Skocz do zawartości

Random shit


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja z boiska w Holandii, bo była ostra kłótnia o przepisy. 
 

Powiedzmy że kolega z drużyny rzucił cegłę, loose ball, leci na aut. Żeby ją uratować musiałbym się rzucić na aut w płot. Nie mając nigdy kontroli nad piłka odbijam ją tylko od boiska w taki sposób żeby nie wyszła na aut, później sam pod wpływem pędu wypadam na aut ale nie dotykam piłki będąc na aucie, piłka „wisi” w powietrzu po odbiciu. Ja po sekundzie wracam na boisko i ją zgarniam i zaczynam kozlować spowrotem na kosz. Tu pojawia się kłótnia, że niby tak nie można ? Serio jest taki przepis, bo nigdy nie słyszałem ? Że niby taką piłkę może zgarnąć tylko ktoś z mojej drużyny ale ja już nie. Słyszał ktoś coś o czymś takim? Bo mi „zabrali” game winnera i się lekko zbulwersowalem, 20lat oglądam/gram w kosza i o takim przepisie nigdy nie słyszałem. Są jacys sędziowie na pewno u nas na forum, wiec prosze o wyjaśnienie o co kaman. Jakby sie okazało ze ja mam racje, czyli ze tak można to jakby ktos powiedział jak znaleźć taką sytuacje w przepisach FIBA - byłbym wdzięczny. 
 

Nie mogę znaleźć wideo pokazowego, mam nadzieje ze dobrze opisałem sytuacje. Wydaje mi się ze może byc taki przepis jeżeli ktoś gubi piłkę w dryblingu i „ratuje się” w ten sposób ale tu chodzi o loose ball nad która nie miałem nigdy kontroli. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Sytuacja z boiska w Holandii, bo była ostra kłótnia o przepisy. 
 

Powiedzmy że kolega z drużyny rzucił cegłę, loose ball, leci na aut. Żeby ją uratować musiałbym się rzucić na aut w płot. Nie mając nigdy kontroli nad piłka odbijam ją tylko od boiska w taki sposób żeby nie wyszła na aut, później sam pod wpływem pędu wypadam na aut ale nie dotykam piłki będąc na aucie, piłka „wisi” w powietrzu po odbiciu. Ja po sekundzie wracam na boisko i ją zgarniam i zaczynam kozlować spowrotem na kosz. Tu pojawia się kłótnia, że niby tak nie można ? Serio jest taki przepis, bo nigdy nie słyszałem ? Że niby taką piłkę może zgarnąć tylko ktoś z mojej drużyny ale ja już nie. Słyszał ktoś coś o czymś takim? Bo mi „zabrali” game winnera i się lekko zbulwersowalem, 20lat oglądam/gram w kosza i o takim przepisie nigdy nie słyszałem. Są jacys sędziowie na pewno u nas na forum, wiec prosze o wyjaśnienie o co kaman. Jakby sie okazało ze ja mam racje, czyli ze tak można to jakby ktos powiedział jak znaleźć taką sytuacje w przepisach FIBA - byłbym wdzięczny. 
 

Nie mogę znaleźć wideo pokazowego, mam nadzieje ze dobrze opisałem sytuacje. Wydaje mi się ze może byc taki przepis jeżeli ktoś gubi piłkę w dryblingu i „ratuje się” w ten sposób ale tu chodzi o loose ball nad która nie miałem nigdy kontroli. 

Nie ma, nie mają racji, powiedź im, że to rasizm i niech Ciebie przepraszają na kolanach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Sytuacja z boiska w Holandii, bo była ostra kłótnia o przepisy. 
 

Powiedzmy że kolega z drużyny rzucił cegłę, loose ball, leci na aut. Żeby ją uratować musiałbym się rzucić na aut w płot. Nie mając nigdy kontroli nad piłka odbijam ją tylko od boiska w taki sposób żeby nie wyszła na aut, później sam pod wpływem pędu wypadam na aut ale nie dotykam piłki będąc na aucie, piłka „wisi” w powietrzu po odbiciu. Ja po sekundzie wracam na boisko i ją zgarniam i zaczynam kozlować spowrotem na kosz. Tu pojawia się kłótnia, że niby tak nie można ? Serio jest taki przepis, bo nigdy nie słyszałem ? Że niby taką piłkę może zgarnąć tylko ktoś z mojej drużyny ale ja już nie. Słyszał ktoś coś o czymś takim? Bo mi „zabrali” game winnera i się lekko zbulwersowalem, 20lat oglądam/gram w kosza i o takim przepisie nigdy nie słyszałem. Są jacys sędziowie na pewno u nas na forum, wiec prosze o wyjaśnienie o co kaman. Jakby sie okazało ze ja mam racje, czyli ze tak można to jakby ktos powiedział jak znaleźć taką sytuacje w przepisach FIBA - byłbym wdzięczny. 
 

