Skocz do zawartości

Draft 2023


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że pod względem atletyzmu i tzw. "genetyki", tacy gracze byli już w przeszłości (vide najbardziej oczywiste przykłady czyli Wilt Chamberlain i Bill Russell) - po prostu nikt nie oczekiwał od nich tego typu gry. Byli tylko tak dobrzy, jak pozwalały na to ówczesne warunki. Gdyby obydwaj wspomniani urodzili się w latach 98-02, oglądalibyśmy podobne klipy w ich wykonaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem go rok temu na MŚ juniorów i wtedy nie było dla mnie wielkiego efektu "wow", ale teraz gość zaczyna wchodzić na inny poziom. Dla ludzi, którzy chcieliby, aby koszykówka w Polsce stała się mocniej popularna najlepsze byłoby teraz, aby za rok trafił do Spurs, bo wtedy będzie to jeden z największych magnezów w NBA, a przy nim grający Sochan, o którym dzięki temu też może być głośno. Spurs zyskaliby mocno na blasku i chęci oglądania ich, a w przestrzeni kilku lat stworzenia drużyny walczącej o mistrza. 

Mam nadzieję na taki scenariusz, bo San Antonio od lat stawiało na graczy spoza USA, kiedy w NBA jeszcze nie było to za bardzo modne i los po latach oddałbym im za to. Byłaby to też możliwość fajnego zakończenia kariery przez Popa, który bierze ostatni sezon w NBA ucząc podstawowych szlifów na młodym Francuzie i odchodzi na zasłużoną emeryturę pozostawiając prawdopodobnie Spurs w świetnym położeniu na kilka/wiele następnych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BMF napisał:

Jakby Spurs dostali kolejną jedynkę w drafcie, i skończyli z kolejnym alltimerskim graczem - to byłaby jednak mocna niesprawiedliwość, gdy część organizacji nigdy nie miała takiego wymiatacza w składzie.

Dopóki ich nie marnują i wyciągają z nich potencjał to nie widzę problemu. No i jak już chłopak zacznie osiągać sukcesy to przynajmniej nie będzie problemu z przypisaniem zasług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, vero1897 napisał:

Dopóki ich nie marnują i wyciągają z nich potencjał to nie widzę problemu. No i jak już chłopak zacznie osiągać sukcesy to przynajmniej nie będzie problemu z przypisaniem zasług.

Też ,,nie widzę problemu'', odnosiłem się do ,,mam nadzieję, że los odda Spurs kolejnego alltimerskiego wymiatacza". 

 

Naah, to będzie outlierski fart jak skończą z kolejnym alltimerskim bigmanem.

Ja tam kibicuję Jazz, oni mieli 8 picków w top10 draftu, z czego:

- Wilkins (od razu spierdolił)

- Deron (spierdolił)

- Exum (połamał się)

- Hayward (w końcu spierdolił)

A przez zdecydowaną większość czasu są legit i gdyby mieli trochę więcej farta (np. mieli ~top5 gracza alltime zamiast ~top20 gracza alltime) to ktoś nawet napisałby, że życzy im Wembanyamy, bo od zawsze stawiali na białych i Europejczyków, więc ładnie by wyglądało. 

(nie pamiętam, czy tam był trade request Derona, ale pasuje mi do posta ;] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, BMF napisał:

Też ,,nie widzę problemu'', odnosiłem się do ,,mam nadzieję, że los odda Spurs kolejnego alltimerskiego wymiatacza". 

 

Naah, to będzie outlierski fart jak skończą z kolejnym alltimerskim bigmanem.

Ja tam kibicuję Jazz, oni mieli 8 picków w top10 draftu, z czego:

- Wilkins (od razu spierdolił)

- Deron (spierdolił)

- Exum (połamał się)

- Hayward (w końcu spierdolił)

A przez zdecydowaną większość czasu są legit i gdyby mieli trochę więcej farta (np. mieli ~top5 gracza alltime zamiast ~top20 gracza alltime) to ktoś nawet napisałby, że życzy im Wembanyamy, bo od zawsze stawiali na białych i Europejczyków, więc ładnie by wyglądało. 

