Skocz do zawartości

Memphis Grizzlies 2022/23


Braveheart22

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, JarenGOAT napisał:

Jak ktoś podważa impact Adamsa i jeszcze pisze, że Memphis ma dobrych shooterów w tym sezonie to raczej nie ogląda tej drużyny

W sumie nie zwróciłem uwagi, bardziej na sens ogółu wypowiedzi, a fajny kwiatek wyszedł, bo pod słowem "shooterów" kryje się sam Bane (z Kennardem przecież jeszcze nie miał okazji Adams) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, JarenGOAT napisał:

Jak ktoś podważa impact Adamsa i jeszcze pisze, że Memphis ma dobrych shooterów w tym sezonie to raczej nie ogląda tej drużyny

 

28 minut temu, Braveheart22 napisał:

W sumie nie zwróciłem uwagi, bardziej na sens ogółu wypowiedzi, a fajny kwiatek wyszedł, bo pod słowem "shooterów" kryje się sam Bane (z Kennardem przecież jeszcze nie miał okazji Adams) :)

Po pierwsze pisałem o dwóch sezonach, a nie tylko obecnym, a po drugie to proponuję się przyjrzeć 3P% poszczególnych graczy z Adamsem i bez:

Bane 46% z Adamsem i 40% bez

Morant 35% z i 30% bez

Brooks 34% z i 30% bez

JJJ 32% z i 33% bez

Jones 44% z i 36% bez

Melton 41% z i 33% bez

Konchar 40% z i 38% bez

Ziaire 35% z i 26% bez

Prawie wszyscy lepiej trafiają z Adamsem na parkiecie, bo Adams umi podawać i stawiać zasłony. Nie oglądam na co dzień Grizzlies, ale to nie znaczy, że nie byłem w stanie zauważyć jego pozytywnego wpływu w ataku, gdy ma wokół siebie zazwyczaj 4 graczy regularnie przebywających na obwodzie i chętnie rzucających trójki (w Pels było inaczej).

I jednocześnie pewnie przereagowujecie z tymi shooterami, bo akurat w ostatnich tygodniach Brooksy i Jacksony są w slumpie, co może być powiązane z brakiem Adamsa (pacz wyżej), ale możliwe, że w nie aż takim stopniu, bo mogliby wpaść w dołek nawet i z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna lista fatalnych albo średnich strzelców z jednym elitarnym (który od dwóch miesięcy gra z kontuzją palca u nogi który będzie operowany po sezonie)

W tym sezonie wystarczy dać rzucać Grizzlies w 4q oni nic nie trafią, jeszcze tak do grudnia kręcili się na skuteczności zespołu między 35-40% ale teraz to jest dramat

Od Grudnia do teraz rzucają na 33% co daje 28 miejsce

Edytowane przez JarenGOAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JarenGOAT napisał:

Fajna lista fatalnych albo średnich strzelców z jednym elitarnym.

W tym sezonie wystarczy dać rzucać Grizzlies w 4q oni nic nie trafią, jeszcze tak do grudnia kręcili się na skuteczności zespołu między 35-40% ale teraz to jest dramat

Wybrałem tych, którzy rozegrali co najmniej 800 minut z Adamsem. Praktycznie każdy rzuca gorzej bez niego. Grizzlies jako zespół rzucają z Adamsem 38% za 3, bez niego 33%, więc może po prostu z nim na parkiecie łatwiej dochodzą do dobrych pozycji niż bez niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karpik

To, że ma pozytywny wpływ to ok, (zresztą pewnie pamiętasz naszą dyskusję odnośnie Adamsa właśnie sezon temu po trudnym początku, gdzie broniłem go trochę i pisałem właśnie o passingu, zasłonach, dopasowaniu do zespołu, wtedy trochę kwestionowałeś jego wartość z tym związaną, dzisiaj się zgadzasz), ale no shooterów to tu właśnie brakuje (stąd też pozyskanie Kennarda przed TD) i o to bardziej chodzi. Jaren, Brooks, Morant to nie są shooterzy, a oddają po ~5 trojek na mecz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Jaren, Brooks, Morant to nie są shooterzy, a oddają po ~5 trojek na mecz. 

Wciąż są lepsi od tego co było w Pels, a w tym kontekście to pisałem. A i tak największa różnica jest w obronie, bo od lat już piszę, że Zion (jak akurat nie jest połamany) potrzebuje mobilnego wysokiego ogarniającego obronę pnr, a nie klocka. Między innymi dlatego tak świetnie wygląda Nance w on/off, a tak źle Jonas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lorak napisał:

policja zamknęła śledztwo, więc wygląda na sztucznie rozkręconą aferę.

Co jeszcze nie znaczy, że uniknie zawieszenia.

Policja jedynie sprawdzała czy komuś grożono bronią i nie sprawdzali czy broń została przetransportowana nielegalnie w samolocie, czy broń była legalna itd. Żadnej broni nie znaleźli, a to co było widać na filmiku to mógł być pistolet na wodę albo zapalniczka. Dla nich sprawa zamknięta. Poza tym...

