Skocz do zawartości
Szulim

Power Rankingi 22/23

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem - mogę mieć zły ogląd bo mecze z Otto które widziałem wypadł tragicznie - stad stwierdzenie ze przy tej formie wole Jaylina

ale również zgodziłem się z tobą, ze rookie w takim zespole jak Denver to nie jest gamechanger i pierwszy gracz z lawki

I zgodzę się, ze absencja Joka jest większa strata niż brak Ziona czy Trae

aczkolwiek, strata Holidaya u ciebie to problem w D bo nie masz wg mnie super backC defense. 

Podsumowując - zgodzę się z tobą, że mogłem złe ocenić głębie Den vs twoją

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Szulim napisał:

22. New Orleans Pelicans

Miałbym ich wyżej, gdyby nie kontuzja Hardena. Sabonis nie zawodzi, ciągnie ofensywę i stara się w D, ale poza nim brak innej opcji. Saric nie gra, Wiseman też, a na rozegraniu Aaron Holiday - póki co ciężki sezon się szykuje

chyba przy absencji Hardena nie mam się o o co czepiać ale na rolę startera zapracował Sumner 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak ogólnie to nie będę robił PR w połowie trymestru. Ja zawsze jak mamy głosowanie to spędzam nad tym wiele czasu i nie ma sensu robić tego 2x. Zwłaszcza, że będą większe dawki wtedy;). 

Niemniej, #4 dla Lakers to meh, jedyne czym mogę to uzasadnić to "ofiary sukcesu", w sensie rok temu była miazga z 3x graczami z top10 ligi i jak LeBron gorzej sezon zaczął to ten team grubo niedoceniany się stał. No, ale to już będę opisywać na koniec trymestru, na razie wolę oglądać mecze (w weekend pęknie 100ka obejrzanych w tym sezonie) :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, january napisał:

A tak ogólnie to nie będę robił PR w połowie trymestru. Ja zawsze jak mamy głosowanie to spędzam nad tym wiele czasu i nie ma sensu robić tego 2x. Zwłaszcza, że będą większe dawki wtedy;). 

Niemniej, #4 dla Lakers to meh, jedyne czym mogę to uzasadnić to "ofiary sukcesu", w sensie rok temu była miazga z 3x graczami z top10 ligi i jak LeBron gorzej sezon zaczął to ten team grubo niedoceniany się stał. No, ale to już będę opisywać na koniec trymestru, na razie wolę oglądać mecze (w weekend pęknie 100ka obejrzanych w tym sezonie) :P 

Na zasiłku lecisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Reikai napisał:

Na zasiłku lecisz?

Urlop wcześniej na start sezonu wziąłem :D :D 

A poza tym w 2022 roku, gdy da się następnego dnia w 50 min obejrzeć 1 mecz to się wszystko logistycznie da ogarnąć

To już nie studenckie czasy, gdy się na żywo oglądało :( Starość nie radość!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te słabiutki Bamba od momentu gdy dostał większe minuty czyli w ostatnich 4 meczach gra na niemal 69TS i 141ortg (wg bbref) 

zgodzę się, że Twoja głebia @karpik nie została odpowiednio doceniona, ale nawet z Reedem moja rotacja zbytnio nie cierpi

jak już tak bawimy się w wyliczanie to może ustosunkujesz się do formy Trae, który w ostatnich 8 spotkaniach nie wyszedł z 50TS i nie jest nawet blisko bycia najlepszym graczem Hawks? :) 

ten covid Joka rzeczywiście niefortunny, ale ja już się nie przejmuje zrządzeniami losu, jeśli ten sezon nie będzie odpowiednio dobry robimy reset i bawimy się na nowo

Edytowane przez LeweBiodroSmoka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Te słabiutki Bamba od momentu gdy dostał większe minuty czyli w ostatnich 4 meczach gra na niemal 69TS i 141ortg (wg bbref) 

No fajnie, ale my tu nie będziemy brali pod uwagę tylko tych udanych meczy. Może się ten Bamba rozkręci jeszcze, w zeszłym roku pamiętam, że dopiero gdzieś na wiosnę się obudził. W każdym razie jak na rotację contendera to wciąż słabiutki gracz.

nawet z Reedem moja rotacja zbytnio nie cierpi

Reed to jednak powinien być 12-13. w rotacji, a nie dziesiąty, ale jak tylko on musi grać, to tragedii nie ma. Gorzej masz tak jak teraz, że musisz grać sporo minut dodatkowo Jaylinem, chyba, że chcesz kogoś przekonać, że Millsap wciąż żyje.

