Skocz do zawartości

Random shit


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

Ja znam, kobiete która była w depresji z powodu bycia rozmiarów płetwala błękitnego, tak walczyła z tym problemem, ze wpie*dalała trzy drożdzówki dziennie.

Czyli chciała być chuda, nie miała dość siły, by to zrealizować, a drożdzówki to szybkie i łatwo dostępne źródło endorfin.

29 minut temu, jack napisał:

Zawsze mi się wydawało, że najczęściej to strach przed przyszłością - niepewność jutra. Czyli nie to, że nie pójdzie się w górę tylko strach, że pójdzie się w dół. 

Akurat strach nie jest depresyjny, to mechanizm, który pobudza do walki, nie do rozpaczy. Póki się boisz, walczysz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sądzicie, że specjaliści z dziedziny psychologii, psychiatrii i neuro nauk też rozważali i badali ten temat? 

 

Wstrzymajcie trochę konie, bo umieszczacie tu absurdalnie uproszczone tezy i wyjaśnienia i jeśli Was ten temat naprawdę interesuje to więcej sięgania do odpowiednich książek niż takich uproszczonych dyskusji, które częściowo są krzywdzące i stygmatyzujące dla osób z kłopotami psychicznymi. 
Wyciąganie wniosków na podstawie, a bo moja koleżanka a bo mój kolega jest bardzo niepoważne wobec tak poważnego tematu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kirylow napisał:

Wyciąganie wniosków na podstawie, a bo moja koleżanka a bo mój kolega jest bardzo niepoważne wobec tak poważnego tematu ;) 

Wspomniałem o znajomej w kontekście otyłości, nie depresji. Odsyłasz do książek to poczytaj posty dokładniej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2022 o 11:22, Cardi napisał:

Nikt nie wie jak kobieta odbierze jakieś słowa. 

Zależy czy jesteś Maja stasko czy dupeczka malika Montany 

7 minut temu, Koelner napisał:

taaaaa

w skrócie depresje mają Ci którzy się poddają ;]

Dzięki 

Teraz już wiem że jestem miękkim c***em 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Cardi napisał:

Pisałem o depresji po zakończeniu związku, posiadając nędznego partnera to koniec związku przyniesie raczej ulgę niż depresję.

Toteż Ci odpisałem ale to zignorowałeś a teraz odnosisz się do kolejnych rzeczy

12 minut temu, Koelner napisał:

taaaaa

w skrócie depresje mają Ci którzy się poddają ;]

ale poddają się z powodu depresji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdolę, pisałem przenieść temat, który został tu spłycony tu do bycia "pizdą" i podparty "galą dla pizd".

A, najczęściej o ludziach w depresji mówią "pizda" Ci, co... sami są "pizdami" w życiu/z depresją, tylko nie potrafią (boją) sie przed lustrem przyznać, że mają problem.

To trochę jak z akcją - boli mnie brzuch, ale nie pójdę do lekarza bo do lekarza chodzą "pizdy", a nie "twardziele"... A prawda jest tak, że Ci co nie idą są "pizdami" bo sie boją często tego co usłyszą od lekarza, w efekcie trafiają tam często... za późno.

Dlatego też wszystkim bagatelizującym temat depresji - życzę Wam, abyście nigdy nie musieli się z nią zmagać, bo przy Waszym podejściu - będzie Wam bardzo trudno z niej wyjść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, josephnba napisał:

 

Dzięki 

Teraz już wiem że jestem miękkim c***em 

nie poddawaj się! życie jest piękne 

 

31 minut temu, jack napisał:

 

ale poddają się z powodu depresji? 

a nie wiem, ale wyjdzie tak jak pisałem że wszyscy mamy depresje tylko niektórzy to przezywają a niektórzy nawet o niej nie wiedzą ;) to jak z ADHD, teraz wychodzi że prawie wszystkie dzieciaki je mają a patrząc na moje roczniki to pewnie wszyscy mieli 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

nie poddawaj się! życie jest piękne 

 

a nie wiem, ale wyjdzie tak jak pisałem że wszyscy mamy depresje tylko niektórzy to przezywają a niektórzy nawet o niej nie wiedzą ;) to jak z ADHD, teraz wychodzi że prawie wszystkie dzieciaki je mają a patrząc na moje roczniki to pewnie wszyscy mieli 

A to tylko dlatego tak myślisz, ponieważ nie wiesz czym jest depresja ani adhd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

dokładnie, to jest zbyt skomplikowane i tylko dla objawionych jak dogmaty w religii 

Wiesz,tak zupełnie serio 

Zdajesz sobie sprawę że powtarzasz to samo co kilka, kilkanaście lat temu mówiono o prawach kobiet, homoseksualizmie i wielu innych rzeczach których zamknięte wówczas w pewnych dogmatach umysły nie ogarniały? 