0mPyZTv.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, danny napisał:

Co jeszcze nie znaczy, że uniknie zawieszenia.

jasne, jeśli jakoś złamał przepisy NBA to będą konsekwencje. ale cała ta awantura, że pokazał się z bronią na insta, jest śmiechu warta, bo prawa nie złamał, a ludzie (choćby z cytowanego przez cb reddita) chcieli go wirtualnie linczować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lorak napisał:

policja zamknęła śledztwo, więc wygląda na sztucznie rozkręconą aferę.

A wcale ,że nie bo problem od początku nie był natury kryminalnej a wizerunkowej

Pomijam już taki aspekt jak to ,że policja nie znalazła dowodów na przestępstwo bo jak ktoś wspomniał zdjęcie to nie jest dowód bo mogła to być imitacja broni 

Ale dla NBA to jest problem wizerunkowy. Większosć oglądalności to jest północnowschodnia głównia biała część USA..  Po to jest dress code . Po to były swego czasu tępionego różnego rodzaju kolory mające nawiażania do gangów..Widownia nie chce oglądać rozgrywek , które wyglądają jak street ball z ghetta..

W ogóle rodzina Morantów jest specyficzna. Ojcie wdaje się w pyskówki na lekko chamskim poziomie. Tak było w Salt Lake. LA , Nowym Jorku. Na większość aren gdyby nie był ojcem koszykarza to pewnie już by miał zakazy wstępu. Matak weszła w pyskówke w centrum handlowym i wezwała na pomoc syna . który wjechał z kumpli i straszył szefa ochrony. Oczywiście czasem kij ma dwa końce i jak w sytuacji z bronią może się okazać ,ze wcale nie było ich winy. Niemniej czasem trochę za dużo takich akcji

A Memphis ma swoje problemy. Widać ,ze Morant jako lider im nie pomaga. Te jego wieczne gadania ,że Jordana by rozjechał Że Zachód to dla niego pikuś sprawiają tylko ,że jak na razie każdy się na nich spina i próbuje im udowodnić ,że tak nie jest. Do tego Brooks ma naprawde chamskie odpały w trakcie meczu i nagle po oddaniu Meltona i Andersona okazało się ,że brakuje im klasowych zadaniowców. Wszystko opiera się na s5

 Nadal Memphis ma najlepsze net rtg ze wszystkich zespołów NBA  kiedy grają liderzy  albo Jokić bo tam akurat trudno uznać kogoś za drugą połowe BIG 2 ale zespół który pod koniec grudnia wyglądał na pewniaka do wygrania Zachodu teraz musi się mocno zebrać w sobie by nie spaść za Suns i Kings pomimo łatwego terminarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie skomentował to O'Neal na TNT. Ale więcej mówi to czego nie mówi, ale daje do zrozumienia pomiędzy wierszami. To jest zajebisty cios wizerunkowy dla czarnych graczy, ponieważ powiela i utwardza wszystkie stereotypy na temat społeczności... Liquor&drugs&guns. W wielkim skrócie wypowiedź Shaqa można zawęzić do: "synu, jak chcesz machać pistoletem będąc nastukanym, to zmień pracę. to jest NBA".

I do tego sprowadza się ta cała drama...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ely3 napisał:

A wcale ,że nie bo problem od początku nie był natury kryminalnej a wizerunkowej

kryminalnej też, wystarczy spojrzeć jak to odbierano na reddicie. zresztą SS wrzucony przez kolegę wyżej też pokazuje, że od tej strony to było istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lorak napisał:

kryminalnej też, wystarczy spojrzeć jak to odbierano na reddicie. zresztą SS wrzucony przez kolegę wyżej też pokazuje, że od tej strony to było istotne.

Redit nie oceniam ale w mediach typu ESPN CBS to od początku była dyskusja o ciosie wizerunkowym .. Nikt nie rozpatrywał tego z punktu widzenia kryminlalnego. Więc wiesz ty opowiadasz o gównoburzy pośród anoninomych fanów a ja o tym co było problemem dla środowiksa NBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kraju w którym większość jest za wolnym dostępem do broni, gdzie niektórzy szczycą się ze swoich arsenałów, gdzie podczas manifestacji można stać z bronią w ręku, pokazanie filmiku przez jednego z graczy NBA gdzie przez parę sekund jest pokazana broń wzbudza takie emocje.

W kraju w którym narodowym sportem jest/było chlanie wódy, gdzie sportowcy także chlali, filmik z graczem NBA, który walnął parę porządnych łyków wzbudza takie emocje.

Nie gloryfikuję, sam nie jestem zwolennikiem posiadania broni, nie lubię gangsta, wiem jakie problemy powoduje nadużywanie alko, ale jestem mocno zdziwiony jak, wg mnie, nadmuchana jest sprawą Moranta i tych filmików. Chyba, że jest inny kontekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.