcze gorszy czyli to w czym mieli problemy rok temu teraz jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kndz_ napisał:

No tu spokojnie Dallas pójdzie raczej po sezon z grubo poand 50 wygranych jedyny problem to ten nieszczęsny Powell który w formie na regular jest kozackim fitem do Luki tak w PO gra po 10 min na mecz bo więcej nie jest w stanie ,a McGee jest k**** jeszcze gorszy czyli to w czym mieli problemy rok temu teraz jest to samo.

W PO to każdy idzie ze składem w dół, ja bym sie nie zdziwił granie długich minut czymś takim: Doncic-Dinwiddie-Bullock-THJ-DFS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2022 o 15:19, kndz_ napisał:

No tu spokojnie Dallas pójdzie raczej po sezon z grubo poand 50 wygranych jedyny problem to ten nieszczęsny Powell który w formie na regular jest kozackim fitem do Luki tak w PO gra po 10 min na mecz bo więcej nie jest w stanie ,a McGee jest k**** jeszcze gorszy czyli to w czym mieli problemy rok temu teraz jest to samo.

Trochę ostatnio sobie obejrzałem Mavs i jest przepaść między tym jak gra s5 z Powellem na centrze a jak kiedy JaVale... McGee to poroniony pomysł. Ani nie bronią ani nie ma korzyści w ataku. Mam nadzieje ,że Kidd tez to zauważył i dlatego na Raptors wyszli z Powellem. McGee powinien być conajwyżej maskotką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile standardowo s5 z Powellem się świetnie sprawdza o tyle na Magic grające bardzo wysokimi graczami niekoniecznie. Od początku Powell miał problemy i był pierwszym zmienionym na Klebera. Pierwsza połowa była strasznie szarpana. Luka nie byl super skuteczny niemniej utrzymywał cały czas przewage 2-4 pkt. Dallas nie mogło odskoczyć mocniej. Magic grali bez Banchero i non stop robili niewymuszone błędy w podaniach. . To nie był ładny mecz. Bardziej szarpanina może z wyjątkiem Wagnera , który płynnie mijał sobie podkoszowych Mavs i trafiał spod kosza. Nie mieli na niego odpowiedzi.

I w sumie może i Dallas by dowiozło to zwycięstwo ale pod koniec drugiej kwarty najpeirw Luka dostał potężny blok a potem w kolejnej akcji przy próbie bloku został mocno sfaulowany. W obu przypadkach chwytał się za ramię. W drugiej połowie Luka grał mega źle. Pudłował. Nawet z linii. Do tego niektóre jego wjazdy były wolne i jeszcze zamiast rzutu to kończyły się jakimś dziwnym pchnięciem w górę. Bez Doncica nikt inny nie potrafił jakoś pociągnąć ofensywy Dallas i Orlando w 4 kwarcie zaczęło im odjeżdżać . Nie wiem czy Doncic coś sobie uszkodził w tym barku ale jego mechanika rzutu w drugiej połowie była niepokojąca. Powell w tym meczu był bezużyteczny po obu stronach parkietu. Nic nie był w stanie zrobić. Właściwie jeden Dinwidlle coś trafiał ale ogólnie to był fatalny dzień. Nie wiem czy Dallas było zmęczone czy tak się uzależnili od Doncica ale skuteczność z gry na 37/27/63 nie przystoi jakiemuś zawodnikowi a co dopiero gdy mówimy o całej drużynie

Oby jednak Donic nie miał jakiejś kontuzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Luką coś się ewidentnie dzieje.

Raz braki kondycyjne sa widoczne bo on juz w połowie 1 kwarty dyszał i był cały spocony na plecach jako w sumie jedyny z Dallas. Ale większym problemem jest mechanika rzutu. On kończy wjazdy jakimś dziwnym pchnięciem gdzie to ledwo dotyka tablicy. Od połowy meczu z Magic jakos tak drewnianie rzuca.

Do tego roster Mavs to nieporozumienie. Taki Finley-Smith nie wiem czy byłby w rotacji kogoś z TOP8 Zachodu a tu jest w s5. Powell to fajna historia ale tak naprawdę to rezerwowy gracz a nie startujący cente ( on robi 6 pkt na mecz). To ,że on rywalizował o pozycję z JaVale, który ostatnie lata był głębokim rezerwowym pokazuje jak źle ten roster jest stworzony. A jeszcze jest Bullock, który robi zawrotne 4.5 ppg.. Nie wiem czy ktoś ma słabszego gracza w s5 poza tankerami

Ja wiem ,że blokował ich wybór 23 oddany do Knicks niemniej wystarczy popatrzeć jak tanio Boston pozyskało White czy Brogdona. Było wiele klubów które chciało się osłabiać i ceną był wybór draftowy i szrot

