Skocz do zawartości

Draft 2023


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.02.2023 o 23:55, LAF napisał:

@Tecu trochę źle zinterpretowałeś mój post. Chodziło mi o to, że MM raczej ustala końcową kolejność draftu i to jest jakby pójście na skróty. 
 

Czyli z reguły gracze grający tam idą później wysoko chociaż nie zawsze tak jest. Wiadomo jeżeli chce się szerszy obraz zawodnika warto obejrzeć więcej spotkań niż np: jedno bo jego drużyna odpadnie odrazu. Chociaż tu też ma zastosowanie to o czym piszę, że pewnie wnioski się nasuwają. 
 

Jeżeli chodzi o oglądanie NCAA to nie mam nic do tego, że oglądasz. A nawet cieszę się , że ktoś na tym forum ogląda bo później będzie co poczytać w trakcie trwania NCAA. Mam nadzieję, że nie odebrałeś tego tekstu tak, że uważam to za całkowity bezsens i marnotrastwo a jeżeli tak to odebrałeś to sorry nie to było moim zamiarem. 
 

I na koniec dodam, że oglądając poprzednie MM udało mi wyselekcjonować graczy, którzy na parkiecie ligi robią (bądź będą robić) furorę. Niestety skupiłem się na jednym zespole stąd tylko 4 graczy znałem i obserwowałem ich dalsze kroki w lidze. Tym razem postaram się obejrzeć więcej drużyn. 

Skauci śledzą te prospekty po kilka lat przed MM. Sam turniej nie jest może zupełnie nieistotny, ale musiałoby się w nim wydarzyć coś radykalnego żeby w istotny sposób wpłynął na ocenę gracza przez skauta.

Edytowane przez Behemot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kilka pytań do speców:

 

Czy można gdzieś to obejrzeć nie na streamach?

Czy ew. za jakieś grosze mozna wykupić dostep do samego MM zeby bylo jak najtaniej?

Czy gra jakiś polak  nawet jesli nie gra a grzeje łąwe + jesli tak to gdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Robaq napisał:

To kilka pytań do speców:

 

Czy można gdzieś to obejrzeć nie na streamach?

Czy ew. za jakieś grosze mozna wykupić dostep do samego MM zeby bylo jak najtaniej?

Czy gra jakiś polak  nawet jesli nie gra a grzeje łąwe + jesli tak to gdzie

1, 2. https://www.espnplayer.com/packages?gclid=EAIaIQobChMInLSS0q7W_QIVitDtCh3EZgCOEAAYASAAEgJdqPD_BwE
3. Nope.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Robaq napisał:

Czy można gdzieś to obejrzeć nie na streamach?

Żadna Polska tv tego nie transmituje. Jak masz android tv albo przystawkę z nim to wgraj sobie Kodi i pobierz wtyczki (np. The Crew, Daddylive czy SportsHD). Tam będziesz mógł na luzie obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

Ne śledż jakoś ostatnio NCAA bo jednak coraz więcej młodych woli grać poza uczelniami ale co się stało ,że North Carolina nie weszła do MM skoro była nr 1 w prawie każdym rankingu przed sezonem?

  • Selection Sunday was Sunday, March 12.
  • North Carolina finished the regular season 19-12.
  • North Carolina lost to Virginia in the quarterfinals of the ACC Tournament.

North Carolina made 11 consecutive NCAA Tournaments, the fourth-longest active streak in college basketball. That streak ended in 2023, as the Tar Heels did not make the tournament.

North Carolina Tournament Résumé

North Carolina NCAA Tournament Seed

North Carolina did not make the tournament in 2023.

A seventh-place finish in the ACC capped by a season-ending home loss to Duke ensured that North Carolina needed a deep run in the conference tournament to secure an NCAA bid. The Tar Heels instead lost in the quarterfinals to Virginia, all but sealing their fate outside the NCAA field. They finish the season 20-13 with an 11-9 ACC record. The 13 losses are the most ever for a preseason AP No. 1 team.

Bardzo dziwne zasady jak zwykle w NCAA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ignazz napisał:

Bardzo dziwne zasady jak zwykle w NCAA 

Z pewnością, ale po prostu w ich konferencji byli lepsi i nie starczyło dla nich miejsca. Co nie oznacza, że byli słabsi niż 68 drużyn.

Nie znam się za bardzo, ale chyba wszystkie konferencje, mają przynajmniej jedno miejsce zagwarantowane a te lepsze kilka.

Często rozstrzyga turniej o mistrzostwo konferencji, który właśnie za nami.

Typujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://twitter.com/CollegeHoopspl/status/1635204996596748289?s=20

@Robaq @Reikai W głównym Turnieju dwóch Polaków, plus Karnowski jako jeden z wielu asystentów w Arizonie. Poza Milicicem reszta nie pogra.

@ely3 @ignazz ranking AP nie ma żadnego znaczenia w kontekście kwalifikacji do Turnieju

@Tecu pewne miejsce mają zwycięzcy turniejów konferencji (32 drużyny), reszta dobierana jest przez komisje na podstawie wyników w sezonie (w dużym skrócie)

W dniu 12.03.2023 o 13:22, LAF napisał:

No, ale wiesz jak trudno znaleść cokolwiek. Ktoś wie czy można oglądać z odtworzenia ? Jak tak to spoko opcja. 

