Skocz do zawartości

Dyskusja o szczęściu


Pablo81

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Pablo81 napisał:

Ale jednak znam zdecydowanie więcej ludzi, którzy mają leasingi lekko ponad stan, bądź wynajem długoterminowy (co już jest spuszczaniem kasy w kiblu).

Ja nie znam nikogo ponad stan. A wynajem długoterminowy jest narzędziem podobnym do najmu mieszkania. Odrzuciłem to ze względu na fakt ze bym droższy i miał głupie ograniczenia km. 

Teraz, fluber napisał:

Nie

I to jest smutne. Widocznie prowadzenie samochodu nie sprawia Tobie frajdy i traktujesz go jak mniejszy tramwaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

Dlaczego smutne? 

Bo nie tylko piszesz to z ultramaterialistycznej perspektywy co jeszcze jestem w stanie zrarozumiec gdyż wielu ludzi definiuje poczucie własnej wartości przez stan posiadania, ale nawet nie rozumiesz jak można mieć inna perspektywę i ze mogą istnieć ludzie którzy wola mieć tańsze auto nóż droższe albo wola mieć kia niż Ferrari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na forum nba i trochę dziwne by było jakby ktoś tu udowadniał ze PLK jest lepsza niż nba. 

1 minutę temu, fluber napisał:

Bo nie tylko piszesz to z ultramaterialistycznej perspektywy co jeszcze jestem w stanie zrarozumiec gdyż wielu ludzi definiuje poczucie własnej wartości przez stan posiadania, ale nawet nie rozumiesz jak można mieć inna perspektywę i ze mogą istnieć ludzie którzy wola mieć tańsze auto nóż droższe albo wola mieć kia niż Ferrari

Materializm tu nie ma nic do rzeczy. Porównuje jakość. I ciekawość życia. 

I nie wiem czemu od razu oceniasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

Ja nie znam nikogo ponad stan. A wynajem długoterminowy jest narzędziem podobnym do najmu mieszkania. Odrzuciłem to ze względu na fakt ze bym droższy i miał głupie ograniczenia km. 

Nie znasz ludzi, którży musieli zacisnąć pasa i leasing/kredyt stał się ciężarem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ignazz napisał:

Jesteśmy na forum nba i trochę dziwne by było jakby ktoś tu udowadniał ze PLK jest lepsza niż nba. 

Materializm tu nie ma nic do rzeczy. Porównuje jakość. I ciekawość życia. 

I nie wiem czemu od razu oceniasz? 

Jeżeli piszesz że posiadacz kia ma gorsza jakość życia niż posiadacz Ferrari to ocena nasuwa się sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pisze z perspektywy ogólnego dobrobytu który nie jest najważniejszy ale moim zdaniem istotny 

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Nie znasz ludzi, którży musieli zacisnąć pasa i leasing/kredyt stał się ciężarem?

Na samochód? Długo zapewne nie. Teraz mamy sytuacje wyjątkowa bo urosły raty niebotycznie jak ktoś nie miał stałej kwoty. 
mieszkanie to inna para kaloszy. Bo mam znajomych frankowiczoe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Jeżeli piszesz że posiadacz kia ma gorsza jakość życia niż posiadacz Ferrari to ocena nasuwa się sama

Nie pisze o jakości życia tylko produktu. Nigdzie nie twierdze ze ktoś kto ogląda nba ma lepsze życie niż fan PLK. Ale koszykówkę ogląda lepsza. 

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

@ignazz

Wynajem długoterminowy to strata pieniędzy. Jest droższy niż spadek wartości auta. 

W Polsce jest fatalnie skonstruowany. Zgoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Nie pisze o jakości życia tylko produktu. Nigdzie nie twierdze ze ktoś kto ogląda nba ma lepsze życie niż fan PLK. Ale koszykówkę ogląda lepsza. 

To jak mam rozumieć to zdanie? 

10 minut temu, ignazz napisał:

 

Materializm tu nie ma nic do rzeczy. Porównuje jakość. I ciekawość życia. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość produktu czyli samochodu. Ciekawość życia. Czyli chęć spróbowania jazdy takim samochodem. Przez sama ciekawość a nie szpan czy inne złe przywary które chcesz koniecznie przypiąć do posiadacza Ferrari. 

I nie widzę nic złego w fakcie ze kogoś na takie auto stać poprzez ciężka prace fobre wykształcenie i nawet samo randomowe czasem szczęście. 

A tu są wpisy wręcz przeciwne z sugestia ze Zlodziej nieuczciwy i stać go kosztem innych pracowników. 

Obrzydliwa postawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

Jakość produktu czyli samochodu. Ciekawość życia. Czyli chęć spróbowania jazdy takim samochodem. Przez sama ciekawość a nie szpan czy inne złe przywary które chcesz koniecznie przypiąć do posiadacza Ferrari. 

Definiujesz "ciekawosc życia" jako chęć spróbowania jazdy Ferrari? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

Ja też wole jesc dobre jedzenie, a nie kombinować makaron z koncentratem pomidorowym. Nie bawmy się już w takich totalnych altruistów, że wszystko co związane z posiadaniem jest dla snobow I zle, bo biznesmen cwaniak oszust prywaciarz materialista.

Czego odpowiednikiem w jedzeniu jest Ferrari? 

Brak Ferrari to odpowiednik makaronu z koncentratem pomidorowym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pablo81 napisał:

Ostatnio był u mnie na wycenie właściciel sporej firmy budowlanej zajmującej się kanalizacją. Na taką skalę robót jest praktycznie monopolistą w okolicy, wykonuje spore (kilku-kilkunastomilionowe) prace min. dla miasta. Przyjechał 5letnim VW. W rozmowie wyszło, że tak mu się lepiej (skuteczniej) negocjuje. Osoby prywatne/ wspólnoty postrzegają go jako człowieka pracy, nie złodzieja, a urzędników aż tak nie kole to w oczy.

jak się jedzie do GW to raczej powinno się skromnie odnosić więc nie kumam tego kupowania "na pokaz" @Sebastian ;] no chyba że mają już ludków którzy za nich to ogarniają to luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

Jeden z miliarda elementów. Podróże poznawanie ludzi i świata smaków i kuchni świata rozmowy relacje z kobietami założenie rodziny i tak. Jazda fajnym samochodem. 

Więc musisz zaakceptować fakt ze dla każdego to będą różne elementy. I będzie zaspokajał ciekawosc życia przez zupełnie inne rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.