(nie pamiętam, czy tam był trade request Derona, ale pasuje mi do posta ;] )

Teraz to możesz komuś naubliżać, ely3 załatwi Tobie uniewinnienie😁.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Koelner napisał:

NBA jest piękne, zawsze znajdą jakiś temat aby go grzać jak jest luka. Obecnie widzę chudego gościa, którego nawet nikt nie pressuje na koźle. Jestem za stary aby tak szybko złapać się na haczyk. 

powiedz mi kto miał w jego wieku zbliżony atletyzm + skilla  przy jego wzroście?

nic się nie znam na NCAA, młodziakach ani scoutowaniu ale ten gość zdaje się wygląda rewelacyjnie jak na te warunki + wiek

 

BTW co do porównań do Goberta - Gobert był szczupły, ale bardzo silny od najmłodszych lat (pamiętam jak na mundialu 2014 powstrzymał Gasola i ogólnie Hiszpanię w 1/4 czy 1/8, akurat miałem przyjemność oglądać ten mecz i pomyślałem sobie 'hmmmm, to może być jakiś legitny ziomuś'). To go mocno odróżnia od przykładowych Bol Boli tego świata i wiadomo, że takiego gościa łatwiej jest na przyszłość obudować mięśniami.

6 godzin temu, Wyparlo napisał:

Dla ludzi, którzy chcieliby, aby koszykówka w Polsce stała się mocniej popularna najlepsze byłoby teraz, aby za rok trafił do Spurs, bo wtedy będzie to jeden z największych magnezów w NBA, a przy nim grający Sochan, o którym dzięki temu też może być głośno.

może tak, a może bardzo nie, bo może zabrać Sochanowi minuty (podobna pozycja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, rw30 napisał:

powiedz mi kto miał w jego wieku zbliżony atletyzm + skilla  przy jego wzroście?

nic się nie znam na NCAA, młodziakach ani scoutowaniu ale ten gość zdaje się wygląda rewelacyjnie jak na te warunki + wiek

 

obszerne pytanie. gość przy bonus star i promocji ligi plus bez kontuzji jest all-star tu i teraz, dlatego warto dać mu nr1 pick, ale dawać mu od razy przyszłego goata lub poziom duncana to melodia przyszłości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BMF napisał:

Jakby Spurs dostali kolejną jedynkę w drafcie, i skończyli z kolejnym alltimerskim graczem - to byłaby jednak mocna niesprawiedliwość, gdy część organizacji nigdy nie miała takiego wymiatacza w składzie.

Jak się z Tobą zazwyczaj nie zgadzam, acz szanuję za wiedzę, tak tu masz rację. Dajta Victora do Pistons, on + Cunningham i elo liga. A tak w sumie poważnie, Wembanyama widzi mi się w Spurs, to piękna organizacja a duo Wembanyama/Sochan powinno robić rzeźnię. Nie wiem czemu pozbawiać Spurs tej szansy, niech mają, bo to nie są zniewieściali Lakers, którzy od dawna dostawali wszystko na tacy (Jabbar, Magic, Kobe, O'Neal itd). Dla mnie Spurs to kultura, choć wiadomo, marzy mi się ten ostatni tank Detroit ;) 

3 godziny temu, rw30 napisał:

pewnie, o to mi tylko chodzi że jest zayebistym prospektem, co dalej i czy okaże się połączeniem Duranta i Jabbara czy raczej Ralphem Sampsonem to się okaże

Paniecku, zrozum, tu mamy do czynienia z połączeniem Duranta z Jabbarem, który ma 7'4 i swag SG. Jaki, k****, Ralph Sampson? 

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rw30 napisał:

 

aha, ok, dzięki

Co poradzę, że unicorna równasz do kobyły i jeszcze tym się szczycisz ;) 

Wiadomo, że kontuzje to, niestety, część gry, ale zamiast pierdololo o nich, lepiej skupić się na tym co taki Victor mógłby dać Twojej drużynie. Wiadomo, to nie GOAT jak Harden, ale co robisz z gościem z taką dynamiką, z takim pięknym, smooth rzutem z dystansu, instynktem do bloków, wysokim bb iq, a w końcu z gościem co przy 7'4 bawi się grą, ma technikę i jednocześnie jest kandydatem na DPOY rok w rok? Takiego gościa biorę w ciemno, bo mamy tu do czynienia z czymś czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy. GOAT potencjał, poważnie. Dlatego irytuje mnie to pierdololo z kontuzjami, Victor nie musi się zmarnować, bo jakiś rw30 ma obawy i równa go do Ralpha Sampsona, który w porównaniu z Francuzem, nawet gdyby był zdrowy, to druga liga. Dla mnie to simple as fck, i nie unoś się tam mordeczko, bo dobrze wiesz o czym tu piszę. Pozdrawiam. 

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Victor Wembanyama has spent time this year working with Holger Geschwindner on his shooting. 

Geschwindner was the longtime shooting coach of Dirk Nowitzki.

Beyond Wembanyama's length and instincts at 7'4 is his ability to shoot, both on spot-ups and off the dribble.

“Victor will be unguardable if he’s knocking down jumpers,” said one NBA general manager.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.