Skocz do zawartości

Power Rankingi 22/23


Szulim

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.11.2022 o 11:58, Szulim napisał:

23. Memphis Grizzlies

 

Brak formy Edwardsa oznacza dla Mem spory zjazd z jakości. Do tego kontuzje Haywarda, Robinsona, brak solidnego rozgrywającego nie dają szans na wyższe miejsce. Na plus powrót do formy MPJ

Tylko ten brak formy Edwardsa bardziej wynika z tego że Sota stawia na Goberta i KATa co nie ma dobrego wpływu na rozwój AT...niby jest kontuzja Haywarda ale w jego miejsce gra MPJ który widać że powoli wraca do formy, problemem jednak jak piszesz jest pozycja PG, więcej się spodziewałem po Pattym czy Grahamie. Mitch z tego pamiętam to dopiero jakoś niedawno wypadł ale patrząc przynajmniej na suche stary to Kessler o wiele słabiej nie wypada 😉

Do tego na plus należy zaznaczyć fajna forma Hardawaya, sporo dobrych meczy Wooda, który też może grać jako center. Plus Sochan również miewa dobre momenty i jest raczej plusowym graczem z ławki 😉

Edytowane przez kuba2419
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, january napisał:

na obwodzie masz duży problem

Taaa, chyba już wolę to Twoje spuszczanie się nad własnymi rolesami aka "Claxton-DPOTY campagne", ale jednocześnie pocieszna jest ta Twoja demagogiczna gimnastyka, bo sporo musisz ponaginać, żeby powstały takie posty, jak ten powyżej :)

Sorry, ale jeśli rotacja na obwodzie z dwoma all-starami, gostkiem robiącym efektywne 20 ppg w tankerze, all around playerem broniącym na poziomie all-D, solidnym plastrem z contendera albo kolejnym 3&D grajkiem z PO teamu to jest "duży problem", to ja szczerze życzę każdemu GMowi w naszej zabawie takiego "dużego problemu".

Po kolei 

23 godziny temu, january napisał:

Twoi gracze dramatycznie ceglą

Young 32% 3P (wiadomo, że jest w slumpie, choć widać pierwsze sygnały, że wychodzi z niego, bo ostatnio gra bdb, a poza tym w żaden sposób jego gorsze % nie wpływają na spacing, bo obrony cały czas go mocno respektują), Holiday 34% 3P (troszkę niżej niż można się było spodziewać, mimo wszystko daleko od rzekomego dramatu, na tak wczesnym etapie sezonu jeden udany mecz może zmienić te cyferki o kilka pkt %), Vassell 44% 3P (jeden z najlepszych pure shooterów w lidze póki co - ponad 3 trójki trafione na mecz, z tym jego high release wygląda jak młodszy brat KD - Devin Durant), Jones 30% 3P (ten był w masakrycznym slumpie na początku, ale ostatnio znów zaczął trafiać), Bullock 29% 3P (cegli, ale on podobnie zaczął poprzedni sezon, więc w żaden sposób nie wpływa to na moją wiarę w niego, 9 sezonów > 16 meczów, każdy wie, że to pożyteczny zawodnik), Porter 35% 3P (mało grał jak dotąd, więc small sample size alert), Joseph 43% 3P (tu też mała próbka). 

Także tak wygląda to rzekome dramatyczne ceglenie, jak dodamy do tego świetnie trafiających Poku oraz Olynyka, jedną czy dwie cegły Davisa oraz okazjonalną trójkę Ziona (trafia póki co 50%!), to wychodzi ogólnie zespół trafiający nieco powyżej przeciętnej, co jest dla mnie dobrą wiadomością, bo Trae, Jrue, Herb czy Reggie pójdą w górę z %.

23 godziny temu, january napisał:

Vassell nie może grać jednocześnie z Youngiem (dwóch fatalnych obrońców do chowania).

O, a tu już popłynąłeś z fajną bzdurą :)

Vassell często broni jako point of attack w tym sezonie, czyli częściowo przejął rolę Murraya w Spurs. Innymi słowy - nikt go nie chowa, bo to plusowy obrońca, choć osobiście wolę jak broni wings, bo się do tego nadaje dużo lepiej.