jak już tak bawimy się w wyliczanie to może ustosunkujesz się do formy Trae, który w ostatnich 8 spotkaniach nie wyszedł z 50TS i nie jest nawet blisko bycia najlepszym graczem Hawks? :) 

ehh, smoku znowu sobie wyciągasz mecze, które Ci pasują, w dodatku wychodzi, że nie śledzisz Hawks, bo Youngowi bliżej jest do bycia najlepszym graczem Hawks właśnie za te 8 ostatnich gier aniżeli za początek sezonu - wtedy bezsprzecznie lepiej wyglądał Murray, w ostatnich meczach Trae gra coraz lepiej, coraz lepiej się odnajduje w nowej rzeczywistości Hawks i jest wybitny jako playmaker, a ofensywa Atlanty jest wyraźnie lepsza z Trae i bez Murraya w porównaniu z Murrayem i bez Trae. Po prostu Young nie wyszedł jeszcze ze slumpu, i choć powoli tracę cierpliwość, to jednak wiem, że w końcu zacznie trafiać na swoich normalnych procentach, nie liczę, że wrócisz wtedy i przeprosisz ;) 

A jak już bawimy się w uszczypliwości - to jak tam ostatnio Conley? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kij z tam Conleyem, Grant mnie zdenerwował, oby to nie był początek zjazdu Blazers 

29 minut temu, karpik napisał:

Po prostu Young nie wyszedł jeszcze ze slumpu, i choć powoli tracę cierpliwość, to jednak wiem, że w końcu zacznie trafiać na swoich normalnych procentach, nie liczę, że wrócisz wtedy i przeprosisz ;) 

trochę mu brakuje jednak do choćby średniej formy w tym względzie, wiesz jak to jest, gdy nam coś pisuje to wyciągamy staty byle kasztana na 8 minut w rotacji a dołki gwiazd, które mają decydować o wyniku spotkań usprawiedliwiamy na tysiac sposobów, dlatego mimo ciut węższej rotacji niż rok temu jestem zadowolony z gry swoich najważniejszych graczy a to czy Bamba jest w połowie trymestru słaby czy jednak średni nie napawa mnie lękiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.11.2022 o 11:58, Szulim napisał:

23. Memphis Grizzlies

Brak formy Edwardsa oznacza dla Mem spory zjazd z jakości. Do tego kontuzje Haywarda, Robinsona, brak solidnego rozgrywającego nie dają szans na wyższe miejsce. Na plus powrót do formy MPJ

Tylko ten brak formy Edwardsa bardziej wynika z tego że Sota stawia na Goberta i KATa co nie ma dobrego wpływu na rozwój AT...niby jest kontuzja Haywarda ale w jego miejsce gra MPJ który widać że powoli wraca do formy, problemem jednak jak piszesz jest pozycja PG, więcej się spodziewałem po Pattym czy Grahamie. Mitch z tego pamiętam to dopiero jakoś niedawno wypadł ale patrząc przynajmniej na suche stary to Kessler o wiele słabiej nie wypada 😉

Do tego na plus należy zaznaczyć fajna forma Hardawaya, sporo dobrych meczy Wooda, który też może grać jako center. Plus Sochan również miewa dobre momenty i jest raczej plusowym graczem z ławki 😉

Edytowane przez kuba2419

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.11.2022 o 14:31, karpik napisał:

Ja mam z kolei 13 graczy, którzy są aktualnie w regularnej rotacji swoich zespołów (choć spodziewam się, że zaraz Bball Paul wypadnie z rotacji Sixers na jakiś czas). 9 moich graczy jest starterami w swoich drużynach, a dodatkowo Porter, Joseph i IJax też zaliczali mecze jako starterzy. U mnie drobne urazy teraz leczą Jrue, Zion i Porter, ale wciąż nie mam problemu ze złożeniem sensownej rotacji i nie muszę korzystać z Vita Krejci czy BJ Bostona. To jest właśnie głębia, bo w pełnym składzie to mi brakuje minut dla takiego IJaxa czy Poku, którzy byliby rotacyjnymi graczami w takich Nuggets ;)

Się dziś przyjrzałem tej Twojej głębi i szału to tam nie ma :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, MarcusCamby napisał:

SaboGOAT 😎

To ja przypomnę to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, january napisał:

Się dziś przyjrzałem tej Twojej głębi i szału to tam nie ma :P 

Wspaniale, bardzo merytoryczny post! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i Conley coś sobie z kolanem zrobił, przynajmniej Malcolm wrócił, tak się będą pewnie wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, karpik napisał:

Wspaniale, bardzo merytoryczny post! 

