Skocz do zawartości

Random shit


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, fluber napisał:

 Tu jesteśmy

Kompletnym nieporozumieniem są dla mnie te msze dla dzieci i młodzieży. Jakaś moda nastała, że każda parafia musi mieć takiego księdza-standupera, który przez kilkanaście minut będzie zabawiał dzieci. Rozumiem rodzica, który przychodzi z dzieckiem, ale reszta dorosłych. Takie kazanie a raczej forma luźnej pogawędki bez żadnej głębi i treści. Byłem chyba ze dwa razy, teraz unikam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fluber napisał:

Dzieci co z domu wyniosą to potem mówią. 

To że Kaczyński ma flashbacki z komuny to jedno, ale że Ty także to jestem zdziwiony. 

To uważasz , że rodzice powinni trzymać mordy na kłódkę przy dzieciach, a na drożyznę PISflacje i Kaczyńskiego narzekać szeptem najlepiej zamykając się w kiblu., Ja nie nazwał bym tego flashbackiem zwyczajnie pół życia przeżyłem w komunistycznej Polsce, tylko nie takiej jak Jarosław., Mój Stary nie był aparatczykiem jak Rajmund ,dlatego nie miałem wszystkiego podanego na srebrnym półmisku., Wielu rzeczy w domu brakowało, dostałem nie raz gumą od MO i też od ZOMO, byłem karany przez Kolegium., Ze szkoły średniej byłem relegowany i nie z powodu tępoty i trzech pał na świadectwie , tylko za to że odmówiłem niesienia czerwonej flagi na pochodzie i pyskowałem do personelu pedagogicznego .,I nie uważam żebym był jakimś opozycjonistą, bo znam ludzi ,którzy rzeczywiście byli prześladowani i system złamał im życie, po prostu miałem we łbie inaczej poukładane i zawsze lubiłem chodzić swoimi ścieżkami .,Ale nie wiem czy ktoś ślepo zakochany w kieszonkowym mini-dyktatorku jest w stanie to zrozumieć i odróżnić rzeczywistość od opowieści z Mchu i Paproci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DLT_Braddock napisał:

Kompletnym nieporozumieniem są dla mnie te msze dla dzieci i młodzieży. Jakaś moda nastała, że każda parafia musi mieć takiego księdza-standupera, który przez kilkanaście minut będzie zabawiał dzieci. Rozumiem rodzica, który przychodzi z dzieckiem, ale reszta dorosłych. Takie kazanie a raczej forma luźnej pogawędki bez żadnej głębi i treści. Byłem chyba ze dwa razy, teraz unikam.

Po prostu tego nie rozumiesz, lub nie chcesz. Jeśli nie jesteś dzieckiem, to nie dziwne, że się nie dopasowałeś.

Ja musiałem przeorganizować moje normalne niedziele (m.in. oglądać PŚ CX z nagrania, wyścigi pokrywają się czasem), bo córki uwielbiają te msze. Jest to forma, która zachęca dzieci do udziału w mszach i nie mam nic przeciwko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, matek napisał:

Po prostu tego nie rozumiesz, lub nie chcesz. Jeśli nie jesteś dzieckiem, to nie dziwne, że się nie dopasowałeś.

Ja musiałem przeorganizować moje normalne niedziele (m.in. oglądać PŚ CX z nagrania, wyścigi pokrywają się czasem), bo córki uwielbiają te msze. Jest to forma, która zachęca dzieci do udziału w mszach i nie mam nic przeciwko. 

Dla dzieci w wieku 7-11 (max 12 lat) fajna zabawa. Dla starszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, mayor napisał:

To uważasz , że rodzice powinni trzymać mordy na kłódkę przy dzieciach, a na drożyznę PISflacje i Kaczyńskiego narzekać szeptem najlepiej zamykając się w kiblu.,

Widzę, że chyba kłamałeś z życiem w USA, skoro twierdzisz, że tam ceny są niższe niż w Polsce.

Ale po ilości kłamstw jakie piszesz, to widać, że jesteś oszustem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mayor napisał:

To uważasz , że rodzice powinni trzymać mordy na kłódkę przy dzieciach, a na drożyznę PISflacje i Kaczyńskiego narzekać szeptem najlepiej zamykając się w kiblu., 

Uważam, że jeżeli dziecko z domu wynosi, że Kaczyński ma iść do piekła, to ten dom nie jest normalny. Tylko tyle.

Tak samo bym stwierdził gdyby dzieciak powiedział Tusk.

