Skocz do zawartości

MVP Race 22/23


LAF

Kto zostanie MVP ?   

50 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto zostanie MVP ?

    • Devin Booker
    • Jayson Tatum
    • Nikola Jokić
    • Giannis Antetokounmpo
    • Luka Doncic
    • Joel Embiid
    • Kevin Durant
      0
    • Kawhi Leonard
    • Ja Morant
    • Ktoś inny

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 18.10.2022 o 23:29

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, LAF napisał:

Fascynujące jak tutaj niedoceniany jest Devin

Są dwie grupy superstarów:

  1. gracze mający realną szansę na zdobycie tytułu MVP (Doncic, Embiid, Antetokounmpo, Jokić, Tatum)
  2. gracze będący brani pod uwagę w wyścigu o tytuł MVP (Morant, Zion, Booker, Curry, James, ale też Trae, LaVine, Towns, Durant etc.).

Ta pierwsza grupa to realni contenderzy, ta druga to bardziej "honorable mentions". To nie jest kwestia "niedocenienia", tylko rozsądne ustawianie graczy pod względem ich "miejsca w szeregu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LAF napisał:

Fascynujące jak tutaj niedoceniany jest Devin

Poprostu nie jest tak wysoko w hierarchii ligi by go tutaj umieszczać z nazwiska. Zresztą w dzisiejszych czasach Booker to nie jest jakiś mocny koń pociągowy na RS a tylko tacy zdobywają MVP. Gdzie to co robią Giannis, Jok czy Luka porównać do impactu Bookera? On nawet w swojej drużynie nie jest ewidentnym MVP a co dopiero w skali ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LAF napisał:

A kto niby jest ? CP3 już powoli odchodzi w cień z racji starości

Napisałem "ewidentnym" więc miałem na myśli, że byli praktycznie na równi z CP3. To, że teraz on przejmuje pałeczkę z racji wieku jest oczywiste ale ich impakt na drużynę w ostatnich latach był praktycznie na tym samym poziomie.

15 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

zupełnie nieuzasadniona reakcja, zwłaszcza powtarzanie, że to tylko dzięki Paulowi, szkoda, że ten sam Paul nie potrafił nawet finału konfy zrobić, a Booker dokonał tego w swoim debiucie dokładając Finały

No właśnie: Booker bez Paula nawet PO nie powąchał co już wtedy zaczęło być mu powoli wypominane, że robi cyferki ale bez efektu na zwycięstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zimny napisał:

Teoretycznie to powinien być sezon Doncica - duży sukces w poprzednim sezonie, dalszy rozwój, hype, ciut lepsi Mavs (czy faktycznie?). Ale z drugiej strony Luka to leń i wątpię by mu się chciało mordować przed PO. Formę fizyczną to pewnie zrobi dopiero na styczeń. 

Tu miał całe lato na treningi w reprezentacji i Kidd nie powinien tak łaczyć jak na początku, gdzie Mavs grali jakas pseudokoszykowke na midrangu dopoki tego nie poukładał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, vero1897 napisał:

Napisałem "ewidentnym" więc miałem na myśli, że byli praktycznie na równi z CP3. To, że teraz on przejmuje pałeczkę z racji wieku jest oczywiste ale ich impakt na drużynę w ostatnich latach był praktycznie na tym samym poziomie.

 

CP3 był widocznie lepszy (jeśli był zdrowy).

Z tym Bookerem (i typami z tego samego tiera) jest tak:

Fani NBA są karmieni wypaczonym spojrzeniem na koszykówkę (winning bias, scoring bias, visuals bias, cockiness bias).

Booker ma elitarny support (elite ,,sidekick'', który w formie nie jest sidekickiem, elite fit, elite depth, elite obrońcy wokół), jego najlepszym skillem jest scoring i ładnie gra w kosza.

Ale zarazem nie jest facilitatorem w ofensywie na poziomie najlepszych graczy i max neutralnym obrońcą, więc z grubsza nie ma szans na 1 tier superstarów.

Jak przychodzi do playoffów, gdzie Bookerowi przychodzi się mierzyć z elite anchorami (Giannis, Doncic), to, albo 1) zrobi srogi overachieving względem swojego skilla; 2) uratuje go support; 3) dostanie wpierdol.

Jako, że CP3 w playoffach nikogo nigdy nie uratował, a overachieving w jakiejś kluczowej serii zrobisz z dwa razy w życiu, to zostaje opcja nr 3, co zmaterializowało się w ostatnich playoffach.

Potem ludzie mają dysonans poznawczy, że ich spojrzenie na kosza jest trochę biedne - ale zamiast je zmienić, wolę jebać takiego Devina Bookera. 

Więc oczywiście schemat, gdzie każda gwiazda NBA dostaje więcej krytyki at some point jest patologiczny, ale circle of life Bookera (i jemu podobnych) zaczyna się od bycia overrated, więc whatever.

więcej krytyki niż powinna*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Bookera nie krytykuje specjalnie, bo nawet go lubię I jest fun to watch.

Ale to po prostu scorer, który przez obecne cieplarniane warunki dostaje dużo milodci w porownaniu do graczy robiacych to samo i to wcale nie efektywniejszy od innych scorer, tacy goście nigdy nie są MVP 1st tier.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Reikai napisał:

Tu miał całe lato na treningi w reprezentacji i Kidd nie powinien tak łaczyć jak na początku, gdzie Mavs grali jakas pseudokoszykowke na midrangu dopoki tego nie poukładał.

Tbh nie wiem jak to wyglądało, ale wyobrażam sobie ze mógł "intensywnie wypoczywać" po ME :) Mavs nie są jacyś zajebiści i żeby wygrywać Luka będzie musiał grać dobrze albo bardzo dobrze. Nikt tam za niego wyniku nie wykręci. Stawiam, że dopiero w drugiej części będą szli w górę (ale na pewno nie na pozycję 1-3 na zachodzie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale sobie myślę, że Bucks mogo wykręcić chory bilans - rok temu co ich widziałęm to bardzo mi się podobali, mimo przeciętnego ostatecznie 51-31 (mieli też sporo kontuzji), a to może wypromować Giannisa.

Luka bez Brunsona może być dojechany, choć w RS może to nie mieć takiego znaczenia? tak czy inaczej, w PO czeka go ciężkie oranie.

 

Zion też nie bez szans, acz dziwi mnie ta narracja, że jako że on amerykanin to będzie miał fory. W Stanach prawie każdy skądś przyjechał i nie wydaje mi się, by tak na to patrzono, ani też nigdy w tych dysputach w TV / na youtube nie słyszałem wzmianki o narodowości jako o jakimkolwiek czynniku względem czegokolwiek (kolor skóry to tak, ale tu Giannis i Beed też są 'african brothers').

 

a jak nikt nie zrobi nic epickiego to może dadzo Bidowi żeby było 'sprawiedliwie'

 

 

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embiid jeśli dotrwa we względnym zdrowiu powinien wreszcie dostać to mvp, inaczej znów się popłacze 

FitHarden zabierze mi trochę głosów w głosowaniu na mvp pewnie

 

Choć zdecydowanie wyżej u mnie jest zmotywowany Luka 

Jeśli nie uleje się znów do połowy października i Mavs będą grać tak jak w drugiej części rs to nie będzie na niego mocnych 

 

Top3 

1.Luka 

2. Joel 

3. Giannis 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubbas napisał:

pamietajcie o tym panie, moze w tym sezonie mu sie bedzie chcialo grac w rs

No photo description available.

Chcieć to jedno, ale jego 20-5-5  nie jest sexy, a po drugie ostatni raz zagrał 60 meczów w sezonie, gdzie byl wytransferowany do Wolves. Jest zbyt łamliwy na takie nagrody i nawet nowe włosy nie dadzą mu miłości. Nie, kiedy Embiidy tego świata robią 30-12 i zakręcą się koło 60w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ignazz napisał:

Jak Zion będzie robił na FT 3/12 to szybko się z wyścigu wypisze. 

A Duncana i shaqa pamiętasz ;)

BenW też bywał wysoko w głosowaniach 

Inna sprawa że Zion gra w Pels 

Oni jeśli już wejdą do PO to z niższym seedem a jak wiemy dla tych ciołków ma to duże znaczenie 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, LAF napisał:

Doncic to miękka faja. Wypuścił + 22 i nie trafił GW

DB z kolei pokazał charakter i poprowadził swoj zespół do wygranej odrabiając 22 punkty i asystując przy trafieniu Lee

No super potrafią w nic nieznaczącym meczu wygrywać 

Szkoda że w po jajka im maleją jak rodzynki na słońcu  

 

Luka miękka faja, luka który w g.7 serii miał tyle punktów co S5 słoneczek 

A ile miał "superstar" booker? 10? Na skuteczności "obsrałem zbroję" 

 

Booker to bieda all star 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LAF napisał:

Doncic to miękka faja. Wypuścił + 22 i nie trafił GW

DB z kolei pokazał charakter i poprowadził swoj zespół do wygranej odrabiając 22 punkty i asystując przy trafieniu Lee

XD Chyba nie ma nawet co tego komentować. Jakie gwiazdy w Suns, tacy fani.

Kidd za dużo kombinował, chciał sporo pograć wracającym po kontuzji THJ, za mało Wooda który był w gazie. Dziwiły też duże minuty Klebera jako C kryjącego Aytona. Spokojnie w pierwszych meczach wyklaruje się S5, ale widać spory potencjał. Ważne by system był gotowy na PO.

Giga cieszy skuteczność Luki z FT.

 

Edytowane przez Kucharius1
Dopisanie tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.