Masz opcje oglądania spotkań na żywo i z odtwarzania plus oprócz samego MM dostęp do meczów miesiąc wstecz transmitowanych przez stacje powiązane z ESPN oraz inne sporty i dokumenty ESPN.

Edytowane przez Kosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kosi napisał:

 ranking AP nie ma żadnego znaczenia w kontekście kwalifikacji do Turnieju

Ale ja wcale tak nie twierdziłem. Bardziej mi chodziło o to co tam się stało ,że nie weszli skoro przed sezonem byli nr1 w rankingu. Ok pewnie ciut za wysoko bo realna wycena była ok 5-6 miejsca co nie zmienia faktu ,że byli uwazani za bardzo mocny team a tu nie ma ich w MM. I pytanie co tam się wydarzyło. Kontuzje. Gracze nie okazali się jednak tak fajni jak myślano . ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, bo wedlug niektorych mockow Brandon Miller wskoczyl na 2 miejsce przed Scottem. Henderson wydawal sie pewniakiem do nr 2, jako ze mial byc 1 w wiekszosci innych dratow. Wiadomo, zalezy kto wylosuje nr 2, ale dobry marzec u Millera moze go tylko na tej pozycji przykleic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak patrze na tegoroczny draft to straszna posłucha w zakresie wysokich, w I rundzie to w zasadzie tylko Wemba no i Jackson, oczywiscie biorać pod uwage ze Francuz bedzie grał na pozycji 4/5

 

A dzisiaj można rzucic już okiem na Texas,

co prawda w mockach na 2023 nie ma zadnych graczy z druzyny Texasu, ale juz na 24 aż -3 - Holland ( w okolicy top5), Mitchell i Hunter - 2nd 2024, ale to nadal mlodzi zawodnicy, wiec przy ew. dobrym MM nie zdziwie się jesli wywindują swoje pozycje.

 

MOglem jednak cos popierd.. ws. Texasu, bo kurcze jest kilka uniwerkow texas i także tych 3 zawodnikow, chyba nie jestes z Texas A&M

Edytowane przez Robaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ely3 napisał:

byli uwazani za bardzo mocny team a tu nie ma ich w MM. I pytanie co tam się wydarzyło. Kontuzje. Gracze nie okazali się jednak tak fajni jak myślano . ?

Przyznam, że ten sezon z różnych względów nie mogłem śledzić, jak poprzednie, ale tak naprawdę to nic się nie wydarzyło. Przegrali kilka ważnych spotkań w końcówce z czołowymi ekipami ACC i nie tylko, i zamiast być w Top10 wypadli z turnieju (przykładowo bilans 25-8 już wygląda zupełnie inaczej niż 20-13). Tak to działa w NCAA, że przed sezonem patrzy się na potencjał (W składzie North Carolina mieliśmy 5 z 6 kluczowych zawodników z poprzedniego sezonu, który ekipa Tar Heels zakończyła na Final Four. Choć awansowali tam dość niespodziewanie, co też może podniosło ich przedsezonowe notowania), a w trakcie rozgrywek i po liczą się wyniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Robaq napisał:

patrze na tegoroczny draft to straszna posłucha w zakresie wysokich, w I rundzie to w zasadzie tylko Wemba no i Jackson, oczywiscie biorać pod uwage ze Francuz bedzie grał na pozycji 4/5

Nie jest to jakiś mocny draft w zakresie wysokich, ale jednak przeoczyłeś kilku graczy

J. Walker, T. Hendricks, K. Filipowski, D. Lively, N. Clowney powinni być w pierwszej rundzie a Walker to raczej na bank top10.

Do tego szereg ciekawych wysokich, którzy mogą wślizgnąć się na wysoką pozycję

J. Nnaji, D. Holmes, K. Ware, M. Gueye, Jackson Davis, Tubelis, Bona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tecu napisał:

Nie jest to jakiś mocny draft w zakresie wysokich, ale jednak przeoczyłeś kilku graczy

J. Walker, T. Hendricks, K. Filipowski, D. Lively, N. Clowney powinni być w pierwszej rundzie a Walker to raczej na bank top10.

Do tego szereg ciekawych wysokich, którzy mogą wślizgnąć się na wysoką pozycję

J. Nnaji, D. Holmes, K. Ware, M. Gueye, Jackson Davis, Tubelis, Bona.

Bona się fajnie zapowiada ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Bonę to obstawiają. A przyszły rok.

A ja szukam patrzę w kontekście rim protectora  i pomocy dla Sacto. Także interesuje mnie defensywny kolek , który jednak coś tam też rzuci. 

 

Włączyłem michigan , które to trenuje Juwan Howard. Niby dwóch prospektów bufkin i Howard.

Niby według mockow obaj SG ale dość wysocy. Bufkin prowadzi grę,  dużo jest na jego barkach ale też chyba ma się za gwiazde bo czasem zamiast poszukać partnerów pcha się sam i robi straty. 

 

Na te chwile Michigan przegrywa z toledo 2 punktami ale myślę że nie odpada. 

O 2 ruszą Villanova z Whitemore który jest typowany na top10 draftu. 

 

 

Dzięki @LAF

Edytowane przez Robaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.