Nie mogę znaleźć wideo pokazowego, mam nadzieje ze dobrze opisałem sytuacje. Wydaje mi się ze może byc taki przepis jeżeli ktoś gubi piłkę w dryblingu i „ratuje się” w ten sposób ale tu chodzi o loose ball nad która nie miałem nigdy kontroli. 

Można jeżeli zanim dotknąłeś piłki z powrotem, byłeś obiema stopami w 100 procentach na parkiecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale to jest zbitka zastosowania kilku przepisów , wątpię żeby dokładnie taka sytuacja była opisana w rulebooku . Raczej bym ich spytał (a może już wiesz ?) ktory wg nich przepis i w ktorym momencie złamałeś ? (i to powinno być łatwe do obalenia, bo pewnie żaden )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

 Ciekawe kiedy tu będziemy

W Polsce nie ma praktycznie czarnych, takze nie bedziemy.

btw. ciekawostka, dzis znalazlem gazete z lat 90 gdzie opisywano cos zwiazanego z Nobilesem Wloclawek, jakies testy zawodnikow. Zobaczcie jaki zwrot uzyli wobec czarnoskorego zawodnika i nikomu za to wlos z glowy nie spadl, a gazety byly wtedy glownem zrodlem informacji poza TV. Smiechlem strasznie tak ogolnie, bo wydaje sie to dzis tak nieaktualne okreslenie, ze troche mi oczy wywalilo na wierzch.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

 Ciekawe kiedy tu będziemy

Z jakiej racji biała laska odpowiadała na pytanie: Are u proud to be black? Identyfikuje się jako czarnoskóra? XD 

I z czego tu być dumnym? Z tego że jestes przedstawicielem rasy która najmniej "dołożyła" do społeczeństwa i z tego, że jesteś przedstawicielem rasy w której jest najwięcej patologii/przestępców(kryminalistów)?

Tak im już te mózgi wyprali w USA, że niedługo biali będą przepraszali za to że urodzili się biali? Gdyby nie biali to część z tych murzynow, by dalej zapierdalala półnago z dzidami w głodujących plemionach, taka jest prawda.. Ich dziadowie przebidowali, żeby oni mogli żyć w lepszym kraju i do tego jako przedstawiciele tej "lepszej teraz" rasy.. Szkoda, że Polaków tak nie gloryfikują w Europie w końcu kto miał najbardziej przejebane z krajów europejskich w ostatnich stuleciach? Powinniśmy być murzynami Europy w takim razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

A wie ktoś jak to wyszukać w przepisach, bo to że wiem że mam racje mi nie da tej samej satysfakcji co przeczytanie przepisu na głos przy następnej okazji gdy tych gości spotkam? ;D

z oficjalnego case booka NBA (sprzed wielu lat, teraz nie mogę go znaleźć na nba.com, ale jest tuaj)

image.png.50bc77a1e8cd9e4d51797846725422b6.png

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, fluber napisał:

Ciekawe kiedy tu będziemy

Dla mnie ciekawe, że bycie białym/czarnym może być dla kogoś powodem do dumy. Jak ktoś jest rudy to też ma być z tego powodu dumny?

Chyba, że czegoś nie rozumiem w definicji słowa duma. Zawsze mi się wydawało, że żeby być z czegoś dumnym trzeba wykonać jakieś starania zakończone sukcesem albo chociaż dokonać jakiegoś poświęcenia. 

Już bycie np. dumnym Polakiem nie bardzo się wpisuje w powyższe bo gdzie mój wkład w tą narodową dumę bo Skłodowska, Kościuszko i Kopernik.

A czy można być dumnym Niemcem? Przez Hitlera? 

Chyba brakuje tu stopnia neutralnego między wstydem a dumą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duma wśród osób dyskryminowanych ma trochę inne znaczenie. Przybiera charakter trochę emancypacyjny w kontrze do poczucia wstydu, które przez dużą część życia/historii odczuwano lub próbowano na tych grupach wymusić poczucie wstydu lub poczucie bycia gorszym np. osoby LGBTQ+. W USA bycie czarnym jeszcze niedawno oficjalnie znaczyło bycie kimś gorszym - stąd teraz poczucie dumy. Trudno w tym kontekście prezentować dumę z bycia białym, ponieważ przez ostatnie setki lat osoby białe dominowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.