23 godziny temu, january napisał:

Ciężko skleić z tego legit lineupy

Czy lineup Holiday-Vassell-Poku-Zion-Olynyk jest legit czy nie? 

23 godziny temu, january napisał:

Joseph jest  unplayable

Cory trafia 43% trójek, ogólnie 56% TS, ma w tym sezonie 34 asysty przy 5 stratach (6.8 AS:TO), jak na trzeciego PG to myślę, że jednak jest ok, wiadomo, że szału nie zrobi, ale nie popełnia błędów, gra dla zespołu i trafia rzuty. Jeśli on jest unplayable, to 1/4 ligi jest unplayable.

23 godziny temu, january napisał:

OPJ dramatycznie źle wszedł w sezon w Raps

Porter robi w 18 minut 6 pkt, 2 zb, 1 as i aż 1,4 stl i rzuca ze skutecznością 66% TS. Oby więcej takich dramatów!

23 godziny temu, january napisał:

Bullocku już Ci Camby napisał (fatalnie zaczął rozgrywki)

No ja się zgadzam, że Reggie zawodzi, ale to nie ma wpływu na moją głębię, bo mimo wszystko ostatnie 9 sezonów pokazało, że to dobry zawodnik. Byli w beGM i tacy, którzy wywracali rotację do góry nogami pomiędzy jednym trymestrem a drugim, bo w jednym gracz X grał lepiej od gracza Y, a w drugim wszystko się odwróciło, więc od początku następnego trymestru gracz Y grał więcej od X. Ja po prostu poczekam aż Reggie znów zacznie trafiać, tytułów nie wygrywa się w listopadzie.

23 godziny temu, january napisał:

Herb Jones chyba odczuwa skutki urazu, bo po obu stronach boiska jest przynajmniej ze 2 poziomy niżej niż rok temu.

No niespecjalnie. Ten sam %TS pomimo slumpu z początku sezonu, mniej strat, a w obronie robi to co zawsze, choć nieco częściej fauluje. 

Ale próbuj dalej, doceniam starania, jeszcze 15 takich postów i może ktoś Ci zacznie wierzyć ;)

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę potwierdzić, że mimo statystycznie mizernego wyniku całych spurs w rlNBA Devin to jest kawał grajka i on spełnia bardzo dobrze zadania zarówno obronne jak i rozciągające grę. Owszem wyniki tego radosnego grania bez rozgrywającego są bolesne dla zespołu ( co nie jest takie złe) jednakże sam gracz ma w dalszym ciągu sezon w którym kolejny raz robi krok naprzód i mimo sympatii do Sochana jest najlepszym obrońcą obwodowym spurs

Trae i jego skuteczność rzutowa w połączeniu z obserwacjami Johna Collinsa, Dejounte  i Huntera daje mi do myślenia raczej w kontekście błędów sztabu szkoleniowego Atlanty bo coś zespół nie potrafi na spokojnie ustawić setów rzutowych aby te pozycje były ustabilizowane i przede wszystkim czyste.

Trwa obecnie dyskusja wśród fanów spurs kto potrzebny jest najbardziej zespołowi i nomen omen wychodzi na bardzo dominującego rozgrywającego ( Trae?) który z Devinem to byłoby czyste plug in.

@january coś błędnie w tym ferworze walki z Dallas o prymat odpłynąłeś w stosunku do tych dwóch graczy. To już wolę czytać te stronnicze 13-14 miejsce moich spurs w twoim wyścigu o wysoki pick gdzie ignorujesz grę takich graczy jak OG Dejounte czy Mathurin

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ignazz napisał:

Atlanty bo coś zespół nie potrafi na spokojnie ustawić setów rzutowych aby te pozycje były ustabilizowane i przede wszystkim czyste.

ale to jest dobra wiadomość dla Mavs? bo to już drugi sezon z rzędu słyszę jak to Mcmillan wszystkiemu winny 

wiadomo, że Jasiek trochę przegina, bo to w tym składzie na pewno wyglądałoby lepiej, ale niech Karpiiu nie pisze, że jego zespół rzuca na poziomie średniej ligowej bo to wierutna bzdura póki co i wystarczy krótki research aby zadać temu kłam 

kto u Cb startuje na SF Karpiu?  bo przecież nie będziesz zmieniał docelowych lineupów pod cyferki, prawda?