Jasne, już rozwijam! :) 

Pod koszem masz faktycznie zbyt wielu graczy w pełnym składzie i braknie minut dla całkiem dobrych graczy (AD, Zion, Olynyk, Poku, I. Jackson). Ale na obwodzie masz duży problem, bo Twoi gracze dramatycznie ceglą, a Vassell nie może grać jednocześnie z Youngiem (dwóch fatalnych obrońców do chowania). Ciężko skleić z tego legit lineupy, nawet licząc Jrue Holidaya grającego 48 min na mecz :D . Zwłaszcza, że Joseph jest  unplayable, OPJ dramatycznie źle wszedł w sezon w Raps (i się skontuzjował), o Bullocku już Ci Camby napisał (fatalnie zaczął rozgrywki), a i Herb Jones chyba odczuwa skutki urazu, bo po obu stronach boiska jest przynajmniej ze 2 poziomy niżej niż rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, january napisał:

na obwodzie masz duży problem

Taaa, chyba już wolę to Twoje spuszczanie się nad własnymi rolesami aka "Claxton-DPOTY campagne", ale jednocześnie pocieszna jest ta Twoja demagogiczna gimnastyka, bo sporo musisz ponaginać, żeby powstały takie posty, jak ten powyżej :)

Sorry, ale jeśli rotacja na obwodzie z dwoma all-starami, gostkiem robiącym efektywne 20 ppg w tankerze, all around playerem broniącym na poziomie all-D, solidnym plastrem z contendera albo kolejnym 3&D grajkiem z PO teamu to jest "duży problem", to ja szczerze życzę każdemu GMowi w naszej zabawie takiego "dużego problemu".

Po kolei 

Twoi gracze dramatycznie ceglą

Young 32% 3P (wiadomo, że jest w slumpie, choć widać pierwsze sygnały, że wychodzi z niego, bo ostatnio gra bdb, a poza tym w żaden sposób jego gorsze % nie wpływają na spacing, bo obrony cały czas go mocno respektują), Holiday 34% 3P (troszkę niżej niż można się było spodziewać, mimo wszystko daleko od rzekomego dramatu, na tak wczesnym etapie sezonu jeden udany mecz może zmienić te cyferki o kilka pkt %), Vassell 44% 3P (jeden z najlepszych pure shooterów w lidze póki co - ponad 3 trójki trafione na mecz, z tym jego high release wygląda jak młodszy brat KD - Devin Durant), Jones 30% 3P (ten był w masakrycznym slumpie na początku, ale ostatnio znów zaczął trafiać), Bullock 29% 3P (cegli, ale on podobnie zaczął poprzedni sezon, więc w żaden sposób nie wpływa to na moją wiarę w niego, 9 sezonów > 16 meczów, każdy wie, że to pożyteczny zawodnik), Porter 35% 3P (mało grał jak dotąd, więc small sample size alert), Joseph 43% 3P (tu też mała próbka). 

Także tak wygląda to rzekome dramatyczne ceglenie, jak dodamy do tego świetnie trafiających Poku oraz Olynyka, jedną czy dwie cegły Davisa oraz okazjonalną trójkę Ziona (trafia póki co 50%!), to wychodzi ogólnie zespół trafiający nieco powyżej przeciętnej, co jest dla mnie dobrą wiadomością, bo Trae, Jrue, Herb czy Reggie pójdą w górę z %.

Vassell nie może grać jednocześnie z Youngiem (dwóch fatalnych obrońców do chowania).

O, a tu już popłynąłeś z fajną bzdurą :)

Vassell często broni jako point of attack w tym sezonie, czyli częściowo przejął rolę Murraya w Spurs. Innymi słowy - nikt go nie chowa, bo to plusowy obrońca, choć osobiście wolę jak broni wings, bo się do tego nadaje dużo lepiej.

Ciężko skleić z tego legit lineupy

Czy lineup Holiday-Vassell-Poku-Zion-Olynyk jest legit czy nie? 

Joseph jest  unplayable

Cory trafia 43% trójek, ogólnie 56% TS, ma w tym sezonie 34 asysty przy 5 stratach (6.8 AS:TO), jak na trzeciego PG to myślę, że jednak jest ok, wiadomo, że szału nie zrobi, ale nie popełnia błędów, gra dla zespołu i trafia rzuty. Jeśli on jest unplayable, to 1/4 ligi jest unplayable.

OPJ dramatycznie źle wszedł w sezon w Raps

Porter robi w 18 minut 6 pkt, 2 zb, 1 as i aż 1,4 stl i rzuca ze skutecznością 66% TS. Oby więcej takich dramatów!