Dziś właściwie ławka nie dawała rady z osłabionymi Wizards. Hardaway w drugiej kwarcie trafił chyba dwie trójki ale nie licząc tego dwuminutowego okresu to nic nie wnosił. Całe Mavs dziś to był Dinwidlle i Luka a potem to właściwe niikt

Dziś Kuzma z Avdiją ich pokonali bo Mavs nie mają obrońców pod koszem. . Ja wiem ,że brakowało Woodsa niemniej dziś to nawet Luka z ławką nie był w stanie generować punktów w plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy sobie szczerze, że niski wynik w tym meczu to nie efekt dobrej obrony, choć pewnie Garuba by miał inne zdanie ale tak jak koszmarne są te zespoły.. O ile jeszcze pierwsza kwarta choć radosna miała w sobie znamiona koszykówki to to co się wydarzyło między 10 a 5 minuta drugiej kwarty to nieziemski popis. Bieganie  gubienie piłke. Kroki kontrataki kończone podaniem do nikgo . Pudła .. Potem nagle MAvs się ocknęło i trafili 3 trójki z rzędu gdzie w pierwszej Facu sobie poprzeskakiał z nogi na nogę będąc na zasłonie i trafił. Ale Dallas miało krótki zryw bo ostatnie 3 minuty pierwszej połowy znowu wrócili do dziwacznej koszykówki. Jakieś kroki. Podania do nikogo.Brak ruchu. Pudła z czystych pozycji.

Przy okazji kiedy na początku drugiej kwarty jakiś rudy białas trafił za 3 to się zastanawiałem co to za jeden ale zbliżenie na twarz i mówię sobie To Bertrans jeszcze gra? Kolo poza jedną trójką wsławił się dwoma faulami z czego ten przy rzucie za 3 naprawdę kiepski. Ogólnie wyglądał drewnianie. Sztywno . A kiedyś zapowiadał się na niezlego strzelca za 3. Teraz wchodzi jak już naprawdę nie ma kogo posłać na parkiet

Trzecia kwarta zostatnie przeze mnie zapamięta jako ta w której obie strony sobie kozłowały 23 sekundy by w ostatniej chwili się zortientować ,że trzeba oddać rzut

Szczerze to mógłbym tak opisywać każdą akcję. To była taka indolencja w ataku ,że Mavs odpaliło 102 rzuty w tym. 102 ale trafili 30. 55 prób za 3

Dinwiddle zagrał najgorszy mecz chyba w całej karierze. 3/18 . Bulllock 0/6. Facu poza tą jedną trójką był koszmarny. Jeden Hardaway zagrał przyzwoicie. Luka musi chyba teraz lezęć pod biurem Cubana i błagać okogolwiek kto przypomina koszykarza. Dallas miewa czasem opcje nr 2 tj Dinwidlle i może opcję nr 3(Wooda) ale potem to już jest tylko czarna rozpacz. To już LeBron ma lepsze wsparcie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się kiedy Luka żażąda wymiany do innego klubu. Czy naprawdę nie ma w tej lidze gracza lepszego od bullocka? Przecież z jakimi kasztanami musi grać Słoweniec jest niepojęte. Tak jak Cuban w erze Dirka miotał się ale co roku robił wymiany tak tu jest pasywny. a jak robi zmiany to takie na minus . Rozumiem czemu oddał Kristapsa ale w sumie to wyszła wymiana KP za Dinwiddlle a to jest na minus.  Wood się wkurza ,że wchodzi z ławki . Ale pewnie musi bo inaczej nie miałby kto robić punktów z ławki. Luka ma pewnie najsłabszą drugą opchę z pośród TOP20 klubów NBA a już na pewno ma najsłabszą 3 , 4 i piatą opcje. W tym sezonie może nawet Luka nie wprowadzić tych papudroków do playoff. Jeśli się tam wyjmie Doncica to jest to najmniej talentu w lidze. A jeszcze tegoroczny wybór idzie do Knicks.. Luka to potencjalny TOP All time ale przy tak fatalnie skonstruowanym składzie Dallas to  on jeszcze długo nie wejdzie do finałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, wprowadzi do playoffs. Kidd tylko sie ogarnie z rotacją, już coś sie pozmieniało w meczu z GSW. Jeszcze tylko Wood do S5, utrzymanie większych minut Greena, dawanie szans Hardy'emu i będę zadowolony. W tamtym sezonie Dallas grali to samo do końca grudnia, było gadanie że dużyna słaba i znowu będa problemy z wejściem do PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.