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

ale to jest dobra wiadomość dla Mavs? bo to już drugi sezon z rzędu słyszę jak to Mcmillan wszystkiemu winny 

Przecież Hawks grają dobrze w tym sezonie, gdzie czytasz, że McMillan jest wszystkiemu winny? Atlanta zamieniła shooterów na obrońców, więc lepiej broni, ale dodatkowo Collins czy Young rzucają gorzej niż rzucali, a Bogie leczy kontuzję. No, ale JC i Trae nie będą tak grali cały sezon.

14 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

niech Karpiiu nie pisze, że jego zespół rzuca na poziomie średniej ligowej bo to wierutna bzdura póki co i wystarczy krótki research aby zadać temu kłam 

To czekam na analizę ;)

14 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

kto u Cb startuje na SF Karpiu?  bo przecież nie będziesz zmieniał docelowych lineupów pod cyferki, prawda?

Przecież przed sezonem pisałem kto startuje, nic się nie zmieniło, ja wiem smoku, że Ci smutno, że Jokic nie grał w obu meczach z Dallas, ale ten zaczepny ton to mi się średnio podoba.

W dniu 25.10.2022 o 15:02, LeweBiodroSmoka napisał:

Trochę jaja patrząc na to co się dzieje z Lakers i AD póki co

BTW, kiepsko się zastarzało, co nie?

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, karpik napisał:

BTW, kiepsko się zastarzało, co nie?

bardzo kiepsko, choć Wood to i tak chyba drugi najlepszy gracz Mavs

a analiza jest krótka, jeśli startuje Bullock- to Twoim najlepszym strzelcem za łuku jest Jrue a nawet on nie łapie się na ligową średnią, Davisa czy Ziona można kompletnie odpuszczać, a Bullock jest jak sam przyznałeś dramatyczny, jeśli ligową średnią mają Tobie dobić gracze grający po kilkanaście minut to chyba zbyt optymistycznie do tego podchodzisz jednak 

12 minut temu, karpik napisał:

Przecież przed sezonem pisałem kto startuje, nic się nie zmieniło, ja wiem smoku, że Ci smuto, że Jokic nie grał w obu meczach z Dallas, ale ten zaczepny ton to mi się średnio podoba.

dziś już się smucę trochę mniej, ale nie ma to nic wspólnego z jakąś zawiścią czy cuś, po prostu zwracam uwagę, że mocno przypudrowujesz wyczyny strzeleckie swoich minionków i tylko tyle, gratuluję Ci powrotu Davisa na właściwe tory, w zasadzie to jego forma pozwala Ci wciąż myśleć o niezłym bilansie w T1

 

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

bardzo kiepsko, choć Wood to i tak chyba drugi najlepszy gracz Mavs

Naah, pozwól, że to wyjaśnię obrazkiem:

wood

Kidd przykłada ogromną wagę do tego, żeby nie tracić piłek, dlatego te wszystkie DFSy, Bullocki czy THJ grają sporo pomimo słabych % (no i nie zapominajmy, że Mavs mają piątą obronę w lidze). Wood często wychodzi poza schemat, co bywa nawet pozytywne, ale te jego ograniczone minuty i fakt, że nie kończy meczów to efekt tego, że trochę nie wiadomo co wymyśli. Myślę, że w ten sposób Kidd chce wymusić na nim bycie bardziej odpowiedzialnym w ataku.

32 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

a analiza jest krótka, jeśli startuje Bullock

Pudło :)

32 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

jeśli ligową średnią mają Tobie dobić gracze grający po kilkanaście minut to chyba zbyt optymistycznie do tego podchodzisz jednak 

Ja mam dość podobną sytuację jak real Pels, którzy są aktualnie na czwartym miejscu w lidze w 3P%. W starting five Pels mają tylko jednego gracza, który regularnie trafia (ale na niezbyt dużym volume - mowa o Ingramie, CJ był w podobnym slumpie jak Trae), więc taktyka Pels, kiedy grają starterzy polega na pchaniu piłki pod dziurę, a dopiero jak wchodzą zmiennicy, to poprawia się shooting. Vassell gra u mnie podobnie jak Murphy w Pels, ale trafia od niego nieco lepiej. Pels nie mają stretch five, u mnie jest Kelly i Poku. Tam w Pels te dobre procenty robią właśnie zmiennicy - Graham, Murphy czy Alvarado, bo starterzy oprócz Ingrama raczej zawodzą rzutowo. I starcza to, żeby być na czwartym miejscu w lidze pod względem 3P%, dlatego uważam, że nie ma przesady w tym, że twierdzę, że overall mój zespół rzuca nieco powyżej przeciętnej - starterzy zawodzą, ale lineupy ze zmiennikami już nie (a warto podkreślić, że zdecydowaną większość meczu jednak grasz lineupami ze zmiennikami).