1 godzinę temu, mayor napisał:

Ja nie nazwał bym tego flashbackiem zwyczajnie pół życia przeżyłem w komunistycznej Polsce, tylko nie takiej jak Jarosław., Mój Stary nie był aparatczykiem jak Rajmund ,dlatego nie miałem wszystkiego podanego na srebrnym półmisku., Wielu rzeczy w domu brakowało, dostałem nie raz gumą od MO i też od ZOMO, byłem karany przez Kolegium., Ze szkoły średniej byłem relegowany i nie z powodu tępoty i trzech pał na świadectwie , tylko za to że odmówiłem niesienia czerwonej flagi na pochodzie i pyskowałem do personelu pedagogicznego .,I nie uważam żebym był jakimś opozycjonistą, bo znam ludzi ,którzy rzeczywiście byli prześladowani i system złamał im życie, po prostu miałem we łbie inaczej poukładane i zawsze lubiłem chodzić swoimi ścieżkami .,Ale nie wiem czy ktoś ślepo zakochany w kieszonkowym mini-dyktatorku jest w stanie to zrozumieć i odróżnić rzeczywistość od opowieści z Mchu i Paproci 

Jeżeli postanowiłeś pyskowaniem do nauczycieli załatwić sobie wylot ze szkoły, bo lubiłeś chodzić swoimi ścieżkami, to może jednak wcale nie byłeś tak bystry jak sądzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Koelner napisał:

benzyna jest tańsza i auta 

Nie tylko.,Dużo usług i towarów jest taniej przeliczając ceny $ na zł .,A jak przeliczysz na płacę minimalną to prawie wszystko , nie mówiąc o tym jaka jest różnica w jakości i dostępności., Na przykład sport i rekreacja., Za membership z nielimitowanym dostępem do kilkunastu basenów siłowni przez cały rok płaciłem tyle ile w Krakowie za dwie wizyty w aquaparku z dwojgiem wnuków.,https://www.nycgovparks.org/facilities/indoor-pools/., Nie wspomnę o tym ,że dzieci do 18 lat mają wstęp za darmo ,a młodzież 18-24 za $ 25 rocznie.,Tam gdzie ja chodziłem baseny były tak odwalone że w PL takiego publicznego basenu nie widziałem, na dodatek w tym samym budynku jest pełnowymiarowe całoroczne lodowisko https://www.nycgovparks.org/park-features/fmcp/aquatic-center/directions., i nie ma takiego tłoku jak u nas w tego typu miejscach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mayor napisał:

Nie tylko.,Dużo usług i towarów jest taniej przeliczając ceny $ na zł .,A jak przeliczysz na płacę minimalną to prawie wszystko , nie mówiąc o tym jaka jest różnica w jakości i dostępności., Na przykład sport i rekreacja., Za membership z nielimitowanym dostępem do kilkunastu basenów siłowni przez cały rok płaciłem tyle ile w Krakowie za dwie wizyty w aquaparku z dwojgiem wnuków.,https://www.nycgovparks.org/facilities/indoor-pools/., Nie wspomnę o tym ,że dzieci do 18 lat mają wstęp za darmo ,a młodzież 18-24 za $ 25 rocznie.,Tam gdzie ja chodziłem baseny były tak odwalone że w PL takiego publicznego basenu nie widziałem, na dodatek w tym samym budynku jest pełnowymiarowe całoroczne lodowisko https://www.nycgovparks.org/park-features/fmcp/aquatic-center/directions., i nie ma takiego tłoku jak u nas w tego typu miejscach 

Patrzę teraz na ceny wynajmu aut, knajp i noclegu, przeliczając cen dolaru na zlotych po kursie wychodzi, że tam jest wielokrotnie drożej.

Jak masz dostęp do tych tańszych niż w Polsce usług - daj namiary. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, RappaR napisał:

Patrzę teraz na ceny wynajmu aut, knajp i noclegu, przeliczając cen dolaru na zlotych po kursie wychodzi, że tam jest wielokrotnie drożej.

Jak masz dostęp do tych tańszych niż w Polsce usług - daj namiary. 

To oczywiste - na Ocean Drive w Miami chce więcej osób z całego świata wynająć hotel niż na Monte Cassino w Sopocie  ale np w Tampa czy Orlando możesz taniej wynająć chatę biz w Wawie 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DLT_Braddock napisał:

Kompletnym nieporozumieniem są dla mnie te msze dla dzieci i młodzieży. Jakaś moda nastała, że każda parafia musi mieć takiego księdza-standupera, który przez kilkanaście minut będzie zabawiał dzieci. Rozumiem rodzica, który przychodzi z dzieckiem, ale reszta dorosłych. Takie kazanie a raczej forma luźnej pogawędki bez żadnej głębi i treści. Byłem chyba ze dwa razy, teraz unikam.

Były juz ponad 20 lat temu, sam na takie chodziłem. Ksiądz stawał na skraju prezbiterium i schodziły się dzieci.

Najbardziej mi zapadło w pamięć jak tłumaczył grzech i pokutę na podstawie nitki/sznurka, gdzie sznurek to połączenie człowieka z Bogiem, grzech przecina ten sznurek, a pokuta i spowiedź związuje przecięte sznurki na nowo, ale sznurek mimo że połączony, to wygląda nieco inaczej. Obrazowo wyjaśnione i nawet 20+ lat później to pamiętam.

52 minuty temu, matek napisał:

Msza dla młodzieży 

Na takich też bywałem, niczym się nie różniła od zwykłej mszy na 12:00 czy 18:00. No może na 12:00 było więcej znajomych twarzy i sąsiadów, z kaszojadami w wózkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Zgadzam się, mówienie dziecku, że X, Y albo Z pójdzie do piekła nie jest normalne

Jędraszewski pozdrawia. Ojciec Tadeusz również.

Przecież większość księży straszy piekłem, tak było, jest i najprawdopodobniej będzie. Straszy wskazując palcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.