EOT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, josephnba napisał:

Wiesz,tak zupełnie serio 

Zdajesz sobie sprawę że powtarzasz to samo co kilka, kilkanaście lat temu mówiono o prawach kobiet, homoseksualizmie i wielu innych rzeczach których zamknięte wówczas w pewnych dogmatach umysły nie ogarniały? 

EOT 

zbytnio mieszasz.

osoba która nie zna przepisów koszykówki może określić czy jest nudna czy nie, nie zostawiajmy opinii o depresji tylko dla osób które to doświadczyły ponieważ to tworzy religie, więc w sumie wiem o co chodzi po części @julekstep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

zbytnio mieszasz.

osoba która nie zna przepisów koszykówki może określić czy jest nudna czy nie, nie zostawiajmy opinii o depresji tylko dla osób które to doświadczyły ponieważ to tworzy religie, więc w sumie wiem o co chodzi po części @julekstep

Opinia to jedno 

Zaprzeczanie, że depresja jest chorobą, a nie wymysłem znudzonych nastolatek to trochę inna sprawa. 

 

Nie chce mi się już o tym gadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, josephnba napisał:

Wiesz,tak zupełnie serio 

Zdajesz sobie sprawę że powtarzasz to samo co kilka, kilkanaście lat temu mówiono o prawach kobiet, homoseksualizmie i wielu innych rzeczach których zamknięte wówczas w pewnych dogmatach umysły nie ogarniały? 

EOT 

o kolejny fajny temacik :)

kiedyś odczłowieczano ludzi ze względu na 'płęć' (kobieta to nie człowiek!)

potem ze względu na 'rasę' (czarny jest gorszy!), jeszcze później ze względu na 'orientację' (lgbt to ideologia!)

teraz ciemnogród odczłowiecza ludzi ze względu na 'etap rozwoju' (zarodek to nie człowiek!)

 

zapraszam (szczególnie płodofobów) do dyskusji! xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

zbytnio mieszasz.

osoba która nie zna przepisów koszykówki może określić czy jest nudna czy nie, nie zostawiajmy opinii o depresji tylko dla osób które to doświadczyły ponieważ to tworzy religie, więc w sumie wiem o co chodzi po części @julekstep

Ale to nie jest kwestia opinii, tylko badań specjalistów. I depresja ma pewną definicję na obecny stan wiedzy. Można sobie tą wiedzę sprawdzić, przyswoić. Nikt nie twierdzi, że trzeba to przeżyć. Tylko trzeba choć trochę wiedzieć o czym mowa, a nie redukować choroby do dwóch, trzech zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kirylow napisał:

Ale to nie jest kwestia opinii, tylko badań specjalistów. I depresja ma pewną definicję na obecny stan wiedzy. Można sobie tą wiedzę sprawdzić, przyswoić. Nikt nie twierdzi, że trzeba to przeżyć. Tylko trzeba choć trochę wiedzieć o czym mowa, a nie redukować choroby do dwóch, trzech zdań.

przecież od tego zaczęła się dyskusja. „jest c***owo bo hajsu mam dużo, prace cool, ruchanie na zawołanie ale i tak jestem smutny” no jak trzeba mieć mega specjalistyczna wiedzę żeby móc to skomentować  to luz niech sobie gadają mądrale. mam empatię ale nie znoszę jak ludzie tłumaczą swoje porażki „czymś” a nie biorą na klatę, szczególnie na forum koszykarskim gdzie zerojedynkowo i w stylu „wojskowym” można określić wiele rzeczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie idealnie wyszło, że nie wiesz czym jest depresja, która NIE jest smutkiem, ani reakcją na porażki. 

Depresja – Objawy
Depresja definiowana jest jako zespół doświadczeń, obejmujący nie tylko nastrój, ale także doświadczenia fizyczne, psychiczne i behawioralne, które określają bardziej długotrwały, szkodliwy i poważny stan, który może zostać klinicznie rozpoznany jako zespół depresyjny. Aby depresja miała znaczenie kliniczne, musi pociągać za sobą zmiany nastroju, zachowania i stanu somatycznego oraz zmiany w funkcjonowaniu poznawczym; ponadto musi utrzymywać się w czasie i utrudniać normalne zachowanie.

Depresja generuje wiele objawów zarówno psychicznych, jak i fizycznych. Wszystkie objawy mogą występować w różnym nasileniu, od łagodnych, przez umiarkowane po ciężkie nasilenie. Można je podzielić następująco: więcej tutaj: https://www.zdepresjonowani.pl/baza-wiedzy/jednostki-chorobowe/depresja-objawy-leczenie-i-historia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.