32 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

gratuluję Ci powrotu Davisa na właściwe tory, w zasadzie to jego forma pozwala Ci wciąż myśleć o niezłym bilansie w s5 

Uff, już się martwiłem, że trafię na Sotę w play-in. 

Ja życzę przede wszystkim zdrowia, zdrowi Nuggets, Mavs i Lakers mogą dać naprawdę dobre playoffy w tym sezonie na Zachodzie.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karpik napisał:

Pudło :)

Herb też tej sytuacji nie poprawia :)

Tylko Ingram romansuje z trójką na poziomie 50% przy sporym volume, u Cb nie ma nikogo takiego i oczywiście jak pisałem - przy takiej sumie talentu ten wskaźnik będzie pewnie lepszy, ale mocno naginasz tu rzeczywistość, ale już nie będę się wykłócać o to no chyba, że będziesz chciał to kontynuować :)

7 minut temu, karpik napisał:

Ja życzę przede wszystkim zdrowia, zdrowi Nuggets, Mavs i Lakers mogą dać naprawdę dobre playoffy w tym sezonie na Zachodzie.

to bardzo miłe, zdrówka dla Mavs również z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

Tylko Ingram romansuje z trójką na poziomie 50% przy sporym volume, u Cb nie ma nikogo takiego i oczywiście jak pisałem - przy takiej sumie talentu ten wskaźnik będzie pewnie lepszy, ale mocno naginasz tu rzeczywistość, ale już nie będę się wykłócać o to no chyba, że będziesz chciał to kontynuować :)

To nie jest spore volume, Ingram trafił zaledwie 24 trójki w tym sezonie, to jest mniej niż mój Kelly Olynyk :) 

No i ja siebie porównuję do czwartej najczęściej trafiającej ekipy w lidze, a sam twierdzę, że jestem gdzieś w środku stawki, więc gdzie tu jest jakieś naginanie? 

Mam nawet lepsze możliwości grania Zion-ball od Pels, bo ci nie mają stretch five, a ja mogę wyjść Jrue-Vassell-Poku-Zion-Olynyk i mam 4 shooterów obok Ziona i nawet nie brakuje mi rim protection (tu przyznaję, że dość niespodziewanie, bo nie miałem pojęcia, że Poku w tym sezonie będzie taki, jaki jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karpik napisał:

To nie jest spore volume, Ingram trafił zaledwie 24 trójki w tym sezonie, to jest mniej niż mój Kelly Olynyk

bo zagrał 6 spotkań więcej, ale całościowo rzuca o jedną trójkę mniej niż BI 

5 minut temu, karpik napisał:

No i ja siebie porównuję do czwartej najczęściej trafiającej ekipy w lidze, a sam twierdzę, że jestem gdzieś w środku stawki, więc gdzie tu jest jakieś naginanie?

tzn Ty twierdzisz, że jesteś pomimo nieposiadania w s5 żadnego grajka +40%, ba nawet żadnego +35% (Ziona sobie darujmy) ja uważam, że to mocno naciągane, a jak będzie to się okaże :)

 

8 minut temu, karpik napisał:

Mam nawet lepsze możliwości grania Zion-ball od Pels, bo ci nie mają stretch five, a ja mogę wyjść Jrue-Vassell-Poku-Zion-Olynyk

w tym lineupie masz 3 shooterów bo Jrue się w tą kategorie nie łapie, nie mówiąc już o tym, że Poku czy Vassell też nie są jeszcze uznani w tej roli 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Smoku teraz to Ty piszesz tylko pod własną tezę. 

Jrue nie jest shooterem (ostatnie dwa sezony trafiał ok. 40% trójek), Trae nie jest shooterem (jeden z najlepszych w lidze w ostatnich dwóch sezonach), a Vassell wprawdzie trafia 3.2 trójki na mecz (tylko 9 graczy w lidze trafia częściej, a z tej dziewiątki tylko Curry i Huerter robi to na lepszej skuteczności), ale jeszcze nie jest "uznany", tak jak Poku (ten mi wygląda, że niedługo zejdzie na ziemię), więc co z tego, że trafiają? Użytkownik @LeweBiodroSmoka musi jeszcze oficjalnie ich uznać za shooterów, żeby byli legit. Szkoda, że w drugą stronę to już tak nie działa i tych uznanych shooterów, którzy mają chwilowo gorsze %, traktujesz jak scrubów.

11 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

bo zagrał 6 spotkań więcej, ale całościowo rzuca o jedną trójkę mniej niż BI 

Oddawanie 4 trójek w meczu przez startera to nie jest spore volume, that's my point.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał:

Oj Smoku teraz to Ty piszesz tylko pod własną tezę. 

w sensie pod jaką? teza jest taka, że nie zgadzam się z Twoją symulacją, a że jakieś błędne wnioski czasem wyciągne nie zmienia postaci rzeczy

4 minuty temu, karpik napisał:

Użytkownik @LeweBiodroSmoka musi jeszcze oficjalnie ich uznać za shooterów, żeby byli legit. Szkoda, że w drugą stronę to już tak nie działa i tych uznanych shooterów, którzy mają chwilowo gorsze %, traktujesz jak scrubów.

to już jest nadużycie w drugą stronę, Trae od dwóch sezonów ma problemy z regularnaścią i wciąż czytam, źe bo to albo tamto, cały poprzedni sezon powtarzałeś, że Young potrzebuje kogoś kto mu będzie krył tyłek i ułatwiał spacing, dostał Murraya i wciąż ma problem, więc tego - ja nie traktuje Twoich gwiazd jak scrubów i w ogóle ciężko tego teamu nie poważać, ale skoro sam zdecydowałeś przypitolić się do tezy Jaśka to się do tego odniosłem, te problemy może i są chwilowe (pewnie tak) ale są i prosiłbym abyśmy przestali już biegać wkoło bo to chyba do niczego nie prowadzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

w sensie pod jaką? teza jest taka, że nie zgadzam się z Twoją symulacją

No nie zgadzasz się, bo traktujesz graczy, którzy są w slumpie jak scrubów, a tych którzy są hot celowo deprecjonujesz, bo nie pasują do Twojej tezy :)

23 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Trae od dwóch sezonów ma problemy z regularnaścią i wciąż czytam, źe bo to albo tamto, cały poprzedni sezon powtarzałeś, że Young potrzebuje kogoś kto mu będzie krył tyłek i ułatwiał spacing

Bez urazy Smoku, ale raczej mnie z kimś mylisz, Atlanta miała elitarny spacing w zeszłym roku. Pisałem, że Hawks brakuje drugiego ball handlera oraz point of attack, przyszedł Murray i od razu wygląda to lepiej (co mnie podwójnie cieszy z uwagi na to, że sam wymyśliłem podobną parę). Wyniki Hawks się poprawiły pomimo pogorszenia spacingu, Hawks rzucają jako zespół naprawdę fatalnie, a jednak mają ofensywę na poziomie średniej ligowej.

23 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

dostał Murraya i wciąż ma problem

W zeszłym sezonie Young trafiał 53% eFG z pull up jumperków. To jest poziom elite - tier KD i Stepha, w tym roku trafia póki 43% eFG. Na czym polega więc to, że "wciąż ma problem"? Bo ja tu widzę jeden problem, którego dotąd nie było - nie trafia rzutów, które zwykle trafia. Pogadamy może za miesiąc, co? 

23 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

te problemy może i są chwilowe (pewnie tak) ale są i prosiłbym abyśmy przestali już biegać wkoło bo to chyba do niczego nie prowadzi

Przecież ja nie udaję, że ich nie ma, ale jednocześnie nie zgadzam się z hasłami typu "dramatyczne ceglenie", "duży problem na obwodzie", "wierutna bzdura, że mój zespół rzuca na przeciętnym poziomie", "forma Davisa pozwala Ci myśleć o niezłym bilansie w T1", "Vassell to nie jest uznany shooter". 

 

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.