Bullocku już Ci Camby napisał (fatalnie zaczął rozgrywki)

No ja się zgadzam, że Reggie zawodzi, ale to nie ma wpływu na moją głębię, bo mimo wszystko ostatnie 9 sezonów pokazało, że to dobry zawodnik. Byli w beGM i tacy, którzy wywracali rotację do góry nogami pomiędzy jednym trymestrem a drugim, bo w jednym gracz X grał lepiej od gracza Y, a w drugim wszystko się odwróciło, więc od początku następnego trymestru gracz Y grał więcej od X. Ja po prostu poczekam aż Reggie znów zacznie trafiać, tytułów nie wygrywa się w listopadzie.

Herb Jones chyba odczuwa skutki urazu, bo po obu stronach boiska jest przynajmniej ze 2 poziomy niżej niż rok temu.

No niespecjalnie. Ten sam %TS pomimo slumpu z początku sezonu, mniej strat, a w obronie robi to co zawsze, choć nieco częściej fauluje. 

Ale próbuj dalej, doceniam starania, jeszcze 15 takich postów i może ktoś Ci zacznie wierzyć ;)

Edytowane przez karpik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mogę potwierdzić, że mimo statystycznie mizernego wyniku całych spurs w rlNBA Devin to jest kawał grajka i on spełnia bardzo dobrze zadania zarówno obronne jak i rozciągające grę. Owszem wyniki tego radosnego grania bez rozgrywającego są bolesne dla zespołu ( co nie jest takie złe) jednakże sam gracz ma w dalszym ciągu sezon w którym kolejny raz robi krok naprzód i mimo sympatii do Sochana jest najlepszym obrońcą obwodowym spurs

Trae i jego skuteczność rzutowa w połączeniu z obserwacjami Johna Collinsa, Dejounte  i Huntera daje mi do myślenia raczej w kontekście błędów sztabu szkoleniowego Atlanty bo coś zespół nie potrafi na spokojnie ustawić setów rzutowych aby te pozycje były ustabilizowane i przede wszystkim czyste.

Trwa obecnie dyskusja wśród fanów spurs kto potrzebny jest najbardziej zespołowi i nomen omen wychodzi na bardzo dominującego rozgrywającego ( Trae?) który z Devinem to byłoby czyste plug in.

@january coś błędnie w tym ferworze walki z Dallas o prymat odpłynąłeś w stosunku do tych dwóch graczy. To już wolę czytać te stronnicze 13-14 miejsce moich spurs w twoim wyścigu o wysoki pick gdzie ignorujesz grę takich graczy jak OG Dejounte czy Mathurin

Edytowane przez ignazz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, ignazz napisał:

Atlanty bo coś zespół nie potrafi na spokojnie ustawić setów rzutowych aby te pozycje były ustabilizowane i przede wszystkim czyste.

ale to jest dobra wiadomość dla Mavs? bo to już drugi sezon z rzędu słyszę jak to Mcmillan wszystkiemu winny 

wiadomo, że Jasiek trochę przegina, bo to w tym składzie na pewno wyglądałoby lepiej, ale niech Karpiiu nie pisze, że jego zespół rzuca na poziomie średniej ligowej bo to wierutna bzdura póki co i wystarczy krótki research aby zadać temu kłam 

kto u Cb startuje na SF Karpiu?  bo przecież nie będziesz zmieniał docelowych lineupów pod cyferki, prawda?

Edytowane przez LeweBiodroSmoka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

ale to jest dobra wiadomość dla Mavs? bo to już drugi sezon z rzędu słyszę jak to Mcmillan wszystkiemu winny 

Przecież Hawks grają dobrze w tym sezonie, gdzie czytasz, że McMillan jest wszystkiemu winny? Atlanta zamieniła shooterów na obrońców, więc lepiej broni, ale dodatkowo Collins czy Young rzucają gorzej niż rzucali, a Bogie leczy kontuzję. No, ale JC i Trae nie będą tak grali cały sezon.

niech Karpiiu nie pisze, że jego zespół rzuca na poziomie średniej ligowej bo to wierutna bzdura póki co i wystarczy krótki research aby zadać temu kłam 

To czekam na analizę ;)

kto u Cb startuje na SF Karpiu?  bo przecież nie będziesz zmieniał docelowych lineupów pod cyferki, prawda?

Przecież przed sezonem pisałem kto startuje, nic się nie zmieniło, ja wiem smoku, że Ci smutno, że Jokic nie grał w obu meczach z Dallas, ale ten zaczepny ton to mi się średnio podoba.

W dniu 25.10.2022 o 15:02, LeweBiodroSmoka napisał:

Trochę jaja patrząc na to co się dzieje z Lakers i AD póki co

BTW, kiepsko się zastarzało, co nie?

Edytowane przez karpik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi