Skocz do zawartości

Random shit


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, fluber napisał:

Myślę, że świat Ci mocno odjechał jeżeli postawiłeś znak równości między swoim wywodem a tym co napisałem..

Postawiłem pytanie, nie znak równości :) 

8 minut temu, fluber napisał:

Na poziomie jaki powinien być to wszystkich. System oparty na ocenach liczbowych nie sprzyja współpracy i rozwijaniu umiejętności pracy w grupie, tylko rywalizacji. Sztywny program nauczania obowiązkowy dla wszystkich jest daleki od odkrywania talentu i psychologii pozytywnej, egzaminowanie oparte na pisemnych testach tłumi komunikatywność i powoduje uczenie przez dopasowanie do wzorca zamiast prace nad samoświadomością itd.

Nie wiem gdzie odbierałeś edukację, ale ale w moim przypadku nie brakowało niczego i nie doświadczyłem

Cytat

System oparty na ocenach liczbowych nie sprzyja współpracy i rozwijaniu umiejętności pracy w grupie, tylko rywalizacji. Sztywny program nauczania obowiązkowy dla wszystkich jest daleki od odkrywania talentu i psychologii pozytywnej, egzaminowanie oparte na pisemnych testach tłumi komunikatywność i powoduje uczenie przez dopasowanie do wzorca zamiast prace nad samoświadomością itd

Natomiast chyba właśnie odkryłeś niszę, która pozwoli ci więcej zarabiać, drastycznie zmniejszając nakład pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RappaR napisał:

Z tego co widzę, to cost/effective to system pruski dalej bije wszystko, a najlepsze wyniki nauczania mają kraje go stosujące w Azji 

Nie wiem gdzie to widzisz bo system pruski jest dominujący praktycznie wszędzie. Z czym to porownujesz?

Narzędzia które przedstawiłem wyżej działają lepiej niż tradycyjny model nauczania i potwierdza to wiele badań.

Jak to ocenić w porównaniu do kosztów to nie wiem. System o którym pisze wymaga znacznie większych nakładów z pewnością.

2 minuty temu, starYfaN napisał:

Postawiłem pytanie, nie znak równości :) 

 

Zaczynające się od słowa czyli.

2 minuty temu, starYfaN napisał:

 

Nie wiem gdzie odbierałeś edukację, ale ale w moim przypadku nie brakowało niczego i nie doświadczyłem

To jest typowa ocena osób, które w szkole nie miały okazji nauczyć się samoświadomości i krytycznego myślenia. 

4 minuty temu, starYfaN napisał:

 

Natomiast chyba właśnie odkryłeś niszę, która pozwoli ci więcej zarabiać, drastycznie zmniejszając nakład pracy.

Ja w tym pracuje od lat. To Ty to właśnie odkryłeś a nie ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Ja w tym pracuje od lat. To Ty to właśnie odkryłeś a nie ja.

Korzystam dłużej niż Ty pracujesz i doszedłem do wniosku, że jeszcze trochę Ci to zajmie. To żyła złota :) 

7 minut temu, fluber napisał:

To jest typowa ocena osób, które w szkole nie miały okazji nauczyć się samoświadomości i krytycznego myślenia. 

Nie dopuszczasz możliwości, że możesz nie mieć doświadczenia w każdym segmencie, czy uważasz, że znasz je wszystkie? :) 

Może to:

10 minut temu, fluber napisał:

typowa ocena osób, które w szkole nie miały okazji nauczyć się samoświadomości i krytycznego myślenia. 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, starYfaN napisał:

Korzystam dłużej niż Ty pracujesz i doszedłem do wniosku, że jeszcze trochę Ci to zajmie. To żyła złota :) 

Nie dopuszczasz możliwości, że możesz nie mieć doświadczenia w każdym segmencie, czy uważasz, że znasz je wszystkie? :) 

Może to:

???

Jakbyś miał opanowane zdolności komunikacyjne to by Cię tu ludzie nie nazywali smerfem wazniakiem, nie sądzisz? A na zarobki nie narzekam, dzięki.

Nie jest możliwe żeby w szkole do której chodziłeś stosowano metody które wtedy nie istniały. Zresztą jesteś typowym wytworem starego systemu opartego na pamięciowie, przynajmniej na taki obraz wskazują Twoje posty. Byłbyś dobry w 1 z 10, ale masz braki w kompetencjach miękkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

, ale masz braki w kompetencjach miękkich.

Podczas szkolenia ze 14 lat do tyłu, usłyszało to samo 60 inżynierów z 5 krajów EU :) 

6 minut temu, fluber napisał:

Nie jest możliwe żeby w szkole do której chodziłeś stosowano metody które wtedy nie istniały.

Niby jakie metody? Jak na mój gust, nadałeś nazwy metodyce stosowanej od lat.

 

To zdradzić Ci tą nisze, czy nie? :) 

3 minuty temu, P_M napisał:

Czyli z czego w obecnych czasach? 

Wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, starYfaN napisał:

 

Niby jakie metody? Jak na mój gust, nadałeś nazwy metodyce stosowanej od lat.

Zresztą. Gdzie w polskich szkołach kilkadziesiąt lat temu stosowano model pełnej ekspresji, kapelusze De Bono, 4 pozycje percepcyjne, siatkę celów, model GROW, model SMART, ścieżkę Vonneguta, peer Assessment, jigsaw, odwróconą klasę , challenge based learning, grywalizacje, podcasty, case study, role playing, tutoring, VR, AR, ścieżki dydaktyczne itd. itp.?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Zresztą. Gdzie w polskich szkołach kilkadziesiąt lat temu stosowano model pełnej ekspresji, kapelusze De Bono, 4 pozycje percepcyjne, siatkę celów, model GROW, model SMART, ścieżkę Vonneguta, peer Assessment, jigsaw, odwróconą klasę , challenge based learning, grywalizacje, podcasty, case study, role playing, tutoring, VR, AR, ścieżki dydaktyczne itd. itp.?

Chcesz tą niszę, czy nie, bo zaczynam się nudzić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, starYfaN napisał:

Ja o niszy :) 

Na poważnie, to pewnie ze względu na fatalne nauczanie zachód kradł przez dziesięciolecia naukowców zza kurtyny, Niemcy lekarzy i ect.

Spytaj ojca (to nie ten sam rocznik :) ), czy na pewno masz rację.

Ja pierdolę, co to jest za argument? Ludzkość się rozwija w niespotykanym tempie, ale szkolnictwo może być takie jak 40 lat temu bo jak chodziłeś do szkoły było zajebiste.

40 lat temu ludzie sprowadzali garbusy, więc spierdalaj z tymi wymyślnymi suvami, ja chcę garbusa. Spytaj ojca jakie garbusy były zajebiste.

To że boomerstwo jest nieuleczalne, to ja akurat wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fluber napisał:

Ja pierdolę, co to jest za argument? Ludzkość się rozwija w niespotykanym tempie, ale szkolnictwo może być takie jak 40 lat temu bo jak chodziłeś do szkoły było zajebiste.

40 lat temu ludzie sprowadzali garbusy, więc spierdalaj z tymi wymyślnymi suvami, ja chcę garbusa. Spytaj ojca jakie garbusy były zajebiste.

To że boomerstwo jest nieuleczalne, to ja akurat wiem 

🤣

Pójdę dalej, większość dzisiejszych uczniów będzie pracować w zawodach, które dzisiaj nie istnieją. Po choy im Twoja psychologia pozytywna, gdy w jutrzejszych zawodach istotny będzie indywidualizm, nie praca w grupie? :) 

A jeżeli chodzi o foresight, też jesteś mocny w temacie?

Może jednak zdradzę niszę? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, starYfaN napisał:

🤣

Pójdę dalej, większość dzisiejszych uczniów będzie pracować w zawodach, które dzisiaj nie istnieją. Po choy im Twoja psychologia pozytywna, gdy w jutrzejszych zawodach istotny będzie indywidualizm, nie praca w grupie? :) 

A jeżeli chodzi o foresight, też jesteś mocny w temacie?

Może jednak zdradzę niszę? :) 

Eh, nie masz bladego pojęcia o czym tu piszę, szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.